Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Na sbb-u jedino imas sk hd, ovi foxovi hd, hbo hd, discovery hd, ostalo imas ovamo i ostalih kojih na sbb-u nema. Ali pogledaj samo koliko te to zadovoljstvo kod sbb-a košta, da bi sve to imao treba ti hd maximum od 1890 .. A ja opet imam preko 25 HD kanala za mnogo manje novca :) I extra brzinu neta.
Не ХД максимум, у њему су само ХД канали плус ХБО. Било би довољно неколико добрих ХД канала а осим пар нормалних, ови на ехе-нет списку (из поруке од пре неки дан) и нису неки. Ал Џазира ХД, KBS World HD, FightBox HD, EROXXX HD, EROX HD, FTV Box? Није нека понуда, ту би морали да мало пораде. Знам шта би Влада волео, један NG Wild HD и све остало би било опроштено. ;)
 
Ima tu jos mnogo HD kanala, nego ajd :) Ali to je osnovna ponuda, nije doplatna, zar u osnovnoj nije i više nego što treba? Mislim možemo pisati peticiju da uvedu doplatne pakete zbog Vlade :)))) Samo meni da ne povećavaju cenu :) Pa ko hoće nek doplati.
 
Има још много него их нисам све навео ... или има још неких осим оних коју су у оној поруци са списком? Иначе џабе да убаце 100 бзвезних ХД канала у основни пакет, боље да је избор бољи или нека бар понуде додатни пакет уз доплату. Као што је Влада написао, недостају неки баш добри ХД канали док су ови са списака углавном безвезни, ако бих бирао, оставио бих само Eurosport2 HD, све остале бих избацио.
 
mene je samo interesovalo kako funkcioniše tj da li ima nekih problema, a i istekao mi je ugovor pa rekoh da uzmem paket sa iptv jer mi je samo 300 dinara skuplji nego dosadašnji paket.
sutra stiže pa ćemo videti.
 
a jel postoji opcija da instaliram neki player i da gledam iptv i na kompu i na tv-u?
na primer klinci mi gledaju crtaće na tv-u a to stalno rade :), a ja na kompu gledam neku utakmicu?
 
Има још много него их нисам све навео ... или има још неких осим оних коју су у оној поруци са списком? Иначе џабе да убаце 100 бзвезних ХД канала у основни пакет, боље да је избор бољи или нека бар понуде додатни пакет уз доплату. Као што је Влада написао, недостају неки баш добри ХД канали док су ови са списака углавном безвезни, ако бих бирао, оставио бих само Eurosport2 HD, све остале бих избацио.

Uopste nisu bezvezni. Mislim ja to imam, stalno gledam i super su kanali. Kada budete uveli onda komentarisite da li su glupi, jer ih nikad niste videli. Izvini ali morao sam da napisem. Sigurno da postoje mnogo bolji HD kanali ali ovima nista ne fali i ima dobrih emisija. Mozda moze da se kaze da je eventualno neki kanal glup, ali je svaki na svoj nacin zanimljiv.

Za doplatni paket +1

mene je samo interesovalo kako funkcioniše tj da li ima nekih problema, a i istekao mi je ugovor pa rekoh da uzmem paket sa iptv jer mi je samo 300 dinara skuplji nego dosadašnji paket.
sutra stiže pa ćemo videti.

Ja sam vec pisao da sam koristio iptv i da nije bilo problema. Svakako otkud znam da li kod tebe na tvojoj lokaciji nece biti, ali sto bi pa bilo ako ti net radi kako treba?

Sto se tice player-a, koliko ja znam nema takva opcija, svakako napisi im mail, mozda imaju to ali sumnjam.
 
Poslednja izmena:
mislio sam neki program tipa progdvb player koji je prvenstveno namenjen za satelitsku televiziju, ali ima i modul za iptv i koji je u toj osnovnoj varijanti free za korišćenje.
 
Koliko sam čuo,biće doplatnih paketa ali pojedinosti kad i kojih kanala će biti to ne znam.Trebalo bi da bude ubačeno još novih kanala i da se zamene STB uredjaji modifikovanom verzijom koja će biti prilagodjena korisnicima Exe-Neta(lakše i automatsko pretraživanje i update kanala,funkcionalniji EPG i teletekst..).
A što se tiče ponude kanala, moje mišljenje je da izbor kanala za ovaj novac sasvim korektan.Kod većine drugih operatera kanali tipa MTV Hits,MTV Rock,MTV Dance,Food Network HD,Shorts HD,Eurosport HD,Nat Geo Wild,FTV HD,Nickelodeon HD,VH1 Classic itd su deo posebnih paketa.BOX paket je takodje interesantan,naročito DocuBox i FilmBox ali će svoj potencijal pokazati kad se Box paket bude lokalizovao na srpski jezik.Naravno nisam ni ja potpuno zadovoljan što nema nekih kanala(Sport Klubovi,24 Kitchen,Fox Movies,neki nemački kanal)ali postoji mogućnost da ih bude,kad SBB tako odluči.
I na kraju da dodam da ima i bitnijih i lepših stvari od Tv-a i interneta.Zato iskoristite praznike,sneg,raspust i družite se sa vama dragim osobama.
Ja vam svima želim srećne predstojeće praznike.
 
Koliko sam ja upoznat oni nude kablovsku tv a ne iptv

Svako ko ima novi tip televizora sa DVB-C tjunerom moze da gleda bez resivera
 
Poslednja izmena:
Pozz svima...Iz Nisa sam i tamo koristim telekomov BOX 4 i za sad je ok,nemam zamerki, mada ih svi presisase sa ponudama....Elem to nije bitno sad...Cale je na selu uveo ovaj EXE net, kao wirelles net, tj. ide preko antene na krovu...Placa 1500 dindzi za internet od nekih 6 mbt i IPTV osnovni flat paket od 120 kanala,mada kako vidim on ne sadrzi ni Descovery niti National Geography, a on zboh tig kanala najvise i uveo IPTV...Cena je sasvim,ok ne mogu da se zalim, s obzirom na to koliko drugi provajderu ovde u kraju naplacuju samo internet mojim komsijama..I sve to radi bajno,ujutru,preko dana, tu je taj "obecani" protok, IPTV sljaka odlicno,bez problema, cak ima vrlo interesantnih opcija koje ja na telekomovom IPTV-u nemam...ALI kad dodje vece, protok padne 0.5 do maximum 1 mbt, i onda nista ne radi kako treba...Generalno konekcija ne puca, konstantna je, tu je, ali protok katastrofa...Na tom protoku naravno ne moze da radi IPTV kako treba, vec vidite samo slike, secka kao ludo, internet mozete da koristite samo za neko citanje foruma,i za nista ozbiljnije, ni za skidanje, ni za gledanje nekog videa,ili nesto slicno...I tako negde od 19 casova do 12 sati, tj u periodu kad svi kuci navece zasednu pred TV-om ili za racunar i tad protok tako opadne kod svih, da im se ljudi spremaju na linc...Pitanje: Posto smo mi jos u test fazi kod ovog EXE neta, tj dobili na probu opremu na desetak, petnaestak dana, da vidimo kako to sve radi, da li smo zadovoljni, da li ovi imaju nameru ovo u skoroj buducnosti stvarno srediti? Jer njih kad pitate oni vam naravno kazu "Ma svakako bice to sredjeno u najkracem mogucem periodu,samo vi potpisite ugovor na 2 godine" :) Cena je po meni stvarno ok, i to preko dana radi besprekorno, bez greske, ali uvece,kad ti najvise i treba, on baguje...Imate li iskustva sa ovakvim Wirelles interentom, kod ovog konretnog provajdera, da mi mozete reci iz prve ruke cemu da se nadam? ako je mrka kapa, i nemaju sluha za zahteve musterija, vec samo da uzmu kintu, da mi lepo to raskinemo, pre nego sto smo i zapoceli :)
 
Napisi sve sto ti smeta na mail [email protected] i daj username tvoj. Tek tada ce da pogledaju i vide u cemu je problem.
 
Ovo moja iskustva kao korisnika od 5 godina:
1.Net kada radi onda radi super ,u poslednjih 6 meseci cas radi cas ne radi
2.Operateri su jako nepristojni
3.Automatski vam produzavaju ugovor na 2 godine ako se ne javite 30 dana pre isteka istog da taj raskinete
4.Po njima nemaju obavezu da vas obaveste o isteku ugovora (i ako zakon o potrosacima kaze drugacije) tako da ja sada patim muke kako bih raskinuo produzeni,produzeni ugovor jer zadnjih par meseci nisam zadovoljan koliko je internet nestabilan!
5.Bezite od ovih prevaranata u sirokom luku bez obzira sto vam na prvi pogled deluju jako korektni i povoljni.

P.S. Da napomenem da sam 10 ljudi iz Paracina (u kome inace zivim) koji koriste exe net upitao da li znaju za tu njihovu ugovornu obavezu (prrevaru) niko nije znao i svi su rekli da im se postojeci ugovor produzava na neodredjeno dok ne potpisu novi ugovor.Ovo sam napisao da ne ispadnem kako sam kivan bez razloga!
 
ne znam za tebe meni radi bez problema. inače koristim ih evo skoro pet godina.
i mogu ti reći preporodio sam se od kada su došli u Paraćin. Telekom sam morao još malo pa svaki mesec da zovem zbog problema.
sad sam promenio paket i uzeo i iptv i radi odlično.
 
Meni u zadnje vreme radi uzas ,2 puta menjali opremu pa cekas pa se natezes dok dodju bas sam prso ,a da ne pricam o tome sto nema obavestenja da mi istice ugovor i da ako se ne javim posle njega da ce ga produziti.Inace komsija jedan info za tebe meni IPTV nije ni bitan jer tv i ne gledam (nema ni sta da se gleda) ali recimo kopernikus nudi daleko bolji paket od pomenutih uz 3 meseca gratis i ugovor na godinu dana!
 
Dobro telekom je dno dna ,od onoga sto ti daju ugovorom dobjes 30% ,exe net je daleko od njih ali reenice tipa ''sta sada vi hocete'' i ''mi nemamo politiku poslovanja da saljemo obavestenja '' ne pije vodu jer zakon je zakon i ne mogu da ga tumace kako oni hoce zbog njihove politike!
 
doduše i ja sam imao problema kada mi je crkla antena. čekao sam ih nedelju dana da dođu da utvrde u čemu je problem.
što se tiče ugovora to je sve na mestu. treba da te obaveste makar jednim automatskim mejlom pa da pogledaš šta ima od novih paketa jer se za dve godine mnogo toga promeni u ponudi.
ja pravo da ti kažem nisam ni obraćao pažnju na ponudu paketa, sve je radilo super i ja sam bio zadovoljan. sada sam slučajno nešto gledao da izaberem neki bolji paket, a onda sam slučajno video da ima paket i sa iptv-jem tako da reših da uzmem. što kažeš ni ja nešto nemam vremena za tv, ali vidim žena zadovoljna. ima par crtanih kanala za decu mada mogao bi i neki više.
 
It Zakona o zaštiti potrošača:
Ugovorne odredbe za koje se pretpostavlja da su nepravične
ugovorne odredbe

ako se ne dokaže drugačije
Član 45.
Ugovorne odredbe za koje se pretpostavlja da su nepravične ugovorne
odredbe ako se ne dokaže drugačije su odredbe čiji je predmet ili posledica:
1)
ograničenje ili isključenje prava potrošača prema trgovcu ili trećoj stra
ni u
slučaju potpunog ili delimičnog neispunjenja bilo koje ugovorne obaveze trgovca,
uključujući ograničenje ili isključenje prava potrošača da prebije potraživanje koje ima
prema trgovcu sa potraživanjem koje trgovac ima prema potrošaču;
2)
davanje ovlašćen
ja trgovcu da zadrži sve što je primio od potrošača u
slučaju da potrošač povredi ugovornu obavezu ili odbije da zaključi ugovor, ako isto
pravo nije garantovano potrošaču;
3)
obavezivanje potrošača koji je povredio ugovornu obavezu da trgovcu
plati naknadu u
iznosu koji značajno premašuje iznos pretrpljene štete;
4)
pravo trgovca da jednostrano raskine ugovor u bilo kom trenutku, ako isto
pravo nije garantovano potrošaču;
5)
pravo trgovca da jednostrano raskine ugovor zaključen na neodređeno
vreme bez ostavljanja p
rimerenog otkaznog roka, osim u slučaju ako potrošač ne
izvršava svoje ugovorne obaveze;
6)
prećutno produženje ugovora zaključenog na određeno vreme, ako je
potrebno da potrošač izjavi da ne pristaje na produženje ugovora u roku koji je
neprimereno dugačak u
odnosu na rok na koji je ugovor zaključen
;
7)
pravo trgovca da na bilo koji način poveća ugovorenu cenu, ako nije
ugovoreno pravo potrošača da u tom slučaju raskine ugovor

U članu 6. sve jasno piše.
A član 7. je posebno bitan za slučaj kada je VIP sredinom prošle godine naprasno povećao cene, pa ih još ljudi hvalili što su im iz VIP-a dozvolili :p da raskinu ugovor jer su povećali cene...:smash:
 
Dobro telekom je dno dna ,od onoga sto ti daju ugovorom dobjes 30% ,exe net je daleko od njih ali reenice tipa ''sta sada vi hocete'' i ''mi nemamo politiku poslovanja da saljemo obavestenja '' ne pije vodu jer zakon je zakon i ne mogu da ga tumace kako oni hoce zbog njihove politike!

Ja do sad nisam imao nikad takav odnos od operatera a zvao sam ih za svaku glupost. Uvek su bili ljubazni. Verovatno si ti bio nabusit. Meni su uvek izašli u susret. Čak mom komšiji koji je bio korisnik više godina su bez problema raskinuli ugovor na njegov zahtev bez penala iako je ostalo još skoro 8 meseci čini mi se. Čovek je imao opravdan razlog. Što se tice ugovora, brate niko ti nije kriv što ne čitas šta potpisuješ i sada ti je kriv provajder i pričas nesto o zakonu a u ugovoru sve lepo piše. Zato sam ja kada sam skoro potpisivao ugovor imao nedoumice da li da potpišem ili ne. Ali ipak sam potpisao i do sada nisam imao nikakve zamerke na uslugu. Svaki operater ima troškove kada ti želiš da raskines ugovor i zato prave takav ugovor da ne bi svako išao od operatera do operatera kad mu se prohte i kad neko ima akciju. Po meni je to skroz opravdano i to rade skoro svi. Znam tačno na koju stavku ugovora misliš i tu je lepo sve jasno navedeno, zašto se žališ bas sad, što se nisi žalio kada si potpisao. To nije nikakva prevara kako si napisao, lepo je napisano u ugovoru kako se raskida. U stvari, ako si siguran da je prevara što ih ne tužiš i uzmeš dobre pare?

Umesto što ovde kukaš, lepo im napiši mail kao što ti je neko iznad dao uputstvo i tu stavi sve zamerke i šta ti ne radi, njima sigurno nije u interesu da ti budes nezadovoljan.

Što se tiče kopernikusa, poredio si babe i žabe, baš bih voleo da nekako raskineš ugovor i da odeš kod kopernikusa. Verovatno bi se trčećim korakom vratio na exe ili bi otišao na telekom.

Ovo je sve bio dobronameran savet od jednog zadovoljnog korisnika exe neta. I još jedan savet, po mom iskustvu i po iskustvu mojih drugara ako si dugogodišnji korisnik, siguran sam da možeš dobiti mnogo bolje uslove uz novi ugovor i da će ti oni rado dati ili pristati na neki tvoj zahtev. Probaj, videćeš.
 
Poslednja izmena:
U Pirotu koristim njihove usluge od prvog dana kad su dosli ovde.

Bilo je problema u jednom periodu kada su imali radio-relejni link do Nisa, a imali previse korisnika. Onda su se potrudili kako bi imali kapacitete za sve korisnike ovde, i povezali bazne stanice na optiku. Sada nema problema sa kapacitetima, bar ovde u Pirotu. Radi bas dobro, imam 12/3Mbps paket + IPTV njihov, a u Nisu FTTH MIX 2 - kao dugogodisnjem korisniku ponudili su mi paket vise - 80/8Mbps i televiziju - tako da imam wireless i optiku u Pirotu i Nisu. Kad bude optike i u Pirotu - nadam se do kraja 2015. prelazim kod njih, jer mi ADSL podrzava max 10Mbps - duzina parice :(

Sada u Pirotu imam ExeNet 12/3 i ADSL 10/1 (box2) jer i moji umeju da se zapricaju na fiksnom bas, pa ovaj flat ka brojevima iz telekom mreze znaci. A dva interneta dobro dodju, pre nekih mesec dana od 01 nocu do 11 ujutru nije radio ExeNet. ADSL radio, a neku nedelju pre toga, fiksni i ADSL mi nije radio 5 dana - pokidali se kablovi neki, a imao sam ExeNet.

Ne kazem da ima i onih kojima ne radi kako treba, znam par slucajeva i licno, ali uvek su na zalbe odgovarali.

To sa automatskim produzenjem ugovora bas i nije moralo da bude, ali sta je tu je. Da moze bolje - moze, da nije lose, nije lose, od onoga sto je dostupno, izabrati najbolje. :)
 
Ja sam bio korisnik wifija+iptv (neko vreme). Sada sam presao na optiku: kablovska televizija preko optike plus opticki internet. Nemam nikakvih zamerki ni na jednu vrstu usluge. Bio je jednom problem sa ruterom pa su mi zamenili, mislim da ga je struja pokvarila tj veci napon.

Sto se mene tice: Internet i tv (i kablovska i iptv) sve pohvale. Nisam primetio da je bilo nekih problema. Od svih provajdera u Nisu meni Exe uliva najvise poverenja i ima najbolju uslugu. E da sad sam se setio, bas na novu godinu par sati pre ponoci je seckala slika na prvoj. To je ono sto mi je zasmetalo, ali brzo je proradilo kako treba. Nije bas neki problem, jednom se desilo. Iz podrske je bio odgovor da je bio problem na predajniku prve... Ne secam se da je bilo drugih problema otkad koristim.
 
Ja sam trenutno na Ninetu, ovo je ocaj zivi **** me dan kad sam ih zvao....Inace marta mi istice ugovor ali cu ih verovatno pre isteka promeniti jer mi se ne koristi pokusaj interneta....Uzeo bih wifi exenet, kakav im je ping, najvise me interesuje zbog cs:go-a. Mozda uzmem onu opciju sa iptv ali me interesuje da li je ping veci ukoliko koristim taj paket ?
 
Ping je 1-3ms na wifiju. Kod mene nije bilo uticaja na ping kada sam koristio IPTV. Bas zbog pinga i koristim exenet, igram online. Sad na optici skoro i da nema ping, tj. nula je.

Do googla-a je oko 4ms.
 
Poslednja izmena:
Meni u Pirotu wifi radi bas dobro - nije 3ms uvek al ima "iskakanja" do 20ms...

Ping do exe-net servera:
ping 176.67.200.1
PING 176.67.200.1 (176.67.200.1) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=1 ttl=64 time=2.21 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=2 ttl=64 time=11.9 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=3 ttl=64 time=2.57 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=4 ttl=64 time=2.19 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=5 ttl=64 time=7.97 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=6 ttl=64 time=12.3 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=7 ttl=64 time=11.4 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=8 ttl=64 time=19.7 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=9 ttl=64 time=4.64 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=10 ttl=64 time=8.32 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=11 ttl=64 time=2.67 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=12 ttl=64 time=7.75 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=13 ttl=64 time=8.17 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=14 ttl=64 time=12.4 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=15 ttl=64 time=18.3 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=16 ttl=64 time=3.59 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=17 ttl=64 time=5.61 ms
64 bytes from 176.67.200.1: icmp_req=18 ttl=64 time=12.7 ms
^C
--- 176.67.200.1 ping statistics ---
18 packets transmitted, 18 received, 0% packet loss, time 17023ms
rtt min/avg/max/mdev = 2.190/8.593/19.744/5.208 ms

Ping do google cache-a (u Telekomovoj mrezi)
ping google.com
PING google.com (91.245.214.174) 56(84) bytes of data.
64 bytes from cache.google.com (91.245.214.174): icmp_req=1 ttl=61 time=12.1 ms
64 bytes from cache.google.com (91.245.214.174): icmp_req=2 ttl=61 time=7.10 ms
64 bytes from cache.google.com (91.245.214.174): icmp_req=3 ttl=61 time=13.4 ms
64 bytes from cache.google.com (91.245.214.174): icmp_req=4 ttl=61 time=8.02 ms
64 bytes from cache.google.com (91.245.214.174): icmp_req=5 ttl=61 time=8.39 ms
64 bytes from cache.google.com (91.245.214.174): icmp_req=6 ttl=61 time=10.4 ms
64 bytes from cache.google.com (91.245.214.174): icmp_req=7 ttl=61 time=14.3 ms
64 bytes from cache.google.com (91.245.214.174): icmp_req=8 ttl=61 time=8.19 ms
64 bytes from cache.google.com (91.245.214.174): icmp_req=9 ttl=61 time=9.77 ms
64 bytes from cache.google.com (91.245.214.174): icmp_req=10 ttl=61 time=9.46 ms
^C
--- google.com ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 received, 0% packet loss, time 9010ms
rtt min/avg/max/mdev = 7.103/10.133/14.390/2.330 ms

Peering ka SBB mrezi:
ping sbb.rs
PING sbb.rs (82.117.194.4) 56(84) bytes of data.
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_req=1 ttl=58 time=12.7 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_req=2 ttl=58 time=12.0 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_req=3 ttl=58 time=9.24 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_req=4 ttl=58 time=11.7 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_req=5 ttl=58 time=11.7 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_req=6 ttl=58 time=15.9 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_req=7 ttl=58 time=11.0 ms
64 bytes from www.sbb.rs (82.117.194.4): icmp_req=8 ttl=58 time=9.30 ms
^C
--- sbb.rs ping statistics ---
8 packets transmitted, 8 received, 0% packet loss, time 7008ms
rtt min/avg/max/mdev = 9.242/11.721/15.910/1.981 ms
Ka Orion-u:
ping oriontelekom.rs
PING oriontelekom.rs (77.105.36.81) 56(84) bytes of data.
64 bytes from www1.orion.rs (77.105.36.81): icmp_req=1 ttl=58 time=10.8 ms
64 bytes from www1.orion.rs (77.105.36.81): icmp_req=2 ttl=58 time=7.99 ms
64 bytes from www1.orion.rs (77.105.36.81): icmp_req=3 ttl=58 time=11.2 ms
64 bytes from www1.orion.rs (77.105.36.81): icmp_req=4 ttl=58 time=12.8 ms
64 bytes from www1.orion.rs (77.105.36.81): icmp_req=5 ttl=58 time=8.57 ms
64 bytes from www1.orion.rs (77.105.36.81): icmp_req=6 ttl=58 time=16.5 ms
64 bytes from www1.orion.rs (77.105.36.81): icmp_req=7 ttl=58 time=8.05 ms
64 bytes from www1.orion.rs (77.105.36.81): icmp_req=8 ttl=58 time=10.7 ms
64 bytes from www1.orion.rs (77.105.36.81): icmp_req=9 ttl=58 time=16.0 ms
^C
--- oriontelekom.rs ping statistics ---
9 packets transmitted, 9 received, 0% packet loss, time 8011ms
rtt min/avg/max/mdev = 7.990/11.422/16.512/3.007 ms
Ka Beotel mrezi nesto losije, ali ponovo sasvim ok:
ping beotel.net
PING beotel.net (194.106.162.42) 56(84) bytes of data.
64 bytes from dhcp.beotel.net (194.106.162.42): icmp_req=1 ttl=57 time=23.6 ms
64 bytes from dhcp.beotel.net (194.106.162.42): icmp_req=2 ttl=57 time=24.2 ms
64 bytes from dhcp.beotel.net (194.106.162.42): icmp_req=3 ttl=57 time=18.3 ms
64 bytes from dhcp.beotel.net (194.106.162.42): icmp_req=4 ttl=57 time=18.2 ms
64 bytes from dhcp.beotel.net (194.106.162.42): icmp_req=5 ttl=57 time=17.5 ms
64 bytes from dhcp.beotel.net (194.106.162.42): icmp_req=6 ttl=57 time=23.5 ms
64 bytes from dhcp.beotel.net (194.106.162.42): icmp_req=7 ttl=57 time=31.7 ms
64 bytes from dhcp.beotel.net (194.106.162.42): icmp_req=8 ttl=57 time=21.8 ms
64 bytes from dhcp.beotel.net (194.106.162.42): icmp_req=9 ttl=57 time=20.5 ms
64 bytes from dhcp.beotel.net (194.106.162.42): icmp_req=10 ttl=57 time=20.4 ms
64 bytes from dhcp.beotel.net (194.106.162.42): icmp_req=11 ttl=57 time=27.9 ms
^C
--- beotel.net ping statistics ---
11 packets transmitted, 11 received, 0% packet loss, time 10012ms
rtt min/avg/max/mdev = 17.562/22.548/31.750/4.147 ms
Eto to je sto se domacih provajdera tice.

Optika je naravno dosta bolja:
ping 92.60.224.15
PING 92.60.224.15 (92.60.224.15) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 92.60.224.15: icmp_req=1 ttl=64 time=1.07 ms
64 bytes from 92.60.224.15: icmp_req=2 ttl=64 time=1.15 ms
64 bytes from 92.60.224.15: icmp_req=3 ttl=64 time=1.10 ms
64 bytes from 92.60.224.15: icmp_req=4 ttl=64 time=1.06 ms
64 bytes from 92.60.224.15: icmp_req=5 ttl=64 time=0.999 ms
64 bytes from 92.60.224.15: icmp_req=6 ttl=64 time=0.872 ms
64 bytes from 92.60.224.15: icmp_req=7 ttl=64 time=1.12 ms
64 bytes from 92.60.224.15: icmp_req=8 ttl=64 time=1.13 ms
^C
--- 92.60.224.15 ping statistics ---
8 packets transmitted, 8 received, 0% packet loss, time 7006ms
rtt min/avg/max/mdev = 0.872/1.066/1.152/0.086 ms
 
Evo kako kod mene radi wifi.

Pinging 92.60.224.15 with 32 bytes of data:
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=2ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=2ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=2ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=2ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=2ms TTL=61
Reply from 92.60.224.15: bytes=32 time=1ms TTL=61

Ping statistics for 92.60.224.15:
Packets: Sent = 24, Received = 24, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1ms, Maximum = 2ms, Average = 1ms


google
Pinging google.com [91.245.214.165] with 32 bytes of data:
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=6ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=6ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=7ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58
Reply from 91.245.214.165: bytes=32 time=5ms TTL=58

Ping statistics for 91.245.214.165:
Packets: Sent = 20, Received = 20, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 5ms, Maximum = 7ms, Average = 5ms
 
jel onaj spisak knala, digitalnih, vazi za IPTV? Posto se kanim da uzmem IPTV kod njih jer vec 4-5 god imam wifi i radi korektno, tacnije extra, desi se kad kad, tipa jednom u 5-6 meseci da nesto zeza, ali se to resi za koji minut, verovatno radovi na mrezi i slicno.

Kad god sam ih zvao za nesto izasli su u susret uvek... Neprijatnosti nisam imao za razliku od lelekoma, gde mi je net radio svake prestupne godine :p
 
Hvala vam puno, kod mene u mestu ima bazna stanica, i tu jedan drug se hvali ali on ne zna da proveri to...Meni na ninetu (nista ne vuce net sad) >
Pinging google.rs [173.194.66.94] with 32 bytes of da
Reply from 173.194.66.94: bytes=32 time=58ms TTL=47
Reply from 173.194.66.94: bytes=32 time=63ms TTL=47
Reply from 173.194.66.94: bytes=32 time=57ms TTL=47
Reply from 173.194.66.94: bytes=32 time=60ms TTL=47

Kad lepo radi ping je 7-11ms, place mi se vise od njih, 3 meseca lose radi i briga ih....
 
Nazad
Vrh Dno