Šta je novo?

iPad Air

Wow, u CG istog dana kad i u usa? Svaka cast za crnogorce, najiskrenije.

@akki:
Znaci u akcijama. Cesto vidjam ipad 2 kroz razne lojalti akcije i onda se racuna ta full cena.
 
Poslednja izmena:
Vidis, o tome nisam razmisljao, hvala :)
 
Uh, ja bas nisam odusevljen sa Airom, ok, laksi je ali sta mi to znaci, ocekivao sam jos manji okvir iskreno, kamera mi ne znaci nista, nisam slikao 2 puta sa njim ali ok... nije mi jasna politika sa dvojkom po suludoj ceni, verovatno im je ostalo dosta, ali ko ce to kupovati...

Mini je konacno postao pravi tablet :) uh, 4:3 ekran, nije da mi nesto smeta ali bilo bi lepse da nije...

Manji bezel ? Pa gde da ga drzis kad citas knjigu recimo ? I sta ti smeta 4:3 ekran, meni je idealan. Sta ti znaci sto je lasksi ??? 150g ces svakako osetiti.
 
Ipad mini, ovaj novi 399$ ti je ~290e. Valjda znas da pogledas na netu :d

Evo ti i tacno koliko izadje 399.00 USD = 289.389 EUR
Pa ja ne znam ni kliko vredi dolar. Fenomenalna kupovina. Najjeftiniji tablet sa tom rezolucijom i 64-bitnim procesorom ako je uopste 64bitni ? Nisam stigao to da ispratim, jel A7 i u miniju ?
 
Ja ne znam ko bi pre kupio onaj N7 2013 ispred ovog Mini 2-jke. O aplikacijama da ne pricam :D
 
Manji bezel ? Pa gde da ga drzis kad citas knjigu recimo ? I sta ti smeta 4:3 ekran, meni je idealan. Sta ti znaci sto je lasksi ??? 150g ces svakako osetiti.
Ako lezim na jastuku, ako sedim na coveru... Kako sta mi smeta? Za video, naravno, sem podrske za aplikacije koja je uslovljena 4:3 nema smisla a daleko je od idealnog...

Sto se tice tezine, stvarno mi ne smeta, osetice se ali nije nesto epohalno, na kraju ne trcim sa njim, najvise sto ga nosim je do metroa ili do kola :)
 
Ako lezim na jastuku, ako sedim na coveru... Kako sta mi smeta? Za video, naravno, sem podrske za aplikacije koja je uslovljena 4:3 nema smisla a daleko je od idealnog...

Za tebe je idealan onda neki PrestiĐio, oni su 16:9... Razbijaju kako su dobri a ima samo 300 grama :)
 
Nikad tasna, nikad drugi tablet :d pa nisam lud :)

iskreno, nisam ni video te tablete ali od kako sam uzeo iPad 1 to je ljubav koja traje :d
 
Koja je razlika izmedju Air-a i novog Minija? Ekran, debljina i cena samo?
 
Koja je razlika izmedju Air-a i novog Minija? Ekran, debljina i cena samo?

Da. Osim ako se naknadno ne ispostavi još nešto (ili ja nisam nešto video). Naravno, i PPI, pošto je rezolucija ista, a dijagonale različite :d

Ja ne znam ko bi pre kupio onaj N7 2013 ispred ovog Mini 2-jke. O aplikacijama da ne pricam :D

U inostranstvu je reakcija baš obrnuta...za ipad mini 2 je povišen cenovni prag za 70 dolara, pa je sada 400 dolara umesto 330 dolara. Baš ide hrpa komentara kako je sada bezobrazno skuplji u odnosu na Nexus 7...
 
Da, zato je i fenomenalan mini :)
 
Da. Osim ako se naknadno ne ispostavi još nešto (ili ja nisam nešto video). Naravno, i PPI, pošto je rezolucija ista, a dijagonale različite :d



U inostranstvu je reakcija baš obrnuta...za ipad mini 2 je povišen cenovni prag za 70 dolara, pa je sada 400 dolara umesto 330 dolara. Baš ide hrpa komentara kako je sada bezobrazno skuplji u odnosu na Nexus 7...

Kod nas ako bude bio 35K dinara a n7 je 29K, bice best buy.
 
U inostranstvu je reakcija baš obrnuta...za ipad mini 2 je povišen cenovni prag za 70 dolara, pa je sada 400 dolara umesto 330 dolara. Baš ide hrpa komentara kako je sada bezobrazno skuplji u odnosu na Nexus 7...
Da, ali i zver je A7, 324ppi... Ja sam se nadao 349, al eto 399 je. Jeste skuplji, ali iskreno sto se tice tableta, android JOS UVEK nema tu sta da trazi, opet moje misljenje. Pogotovo ako se gleda koliko je lepsi iPad mini od N7... A da ne pricam i o raznim hw problemima koliko prate n7 i ovaj novi n7.

Kod nas ako bude bio 35K dinara a n7 je 29K, bice best buy.

42k iPad Mini2. Ne isplati se kod nas kupovati Apple uredjaje.
 
Da, ali i zver je A7, 324ppi... Ja sam se nadao 349, al eto 399 je. Jeste skuplji, ali iskreno sto se tice tableta, android JOS UVEK nema tu sta da trazi, opet moje misljenje. Pogotovo ako se gleda koliko je lepsi iPad mini od N7... A da ne pricam i o raznim hw problemima koliko prate n7 i ovaj novi n7.



42k iPad Mini2. Ne isplati se kod nas kupovati Apple uredjaje.

I moje misljenje, imam android tablet i rado bih presao na ios. Ne bih menjao sam hw, prednje stereo zvucnike i ostale dobre stvari, ali os svakako tako da ce moj sledeci tablet verovatno da bude ipad Air.
http://www.apple.com/ipad-mini/
Jel se meni cini, ili su se zeznuli i stavili sliku iphone-a ? :)
 
Apple moze da stavlja premium cenu jer android nije neka konkurencija kod tableta. Za sada.
 
Da se razumemo, meni su Apple tableti pojam tableta, ne mogu nikako da se priviknem na 16:9, 4:3 je i dalje zakon. Samo konstatujem da je to mnooogo skupo, i to ne samo kod nas. Da kupujete u inostranstvu, ne biste razmišljalo o Nexusu kao uređaju od 30-ak k dinara, već o 250 dolara. 250 naspram 400 dolara, po čemu je to kupovina Apple uređaja bolja u inostranstvu nego ovde? Nego što vatamo varijante da nam neko donese iz Amerike pa smo radosni jer smo povoljnije prošli na kursnoj razlici. Ali da kupujete u inostranstvu i jedno i drugo, 250 vs 400, vi mi recite šta je povoljnije i koliko...

Čisto da razjasnim, imam i iPad i Nexus...
 
Meni je ovaj ipad air totalno razocarenje...

Isti a7 kao i na ip, a tera 4x vise piksela (dakle ip je brzi, sto mi je van svake pameti).
Zatim, ne postoji ni jedan razlog da ne ubace touch id (cak je korsiniji na tabletu jer ga ukucani grabe non stop, dok ti fon tesko da neko tek tako uzima), i na kraju, ipad mini sada ima bolji ekran od ovog (iako je ovaj veliki retina, ja pixele vidim, i ume ponekad da nervira).
 
Poslednja izmena:
Menjam iPad 2 za iPad Air ;)
 
Ja ocekujem da povecaju rezoluciju sledece godine na velikom ipadu. Imam iP3 i definitivno sa prelaskom na tanje fontove (iOS7) se teze cita na njemu. Moguce je da uvedu x3 (citao sam o tome da bi to bila dobra odluka, jer x4 je previse).

Ova generacija je fakticki postavila osnove. IPad mini bez retine nisam stavljao u moju racunicu, a ovaj stari dizajn ipada (i tezina) su morali da se promene. Jedva cekam da vidim tezinu novog Ipada u nekoj prodavnici.
 
Da. Osim ako se naknadno ne ispostavi još nešto (ili ja nisam nešto video). Naravno, i PPI, pošto je rezolucija ista, a dijagonale različite :d

iPad Air ima i M7 procesor iz novog ip5s, koji mini nema.
 
Razliku u ceni u premijum segmentu ne prave performanse uređaja i specifikacija već ciljne grupe kome su namenjeni uređaji.
 
Meni je ovaj ipad air totalno razocarenje...

Isti a7 kao i na ip, a tera 4x vise piksela (dakle ip je brzi, sto mi je van svake pameti).
Zatim, ne postoji ni jedan razlog da ne ubace touch id (cak je korsiniji na tabletu jer ga ukucani grabe non stop, dok ti fon tesko da neko tek tako uzima), i na kraju, ipad mini sada ima bolji ekran od ovog (iako je ovaj veliki retina, ja pixele vidim, i ume ponekad da nervira).

Ala si ti razmazen kad ti je 264ppi malo, jos te i nervira. Ja na 720p ekranu vidim piksele ali me opet ne nerviraju. Na 1080p ekranu takodje vidim piksele, ali samo kada zelim da ih vidim (kada se fokusiram) jer je to ipak velika rezolucija. A tebe nervira ova, strasno...
 
Biće zanimljivi razgovori o novom iPadu: "Šta planiraš da kupiš?" - "Aj peder!" :D
 
Ala si ti razmazen kad ti je 264ppi malo, jos te i nervira. Ja na 720p ekranu vidim piksele ali me opet ne nerviraju. Na 1080p ekranu takodje vidim piksele, ali samo kada zelim da ih vidim (kada se fokusiram) jer je to ipak velika rezolucija. A tebe nervira ova, strasno...

Nisam ja svoj ipad dobio na poklon pa da budem beskrajno zahvalan...

Jednostavno, veliki ipad po njihovoj definiciji je retina samo ako si polu slep, ili ako ga gledas iz druge sobe...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno