Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Btw. idalje na 200/50 (nezvanican paket, ne moze se dobiti preko 120Mbps zvanicno), radi ko svajcarac...

3821970146.png


Ne znam samo zasto speedtest.net ne meri bas 50Mbps upload, inace radi tolko.

Hocu i ja ovo!!! Mada sa finansijske strane mislim da se najvise isplati onaj 60M/6M od 2690din sa kablovskom televizijom, taj uzimam, samo nema ih danas da dodju. Nije mi jasno kako ovaj paket od 60M meri vise od 60 kao sto si ti recimo izmerio 213 a kazes paket je 200 ? Na ADSL-u je to uvek dosta manje od onog sto pise.
 
Hocu i ja ovo!!! Mada sa finansijske strane mislim da se najvise isplati onaj 60M/6M od 2690din sa kablovskom televizijom, taj uzimam, samo nema ih danas da dodju. Nije mi jasno kako ovaj paket od 60M meri vise od 60 kao sto si ti recimo izmerio 213 a kazes paket je 200 ? Na ADSL-u je to uvek dosta manje od onog sto pise.

Tako sto kod ADSL imas gubitke,smetnje i gluposti dok kod optike nema tih problema.
 
Jel' zna neko koliko se ceka na uvodjenje zgrade na optici? U nasoj zgradi vec ima exe net sa utp kablovima do stana.

Trenutno nemam ugovornu obavezu za internet, placam nesto sitno, da li je moguce da se izbegne ugovorna obaveza za optiku ? Jel' zna neko ?
 
Jel' zna neko koliko se ceka na uvodjenje zgrade na optici? U nasoj zgradi vec ima exe net sa utp kablovima do stana.

Trenutno nemam ugovornu obavezu za internet, placam nesto sitno, da li je moguce da se izbegne ugovorna obaveza za optiku ? Jel' zna neko ?

Desetak dana bilo kod nas u zgradi. Mada je neko napisao ovde da dugo čeka, čini mi se AMG. Možda i on treba da ti odgovori, ima drugačije iskustvo.

Ne može 100% bez ugovorne obaveze osim ako ne platiš setup koji nije baš mali. Piše na sajtu:

Za instalacije bez ugovorne obaveze, setup iznosi 100€ plus pdv, ONT se vraća ako se ne koristi duže od 6 meseci u kontinuetu. U slučaju paketa sa ugovornom obavezom od 12 i 24 meseci, setup se ne naplaćuje.

Pa ti sad vidi šta ti se isplati :))))
 
Наравно да може да се избегне уговорна обавеза за оптику, платиш setup 100€ и после плаћаш мало више месечно. Рецимо за пакет Fiber Duo Home 2 је цена 2.690 месечно уз уговор на две године или 3.800 без уговора. Бирај.
 
Imaš i 3150 za taj paket uz ugovor na 12 meseci - takođe bez setup-a.
 
Imaš i 3150 za taj paket uz ugovor na 12 meseci - takođe bez setup-a.

To je skupo. Ipak je 60M + TV za 2690din bolji deal. Mislis da je bolje na 12 meseci da potpisem? Sto? Opet je to ugovorna obaveza, svejedno sad koliko traje :) Vec su povecavali brzine na optici skoro koliko vidim pa ne sumnjam da ce biti problem neki ?
 
Све је боље са уговорном обавезом а написао си да хоћеш без ње. Што дужи уговор, нижа цена па процени.
 
Exe Net u pocetku nije trazio potpisivanje ugovora, nije bilo nikakvih nadoknada za prikljucenje. Na taj nacin privukli su dosta korisnika, sada mora da se potpise ugovor.
 
Нисам сигуран и да сада наплаћују прикључење (тј не наплаћују га уз УО) за обичне интернет пакете али да развлаче FTTH и дају сву ону опрему без обавезе није исто што и довођење UTP кабла у стан.
 
Ne naplaćuje se priključenje uz ugovornu obavezu. Provereno. Uz duo ide 2 meseca gratis. Kažu da neće još dugo da traje ta akcija. Tako da ću ja da iskoristim priliku. To što kaže S22 misli na utp do stana, tj. na staru mrežu.
 
Evo i mene :) Duo Home 60M



TV kanali su super. Puno HD kanala. Mnogo bolje od telekom iptv-a koji cu sutra da odjavim. I najbitnije mi sto moze na vise tv-a.
 
Poslednja izmena:
Ma nahvatao sam majstore u hodniku zgrade dok su radili pa sam otrčao da potpišem ugovor, i odmah mi namestili, pošto je i komšija do mene uzeo pa taman dok su bili kod njega ja završio papirologiju.
 
Koliko vidim na sajtu, nemaju Fox i Sport Club. Ako neko može da mi potvrdi ovo bio bih mu zahvalan
 
Fox imaju, a sto se tice Sport Kluba jos uvek ga nema u ponudi ali imaju ga u planu.To naravno zavisi od samog SBB i njihovog monopolistickog stava.
 
Poslednja izmena:
Може ли неко са ехе-нет телевизијом да провери да ли је на RF (илити антенском) излазу пријемника само аналогни сигнал или у пријемнику може да се подеси да ту иде и дигитални конвертован у RF?
 
Da, za sport klub provereno: SBB namerno ne dozvoljava da te kanale imaju u ponudi.

Calexx, nisam te bas razumeo, na RF-u imas oba signala i digitalni i analogni. Recimo ubodes u TV sa DVB-C tjunerom i gledas i analogne i digitalne. Veoma prosto. Tako je kod mene.
 
То значи да је у питању loop антена тј само пропушта долазни сигнал. Ако на RF out закачиш други пријемник или телевизор, он ће да добије исто што је добио и први. Ако телевизор има DVB-C тјунер, онда ће да прима и дигиталне канале.

Тражим неки пријемник који има на RF излазу модулисан дигитални сигнал. Од СББ уређаја то једино има стари Ехолајт али су у питању дупли излази, он има један RF улаз и loop RF излаз али и још два конектора, на један може да се закачи додатна антена а други приказује дигиталне канале.

Све ово ми је потребно за један прастари телевизор који нема никакав видео улаз и само 8 меморија (од којих су две практично неупотребљиве) на коме би требало да се гледају неки локални канали (СББ их емитује само у аналогном облику) али и да могу да се прате дигитални. Полурешење ми је да телевизор прикачим на први излаз и добијем аналогне програме а када закачим на други добијем дигиталне из пријемника али ту нема локалних програма.

Пошто сви остали, осим СББ-а, имају локалне програме у дигиталном облику, тражим начин да то решим. Први Телекомови IPTV пријемници су то имали али сада дају нове без RF излаза. Остао ми је ехе-нет који има и локалне програме у дигиталном облику и ако ништа друго, набавићу неки video2RF конвертор па ћу тако да решим и тај проблем.

Све у свему, да нисам под два уговора, моментално бих узео ехе-нет који је углавном најповољнији. Уз неку акцију бих могао да добијем 80/8 по цени нижег пакета, имао бих FTTH и варијанту да решим питање из ове поруке. На пролеће ми истиче Бокс и онда вероватно узимам ехе-нет а идуће јесени отказујем СББ пакет и одмах узимам неки већи ехе-нет пакет. Можда ће СББ да поправи понуду до тада али ће и остали а по тренутној понуди је ехе-нет доста испред. Наравно, услуге типа кечап, лажни флет телефон и слично ми нису толико битне као ни понуда неких програма било од кога.
 
Fiber Duo Home 120M sa CATV plus upload booster (ispregovarao sam gratis uz ovaj paket, pa su pristali jer sam korisnik od pre), po meni odličan deal. Televizija mnogo bolja od IPTV-a, sasvim korektno. Sve u svemu odlično, radi mi već par dana bez greške. Skinuo sam sve i svašta, još malo pa neću imati šta više da skidam sa neta. Pokušavam da nađem nekoga iz zgrade da podelimo trošak.

 
Poslednja izmena:
Све ово ми је потребно за један прастари телевизор који нема никакав видео улаз и само 8 меморија (од којих су две практично неупотребљиве) на коме би требало да се гледају неки локални канали (СББ их емитује само у аналогном облику) али и да могу да се прате дигитални. Полурешење ми је да телевизор прикачим на први излаз и добијем аналогне програме а када закачим на други добијем дигиталне из пријемника али ту нема локалних програма.

Jeftinije je sad da kupiš novi neki televizor (ima dobrih ponuda na kupujemprodajem) nego da to budžiš.
 
Буџење ме не кошта ништа тј нешто минимално. Имам VCR, само да направим пар каблова и углавном је решено. Друга варијанта би био RF модулатор, видим да га има за ~1.700 мада мислим да то може да се набави и јефтиније. Није ваљда да могу да купим неки овећи телевизор за мање пара?
 
Da li neko zna gde mogu da nađem kompletan spisak digitalnih i hd kanala?
 
Trenutno je optika dostupna u Nišu, u radi se na uvođenju u još nekoliko gradova - bolje rečeno prave se planovi. Ali Beograd je daleko. Nikad ExeNet nije nudio usluge u Beogradu. Ne znači da neće, ali je to ipak dalja budućnost.
 
Trenutno je optika dostupna u Nišu, u radi se na uvođenju u još nekoliko gradova - bolje rečeno prave se planovi. Ali Beograd je daleko. Nikad ExeNet nije nudio usluge u Beogradu. Ne znači da neće, ali je to ipak dalja budućnost.

Ako bi mogao da obelodanis koji su ti gradovi za koje se prave planovi i kada bi moglo doci do realizacije ?
 
Trenutno je optika dostupna u Nišu, u radi se na uvođenju u još nekoliko gradova - bolje rečeno prave se planovi. Ali Beograd je daleko. Nikad ExeNet nije nudio usluge u Beogradu. Ne znači da neće, ali je to ipak dalja budućnost.

Kolko znam u Nis spada i Jovic ... Komren.. tj glavna stanica pa prema aerodromu-tempu... Ali to nista nije pokriveno tako da, neko smatra samo Cair i trg jna ..pod Nis, tako da i Nis nije pokriven a kamoli ostalo
 
Hmm, ne znam koliko si u pravu pošto je moj drugar uveo ftth a živi kod autobuske stanice. Za posle autobuske stanice to ne znam. On je oko 5km od mene a ja nisam ni kod Čair-a ni kod trga JNA, tj ni približno ovim lokacijama.. Ako si u zgradi kontaktiraj ih da ti ubrzaju, to znam da može.
 
Ја сам на јужном крају, око Ж колоније а и овде у највеће уводе. Последњих недеља виђам мајсторе у згради преко пута а и мене су обрађивали. Од бус станице према аеродрому једва да има нешто стамбених зграда, тек иза подвожњака, па не очекуј баш ускоро. Можда ако закаче ново насеље па продуже мада и ту има велика празнина.
 
Nazad
Vrh Dno