Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

Daleko smo od zavrsne reci. Jedino sto moraju biti svesni da posle segwit-a nece moci da racunaju na trgovinu, kupe danas, sutra su dobri 20%. Ko ima zivaca i cohones neka se igra, ostali neka izadju slobodno na cifri gde se osecaju komotno i to je to.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Bice 20 dolara slazem se ali ne brzo vec je dosta otislo gore dovoljna je jedna losa vest i vracamo se na 14 dolara....

20 dolara bice tek mozda za par nedelja....
 
Zašto je na OK Coin cena kada se pretvori u usd toliko niža i za ltc i btc? Trenutno je ltc 11 dolara (ovo verovatno svi znate, ja dugo nisam pratio ništa, osim par nedelja poslednjih..)
 
Ne primajte se da ce skakati 25% svakih 12h. To niti je dobro niti ima perspektivu na duze staze. To prodje 2-3 i posle toga ide sunovrat. Ako ocekujete da cete 3x zaraditi za 2 dana napustite temu odmah :d
Sta je tesko da sedite i sacekate par dana? Ne, ne moze sve sada i odmah. Nece niko da pumpa cenu samo da bi vi istovarali. Sidjite malo na zemlju.
Nema sada lose vesti. Za par nedelja idu druge dobre vesti. Pametni ljudi znaju i kakve ce vesti biti. Ostalima je dzaba i da nacrtamo. U krajnjem slucaju do tada ce 85% ljudi istovariti sta ima tako da je i to objasnjava je jos jednom dzaba ;)
Do kraja segwita imate moju analiticku podrsku, posle toga se povlacim u ilegalu najverovatnije ;)
Edit: Samo mi nije jasno kako sam fajlovao sinoc kad sam racunao da ce veceras segwit da pregura 75%. Jeste da sam racunao napamet ali nisam bas malo okinuo (po mojim standardima).
 
Poslednja izmena:
Previse nas ima sa veliikim kolicinama ltc-a. Dok se to sve ne otrese na neki nacin ko sa btc-om, necemo mi videti velike cene.
U suprotnom bi svi bili milioneri.
 
Pa ja to i pricam. Svi cete otresti to jako brzo. Zivi bili pa videli. Cim krene da dole ima da samo prsti. Mada, bice i to lepa cifra, nije ni steta. Nije ni sada tako rdjava cifra. Kad bi znao da nece vise da skace ne bi mi bilo zao ni da prodam po ovoj ceni. Realno, triplirao sam cifru od Nove godine na ovamo. Ko nije proklet, dosta ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne primajte se da ce skakati 25% svakih 12h. To niti je dobro niti ima perspektivu na duze staze. To prodje 2-3 i posle toga ide sunovrat. Ako ocekujete da cete 3x zaraditi za 2 dana napustite temu odmah :d
Sta je tesko da sedite i sacekate par dana? Ne, ne moze sve sada i odmah. Nece niko da pumpa cenu samo da bi vi istovarali. Sidjite malo na zemlju.
Nema sada lose vesti. Za par nedelja idu druge dobre vesti. Pametni ljudi znaju i kakve ce vesti biti. Ostalima je dzaba i da nacrtamo. U krajnjem slucaju do tada ce 85% ljudi istovariti sta ima tako da je i to objasnjava je jos jednom dzaba ;)
Do kraja segwita imate moju analiticku podrsku, posle toga se povlacim u ilegalu najverovatnije ;)
Edit: Samo mi nije jasno kako sam fajlovao sinoc kad sam racunao da ce veceras segwit da pregura 75%. Jeste da sam racunao napamet ali nisam bas malo okinuo (po mojim standardima).

Samo analizirajte. Niste ni svesni koliko nas početnike na taj način potpomažete i edukujete.
Hvala
 
Prati li neki Okcoin? Izgleda kao da se preliva novac u LTC.

Sent from my MX4 using Tapatalk
 
Pratim ovu i srodne teme nekih 3 godine, dosta sam pohvatao iz samih komentara iskusnijih u ovoj branši u vezi svega sto se tiče kriptovaluta, osim u vezi same trgovine na berzi, to jest analize kako, šta, gde, kada...

A nije da se nisam trudio. :D

Mada me, dobar deo tog vremena, sama trgovina i nije toliko zanimala, pa se očigledno i nisam dovoljno trudio da saznam sve što može da se zna.

U ovih par dana aktuelnih dešavanja oko LTC-a, sam pohvatao šta sve i gde pratite u vezi sa njim...i aktuelnom situacijom...

Ono što ne znam, a voleo bih da znam...kako i gde pratite druge valute i njihova kretanja? Gde kopate informacije?
Naravno ne mislim na sve, nego na ove koje najviše pratite...eth, etc, dash, ftc, xrm, xrp...i eventualno neki od manje poznatih, a da neko prati i ima iskustva sa istim?
Kako ''predviđate'', ako je to uopšte izvodljivo i na osnovu čega, gde će cena i kada ići?

Recimo da sam vam drugar koji tek sada hoće da uloži svoje pare u kupovinu btc-a, pa da trguje na berzi...kako da prati i analizira gde će se kretati i kada cena btc-a? Šta biste savetovali tom prijatelju?

Nemojte samo one odgovore da ništa nije sigurno i da to sada nije isplativo i slično...to već znam.

Ovde me samo zanima kako iskusniji odlučuju šta i kada kupiti i šta i kada prodati?

Ako je neko ili više njih voljno da podeli informacije, mislim da nisam jedini koga ovo zanima ovde. :)
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
sta znace svece na grafiku prazne a sta pune :d na cryptowat.ch
 
Pa mnogo su slusali razno razne strucnjake, ali ako ima vremena, naucice, a ltc jos nije rekao zavrsnu rec
Pa naravno druze, nema jos zavrsne reci za LTC, nije ni blizu... Problem su prsti, glava i jajca, koliko ce ko uspeti da "izdrzi" a da se ne za**** gore ili dole. Kako god kajanje nam ne gine :)

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Pratim ovu i srodne teme nekih 3 godine, dosta sam pohvatao iz samih komentara iskusnijih u ovoj branši u vezi svega sto se tiče kriptovaluta, osim u vezi same trgovine na berzi, to jest analize kako, šta, gde, kada...

A nije da se nisam trudio. :D

Mada me, dobar deo tog vremena, sama trgovina i nije toliko zanimala, pa se očigledno i nisam dovoljno trudio da saznam sve što može da se zna.

U ovih par dana aktuelnih dešavanja oko LTC-a, sam pohvatao šta sve i gde pratite u vezi sa njim...i aktuelnom situacijom...

Ono što ne znam, a voleo bih da znam...kako i gde pratite druge valute i njihova kretanja? Gde kopate informacije?
Naravno ne mislim na sve, nego na ove koje najviše pratite...eth, etc, dash, ftc, xrm, xrp...i eventualno neki od manje poznatih, a da neko prati i ima iskustva sa istim?
Kako ''predviđate'', ako je to uopšte izvodljivo i na osnovu čega, gde će cena i kada ići?

Recimo da sam vam drugar koji tek sada hoće da uloži svoje pare u kupovinu btc-a, pa da trguje na berzi...kako da prati i analizira gde će se kretati i kada cena btc-a? Šta biste savetovali tom prijatelju?

Nemojte samo one odgovore da ništa nije sigurno i da to sada nije isplativo i slično...to već znam.

Ovde me samo zanima kako iskusniji odlučuju šta i kada kupiti i šta i kada prodati?

Ako je neko ili više njih voljno da podeli informacije, mislim da nisam jedini koga ovo zanima ovde. :)
Hvala unapred.
Ja npr s vremena na vreme pratim nekoliko novcica i zalepim se za onaj s najvecim potencijalom u sledecih par meseci. Naravno pod uslovom da je iole krsten novcic, da se planira neki ozbiljan razvoj, da je taj razvoj nesto sto moze da promeni poziciju novcica, da se neko interesuje za ulaganje itd. U principu skupljas informacije gde god stignes i sve na sta naletis. Naravno, nista od toga ne uzimam zdravo za gotovo vec analiziram sve, koliko je ozbiljan razvoj i sami developeri, ako imaju bilo sta mutno iza sebe napustam odmah, ne interesuje me. Zelim da vidim da su posveceni samom projektu a ne dizanju cene.
Opredelim se za novcic sa najvecim potencijalom i samo njega pratim, tesko da mozes da imas posao, da vodis normalan zivot i da pratis sve. Uglavnom sve se svodi na zdrav razum, analiziranje svih mogucih dostupnih informacija sa svih strana, predvidjanje buducnosti na osnovu tih informacija, procenjivanje rizika i planiranje sta sve moze krenuti naopako i pravljenje odstupnice za slucaj da ne ide sve po planu. Generalno ne radim nista sto vec jedan prosecan super kompjuter ne radi :d

Trgovina na berzi je jako nezgodna rabota. Ako drugar ne zna u sta ulazi puca 100%. Na takvima se ljudi bogate. Neka ubaci neku sicu, da se igra dok ne skapira sta i kako. Izbi mu tu ideju iz glave dok ne vidi u sta se upusta.

Konkretno za BTC. Situacija je jako gadna trenutno. 2 frakcije ne mogu da se dogovore oko buducnosti BTC-a i od ishoda toga jako zavisi cena. Nezahvalno je pricati o tome kad niko ne moze da zna kako ce se sve zavrsiti. Mozemo videti i cenu od 3000 ali i od 500e. U to se ne ulece napamet. Ni ja sada ne bih ulagao u BTC dok ne vidim makar nagovestaj resenja. Ne postaje se trgovac preko noci. Postoji mnogo stvari koje moras znati, neko se vise oslanja na grafikone ali ja licno u njih ne verujem previse. Mene zanimaju samo informacije ko kojih mogu da dodjem. Kada se osecam prijatno da ulozim u nesto ja rizikujem, kada nisam siguran sta se desava ja smrdim nekada i po par meseci bez transakcije.
Zaradjivao sam letos i 1000e dnevno samo na trgovinu, kupi prodaj, pukao sam i 2500e za dan. Zato ti kazem, ako ne zna drugar u sta se upusta puci ce kao zvecka ;)
 
Hvala SAJ, mada vidim da me nisi najbolje razumeo.
Ne pitam za svog drugara, nego za sebe, kao da sam drugar vama iskusnijima. :D

A mislio sam da pomeneš neku konkretnu stranicu, koja recimo prati poznatije valute i redovno ažurira bitne vesti u vezi sa njima.
Neku aplikaciju za mobilni, dobru i pouzdanu za praćenje cena.
Neke sajtove sa grafikonima (znam samo za bitcoinwisdom i ovaj pomenuti pre par postova cryptowat.ch). Postoji li još neki i kako se čitaju? Šta je bitno gledati na njima?
Još nešto negde što nisam pomenuo, a postoji i bitno je gledati, kao što su ti twitter nalozi za LTC koje ste pominjali ovde.
Neke stranice na FB, ako ih ima pouzdanih i korisnih...
itd...itd... :)

Gde pratiti te dve frakcije koje ne mogu da se dogovore za BTC i ko su oni?

Znam da može da se zaradi, ali i da se pukne. Ne pitam ova pitanja onako, svestan sam rizika i svega, samo ne znam gde da jurim informacije.
Mogu i da guglam, nije problem (da ne mislite da sam lenj, pa hoću sve na gotovo), samo pokušavam da skratim vreme, da ne naletim na nepouzdane stranice i naloge, a neki od vas već znaju šta i gde...
 
tviter naloge kacili kad sam ja pitao nadji taj post eto ga malo iznad,



f1k1, ne jos ftc prodao sam ftc da udjem u ltc, neka jos malo da se igram pa kad udjem u ftc moze moon na0.5-2$ :D
 
To su twitter nalozi samo za LTC i njih sam pohvatao. Zanimaju me i ostali, ako ih ima.
 
Uh, Sofronije, bataljuj trgovinu. Pitas neke poprilicno osnovne stvari. Nisi spreman jos za tu gimnastiku. Bitcointalk forum, twitter nalozi svih za tebe bitnih faca, trollchat-ovi na berzama, mislion mesta i milion stvari koje moras citati, 20 otvorenih tabova... Pritom moras da budes u prici da bi uopste skapirao i mogao da izvuces zakljucak inace ti dzaba svo mozganje i dobra volja.
Nemoj pogresno da me razumes, ja ti zelim svu srecu i ne kazem ti da si nesposoban za to vec da nisi spreman za tako nesto i da su sve sanse da ce imati jako neprijatno finansijsko iskustvo. Ne zaleci se, citaj sve sto ti padne saka, citaj ovde, trudi se da uvek imas svoje misljenje i da razmisljas zasto drugi imaju drugacije misljenje, razmenjuj misljenja i iskustva, na berzi se igraj s nekom sicom od koje si se oprostio u startu i posle nekog vremena , par meseci ili godina, osecaces se daleko komotnije za trgovinu i pametnije ;)
 
Uh, Sofronije, bataljuj trgovinu. Pitas neke poprilicno osnovne stvari. Nisi spreman jos za tu gimnastiku. Bitcointalk forum, twitter nalozi svih za tebe bitnih faca, trollchat-ovi na berzama, mislion mesta i milion stvari koje moras citati, 20 otvorenih tabova... Pritom moras da budes u prici da bi uopste skapirao i mogao da izvuces zakljucak inace ti dzaba svo mozganje i dobra volja.
Nemoj pogresno da me razumes, ja ti zelim svu srecu i ne kazem ti da si nesposoban za to vec da nisi spreman za tako nesto i da su sve sanse da ce imati jako neprijatno finansijsko iskustvo. Ne zaleci se, citaj sve sto ti padne saka, citaj ovde, trudi se da uvek imas svoje misljenje i da razmisljas zasto drugi imaju drugacije misljenje, razmenjuj misljenja i iskustva, na berzi se igraj s nekom sicom od koje si se oprostio u startu i posle nekog vremena , par meseci ili godina, osecaces se daleko komotnije za trgovinu i pametnije ;)

Pitam samo za lokacije, gde naći i osnovne i one druge stvari. :)

Komotno i pametno se osećam i sada, ali u svakom slučaju ti hvala na brizi. ;)

Slušaću tebe, La Prestige i ostale iskusnije odavde, a ostalo ću se već nekako snaći, pa šta bude. :d
 
Sta mislite dokle ce ovo, po meni korekcija do 13.5 je ok, sve ispod toga... :(
 
Nema tu puno filozofije , ili cete drzati novcice ili cete trgovati, kombinacija ne postoji i vodi ka gubitku. Ko odluci da ih drzi , neka odredi vremenski period i cenu na kojoj ce da proda deo ili sve. Ko trguje, neka mu je sa srecom, i neka se mane umetnika koji crtaju trouglove i linije :)
 
4584/6119 (74.91%) blocks signaling

Da li će 75% doneti neku promenu na berzama, saznaćemo uskoro o_O
 
Nazad
Vrh Dno