Šta je novo?

A4 Tech-Bloody Multi-Core Gun3 Gaming Mouse V7

Meni se to nije desavalo ni na 7, a ni sada na 8.1... Pogledaj da ti nije ukljucen power saving za usb-ove
 
Nije. Za sve USB portove mi je isključeno "Allow the computer to turn off this device to save power", a za USB na kome mi je miš je čekirano "Allow this device to turn on the computer". Da, i ikonica za "Safely remove hardware and eject media" mi je stalno aktivna. Možda kompjuter vidi miša kao storage media, jer ima memoriju u sebi?
 
Primetio sam da ga u Device manager-u Win 7 prepoznaje kao "HID-compliant mouse", i da koristi Microsoftov drajver. A instalirao sam Bloody 5. Valjda bi uz softver trebalo da se instalira i drajver kad se instalira Bloody 5.

Inače, testirao sam ga u Win 8.1 i u Win 10 i tamo pri povratku iz Sleep moda miš se upali za 5 sekundi, znači samo je u Win 7 problem... Još samo da prokljuvim u čemu je problem.
 
Baš i nisam impresioniran V7 Bloody-jem. Imao sam A4 747k do sad i sve mi se čini da ću se i vratiti na njega. Precizniji je za klasu od V7-ce (a iskreno uzeo sam ga samo zbog hvalospeva u ovoj temi i na još par tema na benchu)


edit: može neko na PM da mi baci software (preko dropboxa ili nekog file sharing sajta), jer ovima ne radi download sekcija ni na jednom sajtu (međunarodnom, američkm, kineskom, holandskom, itd.)
 
Poslednja izmena:
Ja još uvek imam 747K osim skrola koji me zeza on radi i izgleda kao nov, mada sad ga skoro ni ne koristim pored R8A. Evo prošlog Softvera juče je izašao update ali ga nisam skinuo sve radi savršeno i sa ovim.

Kod:
http://speedy.sh/s5E9R/Bloody5-V2014.0913.zip
 
Zahvaljujem!
 
Molim nekog od vlasnika Bloody-a V7 da u Device manager-u pogleda šta mu piše pod "Mice and other pointing devices". Još uvek nisam rešio kašnjenje aktiviranja miša (V7) nakon buđenja kompjutera iz Sleep-a.
 
Piše kao što si naveo u prethodnom postu - HID-compliant mouse.
 
Hvala, Corvus Corax! Tako mi piše i u Win 10 nakon instalacije programa Bloody 5.

Zanimljivo da se ovo dešava samo nakon buđenja kompa iz Sleep-a, a ne prilikom starta Windowsa ili restarta - tad miš uopšte ne kasni, upali se odmah posle tastature.
Kakav smor, da ne poveruješ, obesmišljava mi Sleep funkciju, jer opet moram da čekam dugo da mi kompjuter bude spreman za rad...
 
Ne koristim Sleep, ali sad probao i mis radi iz prve. Moguce da je problem zbog Win10, ipak je to jos daleko od konacnog proizvoda.
 
Nisi čitao iz početka :)

U Win 8.1 i Win 10 mi se miš pali odmah nakon vraćanja iz Sleep-a, problem je sa Windows 7, tu kasni 23 sekunde. A to mi je default sistem.
 
Moja greska, sad tek vidim. Onda mora da je do drajvera negde problem. Mozda da ih obrises skroz pa da ih instaliras. Generalno, i meni Bloody od v5 pravi probleme, ne pamti sensitivity setovanja posle restarta (uveh ih spusti na najmanja). Ni reinstall nije pomogao. Za sad sam stavio da moze samo jedno setovanje, ali cu najverovatnije da vratim v3 koji mi je najbolje radio. Mozes i to da probas.
 
Reinstalirao sam drajvere i opet isto. A da napomenem da su to Microsoftovi drajveri od 21. 6. 2006. I čudno je to da instalacijom Bloody 5 softvera ne instalira i A4Tech drajvere i da miš ostaje neprepoznat u Device manager-u, kao HID-compliant mouse.
 
A ako ti ne pamti setovanja, onda je do miša problem i možeš da ga zameniš ako nije prošlo 2 godine od kad si ga kupio, a nije. :)
 
Pamtio je lepo dok nisam instalirao Bloody5, od tad ne pamti. Pamti sve ostalo, raspored dugmica je promenjen, lampica sa zigom usporena i to lepo radi, samo brzinu uvek stavi na najmanju posle restarta. Ne verujem da je do misa. Probacu da stavim stariju verziju da vidim da li radi, a i Win cu najverovatnije da reinstaliram.

Isti MS drajveri su prijavljeni i kod mene.
 
Jel vredi dati 1800 din za V7 ? Jel treba obratiti paznju na nesto prilikom kupovine ? Neki serial number, nesto ? Da ne bude da je na akciji jer mu nesto fali ...
 
Nije do drajvera vec se mis nesto zabagovao kod upisivanja profila. Imao sam taj problem pre 10ak dana na V7 sa bloody5. Nesto sam se izmotavao sa menjanem profila (2 kompa, bloody4 i bloody5, nije mi cak ni mis prepoznavao neko vreme). Reinstalirao softver, ponovo podesio profile i od tada normalno radi i pamti poslednji profil prilikom ukljucivanja racunara.

@mikiPSY - vredi za te pare. Meni je trebalo malo privikavanje zbog oblika jer sam pre njega imao a4tech 738.
 
Poslednja izmena:
Privremeno sam rešio problem tako što sam miša priključio na USB 3.0 port. Sad se upali odmah nakon klika za buđenje iz Sleep moda. Znam da nije rešenje problema, ali neka ostane tako za sada. Mrzi me da se više bakćem oko toga. Pozdrav i hvala svima koji su pokušali pomoći!
 
Jel vredi dati 1800 din za V7 ? Jel treba obratiti paznju na nesto prilikom kupovine ? Neki serial number, nesto ? Da ne bude da je na akciji jer mu nesto fali ...

Vredi. Ne treba, nema loše serije.
 
Pozdrav svim ljudma na forumu. Sutra uzimam A4tech Bloody V8MA, pa imam jedno pitanje za vas. Vidim da dosta vas hvali v7, tako da mislim da necu pogresiti sa v8ma. Vidim da ovaj sto kupujem v8ma, ima tu MA oznaku da je aktiviran core 3, Pa vas molim da mi odgovorite jel moram nesto dodatno da krekujem da bih imao core 4 ili mogu samo taj softver bloody 5 da instaliram i da mi se pojavi i core 4? Inace nasao sam mis za 2500din sa 2 godine garancije. Posto je vreme mom mx518 za penziju, mada savrseno radi i posle 7 godina. Hvala svima unapred na odgovoru.
 
Nećeš morati ništa da krekuješ, meni je i na V7MA aktivirano jezgro 4, pa ne vidim što tebi ne bi bilo. :)
 
Jel neko otkljucao core 3 i 4 sa poslednjim softverom v7 ili nema smisla pokusavati otkljucavanje?I ako jeste moze pm sta i kako.Probao sam sa ovim sto pise u temi al nesto nije htelo.
 
Instaliras stariji pa odkljucas, i onda koji god da instaliras imaces odkljucano.,.,
 
Nije do drajvera vec se mis nesto zabagovao kod upisivanja profila. Imao sam taj problem pre 10ak dana na V7 sa bloody5. Nesto sam se izmotavao sa menjanem profila (2 kompa, bloody4 i bloody5, nije mi cak ni mis prepoznavao neko vreme). Reinstalirao softver, ponovo podesio profile i od tada normalno radi i pamti poslednji profil prilikom ukljucivanja racunara.

Ne biva, obrisao kompletno sav Bloody softver, instalirao novi i opet ne pamti senzitivnost. Uvek vraca na najmanju, ostala setovanja zapamti. Probao svasta, brisao par puta, cupao misa, menjao USB i nece. Prestalo je da pamti kad sam uradio update na Bloody5, nesto se zabagovao. Probacu i na drgom kompu, ako opet zeza ide na reklamaciju.


@The PunisheR
Ne mozes da instaliras stariji softver, ne prepoznaje misa tada.
 
Ne biva, obrisao kompletno sav Bloody softver, instalirao novi i opet ne pamti senzitivnost. Uvek vraca na najmanju, ostala setovanja zapamti. Probao svasta, brisao par puta, cupao misa, menjao USB i nece. Prestalo je da pamti kad sam uradio update na Bloody5, nesto se zabagovao. Probacu i na drgom kompu, ako opet zeza ide na reklamaciju.

A jesi li probao sa upisivanjem podešavanja u memoriju miša (ikona sa gamepadom)? Ja tako koristim i odlično funkcioniše. Bloody softver uključujem samo ako treba nešto da prepodesim.
 
Dzojstik ikonica je No game interruption, da zastita igara ne prepozna Bloody kao cheat.

Edit:
Uspeo konacno, mnogo su bespotrebno iskomplikovali setovanja. U Manage Profile je posle update-a Bloody-ja nekako promenjen Switch mode na Manual mouse shift, kad sam sad stavio na Auto smartshift poceo je da pamti.
 
Poslednja izmena:
Tako je. To je namena, ali radi tako što upiše podešavanja u memoriju miša i onda nema potrebe za Bloody softverom.
 
Valjda i ovako upise setovanja u memoriju misa s obzirom da i na Linux-u radi isto. LM, moja greska je ipak bila, nisam ni znao da ima ova opcija. Mislim, sta ce ovo u podesavanju profila...
 
Evo ovako, da se pohvalim. Uzeo sam V8MA sa njegovom podlogom world of tank, i mis je super, zamenio je moj mx518. Kada sam ga odmah ukljucilo radilo mi je da menjam boju na scrollu, ali posle instaliranog bloody 5 softvera, vise nece da menja. Pa vas pitam jel treba nesto da podesim ili? I nije mi vise tipa da podesim dpi dva klika na 1 i onda blinka, nego je sada za povecanje dpi broj 1, a za smanjenje broj 2. I da u kutiji nisam dobio krpicu za ciscenje i stikere, a vidim da je to trebalo da bude u kutiji, i zovem tog u radnji sto mi je prodao, kaze da on nije otvarao, mada se vidi da je kutija otvarana. Nije bila u celofanu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno