Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Da li negde može da se vidi spisak kanala exenetovog iptv.Ja nigde to nisam mogao da nađem.
 
Da li negde može da se vidi spiak kanala u exenet iptv.Ja to nisam nigde mogao da nađem.
 
Izvolte, ja se mislim isteko mi sbb, za manje pare optika 60/6 u odnosu na 40/2.5(duo gold) kod sbb-a. Nego me koci sto nema sport klub, jedino to gledam.

http://www.exe-net.net/digitalni-kanali
 
Poslednja izmena:
Не може све да се има, негде су СК, негде Арена па бирај где ћеш. Ја иначе имам понуду да узмем пакет по цени нижег па бих за те паре добио 80/8 али ми СББ уговор траје још целу годину па не могу да мењам. Да сада истиче, вероватно бих променио, ипак је оптика у питању а СББ неће да се помери док их не натерају. Можда им оваква понуда буде нешто значила па се и они покрену.
 
Naisao sam na ovu temu, pa mi je potreban jedan savet vas iskusnih. Kod mene u zgradi uvedena je Exe Net Optika i par komsija je preslo. Ja koristim trenutno exe net wifi i zadovoljan sam, tu nije bilo problema, zato sam odmah kad su krenuli pre jedno mesec ipo uzeo iptv i to meni radi super. E sad od pre nekoliko dana ima mogucnost za opticki prikljucak. Video sam kod komsije i ima dosta vise kanala nego kod mene na iptv, ima dosta i ovih HD i to bas dobro izgleda. Net mu je odlican, igra igrice maltene bez laga tj nema ping. Medjutim drugi komsija koji se protivio da oni uopste postave tu opticku skalameriju, mi je rekao da ta optika dosta zraci i da to ne treba niposto da se uvodi u stan.

Ja se dvoumim, jer bi ako predjem imao signal za vise televizora posto trenutno imam iptv za jedan, i plus dosta vecu brzinu neta ali zbog zracenja ne bi nikako. Sta nas sve danas ne zraci ako i to treba da me zraci, bolje mi je bez te optike.
 
Ne da ne treba uvoditi u stan, nego niste uopšte trebali da date saglasnost da uđu u zgradu koliko zrači.
 
Au, dobro je sto si to podelio sa nama, ja bogami vise u Nis ne idem da me ne ozraci ta vasa optika...
 
Ej bre,pa ja sam onda konstantno zračen evo već skoro godinu dana
 
Не обраћај пажњу на ове, они су прави Statler и Waldorf али надаље избегавај да консултујеш тог комшију по техничким питањима, да су сви такви онда ни телевизор у боји не би нико имао. Слободно узми оптику.
 
Cekaj sad ne razumem, ili me zezaju ili su ozbiljni? Stvarno se ne razumem i znacilo bi mi da neko objasni? Komsija kaze da taj opticki kabal zraci a posebno onaj uredjaj sto daju sto ima 2 antene. Ja sam bez problema uspeo da se nakacim na drugog komsiju sto ima taj uredjaj sa svojim lap topom i skoro mi meri oko 35-45 Mega na speedtestu, mnogo vise nego sto ja imam net. Ako ja mogu tako da uhvatim signal koliko ce onda da me zraci kada mi je u stanu ? Ja sada imam uredjaj sa jednom antenom odakle mi ide za iptv.

Ako je ovaj komsija prolupao oko tog zracenja, da idem odmah da se prijavim posto je ovo ludilo od neta i mnogo kanala ima. Ako je u pravu onda bolje da odustanem. Ovaj sto sam se nakacio kod njega da probam kaze da ovaj komsija sto to prica nema pojma, kao sto si ti pomenuo da ga izbegavam. Molim za realan savet i sta je istina.
 
Тај уређај са две антене нема везе са оптиком, можеш да га ставиш и на неки други кабл а колико зрачи ... шта мислиш они који раде у рачунским центрима, систем салама, код провајдера где има десетине тих уређаја ... како је њима? Сијају кад изађу са посла? Знаш ли да и телевизор у боји зрачи? А тек компјуктери ... па још ако имаш wireless у мобилном а мобилни у џепу ...
 
Kakvo zracenje? To su ******stine, uvedi optiku bez brige, vise zraci mobilniu dzepu.
 
Не може све да се има, негде су СК, негде Арена па бирај где ћеш. Ја иначе имам понуду да узмем пакет по цени нижег па бих за те паре добио 80/8 али ми СББ уговор траје још целу годину па не могу да мењам. Да сада истиче, вероватно бих променио, ипак је оптика у питању а СББ неће да се помери док их не натерају. Можда им оваква понуда буде нешто значила па се и они покрену.

Odakle ta ponuda po ceni nizeg paketa? :p Ima li neka fora za stare korisnike, neka povoljnost?
 
Понуду сам добио као регистровани купац мада је имала ограничено трајање ... ако једном буде то у плану, позваћу се на понуду ... сада баш и нисам могао. Лепо што воде рачуна о својим корисницима а ја ћу да гледам да завршим са осталима и пређем код њих.
 
Mene su zvali iz exe neta pre vise od mesec dana i po drugi put obecali uvodjenje optike "od nedelje", i do sada nista.
Negde februara-marta je to trebalo da krene, sve je papiroloski reseno..izgleda da ce kod mene optiku da uvode jos neki, pa se ozbiljno razmisljam da ukinemo dozvolu exe netu a damo toj drugoj firmi. Lazu, zavlace, nema vise kud!
 
Medjutim drugi komsija koji se protivio da oni uopste postave tu opticku skalameriju, mi je rekao da ta optika dosta zraci i da to ne treba niposto da se uvodi u stan.

Ja se dvoumim, jer bi ako predjem imao signal za vise televizora posto trenutno imam iptv za jedan, i plus dosta vecu brzinu neta ali zbog zracenja ne bi nikako. Sta nas sve danas ne zraci ako i to treba da me zraci, bolje mi je bez te optike.
Nemoj to niposto uvoditi, nemoj da si lood da se ozracis imas onda da ides Nisom i da svetlucas, mogu i rogovi da izadju osteti se DNK coveka i onda mu mutiraju geni.
Jedan ovde u BG koji ima optiku kod TT izrasli mu rogovi ko u jelena.
Mislim stvarno.
 
Ok hvala calexx, odlucio sam da se prijavim. Upisali su, rekli su nema problema. Sad cemo videti kad ce se setiti da mi instaliraju.

Kod nas u zgradi je bio slican problem jer je papir uradjen odavno ali je investitor zgrade kocio i nije dozvoljavao da se uvede iako smo mi stanari dali sve potpise. Mnogi od komsija su besneli zbog toga. Pa su mu verovatno dali nesto cim je naprasno dozvolio. Ali po meni on se nista i ne pita jer valjda mi stanari odlucujemo.

Koji su to novi provajderi u Nisu na optici ? Da li je bolja ponuda?
 
Nemoj to niposto uvoditi, nemoj da si lood da se ozracis imas onda da ides Nisom i da svetlucas, mogu i rogovi da izadju osteti se DNK coveka i onda mu mutiraju geni.
Jedan ovde u BG koji ima optiku kod TT izrasli mu rogovi ko u jelena.
Mislim stvarno.

Dobro, nisam ja kriv sto imam "pametnog" komsiju. Mislio sam da zna sta prica. Na kraju sam shvatio da taj opticki kabal nema nikakvo veze sa zracenjem jer u njemu prolazi svetlost. Objasnili mi. Nasao sam na netu o tome pa sam dao ovome da malo nauci i da ne prica napamet.
 
NetNet je stari-novi provajder, pored WiFi pristupa nude i optiku do kuce.
Prostorije su im na Niskom sajmistu, tamo gde je zatvorena pijaca u Duvanistu.
 
Dobro, nisam ja kriv sto imam "pametnog" komsiju. Mislio sam da zna sta prica. Na kraju sam shvatio da taj opticki kabal nema nikakvo veze sa zracenjem jer u njemu prolazi svetlost. Objasnili mi. Nasao sam na netu o tome pa sam dao ovome da malo nauci i da ne prica napamet.
E sad bravo to si odmah trebao da uradis, batali tog komsiju za te stvari sa njim samo o zimnici da pricas [emoji2] [emoji4]
Inace bravo sto si sam odlucio da saznas kako sta radi a to si mogao i pre.
 
AMG, nisam cuo do sad, hvala za info. Pogledao sam ponudu NetNeta medjutim ne odgovara mi, a i nema tv-a. Drzim se sigurne varijante, ipak je exe net jedan od najvecih provajdera. U sustini dobro je sto ima konkurencija exe netu na ovom polju. Javljam kad mi uvedu, sad vec jedva cekam :) Dobro je sto su trenutno ostali bez drugih uredjaja pa daju onaj sa dve antene bez nadoknade, to sam juce saznao kad sam pitao da li zadrzavam stari vajrles ruter.

Enraged, hvala, zimnicu smo vec napravili i ajvar je odlican, izvoli svrati :)

Bas mi je drago sto sam naleteo na ovaj forum, ovde se stvarno puno toga moze nauciti pored vas. A sve je bilo dostupno na netu da pronadjes ono sto ne znas :) Pored zimnice naravno!
 
Btw. idalje na 200/50 (nezvanican paket, ne moze se dobiti preko 120Mbps zvanicno), radi ko svajcarac...

3821970146.png


Ne znam samo zasto speedtest.net ne meri bas 50Mbps upload, inace radi tolko.
 
Brutalno!!!
 
Btw. idalje na 200/50 (nezvanican paket, ne moze se dobiti preko 120Mbps zvanicno), radi ko svajcarac...
Кад видим твоје поруке, све се нервирам што је пролеће тако далеко. ;) Кад откажем Бокс, могу на ехе-нет а идуће јесени када и СББ истекне, могу и ја неки највећи пакет. :)
 
Ima problema kad pustite torrent da se skida na hard disk - zbog random upisa na HDD, dva resenja su SSD ili RAM drive :D
 
Da li si probao da u uTorrentu podesiš cache na 512MB ili čak 1GB? Ili možda uTorrent 2.0.4? "Preallocate all files" takođe može da pomogne.
 
Ima problema kad pustite torrent da se skida na hard disk - zbog random upisa na HDD, dva resenja su SSD ili RAM drive :D

Nije problem do diska, već do uTorrenta.

Ovo što peja kaže je rešenje, ali evo ti šta tačno da uradiš:

Uncheck pre-allocate files, in advanced settings set diskio.sparse_files to true. Set cache at 1000MB, reduce memory usage when not needed.
 
Koliko kosta ovakvo zadovoljstvo?
 
120/10M imas za 6.490 dinara, imas i upload boostere - uz pomoc kojih mozes imati 120/25Mbps za 7906 din.

200Mbps nije u zvanicnoj ponudi - kao sto rekoh, za sada je maksimalna brzina u ponudi dostupna svim korisnicima - 120/25Mbps.
 
Nazad
Vrh Dno