Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Cekajte znaci od onog ranijeg odziva koji sam imao 1ping na speedtest mogu da se oprostim?
 
Neka me neko ispravi ako grešim, ali ukoliko ne uzmeš statičku javnu IPv4 adresu, tako je. Pošto sve prvo ide do NBG pa tek onda se vraća do Niša ili gde god pingaš...
 
То је добро питање, да ли је са статичком адресом пут краћи...
 
Možda je glupo pitanje, ali zašto je taj ping toliko bitan? Zar nije brzina bitnija? Pretpostavljam da su igrice u pitanju....
 
Svaki paket koji saljes ili primas putem interneta bilo to tekst, slika, video, prvo mora da ode do BG-a, da ga CGN obradi i posalje dalje serveru, isto tako i u povratku.
Meni je jedno vreme u VALORANT-u ping bio veci za 20ms dok nisu sredili CGN, s druge strane niko ne zna tacan broj ljudi iza jedne IP adrese, niko ne zna kakvo logovanje rade, nekad ima preveliki broj CAPTCHA pitalica, ne mozes da otvoris port, na ovom linku imas dosta informacija ako zelis da saznas
 
Meni je na destop računaru Ping 0 dok na mobilnom je Ping 5 ,stim da 5G mreža (mislim da je nešto smanjena brzina )da li je tako i kod Vas !?
 
Evo jednog divnog iskustva sa Supernovom/Telekomom.

Na ExeNet-ovoj infrastrukturi sam. U sredu u 11:30h nestanu sve usluge. Pozovem SN call centar gde me sačeka snimljeno obaveštenje da u nekih 10-ak gradova trenutno "ima problema" i mole za strpljenje.
Neko je odlučio u sred srede da poradi po Srbiji na svojoj infrastrukturi i to je sakrio/opravdao nepostojećim problemima, ali, 'ajd, nije ni prvi ni poslednji put.

Međutim, evo, 96 sati kasnije, još uvek nemam ništa od usluga.
Kontaktirao nekoliko puta i call centar telefonski, i podršku e-mailom... svo vreme se baš trude da u što kraćem roku srede problem...

Inače, ekipa koja je čačkala po optičkoj kutiji je nešto zeznula oko mog priključka (loše postavljen konektor, ili oštećen, ili oštećenje kabla), jer na ruteru se otada uključila crvena lampa za LOS.

I eto, tako... Šta da se radi? Dešava se...

Već je kontaktirano nekoliko alternativnih provajdera da od sutra provere tehničke uslove. Biće "zbogom velika zla imperijo" u najkraćem mogućem roku. Bednici...
 
Da li nije problem nekom od vas koji imate preko exe net da mi stavite test brzine? Bas me zanima da li je kod mene samo problem :D
 
Kod mene normalno sve
 

Prilozi

  • IMG_20220417_133539.jpg
    IMG_20220417_133539.jpg
    101.6 KB · Pregleda: 106
13043710630.png


Meni je normalno
 
I meni je internet normalan ... dok TV i dalje ne radi ... od utorka 12.04. u podne ...
Zvala me neka gospodja iz njihovog info centra da mi ponudi nove pakete jer će po njenim rečima stari EXE paketi da se ugase i biće prilagodjene brzine postojećim ponudama ... dakle, degradacija ... Meni je zbog posla bitna brzina uploada ... pazite sad ovo ... u ovim regularnim paketima im je naveći upload 20Mbps ... a sledeći, veći je 100Mbps .. I to je ok, ali ... Uslovljen sam da uzmem i TV, dakle ne mogu ovu brzinu samo Internet paket, što je malo džukački ... paket će da košta 4.499din ... džukački je i to jer ne daju punu specifikaciju usluge na sajtu, nigde nisu naznačili brzinu upload-a ...
Voleo bih da se jednog dana probudim u ovoj zemlji i da vidim da se 90% stvari ne radi na hohštaplerski način ...
Zemljak, imas pravo da raskines ugovor.
meni skremblovano vec nedelju dana x)
Za sad ne bi trebali da diraju net, osim sto nekima sa 100mbps povecavaju na 150mbps, naravno bez bilo kakve informacije o uploadu.
Mene zvali i kazu mi imaces brzi net, ja pitam koja brzina ona kaze 100mbps (fazon imam 150 sad)....


Znam i raskinuo bih, al' sam znaš da ovde u banji nema nikakvih opcija ...
.. a SokoWireless mi ne pada na pamet (brži mi dial-up bio) ... :))
 

Prilozi

  • 2022-04-18_061838.jpg
    2022-04-18_061838.jpg
    117.3 KB · Pregleda: 86
Ja sam platio penale kod SokoFibera 7000 din da bi se otkacio od toga, u ugovoru brzina 80, do mene dolazi 30 xD
Iskreno ne znam sta da radim isto kao i ti, treba mi upload...
 
Sad mi svi kanali imaju pikselizaciju,ne radi ni jedan . Kakvi su ovo debili . Sve je radilo normalno do pre neku nedelju .
 
"izborio" sam se i kao dogovorio za prelazak na drugi paket, 200/20, Move uredjaj i 3 meseca po 50%, realno ne mogu da se napinjem vise s njima i popustio sam...
 
Možda zbog Pošta Neta koji je tamo (bio) prilično zastupljen. 🙄
 
Zanimljivo da move usluge ima u sokobanji ali nema u Nisu

Ko ti kaze da nema u Nisu? Imas u Nisu njihovu retardiranu koksijalnu sn tj bivsu kt mrezu sa movie uredjam i predji lepo covece. Pre nego sto su postali sn pokrili su skoro ceo grad tako da.... Kukas toliko godina i cekas da ti neko dodje kuci i kaze evo uvodimo ti klasicnu sn i donosimo ti movie? 1000 puta sam ti rekao predji u klasicnu sn i uzivaj u carima njihove "napredne" tehnologije ili lepo plati EON i imaces mnogo vise ali ti... Pusti nas koji nismo toliko "napredni" da uzivamo u ovom sto imamo. I ja bih voleo da dobijem na loto i nadam se ali krastavac nece... ne igram.
 
Zanimljivo da move usluge ima u sokobanji ali nema u Nisu
Ja sam im slao mejlove, pretio tuzbom, napinjao reko sam da bez move, 20mbps upload i bar 3 meseca benefit necu da potpisem ugovor.
Inace mogu sve zive kombinacije, moj kolega je dobio 10 meseci 50% popusta
 
Ja sam im slao mejlove, pretio tuzbom, napinjao reko sam da bez move, 20mbps upload i bar 3 meseca benefit necu da potpisem ugovor.
Inace mogu sve zive kombinacije, moj kolega je dobio 10 meseci 50% popusta
A sto si pretio tuzbom, zati sto si bio pod ugovorom a oni ti ukinuli kanale?
 
Najviše što "su davali " ako pređeš sa manji na veći paket 3 meseca po 699 dinara ili tako nešto a 50% za 10 meseci to je premija ako si postojeći korisnik!
 
A sto si pretio tuzbom, zati sto si bio pod ugovorom a oni ti ukinuli kanale?
Nepostovanje ugovora, kako oni mogu mene da tuze tako mogu i ja njih.
Mogu da im kazem da sam uskracen za medijski javni servis za koji placam pretplatu blabla truc truc 128 raznoraznih gluposti
jer tv nemam 2ned
 
Zvao me je neko iz Telekoma dok sam bio na poslu... kaže da treba da podesim drugačije ruter. Ja inače koristim svoj ruter. Jel upućen neko šta se dešava?
 
Nazad
Vrh Dno