Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

@nesic1

za takve egzibicije, gde se koriste dve razlicite karte, preporucio bih ti cgminera. jednostavnije je. dakle,

cgminer.exe --scrypt


broj shadera je bitan, ne znam napamet koja kartica koliko ih ima. mislim da kod kartica u toj klasi 2 GB ne znaci puno.
 
Poslednja izmena:
evo setovanja:

worksize 256
vectors 1
aggression 16
threads_per_gpu 1
sharethreads 2
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 6144
long_polling yes

gpu_thread_concurrency 8000

agression 19 ili 20

to bi trebalo da ti da oko 200 Kh/s
 
mislio sam 2 iste kartice, do nekog cenovnog ranga 6k din? jednu normalno u slot x16 a drugu u x1 ili i trtecu recimo

5770 210 ? 910 MHz 1250 MHz

da li ovo znaci ako bih imao 2 komada 5770 imao bih 420 khash?

imam gtx460 skoro je kupio da sam bar malo pre video ovo sto sad vidim :d
 
Poslednja izmena:
smanji klok! bolje da smanjiš klok, a da povećaš aggression. em čuvaš hw, em manje trošiš, em više dobijaš hashova.

stavi agression na 19.

neka ti klokovi se drze ovog odnosa> GPU clock * 0.7 = MEM clcok

ispravka za GPU_concurency > probaj 8192
 
Poslednja izmena:
na agresion 17 radi,preko toga puca driver,stock klok svo vreme.Sa 17 je malo bolje ide na 180khs
 
e svasta. cudno mi da puca iako je na stocku. meni fino radi i na agression 20 (6850, 7850, 7870, 7950 doduse), kada su naklokovane.

pa nista, nasviraj onda malo klokove, a ako budes imao vremena, probaj i neki drugi drajver.
 
Hvala na svemu,zasad je to to.Hocu samo 1 ltc da izrudarim s ovim kompom i da se malo uhodam sto se tice podesavanja i unovcavanja :).Onda prebacujem ceo rudnik na ltc da nakupim 3000ltc-a i nastavljam sa btc-om dok bude moglo i nadam se kad/ako izadje asic da cu te ltc prodati po bar 1eur komad.
 
@genijalcin
za onaj scryptminer gui mi bitdifender stalno izbacuje da je trojanac i blokira ga konkretno minerd.exe
 
Iskuliro sam ga al opet ne radi
 
Prosto neznanje i brzopletost pluis pool-x ne radi zasto videcemo takodje i ltcoin ne prihavta novu registraciju do daljnjeg nesto se desava vidim da je neko roknuo 15000 BTCa
Opasna muljaza
 
Poslednja izmena:
Pool-X je već dosta vremena offline, pa sam se opet prebacio na ltc.kattare.com, ali on mi opet ne osvežava Balance vrednost? Pošto sam sve LTC skinuo odatle pre prelaska na Pool-X, sve je bilo 0. Sad je već nekoliko puta pokupio shares, ali ne osvežava balance. Da li je i on u nekom problemu? Inače, cpuminer 2.2.2, po savetu genijalca.
 
koliko je vremena prošlo od prvog šera? kada si uključio CPUminera? 120 confermation-a je potrebno za blok u kojem si nešto share-ovao, a za to je potrebno neko vreme.
 
Pre ~3-4h sam pokrenuo minere i reapera, pre toga su pokusavali da komuniciraju sa pool-x-om :).
 
Prosto neznanje i brzopletost pluis pool-x ne radi zasto videcemo takodje i ltcoin ne prihavta novu registraciju do daljnjeg nesto se desava vidim da je neko roknuo 15000 BTCa
Opasna muljaza

pool-x je pod ddos napadom. imaš druge poolove: https://notroll.in/

ko je roknuo 15k BTC-a i gde? ltcoin pool ne prihvata nove korisnike jer su im serveri preopterećeni. pre nego što se počne sa optužbama za neko muljanje, valjalo bi prvo da se malo informišete.
 
Pre ~3-4h sam pokrenuo minere i reapera, pre toga su pokusavali da komuniciraju sa pool-x-om :).

block confirmations finder time

297,128 95 Enzo 2013-02-17 10:29:01 AM
297,107 119 atolican February 17 2013 10:00:01 AM


dakle, ovo su blokovi od pre 3 sata, još uvek nisu dogurali do 120 confirmation-a.
 
Poslednja izmena:
e, a koji pool? ovo što sam naveo su blokovi koji su pronađeni na ltc.kattare...

ovo mi izbacuje za pool-x:

Fatal error: Uncaught BitcoinClientException: [0]: Connect error: Connection refused (111) thrown in on line 0
 
Poslednja izmena:
Upravo taj. Pošto je Pool-X prs'o, prebacio sam se na ltc.kattare.com. Razlog što sam se prebacivao na Pool-X je što mislim da mi brže generiše LTC.
 
@genijalcin
nisam se dobro izrazio neko je roknuo 15000BTCa na mtgox ,a sve je to povezano manje vise, na pool-x upravo to sto pises moracemo dobro da sazvacemo ovu temu da bi svi mogli da ucestvuju i da bi kopanje imalo smisla
 
Pominjali ste da je za ltc isplativiha 6xxx serija. Ja nikako ne mogu da nadjem racunicu u tome, ako uzmem u obzir da trose vise struje :) Mislim na 6950/70
 
Ispada ovako nekako?

 
Poslednja izmena:
I sta 6850 za 15000 din?! Na oglasima ima za 75 evra gde hoces, sa garancijom...
 
Nazad
Vrh Dno