Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Ko ima OSI popust, VDSL 50/8 izadje 1200 sa fixnim, 1500 je za 100/10.
A trenutno je ping u rangu ExeNet optike. To sto je ping do ExeNeta "opticki" je nebitno, bitnije je kako ide dalje od providera do drugih providera, a tu su isti. Ne znam kakva je ExeNet podrska, ali kod Telekoma nema onih zackoljica da se ugovor automatski produzava, podrska i nedeljom sredjuje stvari, i za 7 godina, koliko imam VDSL (+nesto manje u Nisu), 2x je bilo problema samo, ali oba puta je bio neki veci kvar, i jako brzo su sredili.

Sestra se uskoro useljava u novi stan, i mislili smo Exenet, ali zbog ovog automatizma u ugovora, nema teoretske sanse (pricamo o apsolventu, ne o penzosima)

Možda da razmisli o NetNet? Ne znam da li oni imaju ovakve začkoljice.
 
Vidis, nisam razmisljao o tome, a sad vidim da i oni imaju samo net opciju! Tnx.
 
@alfaunits, s obzirom da net-net u stopu kopira exe-net, obavezno duplo proveri ugovor, jer ne bi me cudilo da je i to prekopirano. Kao da su ista firma. :D

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Što se NetNet-a tiče, na sajtu imate i ugovor i cenovnik. Ukratko, po isteku minimalnog trajanja ugovora, ugovor se produžava na neodređeno vreme.
Cene za ugovor na nedoređeno su, naravno, više nego sa ugovornom obavezom.
 
AJde da stanem u stranu exe,ja mislim da nemogu da produze automatski ugovor ako to ti ne zelis?
Koliko sam razumeo treba mesec dana da se javis ranije i onda mozes normalno da raskines ugovor,ne vidim u cemu je problem da odes kad prodju 23 meseca i das zahtev za raskid ugovora (i u mts inace vazi to pravilo da moras ranije da se javis ili automatski se produzava ugovor ali za mobilne tarife)
Kod mene mogu samo mts i exe nemam izbora.
Sto se pinga tice nisam merio skoro ali meni oduvek pokazuje mnogo.
 
Zeznuo si se... kod MTSa ti se produzava ugovor, kao i svugde.
Kod ExeNeta ti se DODAJE ugovorna obaveza od 24meseca, ako ne raskines 24. meseca prethodne UGOVORNE OBAVEZE. U oba slucaja ti se produzava ugovor.

Ogromna je razlika. Ja to necu da podrzavam, tako da i da je duplo jeftiniji, nece ga moji koristiti. A posto nije ni blizu te razlike, za njih, nece sigurno (za moje je razlika 200din)
 
Problem je sto nemaju ponudu van minimalne ugovorne obaveze. Ne mozes da odes i kazes: daj mi taj prvi paket, i oni kazu moze, cena je 2600 bez ugovorne obaveze, 2000 sa ugovorom na 2 godine.
Kada vezu korisnika na 2 godine, oni to odmah racunaju u projekcijama kao prihod. Ovako ne znaju kad ces da vratis opremu i kazes zdravo...
To je jednostavno nespremnost kompanije i strah od trzista...

Najlsadje su pare od pretplate i to nece nikad da se promeni, ali bi trebalo da postoji ponuda za korisnike koji ne zele ugovornu obavezu.
Neko ko se stalno seli, studenti...





Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ugovor se nastavlja ali ne vezuju te jos 2 godine,mislim da 6 godina iskustva vrede nesta?
 
Mozda mi se samo cini ali mislim da su dosta fleksibilni oko raskidanja ugovora ako je automatski produzen. Pre nekih 7-8 god. uzeo sam wifi kod njih sa ugovornom obavezom od godinu dana radi probe i nastavio da koristim isti. Prosle godine su moji resili da predju na kopernikus i u exe netu su mi rekli da samo dostavim u pisanoj formi da zelim da raskinem ugovor bez obzira sto je ugovor produzen po automatizmu svakih godinu dana. E sad mozda je to moglo zato sto mi je ugovor bio produzen 6/7-mi put. Na kraju sam ubedio moje pa su umesto kopernikusa ostali na exe net stim sto su presli na optiku i uzeli duo home 1.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ја и даље не разумем овај страх од заборавности. ;) Па мени мтс брише припејд кредит ако не допуним у 90 дана па нисам рекао да нећу да га користим. Неко понуди бољу услугу упола цене и аутоматски продужи УО када истекне а корисник заборави да раскине. А ко би уопште раскидао неку повољну услугу коју у сваком случају планира да користи? Једино ако се појави неко са драстично бољом понудом али тада већина испрати та побољшања и опет остаје однос као и пре.

Више пута ми се дешавало да ми (негде, било где, обично код мобилних) истекне УО са попустом и онда више не могу да продужим него морам да бирам тренутне акције. И било је питања типа ... зашто не могу да наставим као до сада??

Не кажем да је ово баш најбоље решење, боље би било као што сам писао, цена са УО 2 године ова, са 1 годином ова а без УО једно 50% скупље. Па кад истекне УО, аутоматски пребацује на последње ... и онда би било кукњаве ... како ми повећали цену а само сам заборавио да продужим УО??

Ја (мислим да) сам последњи пут продужио УО претпрошле јесени, то истиче ове и нисам сигуран да ћу да погледам уговор и нађем када је 30 дана до истека. Зашто бих то радио? Да се вратим на СББ на 40/2 уз сличну цену? Или у мтс где за сада тешко да могу да добијем преко 20/4, можда ако су мало радили и 50/8 за сличне паре за које сада имам 180/30?? Само немој алфа да помињеш попуст за ОСИ јер више немам таквих у фамилији.
 
Nije stvar u zaboravnosti. Radi se o tome što mi ugovor ističe recimo u decembru ove godine, a odgovara mi da koristim njihove usluge do juna naredne godine. I šta sad da radim?
 
Izgleda da nekima treba da se crta zasto nekome ne odgovara takvo automatsko produzavanje na identican period.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije stvar u zaboravnosti. Radi se o tome što mi ugovor ističe recimo u decembru ove godine, a odgovara mi da koristim njihove usluge do juna naredne godine. I šta sad da radim?
Ili hocu samo da nastavim da koristim bez UO, posto ne nude bitne promocije za novu UO...
Ili je u pitanju apsolvent, koji ima vece sanse da ode van nego da koristim ugovor 2 godine?

Koj je vama (ne mislim na @omtw naravno :D) kad pravdate ovakve stvari?
 
Nije stvar u zaboravnosti. Radi se o tome što mi ugovor ističe recimo u decembru ove godine, a odgovara mi da koristim njihove usluge do juna naredne godine. I šta sad da radim?
Написао сам да не правдам тај начин али и да не мислим да је неко зло. Ако знаш да ти уговор истиче рецимо у децембру, ти одеш и преговараш за неки пакет на неодређено време или на 6 месеци и скоро сам сигуран да ће да изађу у сусрет. А шта ако некоме код другог провајдера искрсне на пола УО па мора да иде? Колико су растегљиви и колико излазе у сусрет код раскида?

Ехе не повећава цене док траје УО али углавном тада остају постојећи пакет+постојећа цена. Онда свако због новог пакета може да потпише нову УО.

Није ми баш јасно како је СББ дозволио да после истицања УО остају сви бенефити, мтс прати УО и после истека иду друге цене или нова УО. И шта ако неко потпише на две године и онда као апсолвент хоће да оде пре краја? СББ нуди и пакете без УО па за 1.590 нуде 6/1 ... мало ли је?

И опет, не правдам аутоматику али то није неки проблем. Проблем је што не постоји опција (ако) да се склопи уговор без обавезе. Па да буде месец за месец по некој цени. Мени би било логичније да по истеку УО све пређе на такав начин него да остану сви бенефити који су добијени. Као што ради мтс. Истекла УО са бенефитима, изволте у пословницу да склопите неки нови од постојећих.
 
A zasto da gubim vreme na to? Zasto da stalno moram da razmisljam o tim stvarima? Hoce li propasti ako ne bude automatskog produzenja UO?
Da li korisnik ISTA POZITIVNO dobija?

Kako vama ovo nije pravdjanje takvih dela?
 
Ја и даље не разумем овај страх од заборавности. ;)
E vidis druze ja sam njima najavio raskid ugovora 3 meseca ranije, tako sto sam im poslao mail a dobio sam odgovor da moram da dodjem licno kod njih i da napisem na papiru da zelim da raskinem ugovor 30 dana pre isteka, a u ugovoru mi pise najmanje 30 dana, i nigde ne stoji da moram da dodjem licno kod njih vec samo da najavim raskid ugovora. Ali dobro nisam zeleo da se svadjam s njima oko toga. Ali posto sam u tom vremenu bio zauzet i bio 2 meseca na terenu nisam mogao da odem kod njih 30 dana pre isteka ugovora nego sam zakasnio 13 dana. I znas kako su mi izasli u susret zbog toga? Tako sto su mi rekli da ako zelim da raskinem ugovor moram da im platim preostale mesecne naknade do kraja isteka automatskog produzenja ugovora. I pored toga sto sam im rekao da nisam mogao da dodjem i da sam im poslao mail to njih nije zanimalo. Tako da nemojte da pravdate vise exenet za tu lopovsku stavku u ugovoru. Jer nemamo mozda svi vremena da se bas tog 30-og dana pre isteka prosetamo do njih, mozda neko ima obaveze koje su prece ali njih to ne zanima.
 
Poslednja izmena:
Posaljes postom zahtev ako insistiraju da im se posalje u tom obliku, preporucena posta...
Totalno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*na stavka, to stoji, a zahtev mislim da moze bilo kad da se posalje, ne mora tacno mesec dana pre... to sto oni kazu ne moze je samo njihov nacin da ti "otezaju" raskid. Ako im dostavis postom, licno, to je to sto se tice ugovora. Nije potrebno da druga strana "prihvati" vas zahtev. Imate potvrdu da je dostavljeno od poste, i toliko...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Стварно немам искуства са тиме, ако у условима уговора пише да се раскид најављује најмање 30 дана пре истека, не видим како могу да услове баш на 30 дана. По томе ја могу данас да најавим раскид (иако истиче ваљда на јесен) па макар то урадио и на папиру у пословници и не знам како би ме одбили. Можда сам писао, мени су обећали попуст и 2 месеца фрај, када сам добио први рачун са пуном ценом, рекли су ми да због попуста нема тих месеци и одмах сам предложио да сервисери дођу и носе опрему јер не желим да ме неко маже. За 5 минута договора су ми рекли да је све у реду и да остаје како су ми обећали. Зато стално пишем да је са њима сваки договор могућ.
Јеси ли закаснио 13 дана од оних 30 или 13 дана од истека старе и почетка нове УО?
A zasto da gubim vreme na to? Zasto da stalno moram da razmisljam o tim stvarima? Hoce li propasti ako ne bude automatskog produzenja UO?
Da li korisnik ISTA POZITIVNO dobija?

Kako vama ovo nije pravdjanje takvih dela?
Ја сам вагао, услуга коју добијем је превагнула па игноришем ту аутоматику ... која ми ионако не смета. А шта ти радиш када ти истекне УО у мтс? Идеш да потпишеш нову и губиш време на то? Оставиш како јесте и наставиш без УО по већој цени? И даље мислим да би ехе могао да понуди пакете без УО по већој цени и да аутоматски свима по истеку постојеће пребаци на такав али ми делује да би опет било незадовољних. Или још горе, истекне УО, они исеку све услуге па ајде по нови уговор. Боље?

У сваком случају ми делује да није проблем у аутоматском продужавању него у непостојању опције да по истеку УО остану сви бенефити али без обавезе.

Ако пред крај УО видим неку понуду која делује боља и обећава, најмањи проблем је да одјавим ехе и променим провајдера. Ионако сваки провајдер (првенствено СББ) зна када већини корисника истиче УО и пред сам крај понуди нешто боље, уз продужавање на нови период.
 
U MTSu nastavim po istoj ceni kada istekne obican ugovor. Ili kazem 'da, hocu novu UO, posaljite ugovor' jer bi hteo 5 meseci po dinar. SjBB isto.
Kod ExeNeta necu nista dobiti sem 24m automatskog zadrzavanja. To je bezobrazluk.
 
Strana 95 post broj #1415 baci pogled da vidis njihov odgovor.

Zar mislis da sam razmisljao na -25 u sumi na 3 km od administrativne linije da saljem exenetu preporucenu posiljku o raskidu ugovora????

Jos jednom cu da napisem da ih ne branite i da ne pisete neke nebuloze vezano kako da korsnik raskine ugovor, kad im je ugovor teska prevara samo zbog te stavke.
 
Poslednja izmena:
Jeste lopovska stavka u ugovoru,ovde se treba obratiti ratelu,savetu potrosaca,inspekciji.Oni kopiraju sbb a sto nisu od njih kopirali i uslove kada istekne ugovorna obaveza nastavljas i dalje na tom paketu ali bez ugovorne obaveze,kad zelis da predjes na jaci paket sklopis uo i to je to.
 
Можда копирају СББ али то лоше раде па су им цене више него упола ниже. И немају кодиран теве програм и не натују кориснике. Али некоме то можда и не смета, више га плаши заборавност.
Наравно, постоје ситуације када нешто не може али сам скоро сигуран да би изашли у сусрет. Можда не преко званичне подршке која и не одлучује много него директно на шалтеру па са неким изнад те подршке.
U MTSu nastavim po istoj ceni kada istekne obican ugovor. Ili kazem 'da, hocu novu UO, posaljite ugovor' jer bi hteo 5 meseci po dinar. SjBB isto.
Ако си у мтс имао УО, онда ваљда мораш да склапаш нову или прелазиш на ону скупљу. Код СББ-а нећеш да добијеш бенефите за нову УО.
Kod ExeNeta necu nista dobiti sem 24m automatskog zadrzavanja. To je bezobrazluk.
Наравно али можда и зато што немају потребе да нуде додатно. Зашто би то радили кад ионако могу да пусте остале да два пута побољшају понуду па да опет буду испред. Мада увек испрате па су и сада, као што већ знаш.
 
Tacno se vidi isti sablon odgovora kao ona dva naloga koji samo u ovoj temi komentarisu.
 
Провалио си нас, ми смо ехе подршка и плаћају нас да хвалимо фирму.
Nista mi nije jasno, sta ovo pise na sajtu. Jedne brzine na stranici paketi, druge na stranici za internet.
Мало им је лењ веб мајстор па није све променио. ;) Тачне су ове веће брзине.
 
Identicni argumenti i identican nacin odgovaranja na ocigledno negativnu stavku u ugovoru kao ona dvojica.
 
Ако си у мтс имао УО, онда ваљда мораш да склапаш нову или прелазиш на ону скупљу.
Ne. Ostajes sa obicnom cenom, ne prelazis na onu sa UO. Ali i da prelazis, bolje to, nego automatsko vezivanje.

Код СББ-а нећеш да добијеш бенефите за нову УО.
Tacno, ali neces ni placati vise, niti imati novo vezivanje.

Nemoj ih ni na koji nacin pravdati, davati "a vidi sta drugi rade" municije, ili ista slicno. Pocece i ostali, i onda smo nagrabusali.


Imaj na umu da je kod mojih na VDSLu isto 3ms ping sada ka Beogradu, isto je i sa ExeNeta ka BG serveru, tako da optika njima nista nece znaciti :) U stvari, MENI ne bi znacila, a njima tek ne bi imala smisla. Da je neka velika razlika, razmislio bi verovatno. Ovako... ne pada mi na pamet!
 
Па и није велика разлика, нарочито за оне који не троше превише. Тај 50/8 је ту негде као 70/7 али је битно онима који хоће и више. Од 50/8 постоји само један бржи пакет а код ехе је 70/7 најмањи пакет. Значи коме је потребно (некоме и 10/1 завршава посао) или онима који хоће и телевизију на више пријемника. Или немају могућност за 50/8.
 
Nazad
Vrh Dno