Šta je novo?

BITCOIN: uputstvo

ne moze da ti dodje glave (granit) jer nam je poreklo isto :D....shala mala i sorry za off ali morao sam :D
 
Ljudi zasto mi mining krene,radi par minuta i padne opterecenje grafika na 0,na svim masinama pod win7 64bit frisko instaliranim sa najnovijim ili 12.10 drajverima isto.Pod bamtom hoce da prorade i da rade par sati ali 7950 na 1000/300 klokovima daju recimo 150-400mhs???
Stare masine )one od pre cetiri meseca rade extra i pod win i pod bamtom.
Drndam se vec cetiri dana i nije mi jasnosta se desava,prava nocna mora,aj da sam bas totalni pocetnik,nije mi jasno....dajte neki predlog/resenje GOTOV SAM !!!
 
Ljudi zasto mi mining krene,radi par minuta i padne opterecenje grafika na 0,na svim masinama pod win7 64bit frisko instaliranim sa najnovijim ili 12.10 drajverima isto.Pod bamtom hoce da prorade i da rade par sati ali 7950 na 1000/300 klokovima daju recimo 150-400mhs???
Stare masine )one od pre cetiri meseca rade extra i pod win i pod bamtom.
Drndam se vec cetiri dana i nije mi jasnosta se desava,prava nocna mora,aj da sam bas totalni pocetnik,nije mi jasno....dajte neki predlog/resenje GOTOV SAM !!!

Mozda ovo pomogne - meni ove moje dve 7950 Gigabyte nece da rade (ili rade malo pa stanu) ako mi je memorija u AB setovana ispod recimo 1050 MHz, doduse Win 7 je 32-bitni, najnoviji drajveri... Dok recimo 6850 rade lepo sa spustenom memorijom na 751 MHz (a ispod toga nece :) )... Nesto ih blokira, ne znam sta.
 
Nasao sam,bio sam na wireless internetu i to me ubilo,sad na kablu nema problema nikakvih.

Znaci wireless internet zaboravite za mining!!!
 
Ko kaze?
Meni 3 grafike sljakaju na masini koja je nakacena na moj WIFI preko usb adaptera od 1000din i sljaka savrseno. To je samo do tebe problem ;)
 
Govorim o wireless provajderu a ne o kucnojwifi varijanti ;)
 
ja se sad setih da mi je u vikendici taj net :(
 
meni radi iz prve, evo vec mesecima mi barem po jedan mashina na bamt-u7970.
znachi ne moze obichan, samo taj specijalni, morash njega skinuti sa neta i nabaciti na fleshku. radi 101%

evo ti ovde imash i 7970 ficinu :) verziju
imash i bamt 0.6 betu
imash i ruchno da ubacish neki od poslednjih drajvera.
http://www.bitcointrading.com/forum...h-farm-wide-management-tools/#post_bamt06beta
http://www.bitcointrading.com/forum...mining-linux-with-farm-wide-management-tools/

javni shta si uradio

sad skidam da probam da li ce da radi 7850&ltc,
znaci skinem ovaj
bamt_v0.6_beta_test02.img
od 442MB podignem ga na virtuel i prekopiram sadrzaj na flesh?
 
a koja je prednost bamta u odnosu na win? Pitam da ako budem pravio još jednu mašinu da u nju stavim sve pa da piči taj bamt ako pravi više hash-a
 
Ajd ja da probam da ti pomognem posto su se clanovi sa vise staza u ovoj temi verovatno umorili od ponavljanja :D
Pod BAMT-om kartice daju vise MHs, nije potreban hard disk jer se podize sa usb flash-a, automatski manji trosak za sklapanje i manja potrosnja struje celokupne masine.
 
probao sam da skinem ovu 6beta ali ima samo 448MB i pise mi prilikom restartya No operating system, ova petica ima 2 particije 448MB & 1.4GB

skidam neki beta za 7970 pa cu da probam da ga optimizujem po uputstvu sa prve strane, posle sledi update
 
Poslednja izmena:
skinuo sam bamt i program ali kada ga instaliram na flesh pise da mi je velicina flesa 524MB, kada restartujem i udjem u bamt totalno je drugaciji nego onaj sa prrve strane, nemam nigde one config fajlove

edit: formatirao mi flesh na 524mb i kad hocu normalno da ga formatiram opet pise samo 524mb ne mogu da izaberem originalnu velicinu (flesh je 4gb)
 
Poslednja izmena:
novi edit:pokusavao sam da vratim flesh sa partition magic ali sam po*ebao ceo hard, odose 2 particije u vetar, nema ih nigde, sad ponovo treba da instaliram sve, sad ce kroz prozor
 
Ahahhaha koji si ti lik . Pa ti ne pratis temu ni malo a imas sve objasnjeno na 1-2 i eventualno 3 strani sta raditi sa usb-om (kako ga fomatirati )
 
Stvarno neznam kakve probleme imas snimis Particon magic odes format flesh drajv na fat32 ili ntfs i cao povratio si flesh. Ta beta Bampt ti ne valja.
 
Pazi stvarno, ebi ga umor, ako tako i treba kad sam klen :D ceks ad jedva sredih disk da mu se vide sve particije pa win pa sve po redu
 
izmerio sam ping neta u vikendaji, u pitanju je orionov wifi, 11ms je ping, 2.5/0.256 megabita

da li je to dovoljno?
 
Ma jeste, vise nego dovoljno. Samo ako ne puca ili sl nebi trebalo da imas nikakav problem.
 
Desava mi se da mi puca konekcija za net(wifi provajder), sto mi onemogucava koriscenje team viewera, jel bi mogao nekako da koristim mts 3g net sa stick-a zajedno sa postojecim net-om, kako bi mogao da se reconectujem na primarnu konekciju.

Naravno podesio sam postojecu konekciju na redial ali to ocigledno ne radi..

Jel ima neko ideju, jer mi ovo znacajno otezava rudarenje..

Izvinjavam se sto ponavljam post, prvobitno sam omasio temy.
 
Poslednja izmena:
samo da pitam jel se desavalo vama da kada hocete da otvorite bamt fajlu u virtuelnom disku pita vas koju particiju hocete da otvorite? da li to znaci da pravim na flashu 2 particije? kada probam da kopiram drugu problem mi prave neki fajlovi koji pocinju sa " : " i ima ih 3 komada. :0xxxx tako nesto, a ako hocu da formatiram normalno kao iz prvog posta pod tackama 1. i 2. pravi mi flesh od !448MB a ceo iso je mnogo veci, razlika se nalazi na drugoj particiji iso fajla
 
Poslednja izmena:
moze li neko da mi kaze za pocetak da znam koliko MB vam zauzima BAMT na fleshu? iso je ~1.8 ja kad ga instaliram na flesh ~448MB
 
tako je normalno, shta se uzbudjavash :D
nikakve 2 particije, ubacish fleshku, win32 onaj program sam formatira i snimi i vozi, lako i jednostavno
 
Ne mogu da verujem kako ja nemam srece sa ovim BAMT-om j**o ga ko ga izmislio.

Dakle imam 4 msi identicne ploce sa po 4 graficke. Sve to lepo spakovano u drvene konstrukcije. Uzeo sam 4 ista flasha (patriot flex) i na sva 4 normalno ubacio BAMT. Na 2 ploce sve lepo namestio i to sve fercera. Ali na ova druge 2 nece, nema teorije!

Problem kod te 2 ploce je sto se ne moze automatski konektovati na internet. Dakle kad ubacim svez BAMT i pokrenem ga, ne nadje nikakvu mrezu (default etho). Fixne IP adrese sam probao na ovim konfiguracijama sto rade i one mogu jedino prekinuti konekciju i nista vise! A sve dobro ukucam. Da napomenem da internet lampice na plocama uopste ne sijaju (zelena i zuta kod lan ulaza), dok na win 7 ima interneta i one sijaju. Da ne treba u BIOS-u mozda nesto da se cacka ili? Jel imao neko slican problem?
 
Moj problem nije slican osim sto je problem s mrezom, na ploci mi je integrisan realtek 8168 1Gbit kartica i ovaj filipov :) bamt uredno dobije IP, rucno podesavanje radi ali cas ima mrezu cas izgubi, puca mu ping do rutera, puca mi ssh sa drugog kompa. Nasao sam da su debian like sitribucije imale problem sa ovim chip-om jos 2008 i to je kroz upstream trebalo da bude reseno, ovde izgleda nije. Probacu jos sa onim klasicnim 0.5c samo da vidim da li ima isti problem.
 
jel ima neko od vas dvojice mozda 7850 karticu? i ako mu rade da li bi bop ljubazan da okaci fajlu, ja se mlatio 3 puna dana sa njim i ovako ostalih dana po malo i nista
 
Imam ja i krenuo sam da se zezam oko drajvera ali sam odustao posto mi stalno puca mreza. Uboscu sutra neku "obicnu" 10/100 lan kartu pa cu nastaviti s pokusajima da bamt namestim za 7850.
 
koji bamt koristis, ja sam koristio sve i svasta i vise ne zznam koji mi je sta pokazivao, na jednom nece da mi pokaze u donjem desnom uglu lan konekciju gde kliknes da namestis ip adresu, sa nekom verzijom sam uspeo da podesim lan, zavrsim instalaciju drajvera i kad restartujem kao da nista nisam radio?
 
mozda se desilo seldece: ako si pravio na jednoj mashini sve fleshke i samo ukucavao razlichite ip adrese, a ostal isto, da se na svakoj fleshki ocrtala MAC adresa mashine na kojoj si podeshavao.
pa je najbolje NEsetapovan bamt uchitavati na svakoj mashini posebno, i onda ukucavati odgovarajuce ip adrese.
ili uchitaj auto podeshavanja, obrishi tu vec napravljeno ruchnu konekciju, a onda edituj tu auto konekciju i trebalo bi da radi....
 
Nazad
Vrh Dno