Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Pa Telčekom je puko jako sa Premijer ligom, i sada se čupa odakle može.
Meni stižu neki računi na 2340 dinara. Plaćam redovno. Imam 100/40 brzinu i TV.
Nemaju mi novi broj telefona niti email, pa će me verovatno ostaviti za kraj. Pee godinu i po su dosađivali stvarno redovno.
Najgore je što nemam u Pirotu nikog gde mogu samo Net da uzmem, pa trpim. Cela ulica otkazala tako da imam super brzinu za oce pare, ne spada ispod 140/60 ;)
 
Koristim usluge telekoma na dve lokacije (u Pirotu i Nišu) - imam mts optiku (nije Supernova) u Pirotu, a Exe (Supernova) u Nišu.

Dobar internet mi je važan i plaćam to, ali ne razumem ovakav stav, nije moguće da nema još korisnika koji bi ostali kod njih ali u ovom (ili bilo kom trenutku) ne žele novu ugovornu obavezu.

Kvalitetom usluge sam poprilično zadovoljan, mts optika je bolja od SN, ali obe rade posao.

Razumem da je tako skuplje, ali ne razumem da mi naplate uvođenje usluge čiji sam već korisnik.

Ne želim novu UO iz bilo kog razloga. Ali da tražiš da platim uvođenje usluge koju već imam, za koju već imam svu, njihovu, (novu od prošle godine) opremu... Evo to ni od telekoma nisam očekivao, a ponajmanje da mi neko "zalupi" slušalicu samo zato što kažem da neću novu UO, neću 6-9-12-18 meseci po dinar, dajte mi paket na koji "moram" da pređem, po ceni van UO.

Ovako ću ili da potpuno otkažem TV (10k dinara neće dobiti za "uvođenje") za tih 10k u najmanju ruku imam recimo Orion OTT (sada na akciji) ili da odem kod nekog drugog.
 
Koristim neki stari paket ExeNeta na jednoj lokaciji i zovu me iz Supernove pre sat ipo vremena...

  • Dobar dan, morate da predjete na nove SN pakete
  • Dobro, slušam Vas...
  • Imamo u ponudi ... bla bla bla uz novi ugovor na 24 meseca
  • Dobro, ako moram da predjem, ali želim da ostanem slobodan bez UO i pristajem da plaćam eventualno cenu paketa van uo. Nemojte uopšte da mi nudite usluge sa novom UO.
  • Radite šta hocete! bam zalupi slušalicu

18 godina od ExeNet wireless-a, optike, preko supernove ni jedan jedini mesec nisam zakasnio sa plaćanjem. Poštovanje korisnika na nivou.

Pozovem korisnički servis jer je žena prekinula drsko poziv, dobijem sledeće informacije:
  • Mogu da "postanem" korisnik bez UO ako platim uvođenje, 10.000 dinara za DUO paket, odnosno 5.000 ako želim samo internet.
  • Razmišljam, ja već imam mts brendiran ruter, televizija mi nebitna, šta oni hoće da naplate 10 odnosno 5 hiljada dinara?
  • Da li mi možete reći krajnji datum do kad ja moram da odlučim ovo?
  • Takvu informaciju nemamo. Pratite da li gubite signal, pa nam se javite.

Ja da čekam da servis prestane da radi (bez prethodne najave)? Nešto nije u redu s njima.
Pitas se sta nije u redu sa njima.
Pa gledaj.... To ti je kao kad igras Sah sa majstorom. I sad on ti krene napad jedan, ti se branis, on drugi napad, ti se i dalje branis.... povlacis lovca, podmeces konja, pesaka.... malo unazad, malo u stranu. Ali na kraju.... kad ti namesti potez na koji nemas resenje, ti gubis figuru, a ako je prejaka, automatski i partiju kasnije....
E to je i ovo... Razgovor vam traje i tece dok oni shvate da ne igraju sa dunsterom od 70god, kojii placa dodatno paket za Zadrugu, a nema pojma da zadruga ide FTA vec godinu dana i da su ga skratili za 12 somica, vec sa igracem koji zna sve... I kako funkcionise TV i fiber i kako i sta mogu, a sta ne smeju... koji zna i sta je RATEL, i pravna regulativa, itd.....
E kad skapiraju sve to, onda nema vise kud, predaje partiju i spusta ti slusalicu. E sad, dal te zovu za revans ili ne...... to vec zavisi koliko im je stalo. :D
 
Ispred MTS poslovnice u TC Forumu piše da ne vrše naplatu EXE paketa, već da račune možemo platiti u pošti, banci ili menjačnici, ne kapiram zašto 🤔... Toliki su im trn u očima exe korisnici...
 
Poslednja izmena:
Mene danas isto zvali, pritom veoma prijatna starija žena, u odosu na prošli put, polako je pričala i veoma jasno, rekla je u principu, danas smo na toj i toj lokaciji pustili u rad supernovu mrežu, pritom mora biti promenjena oprema, kaže sutra kada mi odgovara treba radnici i dađu da promenu opremu, i nudi mi neki paket, ja rekao trenutno nisam kod kuće, i pitao do kada važi stari ugovor, ona u principu ne zna, ja opet pitao da li mora da se potpiše nova UO, (što pritom ne želim da se obavežem), na dve godine ako dođu monteri da zamene opremu, ona u principu mora. Ja rekao neka hvala, ništa preko telefona ne radim, raspitaću se u poslovnici. Teram do kraja, ako dođe do kompretnog prekida interneta i raskid od njihove strane UO prelazim nazad na SBB, pa makar i duplo plaćao.
U principu oni hoće da te namame sa nekim popustima, npr. godinu dana po jedan dinar posle 3000 din sledeće godine, a pitanje je koliki će paket biti posle isteka UO.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima na forumu .
Da li i Vama ne dostaje programski vodič ili samo kod mene ne radi !?
 
Ne radi EPG.
 
Jel ima neko ko i dalje ima EXE NET mrežu signal? Meni na svim kanalima pokazuje rezoluciju ali je sve crno, nije baš da nema signal, sad ću baš da preskeniram da vidim da nisu pustili SN šemu.
 
Dap, definitivno puštaju SN signal, stoji obaveštenje u kol centru da se radi "digitalizacija", sad ću da ih zovem...
 
Ja imam sve kanale ali imam problem sa kvalitetom signala. Jačina signala je OK ali slika se pikselizuje i kvalitet signala u procentima nonstop varira. Skoro pa negledjivo.
Komren je u pitanju.
Definitivno nešto rade.
 
^ Identično je i kod mene. U tom sam kraju. Prijavio sam im problem pre ~2 sata.
 
^ Identično je i kod mene. U tom sam kraju. Prijavio sam im problem pre ~2 sata.
Ja sam na Paliluli kod hotela Marica i slika se non stop kako reci trza....muljaza je krenula a nikakvo pismeno obavestenje mi nije stiglo da se kojim slucajem prelazi mozda na SNS mrezu..😁😁😁
 
Znači sutra ujutru se budimo sa SNS šemom 😂... Analogni kanali rade bez problema isto, a digitalni vrati se na par sekundi 100% signal i opet mrljavi.
 
Pa ako puste SN šemu onda da, mislim da će nema otključan biti onaj srednji paket, ako ostane ovako onda sumnjam. Ali čim seckaju kanali verovatno će puštati SN šemu...
 
Ja sam ostao i bez interneta i bez televizije.
 
Takođe, ne znam da li da resetujem ruter, možda pustili SN signal?
 
Sad trenutno nijedan kanal neradi????
Takva je situacija bila i oko januara meseca u ovoj godini i prošle godine da zbog radova na sistemu po 23h nema signala .
Na bezbroj pisanih email- ova , bezbroj poziva prema Call Centru samo su rekli imamo radove na sistemu a sad kažu proces digitalizacije prevedeno ne možeš ništa , ako prekid traje kraće od dva dana .😃
Svaka im čast 👍
 
Nema ni TV-a ni interneta.....kakav mozes biti ****** da u poslepodnevnim satima degradiras korisnike?????
Zar to nemoze da se radi posle ponoci????
Moracu da se pozabavim drugim provajderom ocigledno....
 
Evo ga, sada ima interneta, od televizije i dalje ništa. Ali da, to je sve moglo posle ponoći da se odradi, sad im zato pun call centar poziva verovatno ne može ni da se dođe do operatera.
 
Nema ni TV-a ni interneta.....kakav mozes biti ****** da u poslepodnevnim satima degradiras korisnike?????
Zar to nemoze da se radi posle ponoci????
Moracu da se pozabavim drugim provajderom ocigledno....
Ne brini samo pukom srećom ako dobijemo signal i net do kraja dana ili sutra uopšte .Oni su spremni na sve ...naravno po zakonu 😃
Evo ga, sada ima interneta, od televizije i dalje ništa. Ali da, to je sve moglo posle ponoći da se odradi, sad im zato pun call centar poziva verovatno ne može ni da se dođe do operatera.
Isto i kod mene ...😃
 
Nazad
Vrh Dno