Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Sto se nisam obratio,pa vidis kad potpises ugovor na dve godine i onda imas zivot koji traje te dve godine i ne vodiss racuna mnogo o jebenom ugovoru da ti traba pismeno da se obratis i procitas tu stavku koja pise negde malim slovima,i nisam te pitao i trazio od tebe savet da mi popujes vec od ljudi koji su imali slican problem.
Bez nervoze, ukoliko ti se ne svidja cena ili usluga mozes raskinuti kad god hoces, ne moras se pismeno obratiti 30 dana ranije i ne postoji otkazni rok od 30 dana, doduse to postoji za sisanje ovaca. Ko ne veruje neka baci pogled u temi mts box paketi.
 
Poslednja izmena:
U Leskovcu je takođe sprovedena promena sa Exe na Supernova TV signal koji za sad nije skremblovan. Sinoć me je zvala operaterka i obavestila me da uz zamenu opreme imam pravo 6 meseci besplatno uz Super Plan 2. Međutim, pošto nisam zadovoljan predlogom, čekaću da Telekom izvrši jednostrani raskid. U međuvremenu ću gledati da izborim više, s obzirom na to da aktuelnom kampanjom daju sada 3 meseca na probu, eventualno time kupim dodatno vreme i konačno raskinem ugovor, ako ne bude bilo drugačije moguće.
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje jedno, imam exe net ugovor do 28.09 2022 i sad odem u poslovnicu da se raspitam sta kako dalje da vidim za neki ugovor pise da mi istice 2024 godine,izgleda mi da su mi automatski produzili ugovor jos dve godine po istim odredbama ugovora ako je tako onda mi odgovara a ako nije i vrate punu cenu paketa onda ce da bude svasta samo se nadam da se da mi ostane ista cena ili ce da bude svasta ,cekam racun za pa cu da vidim ,jel imao neko ovako iskustvo? pise tamo da treba se javis 30 dana pre isteka ugovora inace oni automatski produzavaju, ok da produze ali pod istim uslovima a ne da mi vrate punu cenu a nadam se da nece.
Kod Beogrida sam imao situaciju da po isteku ugovora i mojim nečinjenjem u vezi toga se smatra da sam produžio obavezu na isti period pod istim uslovima. Čak su me obaveštavali o tome.
Kao korisnika Pošte me sačekalo iznenađenje. Po isteku dve godine od potpisivanja ugovora na određeno, automatski me prebacili na ugovor na neodređeno i nešto skuplji iznos. Pročitao jesam ugovor i tamo piše o tome ali zaboravi se čovek posle dve godine a i iskustvo sa Beogridom me malo uljuljkalo.
Pitao sam korisničku službu zašto nisu, ako već šalju račune, napisali na poleđini obaveštenje o isteku ugovora i o posledicama istog. Korisnici Pošte su mahom penzioneri i ne verujem da većina pamti dve godine datum do kog trebaju da se jave u poslovnicu oko produženja. Njihov odgovor meni je bio: "Poštovani, trenutno nismo u tehničkoj mogućnosti da šaljemo takva obaveštenja". U prevodu: "Nosi se, piše ti u papirima sve, tvoj problem što ne vodiš računa i ne pamtiš".
 
Da li neko primećuje razliku u kvalitetu slike u zadnjih nekoliko dana !?! 😄
 
Tek ce biti razlike samo polako... Next-generation, napredni servisi, kanali, internet, upload...sve ce biti bolje i bolje i naprednije :D
Dobar deo kanala degradiran u SD a bio je HD i to je samo pocetak sn :D vracamo se u proslost. RTS3 pise HD i bio je HD, sada je SD, AMC degradiran iz HD u SD, takodje CNN, Euronews, DW, HRT 3,4, ove kanale za odrasle takodje vecina is HD u SD, onda Vesti svi emituju u HD ovde je SD, ma jos gomila kanala.... a plus sto su dosta dobrih HD kanala izbacili da bi ubacili TV Tamo Neko Selo, ili TV Tamo Neki Usrani 4:3 Lokalni Kanal... Astrolog... itd
Exe je imao stvarno najkvalitetiju sliku od svih, medjutim ovo sada kako je krenulo... Zalosno
 
Poslednja izmena:
Tek ce biti razlike samo polako... Next-generation, napredni servisi, kanali, internet, upload...sve ce biti bolje i bolje i naprednije :D
Dobar deo kanala degradiran u SD a bio je HD i to je samo pocetak sn :D vracamo se u proslost. RTS3 pise HD i bio je HD, sada je SD, AMC degradiran iz HD u SD, takodje CNN, Euronews, DW, HRT 3,4, ove kanale za odrasle takodje vecina is HD u SD, onda Vesti svi emituju u HD ovde je SD, ma jos gomila kanala.... a plus sto su dosta dobrih HD kanala izbacili da bi ubacili TV Tamo Neko Selo, ili TV Tamo Neki Usrani 4:3 Lokalni Kanal... Astrolog... itd
Exe je imao stvarno najkvalitetiju sliku od svih, medjutim ovo sada kako je krenulo... Zalosno
Tebra ,baš si opisao kako jeste na žalost sve će biti gore ja sam iskreno mislio da sam ja nešto umislio da tražim " dlaku u jajetu "😄,ali sam primetio kada menjam kanale na Sky -masteru da ono po malo seckaju i da je kvalitet dosta slabiji !
 
Da li postoji neka aplikacija za gledanje TV kanala, onu staru Exe net su ugasili(odavno već) , da li dobijamo mogućnost korišćenja neke druge?
 
Da li neko zna kolika je minimalna jačina signala u decibelima potrebna da bi kablovska televizija radila bez seckanja i pikselizacije?
 
Jel zna neko do kad traje akcija 14 meseci gratis za nove korisnike? (preko akvizitera i u TC Forumu licno).
Da li postoji nacin da te skinu sa NAT-a ako jednom dobijes to na svom IP-u?
 
Traje, juce sam potpisao novi ugovor, sto se tice NAT-a samo da uzmes staticku ip ili da uradis ipv6 reverse proxy kao ja i a u kurc
 
cloudflared tunnel, proguglaj ako ne uspes pomocicu ti.
Ja hostujem sajt iza nata bez ikakvih problema
 
Namestio sam hvala to je bilo u pitanju u podesavanjima aplikacije sad radi super ali sad krece drugi problem izleda da vrse digitalizaciju kod nas u krusevcu i da ce da ugase uskoro signal za tv koji nemaju resivere i da ce morati da se imaju resiveri a mi sto imamo vise od 3 tv sta ce da radimo boga pitaj 😀
 
Pa to je digitalni signal kao i do sada, mogao si da koristiš isti signal direktno u tv ili preko risivera.
Ma ja tebe razumem sta ti meni pricas tako imam i sada neato preko resivera nesto direktno preko kabla u tv ali sam cuo da ce da gase signal preko kabla da ce morati da imas resiveree za svaki tv ako zelis naravno da imaa i dalje na vise od 3 tv u kuci exe tv
 
Isti je to signal na istom kablu. Pod digitalizacijom podrazumevaju zaključavanje TV kanala - ponude. U tom slučaju ti daju 3 CAM modula za 3 TV uređaja, ukoliko TV je stariji ili nema slot za CAM modul onda dobijaš risivere. Svakako sve ostaje isto.
 
Taj famozni proces digitalizacije je završen pre nekih 7 godina ako se ne varam. Osim ako se nisu vukli neki repovi. A zapravo i jesu jer su naknadno počeli da gase analogne signale. Tako sad nema hvatanja više antenom sa krova pa kablom u stari CRT TV. Može tako samo ako imate noviji TV sa tjunerom koji podržava DVB-T2. Na taj način hvatate do tuce slobodnih kanala a ako imate stari CRT TV, trebaće neki STB.
Provajderi, sdruge strane, uz plaćanje nude svoje kanale i opremu koja omogućava gledanje: CAM, STB, Smart STB. CAM omogućava gledanje direktno kablom u TV i "otključava" kanale (nekad je moglo i bez toga npr. na Pošti), STB je nužan ako imate stariji TV ili noviji a nema ulaz za CAM, Smart STB je napredniji jer daje opcije premotavanja sadržaja unazad između ostalog.
 
Mene zvali pre neki dan, uhvatiše me na prepad, kaže neka teta, doći će da vam zamene opremu za digitalnu, odmah sam pitao pa zar ja imam analognu, žena se zbunila 😂
Druga stvar, em smanjuju kvalitet kanala, em izbacise nekoliko, em poskupljuju, em 3 tv-a samo mogu, (ja imam kući 5 tv-a) i još ja treba da to prihvatim?
Nisam upisao broj koji me je tada zvao, i sad ne znam koji je, na koji broj da ih zovem da dođu da pokupe opremu, i imam li pravo da raskinem ugovor zbog poskupljenja usluge iako imam sigurno još godinu dana do isteka ugovorne obaveze?

Edit: ima li ko iz Vlasotinca ovde a da koristi Jala net, dvoumim se izmedju njih i Vip/telenor neta
 
Nazad
Vrh Dno