Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

Imam pitanja za poznavaoce materije, pošto sad testiram kako litecoin funkcioniše. Instalirao sam wallet, prijavio se na Pool-X, skinuo pooler cpu miner i iskonfigurisao ga sa onim .jar fajlom. Za GPU sam podesio Reaper.
Sad pitanja :)
1. Izgenerisao sam recimo neku količinu LTCa, ali mi se to ne vidi u walletu. Naravno, radim pool, ne solo mining. Zbog čega se to ne vidi? Imam podešenu adresu u walletu na koju se vrši isplata.
2. Zašto u Reaperu ima solidan procenat staled statusa? Bio je oko 20%, sad je oko 10-11%. Igrao sam se sa podešavanjima u .conf fajlu.
3. Minerd trenutno generiše 2-3 puta manje khash/s i to bez ikakvih promena u podešavanjima. Može li biti problem do poola? Ne znam šta je uzrok?
 
1. ne vidi se u wallet-u, jer prvo treba da ti legnu novčići na pool-u (a ležu naknadno, nakon što se otkriveni blokovi provere), pa tek ih onda transferuješ u novčanik

2. ili zbog pool-a, ili zbog podešavanja kartice (OC)

3. 2-3 puta manje u odnosu na šta?
 
1. Da li se transfer u novčanik radi automatski?

3. U odnosu na khash vrednosti koje sam dobijao ranije. Recimo sa 7 tredova sam imao oko 60 khash/s, zatim je pukao win jer sam grafiku dotezao (BSOD vezan za gpu drajver). Posle toga daje oko 19 khash/s, što ne bi trebalo da ima ikakve veze sa grafikom. Probao sam da ponovo napravim .bat fajl sa istim postavkama, ali hash ostaje isti.
 
1. ne. prvo ćeš na pool-u morati da ostaviš adresu novčanika, a zzatim da ručno prebacuješ sredstva. neki pool-ovi imaju opciju za automatsko premeštanje novčića na izabranu adresu: postavi se limit na recimo 100 novčića, i kada se dostigne taj broj - sredstva se automatski prebace

3. nadam se da rabiš neki x64 OS? a da probaš sa cpuminer-om? on je najefikasniji.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=55038.0
 
Poslednja izmena:
Da, nasao sam opciju Cashout i prebacio prvu turu :).

Da, imam win7 x64. Primetio sam da je ukupan khash/s u redu, izgleda da samo ne ispisuje prave vrednosti u konzoli. Pogledacu i cpuminer, hvala.
 
x64 OS je obavezan!

cpuminer je jednostavan za upotrebu + podržava SSE2 i AVX instrukcije, koje značajno povećavaju ukupan hash rate!

tvoj procesor (i7) bi trebalo sa njim da daje oko 80 Khash-a! ako ne i više, zavisi od kloka, naravno.
 
Poslednja izmena:
Po informacijama sa neta, treba da daje oko 60khash/s i u ovom mineru koji koristim i daje toliko na svih 8 jezgara, samo sto rade 7, a jedan sam ostavio za gpu. Sto se tice minera, da li mislis na pooler-cpuminer-2.2.3-win64, jer ja njega koristim. To je ta optimizovana verzija.
 
Kako se vrši prodaja LTC-a koji su su u novcaniku? Da li je isti proces kao kod BTC-a i bitcoinsi sajta? Koliko je to sve sigurno?
 
naravno da jeste sigurno. prodaja se vrsi na btc-e. sredstva se iz novcanika prebace generisanu adresu na btc-e, i onda se prodaje.

ne savetujem doduse sada prodaju, tj. razmenu za btc, jer je kurs zbog jacanja btc-a nizak. moj ti je savet da ih prodajes/menjas za btc kada kurs bude bio 0.0034 ili vise.
 
Dobro je što postoji ovaj LTC kao alternativna varijanta ako BTC GPU-mining pukne, ali čitajući podešavanja i iskustva izgleda kao dosta komplikovanije od bitcoin rudarenja bar što se podešavanja tiče zato i nisam do sada probao. Ne znam da li je moglo da se drugačije uradi, ali bilo bi bolje da je jednostavno kao BTC kopanje ;)...a ne znam ni kako je izgledalo BTC kopanje na početku, možda je i to bilo komplikovanije nego sada, znam da je i tamo morao da se koristi neki wallet ako se ne varam.
 
pa da. u početku je uvek andergraund, a open source je po pravilu oduvek bio andergraund. :d

LTC dev tim radi na nekakvom grafičkom interfejsu za cgminier-a, tako da bi to pitanje uskoro trebalo da bude rešeno.

podešavanja za cgminera uopšte nisu teška. samo se ukuca adresa pool-a i doda --scrypt.

imate LTC forum na ovoj adresi: http://forum.litecoin.net/index.php

što se tiče priče oko novčanika. novčanik je neophodan samo ukoliko želite da sredstva držite offline, na svom računaru i na sigurnom. možete novce da šaljete direktno sa pool-a na btc-e (nešto slično mtgox-u) adresu. a imate i online novčanike, čini mi se.

pratim već neko vreme scenu, i mislim da LTC ima mnogo potencijala za rast. korisnička baza se širi, mreža raste, rastu i servisi i podrška. po meni, sad je pravo vreme da se krene sa kopanjem/kupovinom i gomilanjem LTC-a.
 
Poslednja izmena:
Hmm probaću za vikend verovatno i ako uspem da sve podesim u nekom razumnom roku :) malo ću kopati i ovo..
 
Pošto je LTC kod mene još u test fazi, imam još pitanja.

1. Bio sam nekoliko dana na Pool-X i dnevno je bilo oko 5,5 LTC-a. Vrednosti khash/s su bile preko 100, obično 105 - 120 khash/s, prebacivanje u novčanik radi, sve ok. Posle toga sam rešio da probam preporučeni pool iz prvog posta (burnside's) i preusmerio cpuminera i reapera na tu adresu. Ono što se sada dešava je da kH/s ide i malo preko 120, nekad i 130, ali za nekih 6-7 sati rada je napravljen samo 0,1 LTC. U poll stats mi procenjuje da dnevno treba da guram od 5-8 LTC-a, što ovde nije slučaj.

Pitanje je u čemu je kvaka?

2. Može li u prvi post da se doda način isplate? Registrovao sam se na BTC-e, mtgox, bitcoinsi i ova dva gore spomenuta pool-a. Znači koja je tačna procedura, kako se povezuju računi i sve u vezi toga.
 
Meni i reaper i cpu miner izbacuju da nemoze da se konektuje na pool,sta moze biti u pitanju?Uradio sam sve sto pise u prvom postu.
 
Pošto je LTC kod mene još u test fazi, imam još pitanja.

1. Bio sam nekoliko dana na Pool-X i dnevno je bilo oko 5,5 LTC-a. Vrednosti khash/s su bile preko 100, obično 105 - 120 khash/s, prebacivanje u novčanik radi, sve ok. Posle toga sam rešio da probam preporučeni pool iz prvog posta (burnside's) i preusmerio cpuminera i reapera na tu adresu. Ono što se sada dešava je da kH/s ide i malo preko 120, nekad i 130, ali za nekih 6-7 sati rada je napravljen samo 0,1 LTC. U poll stats mi procenjuje da dnevno treba da guram od 5-8 LTC-a, što ovde nije slučaj.

Pitanje je u čemu je kvaka?

2. Može li u prvi post da se doda način isplate? Registrovao sam se na BTC-e, mtgox, bitcoinsi i ova dva gore spomenuta pool-a. Znači koja je tačna procedura, kako se povezuju računi i sve u vezi toga.


1. kako će se isplata vršiti, zavisi od algoritma i pool-a.

Recimo, 50btc koristi PPS (pay-per-share) princip. To znači da se isplata vrši odmah nakon svakog share-a, iako recimo nije otkriven blok. To si mogu priuštiti veliki pool-ovi. Vrednost share-a je fiksna, zavisi uglavnom od difficulty-ja. Fee je relativno visok i ide od 2 %, i više procenata.

Kattare pool koristi PPLS (pay-per-lasts-share). To faktički znači da se isplata NE VRŠI dok se ne otkrije nov blok i dok se taj blok NE POTVRDI (120 potvrda potrebno). To znači da se isplate ne vrše za orphan blokove (koji su retki). Fee je nizak, ispod 1 %. Kolika će isplata biti zavisi od učešća, tj. share-ova za svaki prethodno otkriveni blok. Potrebno je dakle dosta vremena da sredstva legnu na račun.


2. na BTC-e se LTC može menjati za BTC ili direktno za $. U slučaju da se menjaju za BTC, ta sredstva se mogu poslati na adresu na mtgoxu, i tamo menjati za $. LTC se može i direktno menjati na BTC-e za $. Sa BTC-e se sredstva novčana mogu proslediti na paypal. Postoji i opcija za WireTransfer, ali je minimalan iznos za to 1000 $.

Na BTC-e se ide gore na Finance. Ispod imate sve "valute" i dve opcije: deposit (ponudiće vam ispod adresu na koju možete da novce pošaljete iz novčanika ili drugih lokacija na BTC-e) ili withdraw.
 
Poslednja izmena:
Meni i reaper i cpu miner izbacuju da nemoze da se konektuje na pool,sta moze biti u pitanju?Uradio sam sve sto pise u prvom postu.

možeš li da postaviš ovde litecoin.conf i reaper.conf fajlove?

na kojem pool-u si se registrovao?

i koju ti tačno grešku izbacuju? okači skrinšot ako možeš.
 
Poslednja izmena:
@DuleC i svi ostali korisnici koji koriste win x64 verziju CPU Miner/a

VAŽNO!

skinite stariju (2.2.2 verziju), jer 2.2.3 verzija ima hard coded podešen user name i password za nekog drugog korisnika. Čovek je greškom uploadovao bineries za internu upotrebu, tako da na ltc.kattare.com CPU miner radi za njega!

Starija verzija nema taj bag (radi se o bagu, ne verujem da je lik to namerno uradio).


Edit: pokušavam da nađem link za 2.2.2 verziju.

evo ga u attachmentu.

PS:
Difficulty pao na 16, svima toplo preporučujem da se bace na kopanje LTC-a.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče isplate, izgleda da jedino dolari mogu da se povuku sa BTC-e na PayPal i to u minimalnom iznosu od $100.

Zar to ne bi trebalo da je ispravljeno u verziji 2.3.3? Čini mi se da sam naišao na taj podatak, ali da je rešio problem, a sad mi se ne da da nađem link...
 
Daluje jako privlacno.

http://ltc.kattare.com/calc.php

Evo digitrona i sudeci po njemu, zarada na LTC je nesto veca od BTC-a. Ja sa 2 Mh/s brzinom imam $282 mesecno. :)

Jedno pitanje za genijalca, jel posotji neki PPS pool koji dozvoljava slanje LTC-a na Mt.gox adresu?
 
mt gox ne podržava LTC. :d

morate da shvatite da LTC predstavlja alternativu BTC-u, i da nema dodirnih tačaka sa njim (osim u načelu i u menjačnici :d).

dakle, moraju prvo LTC novčići da se pošalju na BTC-e berzu, da se tamo konvertuju u bitcoine, pa tek onda da se sa adrese sa BTC-e šalju na koju god (mtgox) adresu.

PPS pool > https://notroll.in/
 
Poslednja izmena:
litecoin moze da se radi i iz bamt-a.. tj sa usb flash-a.. jedino ogranicenje su grafike serije 5 i 6 koje rade odlicno pod bamtom :)
Damn, sve su mi serija 7 :(
Ako ikad naprave taj bamt za seriju 7 sledi im debela donacija,majke mi :)
Inace onaj pps pool mi radi,7770 daje 166khs
 
Poslednja izmena:
@ledio

koji je to bio server? ako je ltc.kattare.com, baš ovih dana su bili na njemu neki radovi...
 
da bas taj,pratio sam tvoj prvi post,reko da probam.Kazem ovaj PPS sto si naveo mi radi tako da ja srecan.Hvala.
Sad jos samo da vidim jeli to ok 7770 166kh/s ili moze i vise.Takodje treba da provalim i kako da prebacim te ltc na mtgox.Ona menjacnica za ltc/btc takodje nesto ne radi.Predpostavljam da tamo treba da formiram neku adresu i da je stavim kao payout na pool i onda withdraw novce na mtgox
 
sta se vise isplati 6570 ili 5770, 1GB ili 2GB, i da li mogu da se koriste recimo 2 komada jedan normalno i druga na x1 slot? ona jebada za podesavanje ne vazi ako su kartice iste?

ili nesto trece do oko 6k din po karti?
 
@ledio

za 7770 166 kh/s mi se cini da je slabo. koja si setovanja stavio u reaper.conf?

btc-e je ovih dana pod ddos napadima. postoji i alternativna berza na ovoj adresi> https://vircurex.com/

da, da. formira se adresa i onda povlacenje novca na mtgox.
 
evo setovanja:

worksize 256
vectors 1
aggression 16
threads_per_gpu 1
sharethreads 2
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 6144
long_polling yes
 
Nazad
Vrh Dno