Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

ja kao trazio po netu i te informacije nadjoh? za neke sam gledao rewiew gde kazu da trosi 300W u full opterecenju?

kazte sta da ispravim pa da okacim ponovo?

6850 ispravljena, cene sam kolko toliko gledao po win*** i em**
 
Poslednja izmena:
7950 u full opterecenju trosi 190 W, tako da to promeni. 7870 trosi 135 W. A i za 6850 stavi recimo cenu 9000 din.

Edit: I kada vec pravis tabelu, slozi po serijama 5,6,7, ovako izgleda dosta nepregledno i + ti saljem karakteristike kartica, mozda pomogne.
 
Poslednja izmena:
SAJber Kurajber je napisao(la):
Sta bre 330W 7950?!

Prevideo je da je to potrošnja kompletnog sistema. Mislim da je taj scenario u pitanju, ništa strašno, ispraviće se :).

Inače, OVDE ima lepo poređenje potrošnje grafičkih karti (7950 je izdvojena).
 
Poslednja izmena:
da sad videh izjebK se, to je celog sistema
 
Pa vecina 7950 ima 2x6pin sto znaci da odatle vuce 150W + 75W iz slota. Teoretski maximum 225W a to nema sanse da je neko dogurao do toga.

Nisam ja nista prevideo. Znam ja dobro koliko sta trosi :)
 
trenutno stanje





izgleda da dif pada sa vremenom? sad je na 63 a bio je 67 pre neko vreme
Jel ima tabela negde sa LTC kao sto je okacio Stormbringer_bg
 
Poslednja izmena:
@genijalcin@23

Odlicna tema, tek sad videh' ! Sve pohvale.
 
Potrebna pomoć oko podešavanja grafike. U pitanju je ASUS 7950 koji sa sledećim podešavanjima daje oko 470kH/s:
GPU 1000MHz
Memory 5200MHz podešeno iz GPU tweak-a

worksize 256
vectors 1
aggression 20
threads_per_gpu 1
sharethreads 32
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 24576

Šta propuštam?
 
Jel se za litecoin sve gleda, i memorija i gpu i cpu ?
 
Cpu jos moze da radi dok je mali diff.
 
Potrebna pomoć oko podešavanja grafike. U pitanju je ASUS 7950 koji sa sledećim podešavanjima daje oko 470kH/s:
GPU 1000MHz
Memory 5200MHz podešeno iz GPU tweak-a

worksize 256
vectors 1
aggression 20
threads_per_gpu 1
sharethreads 32
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 24576

Šta propuštam?


Možeš da probaš da smanjiš gpu_thread_concurrency na recimo 10240, i agression na recimo 13, sa istim istim klokovima. A nakon toga, ako to ne pomogne, da se igraš sa agression-om.


Takođe možeš da probaš da se igraš malo sa klokovima (čak i da ih smanjiš) sa istim tim setovanjima koje si naveo. LTC je jako osetljiv na odnos GPU:MEM. Može vrlo lako da se desi da ako smanjiš klok GPUa i MEMa da dobiješ više vrednosti.

Jako je bitan odnos GPU:MEM. Mnogo bitniji od napucavanja sve na max.
 
Trenutno je ovakva situacija: GPU 1100MHz, MEM 1375MHz, napone nisam dirao. Ono što je takođe bitno, a mislim da niko nije napisao, je da se u reaper.conf fajlu dodaju parametri platform i device. Pre toga je i CPU bio uposlen i to nije bilo to, jer nije mogao da pregura pomenutih 470kH/s. Nakon toga i setovanja za:

worksize 256
vectors 1
aggression 19
threads_per_gpu 1
sharethreads 32
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 16384

Sada grafika baca preko 600kH/s (~603,604).
Odnos GPU:MEM beše 1:0,7? Probaću sada i to.
 
Ne isplati se ovo nikako..
Npr. za ATI 7950 zarada je manje od 40e, a racunar mora da radi konstantno 24h.
I mozes da zaboravis da imas racunar (ako koristis svoj racunar, pod uslovom da imas jedan)..
Bolje neka shljaka..
Baumshtel :whip:...6e na sat, puta 8 sati dnevno i eto sto ovaj rudari mesec dana. :smash:
Shalu na stranu (iako je sve ovo istina) ali razmisljao sam se da krenem sa litecoin-om ili bitcoin-om ali se ne isplati (polovno i da je OK, tipa AM3: ploca (prosecna oko 50e)+proc (50e)+grafa (7950 moze da se nadje za 250e)+mem (20e)+hdd (20e)+psu (40-50e) )..
Dok ulozite 430e tek se za godinu dana vrati ulozeno, a u drugoj godini krece zarada koja je 500e godisnje sto je smesno malo. (naravno, sve to pod uslovom da nista ne crkne od komponenata; ako uzimate sve novo..racunar vam se isplati tek posle 2 godine)
Ovo moze da bude dodatni prihod ali ze neku ozbiljniju zaradu treba mnogo vece ulaganje.
Steta..


trenutno stanje





izgleda da dif pada sa vremenom? sad je na 63 a bio je 67 pre neko vreme
Jel ima tabela negde sa LTC kao sto je okacio Stormbringer_bg
 
Zato DuleC piči punom parom. :d


Rank User Hashrate Coins per day

30 DuleC 710 43.258


To mu sa trenutnim kursom (koji je skoro pa rekordno nizak) i diff-om daje dnevno 0.1 BTC-a (mesečno 3 BTC-a, a to mu dođe 90 $). Naravno, po meni je pametnije da se ti izuradreni LTC novčići sada štekaju, dok ne poraste diff. ;)

Već od sledeće promene BTC diff-a očekujem još veću isplativost u korist LTC-a.
 
Poslednja izmena:
Dao sam racunicu, treba da ulozis minimum 400e u mashinu da bi mogao mesecno da izvuces 40e.
Hajde da ulozis 500e pa da mesecno mozes da izrudaris 100e+da platis racun za struju (znaci da ti ostane 80e cistih, otprilike).
Pogledaj moju mashinu u potpisu i reci mi koliko bi ja mogao da izvucem mesecno, a koliko vredi??
 
Wtf :).Kakve ima veze koliko vredi,poenta je da je imas i da ti cak i ako radi nesto sto donosi novac sigurno ne radi 24h,pa ostatak vremena kad bi blejala ukljucis da ti donese koji dinar for free
 
Dao sam racunicu, treba da ulozis minimum 400e u mashinu da bi mogao mesecno da izvuces 40e.
Hajde da ulozis 500e pa da mesecno mozes da izrudaris 100e+da platis racun za struju (znaci da ti ostane 80e cistih, otprilike).
Pogledaj moju mashinu u potpisu i reci mi koliko bi ja mogao da izvucem mesecno, a koliko vredi??

Pa ne isplati se kao držanje kockarnice očigledno :d ali ne možeš reći da se ne isplati uopšte. Po meni bilo kakva zarada gde ne moraš da budeš lično zaokupljen je fina zarada. Recimo samo da mi je jako žao što nisam za bitcoin znao ranije npr pre 2 godine jer bih sad teoretski mogao imati par hiljada € sa čak i 2-3 jače karte. Ali to je bilo tada, međutim i sada je ok, neko krčka na malo ko ja pa zarađujem trenutno 120€ recimo a neko 1200€ ;).
I šta ti je ono Baumshtel? Google ne poznaje taj pojam :trust:
 
Poslednja izmena:
Zarada od 120e (neka je i 80e ciste zarade i to) je vec i nesto ali koliko sam mogao da vidim (na onom dijagramu) sa ATI 7950 kartom bi mesecna zarada bila 40e sto je smesno.
Zar ne?
Pogotovo sto bi ti racunar bio zauzet 24/7..
A baushtel je pojam za gradjevince :smash: koji idu da rade u Nemackoj, fizicki radnici :whip: i sl. :D
 
Pazi sad.
Prosecan stan u Beogradu kosta 50000 e.
Iznajmljuju ga po ceni od 150-200e prosek.
7950 kosta 280e.
Donosi ti mesecno 40e.

Kako ti se sada cini ?
 
Jezo suzdrzavaj se komentarisanja materije koju ne poznajes ;)
Masinu vec imas, da si odmah pustio da radi do sada bi je otplatio sigurno ili bar onoliko koliko si doplatio za nju.
Masinu mozes da koristis sve vreme normalno i dok ona radi. Jedino ako hoces da igras nesto onda stopiras rudarenje. Itekako se isplati. Zar ti mislis da smo mi svi ludi a tvoja racunica ispravna?
Ako je tebi malo da zaradis 40e na bukvalno nista onda nemoj ni da citas temu i komentarises bezveze.
 
Sad se cini mnogo bolja racunica! :))
Ne razumete sta hocu da kazem; lepe su to pare tih 40e koje zaradis, a nista nisi radio ali da zivis od tih 40e nema sanse.
Hocu da kazem da treba uloziti mnogo vise da bi mogao da zaradjujes npr. 300e mesecno koliko je dovoljno za nesto osnovno (sto kazu za zivot).
Zar ne?
Isplati se, ne kazem da ne ali sam ocekivao da je zarada veca..
Citam da ljudi zive od toga, pa..
Nadam se da me razumete sta hocu da kazem.
Nisam mislio da vredjam ili nipodastavam vas trud i vase ulaganje.
Izvinjavam se ako je tako 'zvucalo'..nije mi to bio cilj.

Pozdrav svima


Pazi sad.
Prosecan stan u Beogradu kosta 50000 e.
Iznajmljuju ga po ceni od 150-200e prosek.
7950 kosta 280e.
Donosi ti mesecno 40e.

Kako ti se sada cini ?
 
Mozda neko zivi od toga ali taj je ulozio lepu lovu i treba je da ima loptice za to. Jos ne znam nikoga ko se pokajao sto je ulagao u ovo, znam samo one kojima je zao sto nisu ulozili ili nisu ulozili vise ;)
Ne verujem da je ikome bila namena da mu ovo bude primarni izvor prihoda. Ali u najgoru ruku moze se otplatiti skupo placeni HW.
 
Zato DuleC piči punom parom. :d


Rank User Hashrate Coins per day

30 DuleC 710 43.258


To mu sa trenutnim kursom (koji je skoro pa rekordno nizak) i diff-om daje dnevno 0.1 BTC-a (mesečno 3 BTC-a, a to mu dođe 90 $). Naravno, po meni je pametnije da se ti izuradreni LTC novčići sada štekaju, dok ne poraste diff. ;)

Već od sledeće promene BTC diff-a očekujem još veću isplativost u korist LTC-a.

Misliš...
27 DuleC 870 55.310 :D. Variraju brojke, ali ok.
Našao 7 blokova za par dana.
 
Pitanje u vezi PCIe ekstendera za grafičke: da li x1 na x16 adapteri rade posao i u slučaju LITECOIN-a ili mora x16 na x16? Imate li neke savete u vezi toga?
Takođe, kako rešiti napajanje dve grafike sa jednm napajanjem i jednim parom (2x6pin) konektora?
 
Poslednja izmena:
disk moze pri snimanju ili chitanju da bude prochitan/zapisan sa malim offsetom. Shto se ostatka diska tiche ako uredjaj na kome ga chitate lepo chita nule i jedinice sa diskova snimljenih 1x i 4x onda je zvuk sa ta dva diska identichnog kvaliteta i tachka:D
To 4x se drugachije chuje ne mogu da poverujem pa sve i da chujem svojim ushima!!! Jer to na osnovu onoga shto znam predstavlja chistu glupost - poenta u brzini snimanja je samo u tome da otisak koji snimach pravi na mediju bude dovoljno precizan da ga uredjaj na kome se snimljeni disk posle chita pushta bez problema,tj da se velichine otiska na mediju nalaze u okviru tolerancija chitacha.
Bik koji sedi je reko svoje ;) (D)

Prvo moze ali opet sacekaj nekog ko vec kopa ltc...

Drugo je prosto resiti jedna karta sa tim 2x6pin a drugu preko moleksa i adaptera molex to 6pin. Trebace ti 4 slobodna molexa.
 
Pitanje u vezi PCIe ekstendera za grafičke: da li x1 na x16 adapteri rade posao i u slučaju LITECOIN-a ili mora x16 na x16? Imate li neke savete u vezi toga?
Takođe, kako rešiti napajanje dve grafike sa jednm napajanjem i jednim parom (2x6pin) konektora?

radiće kako treba, ako ti win prepoznaje grafičku.

ali bih ti preporučio da koristiš ekstendere sa molex konektorom, da ne bi napravio neku havariju.

nadam se da si skupljao novčiće, i da ih nisi prodavao, jer difficulty raste, a raste bogami i cena LTC-a.


izgleda da su ljudi počeli da se prebacuju masovno na LTC!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno