Šta je novo?

iPad Air

Ma ovi sa verga su blago retardirani... Ipad 2 je i dalje zverka, i ios 7 svakako bolje tera od ipad 3ke, a mozda cak i 4ke..
 
Nisam ja svoj ipad dobio na poklon pa da budem beskrajno zahvalan...

Jednostavno, veliki ipad po njihovoj definiciji je retina samo ako si polu slep, ili ako ga gledas iz druge sobe...

Ti si mladja garda, pa nemas prirodni blur koji dolazi sa godinama ;)
 
Nisam ja svoj ipad dobio na poklon pa da budem beskrajno zahvalan...

Jednostavno, veliki ipad po njihovoj definiciji je retina samo ako si polu slep, ili ako ga gledas iz druge sobe...

Ne kapiras, ne treba ti veca rezolucija dok je ne stave, onda cemo se svi cuditi kako smo ziveli bez nje :D
Apple ima interes da svake godine osvezava ipad i sto bi kacili vecu rezoluciju kad se prodaje i bez toga?
 
Nisam ja svoj ipad dobio na poklon pa da budem beskrajno zahvalan...

Jednostavno, veliki ipad po njihovoj definiciji je retina samo ako si polu slep, ili ako ga gledas iz druge sobe...

Kako bre vidis pixele na ipad sa retinom? Ja sam na kecu koji nije bio retina video ogromne pixele i jako mi je smetalo, ali na trojci ne vidim piksle. Sve je glatko.
 
Kad bih počeo da gledam pixele, zapitao bih se šta nije u redu sa mnom. Pa zar ti taj uredjaj, bilo ipad bilo koji drugi tablet, ne služi za pregled nekog sadržaja, nešto korisnije od razmišljana o pixelima? Ja stvarno nemam taj problem. Retina vam je slaba?!? Znači naseli ste na marketing, šta reći...
 
Ne mogu da verujem da neko pise o pikselina na retini... Znaci, brate shuplje do koske..
 
Mozda su mu uvalili 2-ku i rekli da je retina :D
 
O cemu vi to? :)

Ipad od trojke pa nadalje ima najsavrseniji ekran, igde, ikada.
 
O cemu vi to? :)

Ipad od trojke pa nadalje ima najsavrseniji ekran, igde, ikada.

Ova konstatacija na foru " Driver:...samo corav nece videti koliko je iPhone ekran ispred svega shto postoji, ne telefona, vec bilo kakvog najjacheg monitora na planeti." :D
 
Bas da je najsavrseniji i nije, crna boja je krs a i boje su osrednje. Rezolucija je meni sasvim dovoljna i vise bih voleo kvalitetniji ekran sa boljim bojama nego vecu rezoluciju. Pixelizaciju vidim samo kad se unesem u ekran, a sto ne radim u normalnom koriscenju. Vise mi smeta sto s3 ima daleko bolji prikaz boja. Ovo iz nekog mog iskustva kao korisnik ipad 3 i s3.
 
Auuuuuu..sta je napisoooo' :) You dare to criticize our precious! :d
 
Zveram u oba uredjaja po ceo dan i zato mogu lako da napravim paralelu. Na ipadu mi je gledanje bilo kog filma sa pretezno mracnim scenama uzas.
Ne svidja mi se jurenje pixela umesto poboljsavanje samih ekrana. Zato sad i imamo 4k umesto oled. Ocekujem da ce sledeci ipad imati vecu rezoluciju sa istim osobinama ekrana.

Btw da ne bude nesporazuma, pre pola godine sam dobio tab2 i brzo ga prodao. Ipad mi je vise odgovarao jer radi glatko i jednostavno. Al reci da je ipadov ekran savrsen, nope. Ima dobru rezoluciju i to je to.
 
Poslednja izmena:
Na ipadu mi je gledanje bilo kog filma sa pretezno mracnim scenama uzas.
Gledanje bilo kog filma sa mračnim scenama na tabletima je užaš. Da nije tako ne bi postojali televizori 32"+ dijagonala za gledanje filmova :)

Nije savršen ali je trenutno najbolji za većinu korisnika, očekivati realnu crnu za filmove, dinamički kontrast, živahne boje i sve ostale karakteristike kojima se meri kvalitet su prevelika očekivanja za ekran bilo kog proizvođača.
 
Bas da je najsavrseniji i nije, crna boja je krs a i boje su osrednje. Rezolucija je meni sasvim dovoljna i vise bih voleo kvalitetniji ekran sa boljim bojama nego vecu rezoluciju. Pixelizaciju vidim samo kad se unesem u ekran, a sto ne radim u normalnom koriscenju. Vise mi smeta sto s3 ima daleko bolji prikaz boja. Ovo iz nekog mog iskustva kao korisnik ipad 3 i s3.

TI onda volis prenaglasene boje. Gde je crvena atomski crvena a zelena toksicno zelena. :d

I vrapci na grani znaju da su boje na sgs3 prezasićene. Problem je što laici to vide kao daleko bolji prikaz boja.
Za više informacija o prikazu boja na SGS 3 pogledaj ovu tabelu:
http://www.displaymate.com/Gamut_7.html
a za iPad 3 pogledaj ovu tabelu:
http://www.displaymate.com/Gamut_6.html

Sto je najgore tako je. Ljudi vole jake boje koje nisu realne. I na televizorima, telefonima, tabletima.
 
Boje jesu zasicenije, kao kod svih oled ekrana, ali sama crna koja izgleda kao da je telefon ugasen kad je preko celog ekrana je dovoljan razlog za divljenje. Ostaje i problem sto se merenja vrse u lepo zatamljenom prostoru al sve to pada u vodu kad se izadje iz budzaka u realan svet- na osvetljeno mesto ili sa jakim vestackim osvetljenjem i onda sve drugacije deluje.


@Jopopo
Jos samo kako da ponesem taj tv u avion i resio sam problem :) Kad sam kuci, tablet skoro i ne koristim. Na kraju se zavrsi tako sto izvadim lap i batalim ipad, iako bi mi bilo mnogo prakticnije da njega koristim.
Btw slazem se da je to problem kod svih tableta, da nije batalio bih ipada. Ali to ne znaci da ne bi bilo bolje da je apple na tome poradio.
 
Poslednja izmena:
@Jopopo
Jos samo kako da ponesem taj tv u avion i resio sam problem :)
Pa kad letiš avionima bez TV-a :) Razumem, i sam sam često u takvim situacijama ali ne gledam filmove, uglavnom moram da radim i ujedno slušam muziku :)

Mislim da će neke nove generacije ekrana doneti nove mogućnosti, sigurno svi rade na tome. Samo da ne "ukradu" od autonomije i biće sve u redu.
 
Em su tv-i krs i uvek udaljeni par redova a povrh svega je izbor filmova uvek losiji od onoga sto imam kod sebe :D sve u svemu radije bih se setao po krilu aviona nego sto bih se zlopatio sa tim srnjem :D
Ubedjen sam da za one koji ipad koriste u kuci nista od ovih zamerki vezanih za ekran ne stoji al za ljude koji ga drndaju van kuce sve deluje drugacije :)
 
Ko zeli da ga uzme u ch sad mu je pravi momenat jer za vikend ima akciju od 20% snizenja u migros-u preko loyalty programa a u interdiscountu je 10% popust koji se odmah obracunava.
 
Nakon par sati koriscenja, utisci su u odnosu na ipad 3 :
-Mnogo, ali mnogo laksi. Subjetktivan utisak mi je bitniji od gramaze- ipad 3 ume da bude potezi kad se duze vreme drzi u jednoj ruci, air ne predstavlja problem ni jednog trenutka. Meni cak mozda i prelagan (ipak ja volim lampaska pojacala i trafoe od 20kg :D )
-Kamera je bolja, probao sam je par puta i vidi se razlika ali kako nisam koristio ni na proslom slabo ce mi znaciti
-Displej mi deluje bolji u smislu da ni na jednom delu nemam probijanje svetlosti. Sto se samih boja tice iste su kao i uglovi gledanja. Za crnu moram jos da proverim, ali mi deluje uniformnija.
-Ios 7 mi je ko cicaglisa- presareno. Ipak, verovatno je stvar navike tako da cu se navici valjda vremenom.

Za sada pozitivno iskustvo ali licno mislim da je preporucena cena previsoka za uredjaj koji je skoro isti kao ipad 3 koji imam preko godinu i po. Ono sto je ok je da je danas bila akcija od 25% nize cene (tacnije 20+5% kroz loyalty program) tako da me je 32gb izasao 500chf (400 eur) i to je negde granica koju sam bio spreman da platim. Sve preko toga mi deluje vec previse. Jednostavno, ovo je samo evolucija i sam uredjaj nema onaj wow efekat kao kad sam posle ipad 2 video ekran ipad 3. Jeste laksi, jeste da se ne greje ali valjda se za premium cenu oceuju premium pomaci. Ko nema tablet a treba mu, ovo je odlicno resenje ali prelaziti sa ipad 3/4 na air i nema mnogo smisla. Btw meni je trebao jos jedan tablet u kuci pa sam ga zato i uzeo.

Gledao sam i android resenja, cak sam bas i zeleo opet da uzmem androida posto vec imam ipad 3 ali na kraju sam ipad uzeo ipad air jer ako nista drugo, ipadi mnogo bolje drze cenu a sa ovim snizenjem cu uvek moci da povratim dat novac ako to budem hteo.
 
Poslednja izmena:
Nakon par sati koriscenja...

Ајде напиши, кад будеш имао неку представу, каква је ситуација са батеријом?
Такође, како ти се чини да је ергономија, гледано из угла коришћења једном руком? :)
 
A vezano za cene, nema više iPad4 na apple sajtu pa se ne sećam, da li bi ovo trebalo da košta isto kao iPad4?

U Srbiji se 16GB wifi model prodaje za celih 600 što iz principa neću da platim, iPad 4 je koštao 400.

Ono 32GB za 400 je super deal, trebao si da nakupuješ i polako prodaješ ovde.. :)
 
Ne znam gde si nasao za toliko, ali evo ja sam u prodavnici nasao za 460 Evra. I moze da se kupi na rate bez kamate, sa dve godina garancije.

Edit: posle drugog citanja sam shvatio tvoju poruku. Mislio sam da si iPad4 nasao za toliko. Sorry, my mistake.
 
Poslednja izmena:
Da, malo sam glupo napisao.
iPad Air je u oglasima (valjda iz madjarske) 600 EUR, a iPad4 je kod tih istih 380-400 EUR, a koliko znam Apple uvek ima politiku da novi model ima istu cenu, pa mi nije jasno.. (ok, ovi HU prodavci nisu Apple, ali ako je ista nabavna cena, onda..)
 
Nazad
Vrh Dno