Šta je novo?

Exe Net - iskustva

" U ovom slučaju, problem je što neki članovi prijavljuju ukidanje TV kanala, a do zvaničnog obaveštenja nije došlo."
Na kog ste i šta zapravo mislili ne razumem !?
 
Moje izlaganje odnosilo se na ovaj post u Supernova temi i još par pređašnjih
međutim, kada se otvori ovo obaveštenje
U tekstu se navodi Super TV i MOVEnGO, iako je naslovljeno na mSAT. Telekom očigledno igra prljavije i dodatno krši odredbe ZEK koje određuju da isto mora da bude jasno formulisano.
 
Moje izlaganje odnosilo se na ovaj post u Supernova temi i još par pređašnjih
međutim, kada se otvori ovo obaveštenje
U tekstu se navodi Super TV i MOVEnGO, iako je naslovljeno na mSAT. Telekom očigledno igra prljavije i dodatno krši odredbe ZEK koje određuju da isto mora da bude jasno formulisano.
Pa uputi te im otvoreno pismo menadzmentu Telekoma Srbije ili se obratite direktno Ratel-u.
Hvala Vam
 
Pa uputi te im otvoreno pismo menadzmentu Telekoma Srbije ili se obratite direktno Ratel-u.
Hvala Vam
Nisam jedini korisnik koji je prošao kroz taj ciklus, ali ostaće na ovome dok neko ne bude pokrenuo upravni spor protiv Telekoma. Za sada, pomak u ovom domašaju je načinio TeleSrbija
i postoji niz članaka na datu temu
Međutim, izvesno je da će se ljudi ganjati sa njima preko Ratela i institucija još dugo.
 
Nisam jedini korisnik koji je prošao kroz taj ciklus, ali ostaće na ovome dok neko ne bude pokrenuo upravni spor protiv Telekoma. Za sada, pomak u ovom domašaju je načinio TeleSrbija
i postoji niz članaka na datu temu
Međutim, izvesno je da će se ljudi ganjati sa njima preko Ratela i institucija još dugo.
Pa naravno ali dok se ne pokrene priča oni se zaustaviti neće ...
Jer mi verujte jutros sam ih zvao da mi ne radi kablovska nikom ništa ceo dan oni nisu u stanju da mi daju uputstva da podesim ove njihove digitalne kanale a ovde na forumu isto tako ko god pitaš da ti prosledi uputstvo za podešavanje niko neće ...To smo mi 😃
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ponoviću još jednom, nemam STB i ja sam direktno na DVB-C, tako da svakako ne mogu nikako da budem od pomoći.
 
Ja imam stb ali i nemam pojma gde mi je 😀
To su mi dali reda radi još dok je bio Exe Net li mi nikad nije bio potreban jer sam na dvb-c.
 
Do sada sam plaćao 2.670 din Super Exe Sve 1 (internet 100/40, fiksni i kablovsku na 7 televizora). A sada kad se "digitalizujem" trebam sve to ali bez fiksnog (doduše internet bi sada bio 400/200) da plaćam 7.500 dinara mesečno?!?
Ne vidim razlog zasto bi bilo sta produzavao ili menjao ako si zadovoljan trenutnom uslugom?!
Kad ti bude istekla ugovorna obaveza nastavices da placas tih 2.670 i cao, PLUS bices slobodan kao pticica na grani i u bilo kom trenutku ces moci da predjes kod drugog operatera ako za tim bude bilo potreba.
 
Ne vidim razlog zasto bi bilo sta produzavao ili menjao ako si zadovoljan trenutnom uslugom?!
Kad ti bude istekla ugovorna obaveza nastavices da placas tih 2.670 i cao, PLUS bices slobodan kao pticica na grani i u bilo kom trenutku ces moci da predjes kod drugog operatera ako za tim bude bilo potreba.
Svako ima pravo da traži više i naravno bolje 😃
 
Jutros je pušten Supernovin raspored kanala u Nišu. Shodno tome došlo je i do promene frekvencija.
Ovo su novi paramteri za pretragu digitalnih kanala, ukoliko su nekome potrebni:

Početna frekvencija: 482000KHz (482MHz)
Krajnja frekvencija: 77000KHz (770MHz)
Modulacija: 256 QAM
Ocena simbola: 6900 KS/s
Neko je imao problema sa skeniranjem nove programske šeme. Jel je probano sa ovim parametrima ?
Kod mene nalazi kanale i direktno preko dvb-c i preko SkyMaster uređaja sa ovim parametrima.
 
Ne vidim razlog zasto bi bilo sta produzavao ili menjao ako si zadovoljan trenutnom uslugom?!
Kad ti bude istekla ugovorna obaveza nastavices da placas tih 2.670 i cao, PLUS bices slobodan kao pticica na grani i u bilo kom trenutku ces moci da predjes kod drugog operatera ako za tim bude bilo potreba.
Po ugovoru koji mi ističe 17.09.2023., piše da je cena 2.670 dinara dok traje ugovorna obaveza a posle isteka, cena je 3.400 dinara.
Mada i to je OK ako mi ostanu svi televizori. 😀
 
Pa ideš na "Channel Scan", pa opcija "Blind Scan", i onda pritiskom na crveno dugme ulaziš u takozvani "Advanced Settings" mod i tu ostaviš obeleženo samo red "256 QAM" i u tom redu kolonu "6900 KS/s". Nakon toga se vratiš nazad i uneseš početnu frekvenciju "482000KHz (482MHz)", a krajnju "77000KHz (770MHz)".
 
Pa ideš na "Channel Scan", pa opcija "Blind Scan", i onda pritiskom na crveno dugme ulaziš u takozvani "Advanced Settings" mod i tu ostaviš obeleženo samo red "256 QAM" i u tom redu kolonu "6900 KS/s". Nakon toga se vratiš nazad i uneseš početnu frekvenciju "482000KHz (482MHz)", a krajnju "77000KHz (770MHz)".
Čim dođem gajbi pišem. ...😃
 
Od juče faktički nemam televiziju. I, očekivano, zvali su me iz Supernova da mi nude da pređem kod njih.

Nude 6 meseci po 1800din, a ostatak 3700din za 400/200Mbps. Kakve ponude ste vi dobijali? Razmatram da pređem u NetNet, kao alternativa.
 
Od juče faktički nemam televiziju. I, očekivano, zvali su me iz Supernova da mi nude da pređem kod njih.

Nude 6 meseci po 1800din, a ostatak 3700din za 400/200Mbps. Kakve ponude ste vi dobijali? Razmatram da pređem u NetNet, kao alternativa.
Pogledaj moj post od juče, pisao sam kakve sam ponude dobijao.
Net-net sam zvao juče ali sada nemaju nikakav benefit niti znaju kada će imati. Do pre manje od mesec su davali 18 meseci gratis na ugovor od 24M.
 
Po ugovoru koji mi ističe 17.09.2023., piše da je cena 2.670 dinara dok traje ugovorna obaveza a posle isteka, cena je 3.400 dinara.
Mada i to je OK ako mi ostanu svi televizori. 😀
Ja sam imao srecu da mi je stari exe ukovor bio prvih 12 meseci besplatno a drugih 12 regularna cena od 2350 pa je toliko ostalo i nakon isteka.
Ali ako imas 7 televizora (bogato :) nema sta) svakako ti se najvise isplati da lezis i pravis se mrtav i da ne cackas mecku po p**ku i nastavis da placas tih 3.400 sto je skroz ok ako mene pitas za toliki broj televizora.
E sad, jedino sto ce ti ostati stara brzina interneta, ali Boze moj, ti bolje znas da li imas potrebe za vecim brzinama ili ti je bitniji broj televizora.
Meni 100/40 i vise nego dobro zavrsava posao za bilo sta.
 
Meni odgovara trenutni paket i uslovi, ali problem je što su oni pogasili 99% kanala, a ovo što je ostalo ima loš kvalitet i slab signal, pa se prave kockice. Kao da su namerno olabavili kablove da bismo ostali bez televizije. :) Da mogu, trenutni paket bih koristio još godinu i po (do isteka ugovorne obaveze), ali ovako... ili da menjam provajdera (i verovatno platim za ovih 6 meseci koje sam imao po 1 din) ili da potpišem novi ugovor po novim uslovima sa Supernovom.
 
Meni odgovara trenutni paket i uslovi, ali problem je što su oni pogasili 99% kanala, a ovo što je ostalo ima loš kvalitet i slab signal, pa se prave kockice. Kao da su namerno olabavili kablove da bismo ostali bez televizije. :) Da mogu, trenutni paket bih koristio još godinu i po (do isteka ugovorne obaveze), ali ovako... ili da menjam provajdera (i verovatno platim za ovih 6 meseci koje sam imao po 1 din) ili da potpišem novi ugovor po novim uslovima sa Supernovom.
Bolje savi te tabak i pišite svima kao što ću ja činiti od danas . Treba te da se izbori te za svoje pravo na kvalitet usluga a ne samo na povlašćenu cenu .
 
Ja sam imao srecu da mi je stari exe ukovor bio prvih 12 meseci besplatno a drugih 12 regularna cena od 2350 pa je toliko ostalo i nakon isteka.
Ali ako imas 7 televizora (bogato :) nema sta) svakako ti se najvise isplati da lezis i pravis se mrtav i da ne cackas mecku po p**ku i nastavis da placas tih 3.400 sto je skroz ok ako mene pitas za toliki broj televizora.
E sad, jedino sto ce ti ostati stara brzina interneta, ali Boze moj, ti bolje znas da li imas potrebe za vecim brzinama ili ti je bitniji broj televizora.
Meni 100/40 i vise nego dobro zavrsava posao za bilo sta.
Nisu svih 7 televizora moji, na žalost;)
Kuća je u pitanju, na jednoj etaži je moja porodica, na drugoj etaži brat sa porodicom. Imamo po 3 televizora i roditelji imaju jedan televizor.
Znam da će neki reći, pa uzmite 3 priključka onda ali ovde u Nišu ( a generalno i na jugu Srbije) je "normalno" da više porodica žive u jednom objektu. Znam X takvih slučajeva gde plaćaju jedan priključak a onda razdelnici po celoj kući .:)
To tako funkcioniše više od 20 godina, prvo je bio Jotel, pa Exe- Net i sad Supernova. Niko nam nikad nije brojao televizore.
Meni je najveći problem što su ti koaksijalni kablovi provučeni ispod fasade kad je rađena izolacija kuće (nisam bio tu, majstori to tako odradili bez kanalica i creva, bikvalno zalepili kabl u fasadu) i sada bi trebalo ako uzmemo još jedan priključak, da se buši fasada, zidovi, da se razvlače nove kablovi a to mi se uopšte ne radi sada.
Inače, 2 televizora su android pa zato pokušavam da dobijem 4 CAM modula i 2 aplikacije za Android TV. To bi mi bilo TOP, mada uopšte i ne znam kako funkcioniše ta njihova aplikacija. Navikao sam na klasičan dvb-c.
 
A jel imas neki drugi televizor koji je vezan direktno koaksijalnim kablom ?
 
Nazad
Vrh Dno