Šta je novo?

Exe Net - iskustva

После утапања ехе у сн, када сам се распитивао код нетнет фиксни је ишао засебно, без трио опције. Нису нудили месеце за дин тада, па сам се вратио на сбб који је имао опцију год дана гратис.
 
Kanali na NET NET-u ne znam kakvi su, nisam to bas dugo video, ali vraticu se malo na ono prethodno u vezi SBB. To sto uvode svim novim korisnicima optiku, nije tacno. Pre par dana su uveli coveku sve klasika. A sto se tice uvodjenja optike od SBB, iako ovo mozda nije tema za to, ali ce pomoci gore coveku, ili mozda ko zna kome jos: Kome uvedu optiku, TV mu resavaju putem EoN-a, a to je IPTV. Gledanje i koriscenje TV, a da nije DVB-C je ravno katastrofi. Ako je njihov plan da jednog dana kompletno presele svoju televiziju na to i ukinu D3 boxove sa DVB-C i D3 Cam, to je onda PROPAST te kompanije, a ja se nadam da do toga nece doci.
U kuci imam Jotel optiku. Exe Net optiku i EON Box. EON Box jeste IPTV ali slika je perfektna i bolja nego na DVB-C by Jotel i DVB-C by ExeNet. Ne znam za IPTV ostalih provajdera, cuo sam da su losi ali En ima extra sliku i brzinu.

Ako se pitas zasto imam sve to. Pa dva domacinstva , jedno Jotel jedno na Exe. A ja sam svojevremeno uzeo EON zbog Premijer Lige, sad je krastavac vise nema tamo.
 
Озб? Када сам пре неку год прешао са сбб на ехе, други су имали приметно бољу слику преко двб-ц.
 
U kuci imam Jotel optiku. Exe Net optiku i EON Box. EON Box jeste IPTV ali slika je perfektna i bolja nego na DVB-C by Jotel i DVB-C by ExeNet. Ne znam za IPTV ostalih provajdera, cuo sam da su losi ali En ima extra sliku i brzinu.

Ako se pitas zasto imam sve to. Pa dva domacinstva , jedno Jotel jedno na Exe. A ja sam svojevremeno uzeo EON zbog Premijer Lige, sad je krastavac vise nema tamo.
Imam EON i Exe dvb-c... 20x je bolja slika na Exe. Ovo nije samo moja opservacija nego i gomile drugih ljudi.
 
Jel bese Exe Net imao i Sport Klub i Arena Sport kanale dok ih Telekom nije kupio? Nisam imao Exe ali cini mi se da je tako nesto bilo. Steta sto u Srbiji mozes da imas ili jedno ili drugo bez da placas vise servisa da bi mogao da gledas sve. A steta i za Exe.
Ovo je imao Kopernikus nekada davno :)
 
Samo da zna ko prelazi na Net Net ne daju ni jedan mesec gratisa, a to opravdaju time što nisu menjali cenu godinama, nije da nije istina. :)
 
320/100 на две год је 3840 дин + тел ако некоме треба. Сам мтс је неупоредиво повољнији са оптиком, брзином и јавном ип адресом уз 18 месеци за дин.
Не поредим са сбб јер немају свуда оптику а где је има натују обавезно.
 
18 meseci kako kome
 
Da ali MTS optika nema svuda, tj retko gde i ima, iskljucivo zgrade i to kako koja, nema DVB-C vec je IPTV, i dobjaju se 2 boxa. Kod NetNeta je sve otvoreno sto se kanala tice i pokrili su takoreci ceo grad. Sad naravno kako kome odgovara, i meni se svidja ideja 500/160 kod MTS-a, ali to ogranicenje na 2 box-a (treba mi min 5), i IPTV mi se ne svidja. Ni njih ne razumem sto nemaju DVB-C nego guraju IPTV... A generalno ostaje problem sto uglavnom pokrivaju zgrade, kuce nazalost ne...
 
За иптв се слажем, а за бкосове рекли да може више али се доплаћују.
 
Bio danas do Exe-Net-a u Dusanovoj i zalio se na kanale, CG-NAT, ping...osoba koja je radila se slozila sa mojom konstatacijom da je Supernova degradirala uslugu, ali da ona tu nista ne moze. Naravno, nisam nista posebno ni ocekivao, ali mi je malo lakse kada sam im rekao sta mislim o "Super"novi...
 
Са лица места, знам кориснике сбб оптике. Код мене је и даље коакс.
 
Bio danas do Exe-Net-a u Dusanovoj i zalio se na kanale, CG-NAT, ping...osoba koja je radila se slozila sa mojom konstatacijom da je Supernova degradirala uslugu, ali da ona tu nista ne moze. Naravno, nisam nista posebno ni ocekivao, ali mi je malo lakse kada sam im rekao sta mislim o "Super"novi...
Dzabe se zalis u Nisu. Pisi im mail u Bg.
 
Odakle tebi ovaj info, buraz ?

U pravu je @gvlada to je informacija iz prve ruke i ja imam istu informaciju, zato sam rekao gore da uvode optiku novim korisnicima. Onde gde ima stare infrastrukture tu ne diraju ali svuda gde ide nova a ide... uskoro ce pokriti ceo grad, tu je iskljucivo optika.

I treba ceo grad da pokrije SBB, to mozda moze da utice povoljno na nas korisnike. Ranije je ila podela, sbb sa jedne strane nisave, jotel sa druge, generalno nezvanicno su branili da pokriju ceo grad zbog "monopola" koj naravno drzi i za njih ne vazi (telekom i sn sada), kopernikus je pokrio i jednu i drugu, a zna se kako i ko je... i onda posle formiranje sn to je jos vise uzelo maha, e sada je vec druga prica.
Kad je kopernikus u to vreme krenuo i drugu stranu grada gde god je bio jotel iz kopernikusa su davali jos malo celu ugovornu obavezu za dinar, isto to je radio i Jotel. Tako da konkurencija je uvek dobra i zdrava za nas korisnike.
Inace steta sto iz SBB-a nisu ranije mogli/smeli, jer treba ovim sn genijalcima ne jedan SBB nego vise SBB-a...
 
Poslednja izmena:
Gde je sada poslovnica u Nišu? Prošao kroz Dušanovu i nema nikakvog znaka ili bilo čega. Sa call centra me uputiše u poslovnicu.
 
320/100 на две год је 3840 дин + тел ако некоме треба. Сам мтс је неупоредиво повољнији са оптиком, брзином и јавном ип адресом уз 18 месеци за дин.
Не поредим са сбб јер немају свуда оптику а где је има натују обавезно.
kako se dobija od MTSa 18 meseca besplatno? Posto bih presao sa Exe
 
U pravu je @gvlada to je informacija iz prve ruke i ja imam istu informaciju, zato sam rekao gore da uvode optiku novim korisnicima. Onde gde ima stare infrastrukture tu ne diraju ali svuda gde ide nova a ide... uskoro ce pokriti ceo grad, tu je iskljucivo optika.

I treba ceo grad da pokrije SBB, to mozda moze da utice povoljno na nas korisnike. Ranije je ila podela, sbb sa jedne strane nisave, jotel sa druge, generalno nezvanicno su branili da pokriju ceo grad zbog "monopola" koj naravno drzi i za njih ne vazi (telekom i sn sada), kopernikus je pokrio i jednu i drugu, a zna se kako i ko je... i onda posle formiranje sn to je jos vise uzelo maha, e sada je vec druga prica.
Kad je kopernikus u to vreme krenuo i drugu stranu grada gde god je bio jotel iz kopernikusa su davali jos malo celu ugovornu obavezu za dinar, isto to je radio i Jotel. Tako da konkurencija je uvek dobra i zdrava za nas korisnike.
Inace steta sto iz SBB-a nisu ranije mogli/smeli, jer treba ovim sn genijalcima ne jedan SBB nego vise SBB-a...
Ne znam da li me razmete i ti @V.i.P.e.R a i @gvlada :
Ja znam da oni uvode optiku, ali me zanima a li ja mogu da trazim gde mi uvedu optiku, da preko tog optickog vlakna mi naprave i DVB-C, a ne samo EON iptv . Ne kazem da nesto ne znate, ali meni je neko iz SBB, ko tamo radi, rekao da tamo gde je optika, NEMA DVB-C strukture.
Jer ako bi to mogli, onda bi MORALI da stave i onaj WD konvertor, kao sto ga koristi EXE.
 
Да, баш тако излази коакс кабл који иде до тв тј боксова, а оптички иде до модема.
kako se dobija od MTSa 18 meseca besplatno? Posto bih presao sa Exe
То само ако си на сбб.
 
Да, баш тако излази коакс кабл који иде до тв тј боксова, а оптички иде до модема.

То само ако си на сбб.
Zasto onda zvanican radnik koji tamo nije tek neko, meni daje infos da gde je optika, ne moze D3 Cam ?
 
@Borussia @gvlada

Nazalost u pravu ste i jedan i drugi.
Informacija iz prve ruke. U nekim delovima grada nema DVB-C preko optike i ide EON, znaci IPTV, u nekim ima (ffth catv converter ili kako su ga u Exe netovci popularno zvali WD, cuveni crveni :D ), zavisi od dela grada. Dakle, kako se kome zalomi, negde ima - negde ne nazalost.

Dakle, da bi znao da li kod tebe moze ili ne, moras da im kazes adresu i dobices tacnu informaciju da li ce televizija ici preko DVB-C (D3 Cam ili neki DVB-C box sta god) ili EON IPTV preko optike (ako naravno ima optike tu).
 
Poslednja izmena:
@Borussia @gvlada

Nazalost u pravu ste i jedan i drugi.
Informacija iz prve ruke. U nekim delovima grada nema DVB-C preko optike i ide EON, znaci IPTV, u nekim ima (ffth catv converter ili kako su ga u Exe netovci popularno zvali WD, cuveni crveni :D ), zavisi od dela grada. Dakle, kako se kome zalomi, negde ima - negde ne nazalost.

Dakle, da bi znao da li kod tebe moze ili ne, moras da im kazes adresu i dobices tacnu informaciju da li ce televizija ici preko DVB-C (D3 Cam ili neki DVB-C box sta god) ili EON IPTV preko optike (ako naravno ima optike tu).
Ali ako optika dolazi do zgrade, kakve onda ima veze koji je deo grada ? Zasto negde ima ffth catv converter a negde ne ?
 
Dobio sam informaciju od nekih ljudi iz Exe-Net-a da je direktno sa vrha naređeno da kanali budu lošiji, tj. da se HD degradira u SD. Nisu baš bili voljni da pričaju o detaljima, ali je ovo još jedan dokaz da Supernova sistematski ubija sve ono što je bio Exe-Net.
 
Dobio sam informaciju od nekih ljudi iz Exe-Net-a da je direktno sa vrha naređeno da kanali budu lošiji, tj. da se HD degradira u SD. Nisu baš bili voljni da pričaju o detaljima, ali je ovo još jedan dokaz da Supernova sistematski ubija sve ono što je bio Exe-Net.
A sta time zele da postignu? Jel su ti kanali u sd i na mrezi kopernikusa/move ili su tamo u hd?
 
f**k,
Knjaževac isto prelazi na Supernovu. Danas me zvali.
 
Zvali me su me 4 puta is SN do sada i bukvalno mi prete da ce mi ugasiti signal ako ne potisem novi ugovor, ali nikad mi nisu odgovorili kada ce se to desiti u slucaju da ne potpisem.
Jel zna bilo ko sta se desava ako ne potpisem novi ugovor vec nastavim da teram ovoj postojeci exe paket?
TV mi je skroz nebitan neka gase, ali mi je za net bas frka ako ugase.
 
Ne dešava se ništa do kad ne reše da povećaju sve cene. Zvali i mene nekolko puta, ali nije bilo ni pretnji ni ubeđivanja
 
Nazad
Vrh Dno