Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Ako je u fazi testiranja onda ne moze da se naplacuje. Meni su takodje rekli da nemaju spisak i rekao sam da me onda ne interesuje da sklapam bilo kakav ugovor. Na pitanje o HD kanalima, rekli mi da imaju 30 Pink kanala....
A ako ti kazes da pored RTS HD ostali su manje atraktivni... mogu misliti... Dzaba im optika pored slabe HD ponude i bednog uploada.
 
Nisam ni ja sklopio ugovor sto se tice kablovske,dobio sam na probu 15 dana.Ako imas uslova da probas,probaj, to ti je najmerodavnije.Iz mog dosadasnjeg iskustva,a posle Kopernikusa ovo je SF.
 
Jeste, ponudili mesec dana probno ali ne zelim da busim dodatno, razvlacim kablove i sl dokle god ponuda ne bude kristalna sta se dobija i koliko kosta.
 
Moja zgrada je u ponedeljak podnela saglasnost stanara da mogu da krenu sa radovima, nadam se da ce to skoro da krene, kazu sada rade u Duvanistu.
P.S. Kakav je kvalitet slike preko optike?
 
Nadam se da ces ti preneti spisak kanala kada niko drugi nece/ne sme.
Cudi me da na pitanje hoce li imati Doscovery HD, NGC HD, History HD i sl odgovorili da te nemaju ali imace neke druge.
 
Još jedan grad koji je od danas povezan optikom je Pirot.

Za sada su samo bazne stanice za wireless na optici, nema još najava za GPON.

Sada internet radi još stabilnije nego kad je bilo povezano preko licenciranog bežičnog linka prema Nišu.

Sada bi trebalo da su preko optike povezani:
Niš, Paraćin, Ćuprija, Jagodina i Pirot.
 
Koji delovi grada Nisa su pokriveni optikom ?
 
Postoji li neki korisnik exe net koji bi prekinuo zavet cutanja i izlistao spisak kanala?
 
Spisak kanala nije konacan,bar se nadam, jer u ovom trenutku nije vredan u toj meri da bi zalazili u detalje.Nesto od kanala su oni spomenuli na svom sajtu, ali u svakom slucaju sem tih spomenutih kanala, 1/4 otpada na Pink paket,1/4 na kanale sa nacionalnom frekvencijom,lokalne i regionalne,1/4 na FTA kanale,i tu su jos 4 Arenesport.
Opsti utisak,da i pored 120-tak kanala izbor samih nije nesto preterano zanimljiv i kvalitetan.Vecinu kanala mozemo gledati kombinacijom sobne i najobicnije satelitske antene.Ako misle da budu konkurentni ostalim kablovskim distributerima,morace malo vise paznje da posvete izboru kanala.Na trzistu ima distibutera koji za isto para nude dosta kvalitetnije kanale i plus dobijete 150 FTA kanala gratis.
Ali,obzirom da su jos uvek u test fazi ,sacekacemo zvanicni spisak kanala.
 
Mene interesuje ponuda HD kanala a kao da ih pitam za kombinaciju sefa za zivotnom ustedjevinom. Zato sam i odustao od njih makar jos god dana, da se uzobilje i neko istestira pa prenese koliko (ni)su dobri.
 
Mene interesuje ponuda HD kanala a kao da ih pitam za kombinaciju sefa za zivotnom ustedjevinom. Zato sam i odustao od njih makar jos god dana, da se uzobilje i neko istestira pa prenese koliko (ni)su dobri.

da neces mozda da ti daju 200 HD kanala za 1din.??? :eyebrows:
 
Pa nego kako? Mislis ograniceni poput oklopljenih? :)
 
Vlada se malo pogubio, kanda ?
 
Objasni koji problem imas? Da vidimo zasto iznosis neistine ovde.
Informacije na forumu nikada nisu mogle ni da se dobiju od nesposobnih SBB moderatora.
Kao da su zaposlili totalno nesposobne, ogranicene ljude za posao kojim se bave.
Jedini izvor informacija za SBB je call centar ili ako ne mrzi korisnika show room.
 
Ja sam imao potpuno suprotno iskustvo. Na forumu sam uspeo da resim dosta puta problem, dok u show roomu dobijem ospice jer imam osecaj kao da pricam sa robotima.
 
Na forumu dobijas genericki odgovor bez pravog objasnjenja. Mozes da prijavis problem ali to ne resavaju ovi sa foruma. Kada sam postavljao zahtevnija pitanja, odgovore nisam dobijao.
Nisu to gluposti kako armor predstvalja vec nesto sto on ne razume. Nesto korisnici SBB foruma nisu odusevljeni odgovorima i cesto se moze procitati njihov stav.
 
Не знам да ли шерују модераторске налоге, повремено се јавља један који хоће и зна али су 90% генерички одговори и то често немају везе са питањем. Претпостављам да многе од тих одговора морају да дају по директиви али не смеју онолико да промашују тему. Једину корист сам имао када на моје тражење јаве овдашњим па они пошаљу сервисере ... е они знају посао и хоће да помогну. Шоурум није од неке користи, па они користе прилику кад одем тамо да ме питају шта се ново спрема јер ја од моје везе све сазнам бар десетак дана пре него њима јаве.
Последњи пут сам имао ПП преписку са овдашњима где су ми чак такорећи и претили али је све решио сервисер пар дана касније.
СББ форум није место где може да се сазна нешто што не пише на сајту осим ако се неко толико не разуме да мора да пита и о неким јасним стварима.
 
Da, mogu reci da su ljudi na terenu izuzetno ljubazni i izlaze u susret bez problema. Sve pohvale za njih. Problem su moderatori na forumu, pa posle izgleda neka administracija firme.
Kada sam jesenas trazio treci risiver u okviru D3 kuce, poslali ekipu da izmeri signal. Kako su se resili na taj korak kada zvanicno mogu samo dva zanimljivo je. Kada su dosli kod mene bilo je sve ok.
Par dana kasnije zovu me iz SBB da mi kazu kako signal nije dovoljno jak za treci risiver. Dobrom, a da uzmem treci na zaseban ugovor? To moze. Pa kako je tu onda dovoljno jak signal? Ne znam, meni su tako javili iz tehnicke podrske.
Kriminal u poljoprivredi.
 
Ма немају појма, сигнал који долази до тебе иде вероватно даље и није проблем да ти поделе на колико оћеш. Ако је потребно, могу да промене разделнике или да појачају ... то знају ови на терену али они горе немају појма. Мене су ономад убеђивали да код мене не може преко 20 и да зато немам 25 ... па сам заинат додао нет и имао 30 ... што значи да немају појма. Али воле да убеђују па код већине упали. Код мене тешко.
Можда ће ово да користи у расправи о ехе-нету. ;)
 
Da, skroz druga tema.... kada sam cuo da nude optiku hteo sam odmah da predjem iisplatim SBB razliku za 3 meseca koliko imam Gold paket. Prvo me upload exe net razocarao i to jos na optici, onda tajanstvena ponuda kanala, zatim nedostatak radio kanala i razne doplate za rutere i sl. Daleko je SBB od konkurencije.

U zadnjih nekoliko postova vise sam nenamerno ishvalio SBB nego sto su hteli neki dusebriznici. :)
 
Objasni koji problem imas? Da vidimo zasto iznosis neistine ovde.
Informacije na forumu nikada nisu mogle ni da se dobiju od nesposobnih SBB moderatora.
Kao da su zaposlili totalno nesposobne, ogranicene ljude za posao kojim se bave.
Jedini izvor informacija za SBB je call centar ili ako ne mrzi korisnika show room.

nemam ja nikakv problem nego ti lupas konstantno u prazno

smanji dozivljaj jer o samoj tehnologiji pojma nemas a iskustva sa raznim vrstama tehnoloskih usluga uopste nemas

tako da tvoje besmislice o 200 HD kanala, 100Mbps brzine interneta i neznam ni ja sta sve za nekih 20€ ili koliko si ti zamislio eura ne postoje

samo lupas ko zvecka u prazno i ovde i na sbb forumu
 
kada sam cuo da nude optiku hteo sam odmah da predjem

jel ti uopste imas predstavu kako izgleda opticki kabl?

da li si ti to uopste video drzao u rukama radio sa njim ili slicno?

znas li ti uopste kada pominjes neki komad tehnologije kako to uopste izgleda kako se koristi i cemu sluzi?
 
Za pocetaj nauci se pravopisu. Prvo slovo u recenici je veliko, nauci se i ne budi zauvek nepismen.
Na dalje, smanji ton i ponasaj se pristojno. Znam savrseno kako sta radi, funkcionise i koliko kosta.
Kakve veze ima razumevanje tehnologije sa kritikovanjem usluge jednog provajdera? Naci im opravdanje za slabiju ponudu u odnosu na okolne zemlje?
Najblize jesu Bugarska i Rumunija, imamo i mi medjugradsku optiku. Zapelo je u gradskoj, gde ni tamo nije bilo iz drzavnih vec privatnih fondova.

Koliko puta je SBB lagao da nema mesta za nove kanale, pa ubacili ceo FOX paket, da nema mesta pa dosla NOVA, pa drzi HBO duplo i sl.
Koliko problema ima sa krsh risiverima, koji stalno updatuju i nikako ne rade sve usluge kako treba. Sta je sa reklamiranim 5.1 zvukom?
Cak ni standard dig kanala ne postuju, gde si video npr nalepljen prevod na nekom HD ili uopste digitalnom kanalu?

Pricu o 200 HD kanala ti si zapoceo a ja rekao da ima 100M, dig kanale i fiksni tel za 25e.
U pitanju je UPC firma, kaze da su im to cene za redovne korisnike uz ugovor jer je cela zgrada kod njih.

Jedini koji ovde lupa gluposti, ponasa se nepristojno i bezrazlozno brani SBB si ti cak ti si jedini koji uopste brani SBB po bilo kom pitanju.
Da li ti znas kako izgleda neki komad tehnologije, kako se koristi i cemu sluzi? :)
Jel tebi cudno da neko uopste postavlja optiku ili trazis neko suludo opravdanje zasto to SBB ne radi?

Pokusavam biti pristojan i uzdrzan, objasni tvoj udeo ovde sta te i zasto pogadja pa ulazis u konflikt sa clanom foruma braneci SBB u temi za Exe net? :)
 
Jel rade ovi u Kragujevcu ili samo oko Nisa ?
 
Pozdrav ljudi, jel koristi neko mozda exe net wireless u Prokuplju, pa da mi kaze kako mu radi net?Istice mi ugovor kod telekoma, a pitanje je kakav cu protok moci da ostvarim sa nekim jacim paketom.I da, sto se tice opreme, sta se sve tacno dobija, a sta se doplacuje?
 
Kako radi u Prokuplju konkretno ne mogu da tvrdim, ali koristim ih u Nišu i u Pirotu, na oba mesta isti paket. 12/3Mbps trenutno. Radi prilično dobro, samo ponekad primetim da mi download sa nekog bas udaljenog servera (USA) ne ide bas 1.5MB/s vec 800KB/s ili 1MB/s, za sve lokacije iz Evrope je uvek puna brzina, verovatno zavisi od opterecenja nekih ruta ili sta vec...

Uslovi kod njih su sledeći:
Ako nećeš ugovornu obavezu plaćaš opremu koju ti montiraju za vezu sa njihovom pristupnom tačkom, ne znam tačnu cenu, i plaćaš cenu paketa iz treće kolone (u cenovniku).
Ako se odlučiš za ugovornu obavezu od 12 meseci, postavljaju opremu za povezivanje sa njihovom pristupnom tačkom o njihovom trošku, i plaćaš cenu paketa iz druge kolone.

U oba ova slučaja dobijaš LAN kabl koji možeš da povežeš na računar ili svoj ruter i PPPoE nalog (ako uključiš taj kabl direktno u računar moraš napraviti PPPoE vezu gde ćeš uneti svoj username/password). Takođe ako povezuješ na svoj ruter, na njemu podešavaš PPPoE, a dalje ide prema računarima, telefonima ili kako god.

Ukoliko se odlučiš za ugovornu obavezu od 24 meseca, pored opreme potrebne za povezivanje na njihovu pristupnu tačku dobijaš i neki osnovni wireless ruter (znam da su davali TP-Link TL-WR740N), uz pomoć koga možeš povezati više računara kablom ili bežično, kao i telefone/tablete itd... I uz to, plaćaš cenu iz prve kolone.
 
Koristim exe net 18/2 (1590 din mesečno uz ugovor na 1 godinu) optički internet u Nišu, naselje Durlan (ranije sam koristio exe-net wireless). Prezadovoljan sam (mada ove reči teško mogu da objasne količinu zadovoljstva). Živim u kući i internet mi je sproveden optičkim kablom bukvalno do iza mog računara, na 20cm od mog kućnog rutera. Imam ovaj paket nekih 2 meseca i do sada se nije desilo ni da je štucnuo, a kamo li da brzina protoka padne ili da stane protok. Najimpresivniji je ping ka nekom serveru i statistika koju dobiješ, a koja zvuči npr. ovako: Sent = 30, Received = 30, Lost = 0 (0% loss), Minimum = 8ms, Maximum = 8ms, Average = 8ms. Dali su mi ceo februar 40/5 vezu besplatno radi "testiranja" mada mislim da su pre hteli da me navuču na neki jači paket :) (uh... lep to beše mesec). Definitivno ga preporučujem. Još jedna lepa stvar je da ako nekom treba, može za 600din mesečno da doplati za 5mb dodatnog uploada (ili 10 ili 15). Šaljem trenutno informacije sa posla, a ostaviću i neku sliku i detaljnije informacije kad se vratim kući ako ne zaboravim.

Inače, koliko ja znam, kućnim korisnicima još uvek ne nude optički internet na kućnu adresu. Ja sam ga dobio spletom srećnih okolnosi (za promenu).
 
Poslednja izmena:
Jel rade ovi u Kragujevcu ili samo oko Nisa ?

Imam pouzdane informacije da se radi i Kragujevac.

Prvo wireless pristup, znači turbo flat home paketi će biti dostupni, 99% do kraja ovog meseca. Za optiku ostaje da se sačeka.
 
Nazad
Vrh Dno