Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Poglavica postao PR exe-a ;))
 
Daleko od toga, ali imam neke informacije, jer sam jednostavno uporan i kad imam neki problem, uvek pitam ali ne površno nego do detalja šta je uzrok, i to tako ide... :)

Tako da sam prilično dobro ukapirao kako im funkcioniše sistem, a i dobijem usput po neku novu i ekskluzivnu informaciju, pa računam što da ne podelim i ovde.

Inače, da, koristim ih od početka u Nišu i od početka njihovog rada u Pirotu. Koristim i druge provajdere, čisto da budemo jasni, i ADSL i 3G...
 
Samo da se zahvalim clanu poglavicas na iscrpnom odgovoru.Ovih dana idem do telekoma da vidim u kakvom, mi je stanju linija, pa kako bude.Ako mi ne budu dali vise od 10/1 definitvno idem na exenet.Pozdrav.
 
Salim se bre poglavice;) poznajemo se mi samo se ti ne secas:p a i ja sam na mraju krajeva radio u exe skoro 2 god tako da;)
 
Ok, postavio sam pitanje i na ES forumu, ali pošto vidim da je ovde ova tema malo živahnija, da pitam i ovde.

Ima li nekog gejmera ovde među korisnicima Exe-Neta? Pošto mi nesposobni operater nije mogao pomoći, jer nisam mogao da mu objasnim da ne sme da mi se desi da mi ping spike-uje od 80 do preko 250ms (a i 80 je mnogo nego ajde), i da je do njih problem jer niko od mog društva sa drugim provajderima, pa ni ja sa drugim provajderom do pre 3 dana nisam imao taj problem, ima li neko ovde nekog sličnog iskustva? Pingtest.net mi meri dosta različite rezultate, što mi je još jedan razlog da verujem da je do provajdera, ping ide od 20 sa jitterom 20, do 80 sa jitterom 60, na niškom serveru. Kaže dečko, imaš ping 3 do naše mreže. Ma nemoj da pričaš da do vaše mreže imam toliki ping na ~500m udaljenosti, zašto onda do servera u Luksemburgu imam 700 (zadnji ping koji sam izmerio)? Inače, u pitanju je ovde konkretno Dota 2, ne znam da li ima problema sa drugim igrama.

Primer:

http://imgur.com/JQq2TpO

Primer #2 sa više podataka (inače reprezentativno kako mi se ponaša ingame):

http://imgur.com/YeOioZJ

Inače nije samo Dota u pitanju, niti Valve, probao sam i sa serverima za druge igre, a i sam pingtest mi skače. Pretpostavljam da je problem u Exe-net-ovom route-ovanju, ali šta ja tu mogu da uradim?
 
Poslednja izmena:
Ti mozes samo da ih zoves da im kazes za problem i nista vise. Meni je ping 25 min a max.26ms, tako da zovi ih.
Ja naravno nisam na EXE-u vec TS ali bar sad znas da je do exe-a.
 
Evo kako kod mene radi (Niš):
cBykcja.png

A evo kako radi isto Exe u Pirotu:
HljmYJ7.png

Naravno pingujem ovaj tvoj server.
 
Problem je rešen, za detalje oko rešenja pitajte tehničku službu koja me je ljubazno zamolila da napišem na forumu da je problem rešen.
 
Pre 15nestak dana Exe je uveo optpiku u moju zgradu u koju sam se nedavo uselio i na postpaid koristio SBB bez ugovora ( sramota kako je isti net "radio" ali to u drugoj temi) posto fixni u stanu nemam ( i nemam mogucnosti da uvedem) zbog nekog spora vlasnika stasna sa telekomom) poklopilo se da u trenutku mog besa ka sbb-u, exe uvede opticki kabli u zgradu i nije mi mnogo trebalo da isti uvedem kod mene :)

Uzeo sam Duo paket net +tv pa cu obe usluge da opisem.

Sto se neta tice, slika govori vise od reci
http://www.speedtest.net/my-result/3640922842

u pitanju je 80/5 paket stim sto vuce i fino preko, ovo je rezutat preko nesto startijeg rutera pa vuce 81/82 dok je direkt na mreznuu to cesto i 85. Ping maltene da ne postoji i ono sto je nasladje limitram torent na 70mb linka i igram se sa 5ms-a. Nemam ga nesto dugo da bi mogo da pricam kolko je stabilan ali za ovo vreme koje ga imam nisam imao ni najmanji problem. I vise nije zanimljivoo skidanje torenta :( svucem full hd za 10 min ...


Sto se TV ponde tice, dobio sam brdo analognih i brdo digitanih kanala. mislim da je 250 ukupno. Do tog trenutka sam imao sbb i sto se ponude kanala tice ima sve kanale kao i sbb sem sport kluba ali sa druge strane ima sve 4 arene. I preko toga brdo nekih kanala svih mogucih pinkova ( jedno 40) jedno 10setak HD kanala. Jedino sto mi je zamerka je Discovery nema u digitalnoj varijnati, dok recimo history i sl tog tipa ima. ali verujem da ce i to brzo da ima. Za ljubitelje tu je i 6 kanala za odrasle od koojih je jedan pure HD :D
 
Hvala Webb, ovo je prvi post koji sam nasao exe-net optici. posto nisu znali da mi odgovore u exe-netu ima par pitanja za tebe
1. Posto neme digitalni risiver na tv-u kakva je konekcija od boxa ka tv-u (hdmi kabal?) i kakav je intefejs za listanje programa i koliko je brz?
2. Da li postoji mogucnost da se na samom boxu regulise jacina zvuka?
Pre 15nestak dana Exe je uveo optpiku u moju zgradu u koju sam se nedavo uselio i na postpaid koristio SBB bez ugovora ( sramota kako je isti net "radio" ali to u drugoj temi) posto fixni u stanu nemam ( i nemam mogucnosti da uvedem) zbog nekog spora vlasnika stasna sa telekomom) poklopilo se da u trenutku mog besa ka sbb-u, exe uvede opticki kabli u zgradu i nije mi mnogo trebalo da isti uvedem kod mene :)

Uzeo sam Duo paket net +tv pa cu obe usluge da opisem.

Sto se neta tice, slika govori vise od reci
http://www.speedtest.net/my-result/3640922842

u pitanju je 80/5 paket stim sto vuce i fino preko, ovo je rezutat preko nesto startijeg rutera pa vuce 81/82 dok je direkt na mreznuu to cesto i 85. Ping maltene da ne postoji i ono sto je nasladje limitram torent na 70mb linka i igram se sa 5ms-a. Nemam ga nesto dugo da bi mogo da pricam kolko je stabilan ali za ovo vreme koje ga imam nisam imao ni najmanji problem. I vise nije zanimljivoo skidanje torenta :( svucem full hd za 10 min ...


Sto se TV ponde tice, dobio sam brdo analognih i brdo digitanih kanala. mislim da je 250 ukupno. Do tog trenutka sam imao sbb i sto se ponude kanala tice ima sve kanale kao i sbb sem sport kluba ali sa druge strane ima sve 4 arene. I preko toga brdo nekih kanala svih mogucih pinkova ( jedno 40) jedno 10setak HD kanala. Jedino sto mi je zamerka je Discovery nema u digitalnoj varijnati, dok recimo history i sl tog tipa ima. ali verujem da ce i to brzo da ima. Za ljubitelje tu je i 6 kanala za odrasle od koojih je jedan pure HD :D
 
Nazalost ne mogu da ti odgovorim na ovo posto ja na tvu imam digitalni prijem nisam uzimao njihov stb.
 
Hvala Webb, ovo je prvi post koji sam nasao exe-net optici. posto nisu znali da mi odgovore u exe-netu ima par pitanja za tebe
1. Posto neme digitalni risiver na tv-u kakva je konekcija od boxa ka tv-u (hdmi kabal?) i kakav je intefejs za listanje programa i koliko je brz?
2. Da li postoji mogucnost da se na samom boxu regulise jacina zvuka?

1.Od exe-neta dobijas na koriscenje uz doplatu od 250,00 digitalni resiver http://www.synaps.tv/?q=product&id=170,interfejs je prost za rukovanje a listanje kanala je sasvim pristojno.
2.Na daljinskom upravljacu resivera postoji regulacija jacine zvuka.
 
I ja sam razmisljao o uvodjenju njihove televizije, samo sto ta optika nikako da stigne do moje zgrade, najavljuju je mesecima unazad.
Nego, na njihovom sajtu nisam video da je Discovery naveden na listi dostupnih kanala, a ti kazes da ga ima. da li mozda postoje jos neki kanali koje nisu naveli, a dostupni su za gledanje?
 
Код мене су јуче убацивали понуду у сандучиће, кажу да ових дана почињу да раде суседну зграду али ... понуда и није толико боља да се тек тако одлучи о преласку. Можда јесте за нијансу јефтиније али је питање остатка понуде. Још да убедим себе да ми је потребан и ехе-нет поред СББ Голд Екстра пакета и поред Телеком Бокса па да се пријавим. ;)
 
U kom si delu grada? Ja sam na Pantaleju, samo obecavaju da ce da dovedu optiku, flajere su odavno podelili i na tome su stali.
 
Ja sam na Panteleju i uveo sam njihovu optiku pre par meseci. Dosta su uveli i oko moje zgrade koliko znam.
U kojoj si ti zgradi pa te jos nisu uveli ? Raspitaj se bolje, posalji im mail
 
Ја сам Палилула, тачније између старог гробља и старе железничке колоније. Како год, СББ је довео оптички кабл до зграде преко пута па када и они крену, а можда им ова ехе-нет акција да крила, онда ће да буде већи избор. Ионако имам фору до априла када ми истиче Бокс тј до идуће јесени док ми важи СББ уговор.
 
Ja sam u onim sivo-belim zgradama prekputa prostorija Milenovic gradnje. Ma zvao sam i slao mejlove, kazu bice u najskorije vreme, evo samo sto nije i tako vec mesecima...kao da se neckaju da uzmu pare, a ima ljudi koji su zainteresovani za optiku.
 
Preko koje tehnologije nude televiziju IPTV ili kablovskog sistema?
 
Kod njih dobijas klasican DVB-C signal koji nije enkriptovan, znaci da mozes direktno na TV da povezes ako poseduje DVB-C tjuner.
 
Sad sam pogledao njihov sajt sa ponudom i mogu reci da im je kvalitet televizijskih usluga daleko iza sbb-a koji trenutno posedujem.

Mada su mi zagolicali mastu sa cenom i optikom ali dzabe tv je jos uvek na visini nekog obicnog ( cak ne ni prosecnog) kablovskog distributera.

Nije ni cudo sto nije kriptovan signal
 
Чуо сам и ја да није нека понуда али мени то одговара, таман да ми истекну Бокс и Голд Екстра а ехе-нет да се мало оправи па да могу да бирам. ;) Можда убеде СББ да се мало промрда или да бар понуди оно што нуди у Босни, понуда је сто пута боља него код нас. :(
 
Sad sam pogledao njihov sajt sa ponudom i mogu reci da im je kvalitet televizijskih usluga daleko iza sbb-a koji trenutno posedujem.

Mada su mi zagolicali mastu sa cenom i optikom ali dzabe tv je jos uvek na visini nekog obicnog ( cak ne ni prosecnog) kablovskog distributera.

Nije ni cudo sto nije kriptovan signal
Mislim da mesas pojam kvaliteta sa ponudom. Kvalitet ( kvalitet slike i stabilnost) je kao sto sam vec pisao jako dobar i ni u jednom smislu ne zaostaje za sbbom koji sam imao dok nisam uzeo exe. Sta vise... a sa jotelom koji koriste moji ne zelim ni da poredim.
Sto se tice ponude na sajtu nema svih kanala koji su realno u usluzi pocev od discoverija kojibse ne pominje na sajtu a uredno ga ima doduse ne na digitalnoj ali o tome sam vec pisao. Ne fali mi nista od kanala sem sto nema SK na koji sbb ima monopol da tako kazem. Ali ima sve 4 arene koje su realno slabije nego SK. Nema dodatnih paketa tipa 10 hd kanla ili HBO paket koji se posebno tarifiraju ali dobro mladi su sto se tice TV usluge pa im sigurno treba i vremena dok se potpisu ugovori i dobiju licence. Sto se mene tice ono sto meni treba to imam;)
 
Чуо сам и ја да није нека понуда али мени то одговара, таман да ми истекну Бокс и Голд Екстра а ехе-нет да се мало оправи па да могу да бирам. ;) Можда убеде СББ да се мало промрда или да бар понуди оно што нуди у Босни, понуда је сто пута боља него код нас. :(
Vec je Webb spomenuo da je spisak kanala daleko veci nego sto je postavljen na sajtu ali evo da dodam i ja nesto.Konkretno,broj stranih muzickih kanala(ne racunam Pink paket)je 15,sto slozicete se nema nijedan provajder u ponudi.Slika je odlicna,internet stabilan i brz.Ima jos nekih kanala koje bih voleo da vidim i nadam se da ce ih biti uskoro.Trenutno je na digitalnoj oko 150 kanala a bice ih sigurno jos vise.
 
Mislim da mesas pojam kvaliteta sa ponudom.

Ok mislio sam na ponudu za kvalitet nemam informaciju jer nikada nisam ni probao kod sebe njihovu uslugu ili barem video kod nekog ko je uveo.


Kvalitet ( kvalitet slike i stabilnost) je kao sto sam vec pisao jako dobar i ni u jednom smislu ne zaostaje za sbbom koji sam imao dok nisam uzeo exe. Sta vise... a sa jotelom koji koriste moji ne zelim ni da poredim.

Sto bi rekao onaj ciga:" Majke mi" :d

Sto se tice ponude na sajtu nema svih kanala koji su realno u usluzi pocev od discoverija kojibse ne pominje na sajtu a uredno ga ima doduse ne na digitalnoj ali o tome sam vec pisao. Ne fali mi nista od kanala sem sto nema SK na koji sbb ima monopol da tako kazem. Ali ima sve 4 arene koje su realno slabije nego SK. Nema dodatnih paketa tipa 10 hd kanla ili HBO paket koji se posebno tarifiraju ali dobro mladi su sto se tice TV usluge pa im sigurno treba i vremena dok se potpisu ugovori i dobiju licence. Sto se mene tice ono sto meni treba to imam;)

ok tebi ova ponuda za sada odgovara i to je ok ja cu ipak da ostanem za sada kod SBB-a

jesu skuplji ali i nude vise za te pare

nego ne rekoste mi jer ima njihova optika u Milojka Lesjanina
 
Poslednja izmena:
Odgovor ces najbrze i najtacnije dobiti ako ih pozoves i pitas. ;)
 
Da kazem i ja koju vezano za Exe-net... 2 godine koristim wireless internet i dosta zadovoljan istim. Ugovor od 24 meseci mi je istekao pocetkom jula, a s obzirom da od 1.sep. manjam adresu a verovatno i grad, odem do predstavnistva da vidim sta i kako da otkazem net, a fina gospodja mi kaze da je ugovor automatski produzen na jos 24 meseci i da sve to pise u ugovoru. Proverim i stvarno poslednji clan bas to kaze... (ukoliko se mesec dana pre isteka ugovora ne podnese zahtev za raskid ugovora, ugovor se automatski produzava za 24 meseci). I tako...
 
Nazad
Vrh Dno