Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Na samom sajtu u novostima imaš:
Exe Net je drastično povećao kapacitet internet linka u Paraćinu, Ćupriji i Jagodini preko optičke mreže!

Ovo znači da su im pristupne tačke na optici, a link ka korisnicima ide wireless... Za Pirot isto znam da čekaju neke dozvole za povezivanje pristupnih tačaka preko optike.

Ovo je verujem samo prvi korak, koji omogućava da uz još nešto ulaganja ponude i GPON van Niša (u gradovima do kojih imaju optiku).

Kapacitet linka ka Nišu iz tih gradova više nije problem. A kad će GPON van Niša ostaje da se vidi.

Inače sam u kontaktu sa nekim ljudima iz exe-neta pa tako imam informacije. I samo one za koje sam 100% siguran mogu da iznosim u javnost. Ono što ne znam sa sigurnošću ne mogu da pišem ovako ili onako.
 
Pa nije Nis samo Dusanova i tamo oko TV5 zdradu naselje... pokrili su Nis optikom al za malo.. tolko o tome
 
Ako ni ceo Nis nisu jos uvek pokrili, kako onda ocekivati da uskoro pokriju i druge gradove ? To sto su povezali Nis i Jagodinu optikom nema veze sa ulaganjima koja su potrebna da se optikom povezu krajnji korisnici. Jedino resenje je izgleda Telekom VDSL ali i to njihovo postavljanje isturenih stepena ide kilavo.
 
Moram da prokomentarisem onu njihovu radnicu sa svetlim ocima sto radi na salteru, tamo u njihovoj zgradi u Dusanovoj. Zena je jednom neljubazna, uvek kada sam bio namrstena i vrlo stura sa informacijama koje daje korisnicima. Nisam jedini koji je ovo primetio, svi moji prijatelji koji imaju Exe-net i koji su bar jednom bili u kontaktu sa doticnom, zakljucili su isto. Jednostavno, nivo negativne energije u njoj je neverovatan, ne znam kako zivi sama sa sobom.
 
Moram da prokomentarisem onu njihovu radnicu sa svetlim ocima sto radi na salteru, tamo u njihovoj zgradi u Dusanovoj. Zena je jednom neljubazna, uvek kada sam bio namrstena i vrlo stura sa informacijama koje daje korisnicima. Nisam jedini koji je ovo primetio, svi moji prijatelji koji imaju Exe-net i koji su bar jednom bili u kontaktu sa doticnom, zakljucili su isto. Jednostavno, nivo negativne energije u njoj je neverovatan, ne znam kako zivi sama sa sobom.

+1
ziva istina, deluje kao da joj se ne zivi vise :trust:

btw, da li se zna nesto makar u vezi TV kanala?
 
Moram da prokomentarisem onu njihovu radnicu sa svetlim ocima sto radi na salteru, tamo u njihovoj zgradi u Dusanovoj. Zena je jednom neljubazna, uvek kada sam bio namrstena i vrlo stura sa informacijama koje daje korisnicima. Nisam jedini koji je ovo primetio, svi moji prijatelji koji imaju Exe-net i koji su bar jednom bili u kontaktu sa doticnom, zakljucili su isto. Jednostavno, nivo negativne energije u njoj je neverovatan, ne znam kako zivi sama sa sobom.
Mozda njen muz ne obavlja bracne duznosti :D pa je non-stop nervozna i negativna, hahaaa.
 
Ja nemam takva iskustva kad god sam otiso da platim uvek je nasmejana i raspolozena :) sigurno niste ostavili dobar utisak :p A sto se tice kanala bice ih dosta preko 150 i to preko opticke mreze, tako su mi barem rekli...
 
Poslednja izmena:
+1
ziva istina, deluje kao da joj se ne zivi vise :trust:

btw, da li se zna nesto makar u vezi TV kanala?

pre par dana su kod mene u zgradi postavljali nove kablove i u razgovoru sa radnicima
dobio sam info da se konacni spisak kanala ocekuje u toku februara meseca i mislim da
ce u ponudi biti i arene i sport klubovi
 
U Pirotu, paket 12/3 1850din

http://www.speedtest.net/my-result/3334062457
3334062457.png
 
Respect za njih!
 
Kakav respect kada im je cena za paket 28 Mbit 4120 dinara uz ugovor na 2 godine a kod smrdljivog kopernikusa je 30Mbit samo 2100 dinara uz ugovor na godinu dana a i svi ostali paketi su im po ceni daleko skuplji od konkurencije, izuzev ovog paketa od 12Mbit.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da ih ne branim, ali imaš 40/5 paket na exe-netu za 2350din, pa kaži da li je prenaduvana cena? Doduše na optici.

A šta očekuješ od wireless infrastrukture, sa pristupnim tačkama koje uglavnom jesu na optici, ali kapacitetu po jednom sektoru (anteni) od 80-120Mbps... Trebalo bi za svakog korisnika da prave dedicated link, što složićeš se nije baš isplativo, a boga mi ni izvodljivo...

Ako imaš bolju ponudu, apsolutno nemaš šta da razmišljaš.

Meni odgovara ovih 3Mbps uploada, alternativa mi je ADSL od 0.85Mbps, a cena nije nešto drastično veća (~1500 za 10/1 [8.5/0.85 realno] vs 1850 za 12/3). Ne kažem da nemam ADSL, imam, ali čisto kao backup varijantu, jer mi je jako bitno da imam net uvek (takav mi posao).

Na optici još imaš i upload boostere gde te 5Mbps uploada košta 590din (a postoje boosteri od 5, 10, 15Mbps)... Uvek treba proučiti ono što se nudi, i naći najbolje rešenje za sebe.
 
Poslednja izmena:
Da ih ne branim, ali imaš 40/5 paket na exe-netu za 2350din, pa kaži da li je prenaduvana cena? Doduše na optici.

A šta očekuješ od wireless infrastrukture, sa pristupnim tačkama koje uglavnom jesu na optici, ali kapacitetu po jednom sektoru (anteni) od 80-120Mbps... Trebalo bi za svakog korisnika da prave dedicated link, što složićeš se nije baš isplativo, a boga mi ni izvodljivo...

Ako imaš bolju ponudu, apsolutno nemaš šta da razmišljaš.



Meni odgovara ovih 3Mbps uploada, alternativa mi je ADSL od 0.85Mbps, a cena nije nešto drastično veća (~1500 za 10/1 [8.5/0.85 realno] vs 1850 za 12/3). Ne kažem da nemam ADSL, imam, ali čisto kao backup varijantu, jer mi je jako bitno da imam net uvek (takav mi posao).

Na optici još imaš i upload boostere gde te 5Mbps uploada košta 590din (a postoje boosteri od 5, 10, 15Mbps)... Uvek treba proučiti ono što se nudi, i naći najbolje rešenje za sebe.

Moj komentar se nije odnosio na njihovu ponudu optickog interneta gde je cena veoma pristupacna ali na zalost pokriven je samo jedan deo Nisa a ja sam iz Jagodine pa mi to nista ne znaci.
 
Kakav respect kada im je cena za paket 28 Mbit 4120 dinara uz ugovor na 2 godine a kod smrdljivog kopernikusa je 30Mbit samo 2100 dinara uz ugovor na godinu dana a i svi ostali paketi su im po ceni daleko skuplji od konkurencije, izuzev ovog paketa od 12Mbit. Ja bih Nislijama zabranio da se bave internet provajdingom ili bar da se ne sire izvan Nisa.

Respect sto je izmerena brzina i veca od deklarisane.
 
A zbog cega je meni obrisan komentar, jesam ja nesto lose napisao i LICNO uvredio nekog ???
 


Uzeo sam na probu mesec dana digitalne televizije i Fiber Duo Home 4 internet paket.DTV je trenutno sa preko 100 kanala i bice ih jos,cekaju se ugovori.Slika je sasvim ok a o netu ne treba trositi reci.
 
Poslednja izmena:
Gde zivis?
 
na zalost pokriven je samo jedan deo Nisa a ja sam iz Jagodine pa mi to nista ne znaci.

E moj zemljak, to i jeste problem nas Jagodinaca u odnosu na Veće gradove. Mi smo ispacelisani tako da mogu da rade samo Telekom, nesrećni Kopernikus i ona beda od Pošte. Gde je SBB, i ostali veliki igrači ?
 


Uzeo sam na probu mesec dana digitalne televizije i Fiber Duo Home 4 internet paket.DTV je trenutno sa preko 100 kanala i bice ih jos,cekaju se ugovori.Slika je sasvim ok a o netu ne treba trositi reci.

Stvarno ne trebva trositi reci.. optika rute 0 .... 14ms hahahahah daj ne zanosite se adsl i dalje bolji :)
 
Verovatno radiš u nekom konkurentnom provajderu, jer prvi put čujem da je nekome aDSL bolji od optike.
 
Ma de radim.... nego samo kazem... imas optiku + testiras na maticni server tj. provajder i imas 14ms.. pa ko koga ovde zajebava to bi u najgorem slucaju trebalo da bude 2ms
Ja tolko imam sa vdsl na exe-net speedtest

I dalje gaming iz Srbije je 0
 
Speedtest i ping. Nikad se taj ping nije uzimao za ozbiljno, jer može da daje kakve hoćeš rezultate. :)

Svaki win ima cmd i odatle se cepa pingovanje, koga interesuje taj podatak.
 
I da se ne uzima za ozbiljno ponovo bi onda iso max 8.. pa nije ni tolko nobovski site da se ne lazemo
 


Uzeo sam na probu mesec dana digitalne televizije i Fiber Duo Home 4 internet paket.DTV je trenutno sa preko 100 kanala i bice ih jos,cekaju se ugovori.Slika je sasvim ok a o netu ne treba trositi reci.

Koje kanale imas preko Exe net? Na sajtu nema konkretnog spiska. Konkretno, koje HD kanale imas?
 
@meca7812 Jesi se uplasio neceg ili ne umes da navedes koje kanale imas?
 
@meca7812 Jesi se uplasio neceg ili ne umes da navedes koje kanale imas?
Nema se uvek vremena,a sto se tice spiska kanala,nebi bilo u redu da ja objavljujem nesto sto je jos uvek u fazi testiranja.Ja kad sam postavio slicno pitanje,dobio sam odgovor da ce uskoro objaviti kompletan spisak na njihovom sajtu.HD kanala za sad ima 6,pored RTS tu su i neki manje atraktivni,ali boze moj,bice ih valjda vise.
 
Nazad
Vrh Dno