Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Ništa od sms. Na sajt moja supernova išo na kontaktirajte-poslao broj ugovora i pitanje-stigo odgovor na mejl-
Kako ste korisnik paketa SUPER EXE NET 2, mesečna naknada u toku ugovorne obaveze se neće menjati, već će ostati ista, odnosno 1890.00 dinara.
 
Od tog mejla imao već dva poziva iz supernove-da mi uvale skuplji paket....
 
Juče beše moj zadnji dan kod Exe-a. Došli i stavili Supernova opremu.

Box je težak krš i već danas je spakovan u kutiju. A ni ruter-modem mi ne deluje ništa bolji i već se sadagorko kajem što sam ga prihvatio, umesto da mi je ostao samo modem.
 
Juče beše moj zadnji dan kod Exe-a. Došli i stavili Supernova opremu.

Box je težak krš i već danas je spakovan u kutiju. A ni ruter-modem mi ne deluje ništa bolji i već se sadagorko kajem što sam ga prihvatio, umesto da mi je ostao samo modem.
Moze da ostane stari modem? Ja razmisljam uskoro da trazim 2 CI modula za televizore jer ne bih da se macujem sa dodatnim uredjajima i daljinskim upravljacima, ako resim da produzim ugovor.
 
Juče beše moj zadnji dan kod Exe-a. Došli i stavili Supernova opremu.

Box je težak krš i već danas je spakovan u kutiju. A ni ruter-modem mi ne deluje ništa bolji i već se sadagorko kajem što sam ga prihvatio, umesto da mi je ostao samo modem.
Koju si opremu sad tacno dobio?
 
Nije ruter toliko los, ali mu se idiotski menjaju podesavanja jer meni nisu hteli da daju sifru za podesavanje rutera nego su oni remote hteli da mi nameste wifi sifru :censored:. Ali ima caka da se zaobidje i to
 
Podešavanjima uredno mogu da priđem... ali izedem ti ruter gde ne možeš više od 3 statičke adrese da postaviš...
 
Došli su i po mene 😂 . Zvali su u petak i rekli su da moraju da promene opremu i paket jer će gasiti Exenet signal i pakete kada migriraju korisnike. Tako da ćemo videti sutra, ponudili su mi cenu od 1700 ili 1900 mesečno tokom celog trajanja ugovora, zavisi od paketa.

@jorgovan Jesu li ti dali i CI karticu i box, obzirom da kažeš da ga ne koristiš. Ruter/modem mi ne pravi razliku, oduvek sam svoj ruter koristio. Ne verujem da je gori od Orionovog.
 
Dobijate provereno HG8245W5-6T i Move Box i jednu CAM karticu.

Nema bridge mode-a kod SN, CGNAT naravno ostaje - jer od 2021. skoro svi već koriste radijus vektor core mrežu.

Lepo im kažeš da potpuno isključe wifi na njihovom čudu pa koristiš svoj.
 
Jel realno da ne zele da ponovo omoguce koriscenje aplikacija preko exeneta? Isteko mi je ugovor pocetkom marta i sad su mi napisali da ne mogu da ih koristim dok ne potpišem novi ugovor i predjem na SN
 
Drugari, ja sam bivsi exe, sadasnja supernova ali samo net, optika. I zvali me da mi uvale UO na 2 godine i 1500 mesecno ali moraju da dodju da pregledaju/menjaju opremu. Ja sad imam onaj stari veliki Echolife 8240 ako se ne varam, koji koristim samo kao GPON a moj Asusov ruter mi je ruter. Jel znate da li menjaju nesto od opreme, da mi ne uvale neki budjavi ruter koji ne mogu da bridzujem pa da nemam dobar signal po kuci.
 
Imaš bukvalno 2 posta iznad koji ruter daju sad...
 
Video sam ali pitam da ne bude nesto drugo kada nema televizije, posto na ovim ruterima cesto idu 2i3 port namenjeni za iptv kada idu uz Move Box.
 
Kod supernove ne postoje posebni portovi za TV. Move Box je DVB + OTT (za vraćanje unazad koristi standardnu internet konekciju, a za uzivo koristi koaksijalni kabl).
 
Juce su me prebacili na Supernova paket i signal. Dosao je decko (maksimalno korektan, nisam skoro imao tako dobro iskustvo sa nekom tehnickom podrskom) svojim telefonom mi promenio paket kod njih u sistemu i restartovao ruter, to je bilo sve. Uredjaj nisu menjali, ostavili su mi HG8247H ONT koji sam od ExeNet dobio, za WiFi i svoju lokalnu mrezu vec dugo koristim Asus ruter. Kako mi je rekao, ne mogu da zamene HG8247H ako zelim da imam ove brzine interneta (400/200), tako da ne znam zasto mi nisu zamenili za HG8245W5-6T kao vecini vas. Trenutno nemam potrebe ni za bridge ni DMZ tako da ne znam kako bi islo podesavanje, jos odavno ne mogu pristupiti vise njihovom ruteru. Iz ONTa ide kabl u televizor (coax). Nisam uopste uzimao Move STB jer za Samsung imaju aplikaciju za gledanje unazad i ostavili su mi CI karticu koja je potrebna za HBO kanale da ubacim sam, adapter mi nije u kuci.

Sve u svemu, zadovoljan sam. @TEP3A, nadam se da ti je ovo odgovor na pitanje.
 
Juce su me prebacili na Supernova paket i signal. Dosao je decko (maksimalno korektan, nisam skoro imao tako dobro iskustvo sa nekom tehnickom podrskom) svojim telefonom mi promenio paket kod njih u sistemu i restartovao ruter, to je bilo sve. Uredjaj nisu menjali, ostavili su mi HG8247H ONT koji sam od ExeNet dobio, za WiFi i svoju lokalnu mrezu vec dugo koristim Asus ruter. Kako mi je rekao, ne mogu da zamene HG8247H ako zelim da imam ove brzine interneta (400/200), tako da ne znam zasto mi nisu zamenili za HG8245W5-6T kao vecini vas. Trenutno nemam potrebe ni za bridge ni DMZ tako da ne znam kako bi islo podesavanje, jos odavno ne mogu pristupiti vise njihovom ruteru. Iz ONTa ide kabl u televizor (coax). Nisam uopste uzimao Move STB jer za Samsung imaju aplikaciju za gledanje unazad i ostavili su mi CI karticu koja je potrebna za HBO kanale da ubacim sam, adapter mi nije u kuci.

Sve u svemu, zadovoljan sam. @TEP3A, nadam se da ti je ovo odgovor na pitanje.
Danas su i mene zvali ali gospodja nije znala da mi kaze nista o toj aplikaciji za Samsung. Kako se zove da probam da je nadjem na televizoru pre nego donesem odluku? I da li bih mogao da aktiviram tri Tizen aplikacije u kuci, eventualno umesto tri mobilne?
 
Move Smart, možeš i četiri aplikacije da instaliraš na android/smart televizoru/telefonu/tabletu - nebitno.
 
Danas su i mene zvali ali gospodja nije znala da mi kaze nista o toj aplikaciji za Samsung. Kako se zove da probam da je nadjem na televizoru pre nego donesem odluku? I da li bih mogao da aktiviram tri Tizen aplikacije u kuci, eventualno umesto tri mobilne?
Zove se MOVE Smart, u pitanju je Samsung Q6FN. Moras da budes ulogovan na nekom telefonu da bi je aktivirao na televizoru jer je procedura takva da ti se prilikom prvog pokretanja aplikacije na TV-u pokaze privremeni kod koji uneses u mobilnu aplikaciju i time se aktivira na televizoru. Posle toga je mozda mozes deaktivirati na telefonu, mada u aplikaciji bas i ne vidim takvu opciju, vidim samo opciju da deaktiviram televizor.

Pise mi da maksimalno mogu aktivirati 5 uredjaja, od toga je jedan telefon. Tako da ti tri TV aplikacije nece biti problem, i dalje ces imati jedan u rezervi.

Sama aplikacija je skroz ok, nemam primedbe. Meni izgleda da je ovo ista aplikacija koju Orion koristi.
 
Brisanje uređaja može na web-u
 
Nazad
Vrh Dno