Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

Bila bi verzija sa molexom. Znači nije potrebno kačiti 2x6pin za napajanje te druge grafike, vući će sa molexa koliko joj treba? Čitao sam da ima i fora sa spajanjem pinova na PCIe slotu, ako win ne prepoznaje grafiku. Da li je to uvek rešenje?

Nisam prodavao još ništa, neka se množe :D.
 
Bila bi verzija sa molexom. Znači nije potrebno kačiti 2x6pin za napajanje te druge grafike, vući će sa molexa koliko joj treba? Čitao sam da ima i fora sa spajanjem pinova na PCIe slotu, ako win ne prepoznaje grafiku. Da li je to uvek rešenje?

Nisam prodavao još ništa, neka se množe :D.


potrebni su ti i konektori za grafičku, to se podrazumeva! taj moleks na ekstenderu samo zamenjuje ploču! jer taj ekstender nekada ne može da izhendluje 75W, pa može lako da se desi da se spali. A ako se spali, može da se desi i da ti spali karticu kod konektora.

gomilaj novčiće, jer snaga mreže vrtoglavo raste! izgleda da je počelo...
 
Pa kako onda da nakačim dve grafe sa jednim napajanjem :)?
 
Šta konkretno znači opcija vectors u litecoin.conf fajlu? Promenio sam sa 1 na 2 i daje mi više kH/s (GPU->7950).
 
Probao sam reaper miner za 6770 i dobijam samo 60-90Kh/s. Jel za seriju 5 i 6 mozda bolji cgminer? I da li ima mozda neko upustvo kako se podesava cgminer jer nisam do sada rudario preko njega. Koristio sam samo guiminer i bamt.
 
cgminer parametri za litecoin:

cgminer.exe --scrypt -o server:port -O WorkerName:WorkerPassword

primer:

cgminer.exe --scrypt -o ltc.kattare.com:9332 -O paradigma.gpu:gpu

^^^ slobodno koristite kao sandbox :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Pratim stanje na berzi i ne mogu da verujem kako je Litecoin u roku od pola sata nabio ovoliku vrednost. LTC/BTC odnos nije vise 0.002200 nego 0.0034800 sto je fino povecanje. A vrednost mu je sa $0.007 skocila na $0.0113. I kao takav je u ovom momentu po prilici isplativiji od Bitcoina. Primer, ja sa 2,5Gh/s tucem $301 na Bitcoin miningu, dok na Litecoin-u sa istom jacinom tucem $513. :d Ne znam kako ali racunica ne laze.
 
To ce ti potrajati jos 11 sati dok ne skoci dif sa 17 na 24, gledam i jedem se sto mi ploca na reklamaciji
 
Meni je trenutna namera iskljucivo stekanje ltc-a. Sada cu preusmeriti rudnik na njega i izrudariti jedno 5000 LTC-a i jednostavno cu zaboraviti za to. :) E onda cu za jedno godinu - dve svratit na berzu i videti na cemu sam. ;)
 
E to sam i ja mislio, a verujem da vecina pocinje da radi tako
 
Imam Phenom 955 i 7770. Vredi li da se upustam u ovo ako bi mi racunar radio samo nocu?
 
^^ :d :d

BTW, skocio diff na 25 ali i sada je isplativiji ob Bitcoina.
 
Nocas je pisalo: Estimated Next Difficulty: 41,07. :p Skace mreza polako.


Pitanje u vezi cgminera, jer ne mogu nikako da ga podesim. Koju verziju koristite i jel se oni parametri sto je Paradigma okacio unose u .bat fajl koji se regularno pravi preko notepada, ili?
 
Pa to i uradim ali mi izbaci cgminer has stopped working. Koristim cgminer 2.10.5.
 
Poslednja izmena:
dodaj u listu parametara sledeće:

Kod:
--thread-concurrency 8192 -I 12 -g 1 -w 256
 
dodaj u listu parametara sledeće:

Kod:
--thread-concurrency 8192 -I 12 -g 1 -w 256

Hvala.

Problem je bio u neslaganjima izmedju thread concurrency i sharders.

Inace sada sam malo eksperimentisao i definitivno reaper bolje radi od cgminer-a za seriju 5 i 6, barem kod mene. Instalirao sam najnoviji Catalyst 13.7 za 6770/5770. Najoptimalnija podesavanja za njih su 920/1250,

Kod:
worksize 256
aggression 17
threads_per_gpu 1
sharethreads 800
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 3100

Sa tim podesavanjima, karte bacaju 209/210 Kh/s. Naravno agresija moze jos gore, ali po meni nema potrebe jer ce te dobiti duplo sporiji sistem zarad 2-3Kh/s.

Jos jedno pitanje, koja je u reparu tacna brzina? Ciljam da je ova prva ali cisto da proverim.

Pogledajte prilog 108780
 
Jedno bi trebalo da ti je trenutna brzina a drugo prosek ako se ne varam. Mozda i gresim posto ja nisam uspeo to da poteram.
 
jel se desilo da prsne nekom onaj klijent (Litecoin v0.6.3c for Windows) koji se instalira na kompu? izbacuje mi neku gresku?

"Error loading blkindex.dat" je greska?
 
Poslednja izmena:
SREDIO SAM problem sa logovanjem, kome nece da radi neka u svom akauntu izbrise radnika i neka mu dodeli novo ime i sifru koju unosi u fajlu, offline klijent i dalje mi ne radi

moze li neko da prokomentarise sliku, ovi stale i error su mi veliki?

reaper.conf

kernel reaper.cl
save_binaries yes
enable_graceful_shutdown yes
long_polling yes
platform 0
device 0

mine litecoin

litecoin.cfg

host ltc.kattare.com
port 9332
user nesic1.1
pass pass


protocol litecoin

worksize 256
vectors 1
aggression 19
threads_per_gpu 4
sharethreads 2048
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 8600
 
Poslednja izmena:
Nesto sam malo citao i neke stvari u config fajlu mi jos nisu jasne ali nesto pretpostavljam pa mozda neko moze jos da pojasni

threads_per_gpu 4 - ovo bi trebalo da bude broj istovremenih racunanja, koliko je palalelnih operacija racunanja pokrenuto, @nesic1 rekao bi da koristis 5770 ili 6770, probaj da stavis 1
sharethreads 2048 - ovo bi trebalo da bude koliko sherova je reaper uzeo za racunanje sa pool-a, stale se javlja (koliko sam ja razumeo) kad se izracuna neki blok pa svi oni sherovi za taj blok koji je izracunat a
stizu posle resenja bloka se odbacuju mislim i da si ovde debelo preterao - probaj sa 4-32, za 6870 koristim 4 a za 7950 32
lookup_gap 2 - nemam pojma sta je i nemam cak ni pretpostavku
gpu_thread_concurrency 8600 - ovo je memorija koja se koristi za racunanje po jednom threadu, koliko sam nasao idealna cifra je 64*sirina magistrale kartice ali treba dovoljno RAM-a, za 6870 koristim 6144,
imam 2gb RAM-a, a za 7950 -16384, na tom kompu je 3gb RAM-a
ovo sa memorijom ne mora da proradi kako treba ali bi kolicina memorije trebala da bude ¨tu negde¨, oduzimas i dodajes po 64 dok ne dobijes neku najbolju varijantu

Po ovoj logici bi stale trebao da se smanji smanjenjem broja gpu thread-ova i broja sherova koji su uzeti za racunanje sa poola.
 
aj probacu, da cackam malo, imam graficku koja pise u moja masina 7850

evo sa ovim podesavanjima

kad mi pise 22kh onda je stale i error 0, a kad imam vise 250kh onda errori i stale su veliki? moze li neko da mi kaze podesavanja za 7850 msi 1gb oc da probam, agrssion preko 11-12 mi puca stalno
 
Poslednja izmena:
@nesic1

worksize 256
vectors 1
aggression 13
threads_per_gpu 1
sharethreads 1024
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 8192


nemoj da spuštaš klok memorije, pošto je i klok memorije bitan. javi koliki ti je Kh/s. ako je pristojan, povecavaj postepeno aggression. javi šta si uradio.
 
e za sad mi je ovo najbolje podesavanje koje sam nasao, mada radi lepo u pocetku i desi mi se da pocne stale da raste i onda beli ekran i moram hard reset, to je bilo na 950mhz GPU, a memorija 1357mhz

druga podesavanja na slici su gpu 840/1200 memorija, u pocetku lepo radi ali pocne stale da raste


e da i koji broj za Kh gledam, 1 ili 2? (obelezio sam na slici)
i jos nesto samo, imam 2x4gb ddr3 rama, ali sam 1 stap izvadio da ne povecava potrosnju? da li je bolje da ga vratim? sada trenutno u masini imam 4 gb rama

evo podesavanja na slici 2, agresion sam povecao, u pocetku radi lepo ali posle pocne da mi se povecava stale?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno