Šta je novo?

BITCOIN: uputstvo

Kako?Pomagaj.Probao sam na pet masina i najbolje sto sam uspeo prodju ona slova i onda izbaci blank screen.Djole kaze da je to momenat kad ustvari pali grafu i posto je 7950 drajver nije dobar i nece :(
 
Da li je dovoljno imati usb flash od 1giga ili treba veci?
 
Poslednja izmena:
Aha, onda cu i to morati da nabavim..
 
ma milina bamt, ide mi ne ganglije hdd kad krene da vibrira i rezonuje, kroz prozor bi ga momentalno :D
 
Mozes da probas ovaj sto stavljaju za 79xx ali mislim da nece moci.
 
nemere 79xx bamt na 7850, ja probao.
mozda moze ova beta 0.6 verzija ili ruchno da metish neki poslednji drajver, to ce da radi, ali filipova 7970 ne.
 
Vazi, cekam da mi stigne karta pa cu da eksperimentisem malo, uzeh je za oko 15k din valjda sam dobro prosao
 
Postoji li team viever koji radi na bamtu i kako se uopste instaliraju programi na bamt
 
Znam za to to je neka vrsta terminala,negde sam video da ima bas remote dektop.razmazio sam se na windowsu,nisam bio u rudniku nesecam se,sve preko tw,e sad je ovo nesto drugo
 
ma koji ce ti to?
namesti na 1000mhz i veruj mi zaboravicesh na tu mashinu....na dva meseca je chisti i to je to :D
.zaboravih najbitnije....ukucaj ruchno ip adresu....ooooobavezno...dole desno u podeshavanju za mrezu ..ono tipa 192.168.1.40...bez toga...random staju makine
 
Poslednja izmena:
Jel probao neko bamt na virtuelnoj masini? Imam par servera koji vrte virtuelne masine a bez grafike su, ne bih da gasim da ubadam grafiku ako je neko vec probao i ne radi. Procitao sam danas celu demios-ovu temu i smorio se :p kad je bitcoin radio sa cpu-om sam ga u glavi oznacio kao potencijalno prevaru a ni masinu nisam imao adekvatnu i stalno sam zaobilazio bitcoin teme, sad kad mogu da kopam vidim da sam zakasnio. :wall:
 
sto zakasnio?
 
Postoji team viewer za bamt.. nisam sad pri kompu.. al izbacicu uputstvo step by step kako se dize na bamt-u.. vrlo prakticna alatka :)

I da.. por bamtom obavezno rucno podesavanje ip adresa kako bi se izbeglo bespotrebno zakucavanje masina
 
cak nije potreban ni teamviewer nego moze isto da se dobije sa windows Remote Desktop Connection koji je vec u winxp ili 7
ja koristim ovo vec dugo za masinu bez monitora i tastature i radi ok.

evo uputstvo za konfigurisanje kada se podigne bamt na masini bez monitora

Kod:
Open up putty
In the host name box put the ip address of your bamt box
click open,
A box should popup, Click yes
in the black window login as
User: "user"
Pass: "live"

Now we are going to set the root pw
Type "sudo passwd"
and set the pw to something not guessable

And the user pw
"passwd"
And set the pw to something DIFFERENT from the root pw
Now to login as root
type "su" and enter the pw

Now the following command is helpfull if you are running a box headless and for remote management
type in
"apt-get install xrdp"
This will install a remote desktop protocol wrapper on the box, and will allow you to remote desktop in from your personal pc to continue setup and check problems

ok now close the putty window.
Click the start menu and in the search box type "mstsc", hit enter
In the Computer box put the ip of the rig and hit connect
use the same login as above to login.

Sto se tice virtualizacije nisam probao jer mislim da nema smisla posto bilo sta sto je gpu intenzivno nikako ili jedva radi pod vm. Koliko pratim vmware ima neke planove u tom pravcu ali za sada nista.
 
Pitanje je kako od kuce da pristupim bamtu na drugoj lokaciji,preko neta?Ova fora s putty radi ako imas na lokaciji win masinu pa team wiever na nju pa sa nje putty ali kako over the internet direktno?
 
Pitanje je kako od kuce da pristupim bamtu na drugoj lokaciji,preko neta?Ova fora s putty radi ako imas na lokaciji win masinu pa team wiever na nju pa sa nje putty ali kako over the internet direktno?

Nisam neki strucnjak za mreze ali koliko znam i putty i tw bi trebalo da rade regularno preko neta. Jedini problem bi mogao da predstavlja konfiguracije rutera koji mogu da se nalaze izmedju.
 
Sta raditi kad filips verzija bamta ne vidi 7970?Digne se sistem ali javlja da nema monitoring za fanove klok za gpu i memoriju i nece da kopa.Ako intaliram drugi drajver,mada ne znam kako,hoce li onda videti 7950 kad dodam na tu plocu?
 
iamsh ruchno ubacivanje drajvera pa udri...moguce da ti ne kontaju ti drajveru skroz te 7970 shto imash....mada chudno....
 
Sve je cudno u vezi ovog bamta polako mi krece na ganglije.Vise od dva meseca nisam bio u rudniku sve stabilno pod win jedino sto vecina ploca zeza sa pcix1 slotovima i ne vide se kartice i treba hdd pa su ulaganja nesto veca
 
mozda pravi frku na x1 extenderima?
ja malopre podesio drugaru bamt na dve 7950 gige, iz prve sve ok...onomad sam koristio sa 7950 i gigu 7970, bez frke, 7970x onaj bamt.
ne znam sha tebe tu zeza....
 
Batalicu nek radi pod winom.Ploca je verovatno,neka nekompatibilnost.Guglao sam malo i dosta modela gigabyte ploca ima slicnih problema,radje cu se potruditi da osposobim remote control za ove makine sto rade.Jos ako iskopam kako sa androida,sreci nikad kraja....
 
evo i detaljnog i prostog uputstva:


Prebacujes se na korisnika user i radimo sledece
su - user
Pravimo startup folder AKO ne postoji!!!
mkdir ~/.config/autostart

Vracamo se na root korisnika
exit

Kao root korisnik radimo sledece:

Pravimo simbolicki link (shortcut) iz sistemskog u korisnicki startup folder
ln -s /usr/share/applications/teamviewer-teamviewer7.desktop /home/user/.config/autostart/

Proveravamo da li je kreiranje shortcut-a uspelo sledecom komandom (ako je izlaz komande slican primeru dole onda je sve ok)
ls -lh /home/user/.config/autostart/
total 0
lrwxrwxrwx 1 root root 54 Mar 31 18:55 teamviewer-teamviewer7.desktop -> /usr/share/applications/teamviewer-teamviewer7.desktop




Instalacija TeamViewer-a pod Linux-om (Ovo radimo kao root korisnik)

Skidamo paket
wget www.teamviewer.com/download/teamviewer_linux.deb
Instaliramo paket
dpkg -i /root/teamviewer_linux.deb

Kopianje instalacije sa jedne na drugu masinu u mrezi (ili drugih fajlova)

Logujemo se kao root i uradimo sledece
scp /root/teamviewer_linux.deb ipadresa.masine:/putanja/na/koji/zelimo/da/kopiramo
Nakon ovoga dobices pitanje za unos root sifre masine na KOJU kopiras fajlove

primer: scp /root/teamviewer_linux.deb 192.168.1.2:/root
 
Šta god da promenim u Bamptu configu što se tiče memorije dovodi do toga da bampt neće ni da rad.
Primer skinem # sa kloka memorije na svima grafama hocu 300mhz da stavim (da li je to malo) i odma nece da radi gpumon a i prijavi mi error u codu koja glupost. Vratim # sve radi opet koja je to fora??
Vidim da je onaj batica napisao kao sva tri da odstikliram ali ni to ne fecera.
 
Treba samo posle instalacije bamta (phillips 7970x) odraditi fixeve,u bamt conf naci liniju cgminer-opt i u njoj ukucati svoje podatke i u produzetku (pomeriti slajder :) ) ukucati gpu engine klok koliki hoces.ako imas vise karti razdvojis zarezom recimo 1100,1150,1000 i za memoriju stavis 300 (sve vazi za 7950).Ono dole gde su odeljci gpu0,gpu1 itd nista ne diras.
Da li moze nesto bolje sa vise kontrole uz pomoc onih silnih opcija ne znam,ja sam ovako uradio i fercera sve ok.
 
Nazad
Vrh Dno