Šta je novo?

A4 Tech-Bloody Multi-Core Gun3 Gaming Mouse V7

Dajte mi par ideja gde da nabavim teflonske nozice/stopala za V7 bloody M posto me ovaj metal nervira kao da zapinje za podlogu (kad dignem mis pod uglom) a i previse kliza!?
 
Da li bloody software uvek mora da bude ukljucen ili je dovoljno namestiti po zelji i sacuvati podesavanja?
 
Dovoljno je namestiti po želji i sačuvati. Setovanja ostaju u mišu, Bloody je tu samo za izmenu.
 
Da li bloody software uvek mora da bude ukljucen ili je dovoljno namestiti po zelji i sacuvati podesavanja?

Zavisi od podešavanja. Ako si namestio da taster bude prečica na tastaturi (npr. Win+Tab), onda radi uvek. Ako si izabrao neki predefinisan hotkey (npr. Minimize window), onda mora da bude uključen softver
 
Da li ovi miševi (žične i bežične verzije) rade na Mac-u?

Ako neko može da proba puno bi mi značilo :)
Burazer hoće da uzme, pa da se ne zezne.
 
Da li je neko koristio T70 optički pored V7M.
Otišao mi je skrol definitivno na V7M a prema podacima sa Bloody stranice, čini mi se da je T70 za nijansu veći, što bi mi savršeno odgovaralo pa bi pre njega uzeo (mada mi i V7 perfektno leži).
Bune me neke dimenzije koje su manje u specifikacijama za T70 u domaćim radnjama.
Unapred hvala.
 
Klik na srednji taster/skrol mi je preko noći postao mnogo težak.
Skrolovanje radi normalno, gaz je normalan, pritisak na njega daje normalan "klik" zvuk, samo treba muški da se zapne da bi se kliknulo. Star 4,5 godina, pa ne pitam zbog garancije. Taj taster često koristim (ali sigurno ne češće od levog tastera).

Da li je neko imao taj problem?
 
Klik na srednji taster/skrol mi je preko noći postao mnogo težak.
Skrolovanje radi normalno, gaz je normalan, pritisak na njega daje normalan "klik" zvuk, samo treba muški da se zapne da bi se kliknulo. Star 4,5 godina, pa ne pitam zbog garancije. Taj taster često koristim (ali sigurno ne češće od levog tastera).

Da li je neko imao taj problem?
Da pocnemo od najosnovnijeg. Otvori ga I pogledaj da se nosaci tockica nisu napunili nekom prljavstinom. To je inace redovan deo odrzavnja misa za mene.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Sad je olakšao, skoro kao što je do danas i bio.
Verovatno jeste prljavština, tj mačije dlake se obmotale. Ko ima mačke zna o čemu pričam (sitna dlaka, tanka leti svuda i ima je svuda).

@Carnex
Hvala što si se javio. Mislio sam da to prvo uradim, nego se teško otvara, morao bih da pozajmim duvaljku, a rekoh ako bude prekidač da odmah vidim gde to da kupim (kod nas je jako slab izbor, nisam našao ni za drugi jeftini miš pre nekoliko dana, ako znaš gde ima pusti poruku na PM) da ga ne zatvaram i otvaram opet (da se ne oštete mnogo klizači). Za sada dok radi ga neću dirati, ako opet očvrsne moraću da otvorim i vidim šta je i da očistim.

Edit: Ali sada skrol sporije/manje skroluje. Podešavanje u control panel-u ne menja ništa.
 
Poslednja izmena:
Uh kolika tema! :)

Od skoro, neke 2-3 nedelje i ja koristim ovaj Bloody VM7, prvi utisak mi je bio odličan, velik miš, lepo leži u ruci i izuzetno lako klizi po podlozi. Koristim ga pre svega za desktop rad, treba mi univerzalac, odavno nisam u prilici da se igram.
E sad, da je u međuvremenu nastao problem (ako nije bio i od samog početka, mada mi se čini da nije). Kursor miša se nekako nedovoljno responsivno kreće po ekranu, kao da postoji neka neznatna zadrška, imam osećaj kao da "prolazi kroz vodu", ne znam kako bolje da opišem. Takođe, nekad ima i nekih blagih preskoka, pri prvom pomeranju miša, koje bi trebalo da bude minimalno. Kao da moram malo da ga cimnem i "prošetam" po ekranu, da bih mogao da ga nacentriram tu gde treba.
Napomenuću da sam ga prvo samo utakao i WIN7 ga je sam prepoznao, radio je lepo out-of-the box. Onda se za par dana nekako sve prebacilo na ovo. Juče sam instalirao ovaj bloody softver, pokušao razna podešavanja i boljitka nema. Kad promenim DPI, samo se promeni brzina, ali osećaj kretanja kursora je slični, nije potpuno direktan u odnosu na pokre.
Što se kalibracije tiče, to kad pokrenem u softveru levim klikom, nacrtani miš u onom polju se sam kreće po Z putanji, bez obzira da li pokrećem miša ili ne.

Ranije sam koristio nekog X-Wave koji slično izgleda, ali je sigurno lošiji, a dodao bih da trenutno imam i Logitech software instaliran, za K520 tastaturu i miša. Pokušao sam i sa podešavanjima za miša u Windowsu, ali nema neke promene.

Ima li neko savet kako da nateram miša da radi normalno?
 
Pa nije, a i miš je praktično nov, podloga takođe, ova je u pitanju.
Znam da je buđava, ali pre toga sam koristio jednu krpenu običnu i jednu kao plastificiranu, na svim se ponaša isto (kao i na samom stolu, s tim da na stolu najgore radi :) ).
Znači radi kao sve, ali jednostano nemam taj osećaj direktnog odziva kursora u odnosu na pokret miša.
Takođe, je l' normalno da ta kalibracija u softveru radi tako, nezavisno od mog pokretanja miša?
 
Pa može da bude i da je faličan, probaj ga i na nekom drugom kompu da eliminišeš softver, ako i tamo pravi probleme reklamiraj ga.

Ovaj moj tera već 4+ godine bez problema, skroz sam zadovoljan. Kad bude krenuo da otkazuje definitivno uzimam Bloody opet, verovatno ću sledeći T70. Za svoju cenu je stvarno odlična serija miševa.
 
Hvala na savetima, probaću.
A eventualnu za reklamaciju će da bude nategnuto, kad radi, ali ne baš onako kako je očekivano. :)
 
Pa iz tvog opisa deluje kao da je ,,vidljiv" problem, ne bi smeo tako da se ponaša. Ako se isto ponaša i na drugom kompu, tebalo bi da i u servisu prodavnice to primete i prihvate (makar i uz pominjanje tržišne: ).
 
Samo da javim da je izgleda (očekivano) bio softverski problem. Miš sada mnogo bolje i fluidnije radi, držim ga na 1200 dpi i solidno sam zadovoljan.
Ne znam šta je otklonilo problem, igrao sam se sa reinstalacijom drajvera, skidao apdejtove za Win, igrao sa podešavanjima u Bloody softveru, a sve je praćeno zamenom Celerona G530 novim(starim) procesorom i7 2600.
Inače, verujem da je to najviše uticalo na ukupnu fluidnost - kad sam se rešio da napišem ove pritužbe, tog dana sam zamenio procesor. Ipak, kao da isprva sve nije leglo kako treba, ali da je nešto od pomenutih parametara, ili ko zna šta drugo, uticalo na to da se onaj osećaj usporenosti izgubi.
Sad mi jedini problem predstavlja "klizavost", tj. prelako pomeranje miša, jer kada ga ostavim, povremeno ga kabl sam povlači napred ili nazad, zavisno koliko je izvučen preko ivice stola. Pretpostavljam da bi se to rešilo nekom alkicom kroz koju bih proturio kabl, tipa onih štipaljki za papir. Mada mi se čini da je povremeno sama težina kabla koji pada preko ivice stola dovoljna da ga blago pomera, kada pustim miš.
 
Imam od skora Bloody V8 ali u principu kontam da je skoro pa isti kao V7. Zanima me kako da sacuvam dpi kada jednom promenim da tako i ostane a ne svaki put kada palim komp da moram da menjam dpi ???
 
^ Kada odradiš podešavanja u okviru Bloody softvera, klikneš na ikonu džojstika u gornjem desnom uglu. Na taj način se sva podešavanja upišu u memoriju miša.
 
^ Kada odradiš podešavanja u okviru Bloody softvera, klikneš na ikonu džojstika u gornjem desnom uglu. Na taj način se sva podešavanja upišu u memoriju miša.

Ne znam, mozda koristimo drugaciju verziju software-a ali nemam ikonicu misa, imam Apply samo a skontao sam sada da mi to cuva u memoriju misa cak i posle restarta. U gornjem desnom uglu imam podesavanja za osvetljenje misa :)
 
Javio mi se problem sa skrolom na V5, skrol ne radi lepo kad skrolujem na dole, desava se kao da u isto vreme skrolujem i gore i dole, zabode u jednom mestu i prozor skakuce. E sad, trazio sam po netu, gledam ima neki mali tockic koji bi trebao da se zameni ali ne mogu nigde da ga nadjem gde da ga kupim, gde i kako uopste da nadjem taj tockic i da ga zamenim, jer nema nikakvo uputstvo?
 
Ne znam, mozda koristimo drugaciju verziju software-a ali nemam ikonicu misa, imam Apply samo a skontao sam sada da mi to cuva u memoriju misa cak i posle restarta. U gornjem desnom uglu imam podesavanja za osvetljenje misa :)

Odmah iznad podešavanja za jačinu osvetljenja nalazi se ikonica džojstika, koja služi za upisivanje podešavanja u miša. Nisam neko vreme koristio Bloody softver, tako da su se možda stvari malo promenile sa novim verzijama. A nemam u blizini ni Bloody miš, ni softver da bih proverio.

Ovde na slici interfejsa se vidi ikonica džojstika:
20160920062717_28874.png
 
Javio mi se problem sa skrolom na V5, skrol ne radi lepo kad skrolujem na dole, desava se kao da u isto vreme skrolujem i gore i dole, zabode u jednom mestu i prozor skakuce. E sad, trazio sam po netu, gledam ima neki mali tockic koji bi trebao da se zameni ali ne mogu nigde da ga nadjem gde da ga kupim, gde i kako uopste da nadjem taj tockic i da ga zamenim, jer nema nikakvo uputstvo?

AliExpress
https://www.aliexpress.com/w/wholesale-mouse-wheel-encoder.html
 
Jel treba da se lemi i jel kompatibilno od drugih miševa da ne čekam iz Kine?
 
Većina miševa koriste ovakve mehaničke rotacione enkodere. V5 koristi ovakav enkoder, imaš klipove na netu gde su ga rastavljali. U principu bi mogao da kupiš nekog jeftinog miša i da sa njega prebaciš taj deo. Neki stariji miševi su imali optičke enkodere, ali odavno nisam video neki takav. Senzor je zalemljen za ploču, vidiš one tri nogice. Problem je naći miša koji koristi istu visinu senzora, zato bi bilo dobro uzeti onaj komplet od pet komada sa Alija koji ima sve visine od 5 do 13 milimetara.
 
Poslednja izmena:
^Ne moze da se kupi komplet nego 10x potrebna velicina. Sad ne znam koja je potrebna velicina za V5, ali ne verujem da je ova 5 i 7mm. Mislim da je od 11 ali necu da nagadjam, da li imas ti ideju?
 
Nemam tog miša, a na osnovu klipa sa jutjuba ne mogu da odredim visinu senzora. Možeš da pokušaš i ovako da popraviš skrol.



Ja sam svojevremeno ovo radio na x7 mišu i uspeo sam da mu produžim životni vek par godina. Kad je sledeći put počeo da zeza skrol, mrzelo me da se ponovo cimam, pa je završio u smeću. :D
 
Pozz svima, zadnjih 5 godina koristim a4tech x7 xl-747h misa i dosad sam bio prezadovoljan misem. Jedina mana mu je bila skrol tockic koji je poceo da slajfuje pre 2 godine. U medjuvremenu sam zamenio slrol sa nekim iz nekog obicnog genius misa i sve je radilo ok sve do pre par dana kada se ponovo javio problem u skrol tockicu. Kako se mis takodje i vec dosta izlizao resio sam da ga zamenim sa istim modelom ali mi je zapao za oko i ovaj t70 terminator pa me interesuje koji je bolji od ova dva, pretpostavljam ovaj t70 posto je noviji ali posto od igara najvise igram warframe, the division i destiny 2 i poneku strategiju interesuje me da li ce mi ovaj t70 dati neku bolju prednost u tim igrama od mog sadasnjeg?

Jos jedno pitanje, posto x7 xl-747h ima anti vibrate prekidac koji mi dosta znaci jer vise podizem misa kada ga pomeram od kraja podloge te ne dolazi do pomeranja/okretanja lika u igri, interesuje me da li ovaj t70 ima neku opciju da mu se podesi osetljivost pokreta kada se mis podigne radi relokacije na podlozi?
 
Drugari,da li neko zna ,ko radi zamenu kabla na V7 i koja je cena...?
Kabal mi je negde u prekidu (kad se uvije,izgubi konekciju pa kad se opet malo zavije:D povrati je),a zao mi da ga bacim ko nov je....
 
Nazad
Vrh Dno