Šta je novo?

Exe Net - iskustva

To nisu dl/ul brzine već samo dl brzine na koaksijali i optici.
Jeste, upravu si.
Evo bas malocas zvao call centar da mi razjasne.
Takodje su me izpreusmeravali na 3 agenta i na kraju sam takodje dobio potrvrdu da EXE paketi nisu predvidjeni za gasenje u pomenutom roku 9. Januara i da cu moci da nastavim sa koriscenjem usluga po istim uslovima i nakon toga, a da ce me oni naknadno obavestiti ili ce biti novog obavestenja na sajtu kad exe paketi dodju na red za gasenje.
Ovo gore mi je konkretno potvrdjeno za Zajecar.
 
@snatch019
I ondah ja na konto ovog tvog odem u poslovnicu da se raspitam, tj da potvrdim to sto su ti rekli. A meni su rekli, nasa interna informacija je da se EXE signal kompletno gasi 15. Januara, i to ne TV signal nego sve.
Rekoh , dobro i onda ja dodjem i raskinem ugovor jer ste Vi meni uskratili uslugu.
Kaze moze, ali placate penale onda. Ako su Vas zvali telefonom da Vas obaveste (one tete sto smo mi kulirali), i javili ste se na telefon, smatra ste da ste obavesteni, i imali ste 30 dana za raskid ugovora. Sto naravno niko spomenuo nije.
Nakon toga, penali.
Ja sad ne znam ko kog ovde, ali ovo je ludilo... Bukvalno za iste pare Jotel 400/100, dok ovi nude 250/20.
Jedni kazu jedno, drugi kazu drugo.
 
Ma kakvi penali bre,gde je to moguce.Oni ti obustave uslugu a ja da placam penale.Oni traze od nas da raskinemo ugovore da ih ne bi tuzili.Cek da vidis kada mi ukinu signal.Sutradan uvodim sbb daju 14 meseci po dinar i nosim tuzbu u sud.
Kada oni nama ukinu signal to znaci da su oni sa nama pojedinocno raskinuli ugovore.
 
@snatch019
I ondah ja na konto ovog tvog odem u poslovnicu da se raspitam, tj da potvrdim to sto su ti rekli. A meni su rekli, nasa interna informacija je da se EXE signal kompletno gasi 15. Januara, i to ne TV signal nego sve.
Vidi, ja kapiram da ovi u poslovnici raspolazu tacnim informacijama isto koliko i ovi obicni botovi iz call centra tj. veze sa zivotom nemaju i samo prde ono sto su im naredili kako bi plasili ljude.
Ja poslednji put kad sam zvao sam prvo dobio tehnicku podrsku gde nisu imali precizne informacije pa su me prosledili na prodaju, ovi iz prodaje takodje samo nagadjali u fazonu rekla-kazala pa kad su videli koliko sam uporan i dosadan su me prebacili na nekog sa viseg nivoa gde me je gospodja zaista lepo saslusala i nakon par minuta mog izlaganje me je zamolila da ostanem na vezi da detaljno proveri sve informacije, nakon 3-4 minuta cekanja se ponovo javila i rekla da je sve detaljno proverila sa kolegama i onda mi obazlozila sve ono gore sam vec napisao u prethodnom postu.
Takodje ono sto nisam napisao, a vise puta mi je napomenuto jeste to da zasigurno nece biti nikakvog "GASENJA" signala u smislu da nas skroz ugase vec da ce hteli mi to ili ne biti izvrsena migracijana u SN pakete i gde ce nam po automatizmu (osim ako se pre toga sami ne opredelimo za neki drugi paket) biti dodeljen "Super Plan S"
I tako jednog jutra se probudimo kad ono skremblovani kanali a protok 100/10 :LOL:
 
100/10Mbps - super brzina za 2014. godinu 😂
 
Nije ni za 2014, sve ispod 20-40 Mbps uploada je malo i za 2014 :D Vidis da ljudi iz sn idu napred sa njihovim naprednim paketima i idejama. Oni bi samo da vrate ljude na taj nivo i da se mi prisetimo lepih starih dana i ponovo budemo srecni ko tada. Ovo sto imamo je previse sa 2022, nesrecni smo tim brzinama i previse napredni, cak i 2014 smo imali bolje brzine nego oni sada u 2022, pa to mora da se koriguje :D

Pa eto, da se prisetimo, da ne bude da lazemo. Ovo sam brzinski nasao iz 2014.
Tada je bio losiji up/down odnos, ubrzo je to promenjeno tj poboljsano na 4:1 koliko se secam.

Evo jos jedan iz 2014

Evo i kod mene 2015 :D
 
Poslednja izmena:
Моји родитељи немају већ два дана интернет ни телевизију. Трошарина у Нишу је у питању. У корисничкој подршци говоре да клијенти са оптичком инфраструктуром у Нишу имају прекид сигнала и не знају када ће то бити решено, наводно... Има ли некога овде са истим проблемима?
 
Imam optiku i sve radi, i internet i televizija. Doduse ja sam na suprotnoj strani grada, Ledena Stena.
 
Bio u Dušanovoj da vratim Exe-Net opremu jer sam prešao na Net-Net i pitam da li imaju i dalje stare Exe-Net pakete u ponudi, kažu da imaju, ali ne znaju šta će biti sa njima od januara, da li će ih prebaciti na Supernovu bez obzira na ugovor ili ne. :unsure:
 
Jesi li uzeo samo net ili i kablovsku? Ako jesi, je l se promenilo nešto kod njih, bolja slika, veći izbor kanala, veći broj HD kanala itd.
 
Uzeo i net i televiziju. Kanali su manje-više kao što je bilo kod Exe-a, svi su otključani, jedino što mi smeta je što nema BBC Earth, baš sam voleo taj kanal. Možda nema još nekih koji su mi bili manje bitni. Sviđa mi se što su, nakon pretrage kanala na televizoru, svi nekako fino grupisani, nisam morao da ih premeštam. Živim u zgradi sa ljudima koji nisu mnogo zainteresovani za nove provajdere, pa mi je značilo što su pristali da mi uvedu optički kabl direktno sa bandere u stan. Takođe koristim i svoj ruter, iako su mi nudili neku Tendu, valjda.
Da dodam, ping mi je u igrama poput War Thunder nešto niži nego što je to bio slučaj kada su iz SuperNove krenuli da prčkaju po internetu.
 
Nisam skoro video na šta im liči televizija, ali poslednji put kada sam video, bukvalno je izgledala gore nego 576i kanali kod exe-a. Od HD kanala su imali šaku jada... Exe BBC Earth je kidao, ne sećam se koji bitrate su gurali, ali bilo je baš fino. :)

Nije mi ni važna televizija, ali pošto su se izjednačavali sa exeom po ceni, njihova usluga je realno oduvek bila skuplja (manje za isto novca -duo i duo + telefon paketi). Net ne sumnjam da im je bio i ostao OK.
 
Ovog meseca mi istice ugovor , ne znam da li paket ostaje isti . Ukoliko dodje do promene, NetNet mi deluje kao odlicna alternativa.
 
Nisam skoro video na šta im liči televizija, ali poslednji put kada sam video, bukvalno je izgledala gore nego 576i kanali kod exe-a. Od HD kanala su imali šaku jada... Exe BBC Earth je kidao, ne sećam se koji bitrate su gurali, ali bilo je baš fino. :)

Nije mi ni važna televizija, ali pošto su se izjednačavali sa exeom po ceni, njihova usluga je realno oduvek bila skuplja (manje za isto novca -duo i duo + telefon paketi). Net ne sumnjam da im je bio i ostao OK.
Uzas im je tv. Kao imaju HD kanale, ali je slika sivkasta, boje nisu zive. Uzas. Nemaju nikad epg. I daju zastarelu opremu.
Ovog meseca mi istice ugovor , ne znam da li paket ostaje isti . Ukoliko dodje do promene, NetNet mi deluje kao odlicna alternativa.
pa jel si isao da pitas u poslovnicu u Dusanovu?
 
I on je zastereo cim i dalje fura fhd. Ja mislio kad se povampiri bice UHD, odnosno u pravu si MoveBox, ali MoveBoxUHD 4K pa mozda i 8K :D

BTW napredni ljudi iz sn namerno u poslednje vreme unistavaju Exe televiziju i samo sd varijante ubacuju kod nas. Stigli oni jadni EuroCinema kanali koji nikad ali nikad ne mogu biti zamena za Cinestar. Naravno kod nas su ih pustili u sd a ne u HD, kao i par ova nova od pre neku nedelju, pored degradiranih Fox kanala. Exe ima neuporedivo veci kapacitet od sn kao i kvalitet mreze i svega, ail krastavac ne moze tamo neki kupljeni provajder iz Nisa sa ima bolje od napredne sn, mora da se pokaze ko je gazda... Jadno da jadnije ne moze biti... Ma treba bre da propadnu.
A sto se tice NetNeta, odlicna alternativa i polako dobijaju korisnike sn tj bivse Exe netovce i tek ce ih dobijati kad nam skroz degradiraju usluge i utope nas u naprednu sn. Bice NetNet novi Exe vrlo brzo.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam kako ti admini ovog foruma tolerišu ponašanje, svi tvoji postovi su puni frustracija, poluinformacija, netačnih tvrdnji, uvredjivih ličnih stavova. Ako imaš znanja i boljih predloga, prijavi se za posao kod njih, jer očigledno vape (kao i ostale IT firme) za kvalitetnim kadrom
 
A ja ne znam sto to tebe pogadja i ocigledno licno shavtas ko da je tvoj sn? Verovatno si radnik ili mozda nesto vise pa.. Tacno je sto napisem, iznosim cinjenice i argumente i to mogu da potvrde svi korisnici Exe neta.
Zasto bih se prijavio kad imam mnogo bolji posao? Ne zele svi drzavne firme... i nisu svi...
Oni da hoce "bolje" ne bi radili to sto rade nego bi "slusali bolje" jer postoje pojedinici koji znaju poprilicno i kod sn-a (bivsi exe radnici sad sn), a i u samom telekomu (dakle ljudi u izvornom telekomu se smeju na pomen sn-a i nacina na koji funkcionise sve to tako da...), ali budu poklopljeni jer se njihive ideje ne uklapaju sa politikom firme...

A osim toga pre mesec i vise si mi poslao licnu poruku na koju nisam odgovorio, a glasi da vidis kako nisam zadovoljan sn uslugama i da ako se slazem bi me preporucio tamo da me zaposle posto vidis da se razumem u materuju. I kako to treba da shvati neko? Pa da si iz sn ocigledno.... tako da... bolje radite na tome da korisnici budu zadovoljni i citajte sta se ne svidja ljudima, sta ste zeznuli, pa unapredite, umesto sto po forumima jurite negativne kometare...
Ta vasa agresivna kapanja je fustracija, a ne nezadovoljstvo korisnika...
 
Poslednja izmena:
Моји родитељи немају већ два дана интернет ни телевизију. Трошарина у Нишу је у питању. У корисничкој подршци говоре да клијенти са оптичком инфраструктуром у Нишу имају прекид сигнала и не знају када ће то бити решено, наводно... Има ли некога овде са истим проблемима?
Ko je iz Niša, za svaki problem treba da ide u Dušanovu. Kol centar okvirno ničemu ne služi. Evo mog iskustva od pre par meseci.
Jednog dana nestane signal potpuno. I internet i TV. Pošto se u toku dana ništa nije propravilo, sutradan ujutru sam pozvao kol centar. Oni me pitaju ko sam, koja je adresa i kažu da znaju da postoji problem u tom delu grada, da su ekipe na terenu i da će uskoro biti rešeno. Tog dana do uveče se "uskoro" nije desilo. Narednog dana opet pozovem, opet kažem ko sam i gde sam i opet dobijem odgovor da znaju za problem, da je ekipa na terenu i da će problem uskoro biti rešen. Ja ih pitam da mi kažu gde je tačno ekipa, da pitam ekipu za precizniji odgovor. Naravno, nemaju pojma gde je ekipa. Istog dana uveče odem uživo u poslovnicu u Dušanovu i prijavim problem. Oni pogledaju i kažu da ne postoji evidentirano da sam prijavio problem (posle dva poziva kol centru). Ili ovi prvi nisu ništa upisivali ili vode neko dvojno knjigovodstvo :) Onda oni upišu reklamaciju. Narednog jutra dođe jedan njihov radnik, popne se na banderu i za kratko vreme popravi sve.
Još jednom da ponovim. Prva rečenica je zlata vredna :)
 
Ma bre totalno rasulo... kad zoves treba ocigledno crtati, a izgleda ni to ne vredi...

Vidis da mozda i jedan te isti lik sa vise naloga samo juri negativno o sn-u umesto da slusaju korisnike i ljude koji su imali 10 puta bolje usluge od njihovog sn-a jos 2014-2015 god a ne 2022... i umesto to da zadrze i poboljsaju, oni...

Ja sam lepo 10 puta napisao, ne mozes da objedinis optiku i koksijalac ko sto oni rade i hoce... treba da budu skroz odvojena dva paketa, serveri, nek uloze malo u pppoe servere (gatway) i ostalu opremu, jer kod optike imas veci bandwidth za dvb-c kanale i mozes mnogo vise kanala da guras u dvb-c spekar, kod Exe je bilo jedan period i preko 400 kanala i sve sto je moglo hd bilo je, odnos kod optike moze bez problema da ide 2:1, kod exe je oko 3:1, a sad...
Zbog toga sto moze kod iste, optika treba da ima vise HD kanala, UHD, bolje brzine kao kod izvornog mts-a 1000/400, 500/160, a ta koksijalna kao sto ima jer bolje od toga ce moci... ali jedno 2040..., 2022 godina je... dajte malo idite u skladu sa vremenom, a ne...

Imas osnovu tj Exe koji je radio savrseno i umesto da to bude osnova za sn optiku i to pratis i implementiras u drugim gradovima, a ona stara nikakva kcn mreza (nazalost) bude osnova za koksijalnu mrezu ti degradiras i izjedacavas koksijalne i opticke pakete... ALi ne mogu oni to da shvate i to je to... i onda korisnici fustriani, ali nisu fustracije te agresivne kampanje i degradiranje usluga i pritisak na korisnike?

Izgleda da ne smemo da se bunimo i treba da cutimo... jer sn je najbolja na svetu :D
 
Poslednja izmena:
Zbog toga sto moze kod iste, optika treba da ima vise HD kanala, UHD, bolje brzine kao kod izvornog mts-a 1000/400, 500/160, a ta koksijalna kao sto ima jer bolje od toga ce moci... ali jedno 2040..., 2022 godina je... dajte malo idite u skladu sa vremenom, a ne...
1Gbps simetrično sasvim moguće i na Coax, čak i 5Gbps down, 3Gbps up.

Single mode fiber može da (sa trenutnom komercijalnom tehnologijom) izgura ethernet 800Gbps, a GPON 50Gbps simetrično. Teoretski limit single mode fibera je 3Pbps - 3.000.000Gpbs (koristeći C-Band i O-Band), koristeći dodane modulacije i ostale (E i S) band-ove moguće je dobiti i više.

Koaksijalni kablovi prenose bez previše gubitaka signale do preko 1GHz, što je dovoljno u DOCSIS 4 izvedbi za 10Gpbs down i 6Gbps up ako imaju ceo opseg od 108 do 584 MHz odvojen za Internet, a samo 14 mux za TV, ali ovo zahteva veliku promenu: promenu svih splitera u mreži, što mts teško da želi da radi.

Naravno, ovo sve je priča kada bi provajderi imali neograničenu količinu novca ili jaku konkurenciju i želeli da pruže bolju uslugu. Problem je kada provajderi u ponudi krenu da daju više od 1Gbps, tada Coax gubi trku, kao što je VDSL izgubio sa 100Mbps.

Naravno, za GPON ne postoji ni danas ni jedan tehnički razlog da upload bude 10x manji od downloada. To je čisto mts-ov hir.
 
2020 sam uzeo optiku u Exe Net-u.
Evo istice za neki mesec pa polako krecem da razgledam opcije. Najvise mi se svidja yettel-ova promocija 12m 1 dinar. I zovem ja yettel i telekom (posto yettel koristi telekomovu optiku) da pitam za dostupnost oni kazu da nema. Da li bi oni mogli da iskoriste ovaj opticki kabl sto sad imam posto je sn tehnicki deo telekoma, ili oni insistiraju na ono njihovo zakopavanje kablova?
 
Користе само мтс оптику, не и супернова (ехе) инфраструктуру.
 
Ne postoji ni jedan tehnički razlog zbog čega oni ne bi mogli da korsite supernova optiku bilo gde za glavnu mts ponudu, pogotovu sada kada su sve konačno sjedinili i sva last-mile oprema se nalazi u telekomovim centrima, ne u prostorijama provajdera koje su kupili. I onako su stari exe pristupni ruiter i (novi) koperinikus pristupni ruteri dostupni na istoj last-mile mreži paralelno. Takođe, yettel pristupni ruteri su dostupni na glavnoj mts mreži paralelno sa mts-ovim (čak i na VDSL mreži iako yettel ne pruža usluge istim korisnicima). Spojiti te dve last-mile mreže ne bi trebalo biti veliki problem.

Ja predpostavljam da je ideja o nespajanju potekla od činjenice da kada bi sve korisnike migrirali na mts internet i na isti CRM, morali bi da menjaju CATV za IPTV, a to je a) prevelik zalogaj čak i za telekom, b) korisnici bi se bunili.

Ja samo ne razumem zbog čega oni ne ostave odvojene pristupne rutere (mts i kopernikus, i povežu yettel na istu), spoje last-mile mreže, a onda migriraju korisnike po pojedinačnim zahtevima. Čak su mogli da imaju i pakete Box 2,3,4 sa različitim brzinama pristupa internetu u zavisnosti od tehnologije (Coax, ADSL, VDSL, PON) i različitom tehnologijom za TV (IPTV ili CATV).
 
I u celoj priči je najmanje fer što mts optika ima mnogo veći upload nego SN optika.

Zašto SN na paketu od 250Mbps ima 20Mbps upload, a mts na paketu 250Mbps ima 80Mbps.

Obe mreže koriste isti standard (GPON), a ponuda ni blizu. Split ratio je na obe mreže približno isti (1:16 do 1:32).

Razumem da na coax mreži ne mogu veći upload da puste zbog low-split splitera koji u smeru od korisnika propuštaju samo do 50MHz, pa na coax-u mogu samo 4 upstream kanala da koriste. Ali to nema ama baš nikakve veze sa PON pristupom.

I slažem se:
  • Isti paketi po istim cenama, a različitim brzinama
  • Ne vidim šta bi SN coax signal smetao čak i da se pusti u mts optiku (ionako ide na posebnoj talasnoj dužini).
  • Za budućnost: menjati coax sa optikom, menjati dsl sa optikom, sa jasnim putem unapređenja PON infrastrukture sa prvo XGSPON, 25PON odnosno 50PON tehnologijom... Sve na istim single-mode kablovima sa istim pasivnim spliterima...
 
I on je zastereo cim i dalje fura fhd. Ja mislio kad se povampiri bice UHD, odnosno u pravu si MoveBox, ali MoveBoxUHD 4K pa mozda i 8K :D

BTW napredni ljudi iz sn namerno u poslednje vreme unistavaju Exe televiziju i samo sd varijante ubacuju kod nas. Stigli oni jadni EuroCinema kanali koji nikad ali nikad ne mogu biti zamena za Cinestar. Naravno kod nas su ih pustili u sd a ne u HD, kao i par ova nova od pre neku nedelju, pored degradiranih Fox kanala. Exe ima neuporedivo veci kapacitet od sn kao i kvalitet mreze i svega, ail krastavac ne moze tamo neki kupljeni provajder iz Nisa sa ima bolje od napredne sn, mora da se pokaze ko je gazda... Jadno da jadnije ne moze biti... Ma treba bre da propadnu.
A sto se tice NetNeta, odlicna alternativa i polako dobijaju korisnike sn tj bivse Exe netovce i tek ce ih dobijati kad nam skroz degradiraju usluge i utope nas u naprednu sn. Bice NetNet novi Exe vrlo brzo.

Cinestsr kanali su tu i dalje od pozicije 90 pa.na dalje. A otkljuca i su ti i HD Cinestsr kanali na 930 ili tako nesto.
 
Jesu tu, pomerene pozicije, ali poenta je sto ce ih najverovatnije izbaciti do kraja godine, zato su uveli ova nova eurocinema 1-4, u sn su HD kod nas sd :D.

Cinestar ne prikaziuje samo evropska ostvarenja, vec i holivudska i sasvim ok kanali, dok ce ova 4 iskljucivo evropske filmove, zato kazem ne mogu nikad da zaneme, Umesto da su probali da obnove ugovor, da pojacaju ponudu (kao kod sbb-a,) ubacili i cinestar 2, a cinestar 1 i action u HD posto se emituje HD verzija, pregovarali za Cinestar premiere 1 i 2, mi dobijamo jeftine (verovatno zeljkove) Eurocinema kanale. Umesto xx Arena, mogli su da formiraju jos par superstar kanala, odvojili tematiku, filmski/serijski, domaci/strani, premiere itd... Ne gledaju ljudi samo sport... ali...

Sn je firma u firmi, i ako je generalno sve to MTS, u realnosti to nije. Postoje dve vode u MTS-u, stari MTS i sn i medjusobno se ne vole. Nazalost sn polako preuzima sve vazne pozicije i primat.
Svi znamo da je osnova njihove mreze kcn koji je bio daleko od dobrog provajdera, jedostavno ljudi u sn navikli na coax i dalje od toga ne vide i ne znaju, da nisu kupili Exe i jos nekog optickog provadera, dalje od coaxa ne bi ni znali jer su radnici sn isti ti ljudi kcn-a. Da bi imali na coax-u te brzine, morali bi ko sto rece Poglavica sve splitere da promene, ali opet je pitanje kakvo je stanje mreze, jer se mnogi zale na istu, a i cim krene lose vreme imaju problema. Sa optikom toga nema, plus je pasivna.
Drugo kod optike imas full opseg sto se dvb-c televizije tice, dok to nije slucaj kod coax-a, zato je i smesno ovo sto rade, namerno sada sve u Exe guraju sd kanale, a mnogo veci kapacitet ima od sn gde su isti kanali HD. Imate puno slucajeva da su u Nisu ljudima koji su koristili godinama Exe (pre godinu dana) uvalivalji koksijalne sn pakete i ubedjuvali da je to bolje od Exe koji koriste i ako je i tada Exe bio sastavini deo sn. Tako da...

Nazalost potpune integracije MTS-a i sn najverovatnije nikad nece biti i ako kao sto su vec rekle kolege ne postoje tehnicke prepreke, tako da nazalost MTS/Yettel optika nece ici preko sn (Exe) i obratno...
Pored onoga sto su gore kolege vec navele,da dopunim, dakle konkretno:

  • MTS otika nudi dinamicke javne ip adrese, to moze bez problema i kod sn, ok ako nemaju dovoljan broj, a sumnjam da je tako, ne mora kod najeftinijeg optickog paketa, neka tu ide cg-nat, ali eto prvi sledeci i jaci paketi mogu dinamicke. Kod Exe su svi imali dinamicke. Mane cg-nata svi znamo, da ne ponavljamo. Naravno oni se hvale da imaju ipv6. Dzabe ipv6 kad je ipv4 cg-nat... tamo u nekoj buducnosti kad se kompletno predje na ipv6 to nece biti vazno, ali sada i jos dugo jeste vazno, jer ce taj proces trajati poprilicno i dok se sva operma na svetu ne zameni i svi krenu da koriste ipv6...
  • Kod MTS-a ide preko pppoe servera (gateway), isto kao sto je bilo i kod Exe i to ima svoje prednosti, sigurnije je za razliku od dhcp-a, jeste za nijansu vise opterecuje ali to je neprimetno, drugo mozda i najbitnije, a to je da korisnici istog IP opsega u sn mrezi preko dhcp-a, ne mogu medjusobno da komuniciraju, to su uradili jer bi korisnici istog opsega imali neogranicenu brzinu izmedju sebe, jer ko sto rekoh dhcp se ponasa kao kalasicna lan mreza, dok kod PPPOE ide preko gatway-a i tih problema nema. Dakle ne mozete pristupiti kompjuteru, serveru, ruteru ma sta god da je ako ste u istom opsegu. Posebno bitno za korisnike staticke adrese, jer uglavnom guraju u isti opseg. Drugo imate igre koje recimo ne idu preko servera nego direktna komunikacija, vi dakle necete moci da igrate sa prijateljim ili kim god ako ste u istom opsegu. Inace ipv6 takodje moze bez problema i kod PPPOE. Ali da bi oni to implementirali treba da uloze u pppoe servere (Exe ima njih mogu i njih da iskoriste) i sto je nabitnije treba neko normalan da to podesi. Oni ocigledno ne umeju. E sad imaju bivse radnike Exe koji sad rade za njih i koji to mogu, ali naravno isti budu pokopljeni jer....

Jedostavno sve to moze lako i brzo da se resi da postoji volja i da imaju viziju, kao sto nemaju (a i strucnjake), medjutim.... sn nije stvorena da bi poboljsala kvalitet interneta i televizije i imala zadvoljne korisnike... vec...
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, znači moja jedina opcija ako želim da ostanem na optici je da cekam da mi ovi iz sn nešto ponude. Ili da pređem na coax sbb ali ja sumljam u to.. Primetio sam da je net net optika stigla u moju ulicu, ali oni nemaju baš neke dobre cene..
 
Nazad
Vrh Dno