Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Rešenjem MTT (ministarstva za telekomunikacije) donetog 29.09.2020. određeno je da automatsko produženje ugovorne obaveze je protivpravno i nakon inicijalne, ugovorne obaveze se vode kao istekle. Štaviše i koliko znam, svi koji su van UO sada plaćaju punu cenu, samo pitanje je gde i na kojim područjima će ići nekodirani tv signal, ako toga još ima, jer nama su u Leskovcu kodirali tek pre par nedelja.
Netacno. Bez UO sam od 2020te i i dalje placam cenu paketa koji dam imao 2018te kada sam potpisao ugovor.
 
Nije netačno, nego je očigledno kome se kako zalomi.
Ja imam Exe Super Sve 1 i plaćao sam 2670 dinara a od kada mi je septembra 2023. istekla ugovorna obaveza, plaćam 3340 dinara.
 
Netacno. Bez UO sam od 2020te i i dalje placam cenu paketa koji dam imao 2018te kada sam potpisao ugovor.
Korisnik " Uji "Vam je napisao stav Ministarstva a Vi na to kažete nije tačno !?🤔
To što se većina provajdera ne pridržava uredbi Ministarstva to je njihov " previd " ,ali to ne bi smelo tako .
@Oswajac najavljeno je da će se raspored Supernova programske šeme izjednačiti sa pozicijama Iris TV od 1. februara, ali su to očigledno na nekim područjima uradili pre.
Izmešali su sve živo ovo je gore nego što je bilo
 
Kazem da nije tacno da svi koji su van uo placaju punu cenu. Vidim da je i jos neko na prethodnoj strani pomenuo da je na staroj ceni takodje.
 
Ja sam plaćao istu cenu i van UO dok sam bio kod njih na starom Exe paketu...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Sve je u redu, ogradio sam se pretpostavkom. Moj zaključak je da za stare ugovore sa klauzulom automatske obnove je drugačije tj. računaju istu cenu i van ugovorne obaveze (to su, čini mi se, Mix paketi koji su imali početne download brzine oko 70mb/s, pre Duo i Trio paketa).
 
Evo ja pronasao moj stari ugovor sa EXE-om cisto da ne bude zabune jer verovatno nisu svima ugovori bili isti.
U mom slucaju prvih 12 meseci sam placao 1din, a goooodinama nakon toga (4+godina) sam placao 2340din
 

Prilozi

  • Screenshot_693.png
    Screenshot_693.png
    2.8 MB · Pregleda: 28
  • Like
Reagovanja: uji
ili skraćeno, izuzimajući rečenicu o automatskom produženju (ništavna je pravno, što je na kraju i dokazano) nakon isteka ugovone obaveze, cena pretplate se plaća u skladu sa članom 5.1.5. pa kako god.
 
Ne znam kako se ostali korisnici znalaze sa novom programskom šemom ?
Isto ne znam čija je ideja da kanale koji su već izmešani da još više pomešaju ?
Pitam se taj ili ta ličnost koja je ovo sastavljala da li uopšte zna da gleda televizor !?!😀
 
Ja imam sreću da mi ističe UO a prošlog meseca sam išao da odjavim sve, vidim od pre neki dan haos sa kanalima..... nego kad sam potpisao poslednji produžetak ugovora vidim da me duže samo sa jednim stb risiverom, šta sam u obavezi da im vratim, a šta ne. Nije da mi treba, jer sam već namontirao satelitsku i risivere, i prešao kod drugog provajdera, ali hoću malo da teram kera... znači dal se računa poslednji ugovor ili onaj koji sam sklopio s Exe netom prvi kad sam dobio ruter i stb.... ističe mi uo 10. feb pa treba do tad da se razdužim
 
Meni još nisu dirali cenu a ušao sam u 6 godinu od kada sam potpisao ugovor sa Exe-netom, isto sa klauzulu ugovora član11, stavka 2. Valjda ne smeju da diraju, pošto znači kršenje ugovorene strane, što znači prestanak raskid ugovora sa njihove strane, što i nameravam čim mi povećaju cenu.
 
Ja imam ugovor sa supernovom i SUPER EXE NET 4 paket, koji placam 3840 dinara (cena nakon prestanka ugovorne obaveze je 4470 dinara). Ugovorom sam dobio gratis HBO paket koji su mi ukunuli jula prosle godine i na moju zalbu pravnoj sluzbi da ne postuju ugovornu obavezu dobio sam odgovor da je zalba neosnovana, i naravno nisu mi ukljucili HBO. Elem, ugovor mi istice 25.02., na koji paket bi trebalo da migriram i po kojoj ceni, posto u cenovniku supernove ne vidim nigde ovaj paket koji imam.
 
Ja imam ugovor sa supernovom i SUPER EXE NET 4 paket, koji placam 3840 dinara (cena nakon prestanka ugovorne obaveze je 4470 dinara). Ugovorom sam dobio gratis HBO paket koji su mi ukunuli jula prosle godine i na moju zalbu pravnoj sluzbi da ne postuju ugovornu obavezu dobio sam odgovor da je zalba neosnovana, i naravno nisu mi ukljucili HBO. Elem, ugovor mi istice 25.02., na koji paket bi trebalo da migriram i po kojoj ceni, posto u cenovniku supernove ne vidim nigde ovaj paket koji imam.
Pa neki do 4200 dinara to je slično kao Super exe sve 4
 
Kanali DTX, Discovery Science i CBS Reality od 1. januara su prestali da postoje, nije ih Supernova ukinula.
 
Имао сам оптички интернет за 1740 динара месечно, брзина 100/40 у старом Егзе нету, а то је преузео МТС после под својим Супернова брендом. Онда су ми септембра 2022. прикључили телевизију без повећања цене 2 године, практично плаћам само нет од 1740 дин, за пакет који се по уговору зове SUPER EXE PAR 1. По истеку УО, цена ће бити 2940 дин.

Како је Супернова објавила да комерцијална понуда од 1. марта важи „за све Супернова кориснике”, шта то значи у овом случају? У табели миграције нема помена речи EXE нигде. А на сајту Супернове, под ценовницима се може наћи Super Net документ, у коме се може видети интенет пакет 100/40 назван SUPER EXE NET 1. Ја сам хтео по истеку две године бесплатне телевизије да се вратим само на нет, мада сумњам да ће то моћи по цени од 1740 дин, те ако је значајно скупље, прешао бих код другог провајдера.
 
Ja se razmisljam da predjem negde drude, ako SBB moze da sprovede do mene mreu onda idem kod njih, poceli po kraju da lepe plakate i dele flajere, vidim pise sada samo 6 meseci po 1, drug prosle godine uze 18 meseci po 1 na 2.5 godine ugovora.
 
ExeNet paketi postoje u zvaničnom cenovniku na sajtu, i isti nisu menjani.
 
Postoje u cenovniku ali se to verovatno odnosi na već potpisane ugovore koje još nisu istekli ili su istekli ali ih ljudi i dalje koriste (kao npr. ja i još mnogi ovde na forumu).
Sad da odeš u Supernovu i da tražiš da potpišeš novi ugovor za neki Exe paket, sigurno neće moći.
 
Davali su prosle godine max do marta-aprila da se potpisuju exe paketi, ja sam pocetkom februara potpisao, sad sigurno ne daju vise...
 
Stigao mi onaj klasičan SMS o mesečnom zaduženju, međutim na kraju SMS-a piše:

"Od 01.marta tekuce godine vazice aktuelni paketi iz komercijalne ponude. O aktuelnoj ponudi se mozete dodatno informisati na sajtu mts.rs. Vas MTS."
 
Ono sto hocu da kazem - ExeNet paketi su idalje u aktuelnom cenovniku i nisu navedeni u šemi migracije.
 
Da li i dalje postoje paketi gde kanali nisu skremblovani kao nekad pre preuzimanja od supernove?
 
Na celoj infrastrukturi u Nišu kanali idalje nisu skremblovani - ma koji paket da imaš. Do kad će - ne znamo.
 
Pretpostavljam da je isto i na supernovi, tamo gde su preuzeli njihovu infrastrukturu
 
Ne ne, svi korisnici EXE NET-a su prebačeni na Supernova šemu, i svi kanali su otključani na Supernova šemi osim HBO, Elita i Adult kanala, ne postoji više niko ko ima EXE programsku šemu (ta šema još uvek postoji samo za IPTV korisnike i za korisnike android aplikacije).
 
To i jeste Supernova infrastruktura u Nišu (optočka). Nekad je bila ExeNet.

U Nišu paralelno sa ovom infrastrukturom imaju i bivši Kopernikus coax (tu su kanali skremblovani).
 
Nazad
Vrh Dno