Šta je novo?

A4 Tech-Bloody Multi-Core Gun3 Gaming Mouse V7

Prvo je pitanje da li si ti imao iskustva koja je on imao a da koristis pomenute miseve i istovremeno da ih ocenis da bi mogao da dovodis u pitanje njegovu procenu?

Malo opsirnije: A4 X7 748k je posle oko godinu dana prikazivao vidljive znake koriscenja. Pri tome mislim na malo promenjen mehanizam klika, postao je nekako meksi, levi klik se malcice razlabavio u odnosu na prvobitno stanje. Ono sto je meni najvise smetalo je sto se gumirani deo poceo ljustiti. Taj A4 je svakako bio dobra kupovina, i ponovo bi ga uzeo, najvise su mi odgovarali tegici jer mi odgovaraju tezi misevi. Sa druge strane evo MX518 za skoro dve godine ne pokazuje znake koriscenja kao A4 Tech, sve sto se promenilo je da su se plus i minus za promenu dpi-ja izlizali. Mis cak koristim vremenski i vise nego tada A4 jer kako ne volim touchpad i male lap miseve ovaj nosam sa sobom za koriscenje uz lap. Tegici bi bili lep dodatak i da sam znao da ce mi biti ok uzeo bi tada G500 zbog te opcije...
 
Poslednja izmena:
Na to pitanje sam ti vec odgovorio,koristim mish vec 5 godina koji mi odgovara.Ja sam vas pitao sta bi' ja trebao da ocekujem ako uzmem Razer-a,Logitech-a od 150e,da ubijam vise,brze?!?Kvalitet izrade mi odgovara kao i nacin na koji mish radi i otporan je na sve sto mu "prinesem".Treba mi vremena,ali mogu da se naviknem i na vashe misheve ali sto bi kad mi ovaj moj od 1500 dindzi zavrsava sav posao.To ti je sve sminka da se izvlace pare od "wannabe" igraca.Proveri koliko profi igraca igra sa matorim Genius i Microsoft mishevima.Isto je sa kopackama,patikama,reketima za tenis,...Sto vise das para bices bolji.Yeah,right:d.Da ne citiram Njegosa:).
Edit:Citam dodatak,ja tebi verujem.Sad,da l' ces ti meni da verujes:)?Mogu da ti donesem A4tech tastaturu i misha i da im nadjes neku manu posle 5 godina.I to sto pricas je sve estetski,jel' je mis radio kako treba?Pa ne nosis ga valjda na izlozbu ili igras u atrijumu?
 
Poslednja izmena:
Niko nije pominjao to "bolje igranje". To sto tebe to dotice je tvoja stvar odakle god da si to izvukao i nema veze sa temom.

Nekome ne smetaju blatnjave patosnice u autu a nekome itekako smetaju.

Edit: Glavni razlog zamene tog 748k je klik koji je pravio probleme. Izlizane gumene povrsine i kvalitet izrade me nisu doticale jer nisam mnogo vremena provodio na tom desktop-u.
 
Poslednja izmena:
Uzeh jedan...

Uzeh na poklon burazeru jedan, 2000 din, nisam jos otpakovao, evo par slika iz prve ruke, na oko deluje skroz pk misonja, videcemo u radu kakav je.

Slike su u spoileru..








 
Nisam, kupio burazeru a necu da nacinjem dok on ne dodje jer je poklon, misonja nije skup za moj dzep, videcemo, ocekujem da radi bas dobro, uostalom posto imam x-750bf do 2500 dpi starog 5 godina, dva oscara x7 x738 i x748k od po 3200dpi stari po 3 godine i neki prastari wifi g6 i jos jedan najeftiniji zicani, neka sluzi u pola vremenski od ovih a4tech miseva ja cu biti zadovoljan sto sam mu kupio a4 misonju.

Generalno do sad, plastika bi mogla biti jos bolja kod ovih miseva koje sam do sad imao, kad ovo kazem ne mislim da je losa nego samo da ostavi utisak kao sto to uspeva logi na svojoj gameing seriji skupih miseva, sto se tice same funkcije miseva(mislim na ove skuplje serije miseva, lasere, koje imam), a to je i najvaznije, nemam nikakvih zamerki, jako visoka preciznost, nikad nesto da zeza, omane i slicno, klikovi odlicni kako levi i desni tako i back i forw klick..dugotrajnost itd.....

Sto se tice ovog najeftinijeg lasera a4tech i najeftinijeg moguceg wifi g6 situacija je skroz drugacija, na ovom wifi crkao skroll posle par meseci...malo je zezao i jedan klick...drugi ovaj laserski je radio odlicno na svim podlogama ali sam ga vratio firmi u kojoj sam ga kupio jer nije dozvoljavao racunaru da upali screensaver to jest da ode u sleep(imao je stalno neku interakciju koja se nije na ekranu videla i sve sam pokusao i nisam uspeo da resim problem osim da ga vratim)...eto ;)
 
Poslednja izmena:
Nisam, kupio burazeru a necu da nacinjem dok on ne dodje jer je poklon, misonja nije skup za moj dzep, videcemo, ocekujem da radi bas dobro, uostalom posto imam x-750bf do 2500 dpi starog 5 godina, dva oscara x7 x738 i x748k od po 3200dpi stari po 3 godine i neki prastari wifi g6 i jos jedan najeftiniji zicani, neka sluzi u pola vremenski od ovih a4tech miseva ja cu biti zadovoljan sto sam mu kupio a4 misonju.

Generalno do sad, plastika bi mogla biti jos bolja kod ovih miseva koje sam do sad imao, kad ovo kazem ne mislim da je losa nego samo da ostavi utisak kao sto to uspeva logi na svojoj gameing seriji skupih miseva, sto se tice same funkcije miseva(mislim na ove skuplje serije miseva, lasere, koje imam), a to je i najvaznije, nemam nikakvih zamerki, jako visoka preciznost, nikad nesto da zeza, omane i slicno, klikovi odlicni kako levi i desni tako i back i forw klick..dugotrajnost itd.....

Sto se tice ovog najeftinijeg lasera a4tech i najeftinijeg moguceg wifi g6 situacija je skroz drugacija, na ovom wifi crkao skroll posle par meseci...malo je zezao i jedan klick...drugi ovaj laserski je radio odlicno na svim podlogama ali sam ga vratio firmi u kojoj sam ga kupio jer nije dozvoljavao racunaru da upali screensaver to jest da ode u sleep(imao je stalno neku interakciju koja se nije na ekranu videla i sve sam pokusao i nisam uspeo da resim problem osim da ga vratim)...eto ;)
druze gde si kupio misonju? u kojoj radnji..
 
Evo drugari, nacet je misonja, fercera kao zmaj :D

Na stocicu na kom je uslikan je i proban, radi mi isto kao G9 :d bez sale ;)

Dugmici, gumirani scroll, slejvovan kabl pokazuju da je ova firma otisla dosta napred, sve odlicno i tecno sljaka u radu misem, ovih dana cemo se poigrati sa profilima i sa nekim fps naslovima da vidimo kako glavni featuresi rade :)

Dobija se dosta nekih zezalica uz njega, uostalom pogledajte slike.

Da ne bude da ga samo hvalim, krenuce da me pljuju ovi sa skupim misevima :)....dosta sam kuckao...


Evo linka ka DBoxu i mini video ka YT pod slabijim svetlom da se cisto vidi kako izgleda pod slabijim svetlom....
 
Svidja mi se mis bas. A4Tech objasnjava sa ovim periferijama :)
 
Ja imam x7 738k i radi kao i prvog dana. Uzecu jos jedan, nek stoji u fioci zapakovan, pa kad ovaj rikne da ubodem novi i nastavim sa uzivanjem u kliktanju. :) Verujem da je ovaj bloody "krvav: :D al je za moju saku velik, tj. visok,. V3 deluje kao pun pogodak pa ga mozda i uzmem na probu ako se pojavi u Srbiji.
 
Molim ljude da ne poistovecjuju S R A NJ E od g400 sa mx518 , mx 518 je bog za g400, ali ja bi pre uzeo i x7 710 nego g400 .
 
ljudi ja danas kupio bloody v7... po mom ukusu! prelepo izgleda, radi fenomenalno! za ove pare ZLO!!!
 
Koliko vidim, ovaj extra feature se mora platiti online, fazon $20.
Bez toga, ne vidim prednost ovog misa u odnosu na starije modele od A4Tech.
 
@isnogood
Sta fali G400? Imao sam 3 komada MX518 (sve 1800 dpi avago 3080E) i sada 2 komada G400 (avago s3095 jedan sa predikcijom i jedan bez) i za sada mi je G400 bolji u svemu (1000 Hz out of the box, max tracking na 800 dpi oko 4-5 m/s sto je slicno ako ne i vise od MX 518, mat finish mi je takodje bolji od onog glossy na MX518), jedino su mogli malo deblji kabal, ali nije frka za 500 kinti se i to sredi :)
 
@dulsrules
Koji extra feature?
 
Ma ljudi taj extra feature je macro script koji radi recoil reduction i predstavlja sam po sebi cheat...a oni to jos naplacuju 20 USD, btw sensor koji koriste je isti kao u F seriji dakle pixart paw(n) 3305dk, dakle maxtracking oko 2m/s (isti je senzor u kinzuV2)...toliko o tome.
 
Mis je odlican, ja sam kupio 2 komada, da je roccat bio bi bar 60e...imam x738 i xl740k oscar miseve, kvalitet je nezahvalno i glupo porediti jer su misevi kao nebo i zemlja razlike, samo im je cifra skoro ista, jer koliko se secam ova dva sam placao po nekih 1800-2k din, ko ima priliku nek pogleda i proba mis uzivo, ne verujem da ce neko odoleti da ga ne kupi...toliko.
 
Jel moze da mu se iskljuci predikcija ?
 
@dulsrules

Pixart PAN 3305DK nema opciju za on/off predikcije ali je ona po defaultu off (koliko to moze da bude na ovom senzoru), ima nesto vecu predikciju nego G400 V2 (prediction free). Senzor je sam po sebi onako, srednje zalostan, nije ni da pridje avago 3xxx seriji.
 
Mis je odlican, ja sam kupio 2 komada, da je roccat bio bi bar 60e...imam x738 i xl740k oscar miseve, kvalitet je nezahvalno i glupo porediti jer su misevi kao nebo i zemlja razlike, samo im je cifra skoro ista, jer koliko se secam ova dva sam placao po nekih 1800-2k din, ko ima priliku nek pogleda i proba mis uzivo, ne verujem da ce neko odoleti da ga ne kupi...toliko.

Slazem se, imam oscara i jako sam zadovoljan. Za te pare sigurno ne moze da se nadje bolji mis, a sigurno je bolji od mnogih skupljih od sebe.
 
Ja sam ga uzeo juce, najvise cisto da probam kako mi se cini posto je poprilicno jeftin za svoj izgled.

Sto se izgleda i nekog utiska spoljasnje izrade tice, od mene moze i 9/10. Kapiram tacno sta seizmos misli kada kaze da je odlican ali ne bas kao neki skupi Logitech. Znaci zaista je dobar i deluje kvalitetno, ali da je pored neki SKUPLJI Logitech ili Razer, on bi u odnosu na ovo dobio blagu prednost i 10/10 ocenu za izvedbu. Sto opet i ne moze nikako da bude nikakav "-" sudeci da kosta 20E. A da je od neke "zvucnije" firme mislim da bi se prodavao bez problema za duplu sumu.

Jedino sto moram reci je da su mi se na "osecaju" npr. CM Xornet i G400 vise dopali, a oba i koriste skoro isti avago senzor. Pored toga mi je ovaj mis nekako tezak, na vagici ima 120g ali mi sve odaje neki utisak kao da je i tezi.

Sve u svemu za ove pare - odlican ako vam senzor odgovara. Inace isti ovaj senzor se nalazi i u SS Kani, Kinzu, Roccat-u Kovi + ...a to su misevi od 40-60E ..
 
CM Xornet - avago 3055 (tracking oko 2 m/s)
Logi G400 - avago 3095 (tracking 4-5 m/s)
A4Tech Bloody v3,5,7 itd - pixart pan/w 3305dk (tracking oko 2 m/s ali i jitter i onaj jump bug kad posle nekoliko pomeranja po y osi kursor poskoci po x osi desetak pixela)

P.S. Postoje 2 verzije pixart senzora 3305DK i 3305DKH, ova prva je u Kinzu V2 (tracking 1.5-2m/s, 1600dpi plafon sve ostalo je interpolacija), a druga je u Kani (tracking do 3.5-4 m/s i 800 dpi plafon sve ostalo je interpolacija).
 
Poslednja izmena:
Kakav je ovaj mis u poredjenju sa Sidewinder X5 mishem(Avagao ADNS-6010 senzor)? Dopada mi se velicina, izgled i cena a kako skrol na mom Sidewinderu polako posustaje, uskoro ce mi trebati alternativa.
 
Upravo mi je stigao mis, za te pare je odlican. Zamenio je 5 godina stari XL-740k kojem je skrol poceo da zeza malo. Jedino mi smeta sto je V7 kratak ali to je verovatno stvar navike, jos se privikavam na njega.
 
Da li ovaj mis ima onaj horizontalni skrol kada se "gurne" tockic bocno desno/levo?
 
Imao sam i ja taj A4 tech, ali kada sam kupio Razer nije ni sluga tek sam posle video.
Mislio sam do tada da je Razer,Kone... samo trosenje para ljudi dodajte jos koji dinar i zaboravite A4
 
jesus-facepalm-facepalm-jesus-epic-demotivational-poster-1218659828.jpg
 
Vidim A4Tech je poceo sa ovim V serijama da imitira dizajn Gigabyte-a, Razera... Videcemo kako ce im se to isplatiti.
V7 me na slikama podseca na prvi Steelseries WOW mouse i Gigabyte-ov "ostri" dizajn.
V7 je na netu dobio dobre ocene i kritike. Za pouzdanost ce vreme pokazati.

Nego moze li neko da mi obrazlozi zasto ovaj njihov V3 (a la Deathadder) kao i svi V modeli imaju kabl na levom kraju misha??

5eb29dca_3YpnRvd.jpeg
 
Nazad
Vrh Dno