Šta je novo?

iPad Air

Koje konkretno strucna literatura?
medicinska

Za slova ne moras da brines, mogu fontovi da se menjaju, moze sirina redova, razmak i broj reci u redu, posebno slika da se pregleda, da se podvlaci, oznacava, fusnote, zumiranje, interaktivni recnik koji odmah prikaze znacenje oznacene reci, apsolutno sve, jer nije u pitanju skenirana strana, vec kao word fazon....pogotovo na e citacu, grafikoni, slike, sve kako je u papirnom izdanju reprodukuje bez problema.pdf odavno vise nije primarni format.
da ne idemo dalje u offtopic, dobro sam upoznat sa mogućnostima reader aplikacija na tabletu. Veoma rado bih zamenio svu literaturu u pdf-u onom od starta napravljenom u epub-u ili mobi-ju. Zadovoljan sam npr konverzijom web strabnica u Safariju izborom Reader opcije, ali gotovo nikad ne konvertujem pdf knjige u samim readerima, jer uglavnom nisam bio zadovoljan rezultatom, pogotovo kad ima mnogo drugih elemenata - tablela, grafikona, slika.
 
Ako nekoga zanima, sada je kod nas kod preprodavaca pala cena za 16GB wifi model na 450 (sa fantastičnih 600..).
 
Rekao je da ima isti hardver, ne iste specifikacije.
 
Sad sam preslusao i bas je ok opis. Ne vidim nikakve greske, ni na pocetku ni kasnije.
 
iPad air sam danas nabavio i testirao ga malo :) prvo sto me odusevilo kako je lagan i kako lepo lezi u rukama, zatim sam potero Auriu sa 16 audio kanala (16bit 44100khz) i brdo efekata, zauzetost procesora 17-18%
wireles je boljeg signala, zvucnici su odlicnog zvuka, zadnja kamera je solidna ali po manjem osvetljenju losa dosta...
Audiobus radi sada mnogo lakse, Air ima snage na pretek, sve radi tecno i skoro perfektno...Treba da probam kako gura usb muzicku sa 24bita i 96khz, to me najvise zanima ;) i da testiram renderovanje HD videa u iMovie...meni je iPad primarni uredjaj i bez svega bi mogao ali bez njega ne...ovim modelom sam odusevljen, cak je nekako nestvarno lagan...ipak, videcemo kako ce se pokazati vremenom.
 
iPad air sam danas nabavio i testirao ga malo :) prvo sto me odusevilo kako je lagan i kako lepo lezi u rukama, zatim sam potero Auriu sa 16 audio kanala (16bit 44100khz) i brdo efekata, zauzetost procesora 17-18%
wireles je boljeg signala, zvucnici su odlicnog zvuka, zadnja kamera je solidna ali po manjem osvetljenju losa dosta...
Audiobus radi sada mnogo lakse, Air ima snage na pretek, sve radi tecno i skoro perfektno...Treba da probam kako gura usb muzicku sa 24bita i 96khz, to me najvise zanima ;) i da testiram renderovanje HD videa u iMovie...meni je iPad primarni uredjaj i bez svega bi mogao ali bez njega ne...ovim modelom sam odusevljen, cak je nekako nestvarno lagan...ipak, videcemo kako ce se pokazati vremenom.

Zanima me bash test renderovanja videa, konkretno sto si naveo, jesi mozda istestirao?
 
nisam, hteo sam da snimim nesto sa iPadom ali vreme je lose, videcu ovih dana da snimim neki cisto primer i testiram ;) mene je uvek nerviralo sto ti dodaci za iPad kostaju tako mnogo o_O kabal za usb da bi nakacio ekseternu muzicku je 4ooo i nesto dindzi, kao i futrola! sve gledam na oglasima i nista jos :(
 
iPad air sam danas nabavio i testirao ga malo :) prvo sto me odusevilo kako je lagan i kako lepo lezi u rukama, zatim sam potero Auriu sa 16 audio kanala (16bit 44100khz) i brdo efekata, zauzetost procesora 17-18%
wireles je boljeg signala, zvucnici su odlicnog zvuka, zadnja kamera je solidna ali po manjem osvetljenju losa dosta...
Audiobus radi sada mnogo lakse, Air ima snage na pretek, sve radi tecno i skoro perfektno...Treba da probam kako gura usb muzicku sa 24bita i 96khz, to me najvise zanima ;) i da testiram renderovanje HD videa u iMovie...meni je iPad primarni uredjaj i bez svega bi mogao ali bez njega ne...ovim modelom sam odusevljen, cak je nekako nestvarno lagan...ipak, videcemo kako ce se pokazati vremenom.

posto planiram da uzmem ipad iz slicnih pobuda, narocito zbog muzike, garageband-a itd..., interesuje me koju varijantu si uzeo, 16Gb ili sa vise memorije?
 
Slažem se. Ja sam uzeo 16GB. Vratio backup, instalirao programe iz Apple kuhinje, koje su besplatne uz novi uređaj i imam free 2,9 gb. :D
 
mali off,
gde se kod nas moze kupiti WiFi model 32GB bele boje ali odmah a ne da narucujem i cekam nekoliko dana?
 
suludo je (po meni) uzeti ipad sa 16gb...uzmi bar 32gb ili 64gb

Ja imam trojku sa 16gb a izmedju 5-6gb mi je uvek slobodno. Imam 38 instaliranih aplikacija, 40ak stripova u svakom trenutku (svaki ima izmedju 30-60mb)
Ne kopiram filmove ni muziku kad ne putujem.
Meni dovoljno 16. Mnogo je doplatiti jos 100 eura za 32.
Ja ne znam sta vi radite sa 64 gb. Dal muziku slusate na ipad-u? Dal kopirate tonu bluray filmova? Kapiram svako ima telefon za muziku.
Voleo bi da znam.
 
Poslednja izmena:
Ima nekih 100-tinak mp3 na ipadu, nista od filmova, ali imam dosta instaliranih aplikacija, bash cu pogledati koliko ih je. :) Mozda se tu nadje i poneka igra koju ne igram. :)
 
Nikad ispod 32 giga... nikad!
Ja sam nedavno uzeo 5s 16 giga jer me je mrzelo da čekam 32 giga model. Trudim se da uvek instaliram samo jednu aplikaciju za određenu namenu (1 mejl klijent, 1 dropbox klijent, 1 twitter klijent, news reader, pdf reader, radio, podcast, itd.), ali i dalje se oseti nedostatak prostora...
Krenemo od toga da tih 16 giga u startu nije stvarno upotrebljivih 16... onda, aplikacije su velike, evo gledam, samo navigacija zauzima 1 gigabajt, Garageband je 744 MB, iMovie 666 megabajta, Pages 371 MB, da ne nabrajam dalje... dodao sam još par gigabajta muzike i trenutno imam ~3.5 giga slobodno, a trenutno se radi samo o legalno kupljenim ili besplatnim aplikacijama... šta će biti kad se pojavi jailbreak, ne smem ni da pomislim... :S:

S druge strane, imam stari iPad 3 64 giga i to mi je najbolja odluka... trpam na njega sve što mi padne na pamet, kad krenem na letovanje stavim 10 filmova "da se nađe" i nikad ne moram da razmišljam da li imam prostora na njemu ili ne... Npr samo "Knights of the old republic", rpg sa PC-a je 2.2 giga, Vice City je 1.3 giga, itd.
 
Nikad ispod 32 giga... nikad!
Ja sam nedavno uzeo 5s 16 giga jer me je mrzelo da čekam 32 giga model.
...samo navigacija zauzima 1 gigabajt, Garageband je 744 MB, iMovie 666 megabajta, Pages 371 MB, da ne nabrajam dalje...
Navigacija, Garageband, iMovie i Pages na Ajfonu? Ti se, bre, mazohista :) Kako to možeš da koristiš na telefonu? :)
 
Za normalnu upotrebu sa nekim minimalnim ogranicenjima (bez snimanja filmova, serijala serija i tonu muzike na tablet), 16gb je naravno dovoljno.
E sad, ne zeli svako da se povinuje ogranicenjima i radije ce platiti i da ne misli o prostoru => Svakom po zeljama i potrebama.

Jedino sto se kod nas ne prasta bas lako da neko misli i zeli drugacije od tebe :)
 
mali off,
gde se kod nas moze kupiti WiFi model 32GB bele boje ali odmah a ne da narucujem i cekam nekoliko dana?
u NS-u vidi na KP ;) ili mi posalji poruku ovde i poslacu ti br. telefona...


Ja imam trojku sa 16gb a izmedju 5-6gb mi je uvek slobodno. Imam 38 instaliranih aplikacija, 40ak stripova u svakom trenutku (svaki ima izmedju 30-60mb)
Ne kopiram filmove ni muziku kad ne putujem.
Meni dovoljno 16. Mnogo je doplatiti jos 100 eura za 32.
Ja ne znam sta vi radite sa 64 gb. Dal muziku slusate na ipad-u? Dal kopirate tonu bluray filmova? Kapiram svako ima telefon za muziku.
Voleo bi da znam.
nije 100e vec 80 :) ne nemam ni jednu mp3 pesmu u iPad-u, ne gledam filmove u njemu...imam U telefonu 16+32gb...
Koristim ga uglavnom za komponovanje i audio+video montazu...za amatersku upotrebu je 16gb dosta, jedva.Meni je malo dva iPada :) jedan 64gb i drugi je 32gb...

 
Poslednja izmena:
Nikad ispod 32 giga... nikad!
Ja sam nedavno uzeo 5s 16 giga jer me je mrzelo da čekam 32 giga model. Trudim se da uvek instaliram samo jednu aplikaciju za određenu namenu (1 mejl klijent, 1 dropbox klijent, 1 twitter klijent, news reader, pdf reader, radio, podcast, itd.), ali i dalje se oseti nedostatak prostora...
Krenemo od toga da tih 16 giga u startu nije stvarno upotrebljivih 16... onda, aplikacije su velike, evo gledam, samo navigacija zauzima 1 gigabajt, Garageband je 744 MB, iMovie 666 megabajta, Pages 371 MB, da ne nabrajam dalje... dodao sam još par gigabajta muzike i trenutno imam ~3.5 giga slobodno, a trenutno se radi samo o legalno kupljenim ili besplatnim aplikacijama... šta će biti kad se pojavi jailbreak, ne smem ni da pomislim... :S:

S druge strane, imam stari iPad 3 64 giga i to mi je najbolja odluka... trpam na njega sve što mi padne na pamet, kad krenem na letovanje stavim 10 filmova "da se nađe" i nikad ne moram da razmišljam da li imam prostora na njemu ili ne... Npr samo "Knights of the old republic", rpg sa PC-a je 2.2 giga, Vice City je 1.3 giga, itd.

Nisam znao da PC igre rade na ipadu?
 
(Kad smo vec tu, da kazem da izlazi i uskoro San Andreas za iOS. Mozda ljude obraduje.)
 
@sarmeun
@njikolaj

stigla je igrackica :), hvala obojici :wave:
 
ajd napisi kako te baterija sluzi :) meni je ocigledno slabija nego na iPadu 2... recimo bar 10%
 
vazi, javljam kad ga budem nagazio, sinoc nisam imao vremena. presao sam samo na iOS 7.0.4 i instalirao stvarcice koje cesce koristim.
u odnosu na iPad 2 ne znam kakav je ali sam na nekim poredjenjima video da se baterija na njemu nesto brze prazni nego na iPad 3-ci. imaj u vidu i retina ekran koji je veci potrosac...

i dalje imam utisak da drzim iPad mini, bas su ga smanjili i olaksali...
 
Gledajuci po oglasima razlika izmedju njega i Minija 2 je 50-ak eura. S obzirom da sam prodao Minija jedinicu, a razlika u ceni je mala mislim da je beli IPAD Air 32gb sledeca masina.
 
to sam i ja primetio.Do sad sam bio ubedjen da uzimam minija 2,al posto je mala razlika u ceni,uzimam air...
 
Nazad
Vrh Dno