Šta je novo?

Slusalice(bubice), za slusnje muzike?

veljkoka

Slavan
Učlanjen(a)
15.07.2009
Poruke
2,558
Poena
275
Treba uskoro da zamenim telefon, sa njim bi uzeo i neke solidne slusalice, pretezno bi ih koristio za slusanje muzike. Ne bih uzimao klasicne bubice, vec one sa gumenim nastavcima koji se stavljaju u usni kanal, mnogo mi vise odgovaraju jer me od klasicnih bubica zaboli usna skoljka, prilicno su mi neudobne. Generalno ne znam puno o ovoj materiji, verovatno ima ljudi koje se bolje razumeju u ovu problematiku od mene, pa bih voleo da mi neko predlozi neko resenje, samo bih molio da mi se ne daju neki predlozi tipa, ima u inostranstvu...
Zanima me domaca ponuda, ako neko ima link, odlicno. Sto se tice novca, nemam neki odredjen budzet, naravno, voleo bih da prodjem sto jeftinije. Recimo da bi bilo idealno da moze da se nabavi nesto za 2000-3000. Voleo bih stvarno nest kvalitetno da uzmem ,ali ne bih davao neke enormne sume.
 
Sennheiser cx-150, ja ih imam vec godinu i po i prezadovoljan sam, platio sam ih oko 2700
 
Sennheiser preporuka
 
Nazalost izbor kod nas je prilicno los i za 20-ak evra najbolji izbor su Sennheiser cx150. Odlicne slusalice, imam ih vec 2 godi rade kao prvog dana, za te pare odlican zvuk ali kazem zbog uzasnog izbora kod nas samo Senn cx150 treba kupiti, inace ovaj model ima sasvim dobru konkurenciju na normalnim trzistima ali su razlike male, npr Denon c252 ili Senn cx150 - prakticno je svejedno.
 
Hvala na preporukama, i ja sam otprilike cuo da je sennheiser najbolja opcija na nasem trzistu, bas sam malo gledao ponudu oih nasih vodecih online prodavnica, pa to je smesno, nista krsteno ne mozes da uzmes za 3000 dinara, a kamoli jeftinije.
 
Valjda znas da bolje slusalice i nemaju mnogo smisla na plejeru od 500 din ili nekom starom telefonu.. to je bacanje para. Idealno bi bilo da imas neki Sansa/Creative/iriver/Sony plejer ili telefon tipa Galaxy S I/Nexus S/Wave ili neki noviji Samsung/Sony za ove slusalice.
 
Ako mozes bolje ti je dodaj jos 15-20e i uzmi SoundMagic E10, proverene slusalice. NE POSTOJI nista sto daje bolji zvuk za te pare, slusalice su savrsenstvo i kvalitet zvuka je u rangu bar duplo skupljih konkurentskih modela.
Meni su stigle pre par dana i bukvalno nisam mogao da verujem o kakvom zvuku se radi.
 
Koliko kostaju te slusalice, ima li ih kod nas?
 
Ne znam ima li ih u Srbiji. Ja sam ih narucio iz Kine.
Inace SoundMagic je Kineski brend. Kostale su me 50 dolara sa dostavom.
 
Poslednja izmena:
@veljko
Ako neces da narucis neke pre neta sigurna opcija su cx150 mada mozes da pogledas i win win ponudu bubica, imaju dosta Pioneer modela do 4k din, bukvalno ih ima preko 20 i ne znam kako su se pokazale u praksi ali moze i to da se proveri.
 
Pravo da ti kazem, ja nisam nigde video da u ponudi imaju ove sennheiser slusalice, gledao sam kod svih vodecih online prodavnica, stvarno nam je ponuda slusalica bedna, ovde kod nas ne mozes nista krsteno da kupis za neku pristojnu sumu. I ja sam primetio da imaju dosta tih pioneer slusalica, trazio sam neke komentare, nisam nasao nista.

@emix
Kod nas druze ne moze da se kupi ni sennheiser, a kamoli soundmagic :). Hvala na predlogu, probacu da nadjem nesto, ali tesko...
 
Ja sam moje cx-150 kupio u 4audio - verovatno ih imaju jos na lageru - posaljes mail i pitas ih - za 2600din vrede svaku paru ;)
 
Imam ja CX175. Ne znam šta da ti kažem, nisu loše, ali zavisi i koje fajlove slušaš i još više šta ti je izvor... Ako ti je izvor solidan, neki bolji mob i ako slušaš nekompresovano illi makar mp3 320kbit, mogu da prođu. Hard rock, metal im baš i ne leži previše, ali plivaju... Da je cena samo par stotina dinara niža bile bi sasvim ok kupovina, ovako ostajem rezervisan.
 
Pravo da ti kazem, ja nisam nigde video da u ponudi imaju ove sennheiser slusalice, gledao sam kod svih vodecih online prodavnica, stvarno nam je ponuda slusalica bedna, ovde kod nas ne mozes nista krsteno da kupis za neku pristojnu sumu. I ja sam primetio da imaju dosta tih pioneer slusalica, trazio sam neke komentare, nisam nasao nista.

@emix
Kod nas druze ne moze da se kupi ni sennheiser, a kamoli soundmagic :). Hvala na predlogu, probacu da nadjem nesto, ali tesko...

http://www.mitrosmusic.com/proizvodi/p:53-Sennheiser
 
Ovde su prilicno dobro ocenjene (gledaj expert score ali i user score znaci)

http://www.testfreaks.com/headphones-headsets/sennheiser-cx-200-street-ii/

Rekao bih da vrede ove pare. Ako kupis nemoj da se iznenadis ako budu delovale nekako lagano i krhko a kablovi tanki, nema to nikakve veze, zato su neverovatno udobne a i pored tankih kablova izuzetno su kvalitetne/izdrzljive (cx150 imam vec 2 god i rade kao sat a bar 20x sam lezao na njima ) ali ne treba naravno preterivati sa guzvanjem i slicnim maltretiranjem.
 
Trebalo bi da vrede te pare,ici cu do NS-a uskoro, nadam se da ih imaju na lageru. Imaju li mikrofon?
 
Velika vecina tih slusalica nema mikrofon jer su to modeli za slusanje kvalitetne muzike na prenosivim uredjajima a ne za razgovore ;) Za pozive imas default slusalice koje su dovoljno kvalitetne za to.
 
Nisam ni ja video da imaju mikrofon u specifikacijama, zato sam i pitao. Ove su dobre, nisu preterano skupe, valjda ce biti dobre.
 
Na linku koji smati dao imaš 4 modela AKG dodušena baš navedeni ali dva modela imaju cenu od 1700
 
^ da ali koja je sansa da su te AKG od 1700 din bolje od Senn od 3000 din? Rekao bih nikakva jer i jedni i drugi naplacuju ime i sigurno AKG nece ponuditi bolji zvuk za skoro duplo manje para.
 
Steta sto je tako mali budzet jer za malo vecu cifru mogu da se uzmu dosta ozbiljnije Sony slusalice.
Ni jedne bubice nemaju takav ton,provereno ,imam razlog zasto to govorim jer mi je kvalitet zvuka od prevashodnog znacaja u poslu.
 
Uzeh danas Koss Porta Pro. Razbijaju u kombinaciji sa iPodom. Slusalice za ceo zivot. Ako nije bas zapelo za bubice, pojuri ovako nesto, neces se pokajati
 
Bubice su mi prakticne, ne mogu ulicom da nosim klasicne slusalice, takodje kada dzogiram ,ili se bavim nekom rekreacijom, neprakticne su.
 
Ja sam na bubice i mislio..Do skoro sam imao jedan mada vec sad stariji Sony model,platio sam malo jace :D dao sam kumu,on slusa preko
MP3 player-a i prezadovoljan je..Isto imaju oblogu za uho tj model sa gumicom koji ulazi u skoljku.
 
Ok, predlozi onda neki model, koji je po tebi isplativ, mozda bih mogao ja da dodam neke pare , ako je nesto bas kvalitetno.
 
Nazad
Vrh Dno