Šta je novo?

Exe Net - iskustva

И то је доста за раскид, промена услова.
 
Iskreno bih voleo da je tako. Ali, kako to dokazati, nigde u ugovoru ne piše da moraju da nam daju javnu dinamičku adresu.
 
Промењени услови коришћења. Ако не могу да приступим својим камерама нпр то ми доста, нек омогуће... а ако траже доплату опет промена услова. Видећемо колико су паметни да губе или сачувају кориснике.
Код сбб сам био преко 15 година, отишао кад било боље на ехе. Немам намеру да за свој новац будем лојалан провајдеру који мења услове. На крају крајева потписао сам уговор са ехе, не звездом која је експлодирала (требаш бити мозак да даш и такво име).
 
U pravu si za ovo s kamerama. Trebalo bi za svaki slučaj snimiti razgovor s operaterom koji traži doplatu.
A u slučaju sklapanja ugovora sa umirućom zvezdom koja je eksplodirala, tražiti da se u ugovor obavezno unese stavka kojom se garantuje javna dinamička adresa, ili još bolje statička (kao benefit za dvogodišnju ugovornu obavezu).
 
Знам да сбб снима своје разговоре, то и нагласе... да ли то ради ехе или супернова? Не сећам се да је негде напоменуто да се разговор снима. Звао сам до сада ехе, ове друге нисам.
 
I meni javna adresa mnogo znači i igra faktor kod kog ću provajdera biti. No, sa pravne strane oni se nisu ničime obavezali na takvu uslugu pa samim tim to im i nije obaveza niti nama daje prostora za raskid. Kamo sreće da takve stvari ulaze u ugovor pa da je sve crno na belo šta su čija prava i obaveze.
 
À jel kazu ti agenti da li ce moci da vec sada da se potpise nov ugovor i uzmu dekoderi?
 
I meni javna adresa mnogo znači i igra faktor kod kog ću provajdera biti. No, sa pravne strane oni se nisu ničime obavezali na takvu uslugu pa samim tim to im i nije obaveza niti nama daje prostora za raskid. Kamo sreće da takve stvari ulaze u ugovor pa da je sve crno na belo šta su čija prava i obaveze.

Ако ти нека функција ради па после не ради, довољно је. Исто као и канал који си пратио и био ти је од значаја па га они укинули. Сами су причали да је легално могуће раскинути уговор, људи користили укидање дискавери групације са сбб као и спорт клуба са разних провајдера.
 
Sa drugog foruma u vezi CG Nat-a kod Supernove:

Nakon prelaska kod ovog ISPa, primetio sam da mi je u nekim igrama (For Honor) nat type strict (u prethodnom stanu je bio Open, kao i kod mene kuci gde sam koristio MTS ADSL). Proverio sam WAN adresu i ispostavilo se da sam iza CG NATa. Posto sam se vezao ugovorom, sad moram da trazim resenje.
Koliko vidim, opcije su mi sledece:
1. Da ih cimam da me stave na javnu dinamicku IP (zavisi od njihove dobre volje, iskustva korisnika vele da je to natezanje i da retko pristanu)
2. Doplata za staticku javnu IP (to bi i moglo da prodje, batalim cigarete, samo ako bi to resilo problem)
3. Neki od VPNa (skuplja varijanta, a ne znam kako bi se odrazilo na latenciju i brzinu, narocito jer ne znam kako to funkcionise u Srbiji).

Poslao sam mail Supernova podrsci (kod mene je ex Kopernikus provajder).
Šta mi je ciniti?


Njihov odgovor:

"Poštovani,

U skladu sa potpisanim Ugovorom operater je u obavezi da omogući korisniku pristup internetu, što je Vama omogućeno.
Javna IP adresa nije predmet Ugovora.
Kao što smo naveli, zakupom fiksne IP adrese obezbeđujete javnu IP adresu.
Stojimo Vam na raspolaganju za sva dodatna pitanja.
Srdačan pozdrav, vaša Supernova"
 
Нико нема уговор са суперновиом.
 
Nema, ali zar misliš da će nama drugačije odgovoriti na isto pitanje kad se Exe spoji sa Supernovom?
Nego, nešto se mislim. Ako se od decembra ili januara nama nešto promeni (promena programske šeme, stavljanje iz cg-nata, a ne daju prevremeni raskid bez plaćanja penala), pa počnu da nas zivkaju telefonom da potpišemo novi ugovor sa Supernovom, a mi uradimo sledeće: potpišemo novi ugovor sa Supernovom, ali bez ugovorne obaveze (Super Par Plus Move bez UO je 3.799 dinara), vidimo kakva je usluga, ako nismo zadovoljni podnesemo zahtev za raskid, a za tih 30 dana zakonskog roka koliko traje raskid ugovora, dobijamo manevarski prostor za pregovore u vezi dobijanja nekih pogodnosti.
 
https://www.exe-net.net/najcesca-pitanja/opsta-pitanja/

Питање под 2, одговор који следи:
DA LI EXE NET ZA IZLAZAK NA INTERNET KORISNICIMA DODELJUJE PRIVATNE IP ADRESE?
Svi korisnici Exe Net usluga pristupaju Internetu putem javnih dinamičkih ili statičkih IP adresa.

Одлично, то је нешто што је Ехе гарантовао и то је промена услова ако нас супернова натује.
Хвала, calexx ante portas на сугестији. :)
 
Poslednja izmena:
Odlična informacija, hvala obojici i od mene. [emoji4]
 
Доказ да ехе био касветна фирма... ускоро постаје напредна...
 
Da podelim svoja iskustva u vezi kvaliteta slike, posto se to pitanje stalno provlaci kroz vise tema na forumu. U testiranju koriscen televizor Lg 4k 49UJ7507, eon aplikacija, eon box, mts stb, exe-net dvbc kablovska direktno na tv-u. Podesavanje slike apsolutno ista za svaki izvor, bilo da je dvbc, webos eon aplikacija, hdmi ulaz. Iako mnogi pricaju da je kvalitet slike bolji kod ovog ili onog provajdera, hd je hd, sd je sd i to je to, apsolutno je ista slika bilo koji izvor da je u pitanju. Vise nas je pokusalo da pronadje bilo kakvu razliku u slici ali niko nije video razliku. Jedina razlika je sto prenos programa na dvbc tjuneru ukljucujucu i dvbc na eon boxu par sekundi brzi od iptv-a (eon aplikacija i mts stb). Iako sam chitao mnoge price da je razlika i do 30 i vise sekundi. To je od mene, neko ce se sloziti a neko nece, sve u svemu uzmite ono sto vam je najpovoljnije, pa za dve godine opet u krug, samo neka postoje akcije a ne da medjusobno prave dil i deru korisnike. I da napomenem onima koje to zanima, satelitski CS je kod mene mnoooogo stabilniji na mts optici nego na koaksijalnom sbb internetu.
 
У Ехе нету и даље немају појма шта се дешава или макар само тако кажу...
 
Na poziciji 169 umesto kanala "Now 90s" se privremeno (od 19. novembra do 27. decembra) emituje "Now 80s".
Ako ga Supernova u međuvremenu ne izbaci. [emoji4]
 
Jel probao neko da raskine ugovor sa exe netom? Ja sam zadnji potpisao davne 2014 cini mi se i od tada se on automatski obnavlja. To bi bez problema trebalo da se raskine, pa me zanima jel jos neko ima slicnu situaciju a zeleo bi da raskine ugovor ili je vec raskinuo?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Dešava mi se da pokušam da komentarišem neke vesti na B92, ali mi izbaci poruku da sam već slao komentar, iako nisam. Čini mi se da sam iza ISP NAT-a?
 
Brljavi to kod njih nešto, pošto ja nisam ni na CG-NAT niti na ExeNet-u (na ZLOrion optici sam) i istu stvar je tvrdilo kad sam pokušao komentar da pošaljem.
 
Aha, ok, hvala za info.
Zaboravio sam da dodam da me gomila sajtova sada pita da resavam captcha, pre nije bilo toliko izrazeno.
 
Proveri na ruteru koja je IP adresa dodeljena WAN konekciji koja služi za net i uporedi je sa adresom koju tu prikazuju "what is my ip" sajtovi pa ćeš znati 100% sigurno odgovor na pitanje CG-NAT.
 
Proveri na ruteru koja je IP adresa dodeljena WAN konekciji koja služi za net i uporedi je sa adresom koju tu prikazuju "what is my ip" sajtovi pa ćeš znati 100% sigurno odgovor na pitanje CG-NAT.

Identicne su, tako da me nisu NATOvali? :)

@ jorgovan:

Sta mislis, zbog cega je tako? Bukvalno u poslednje vreme me retko gde pustaju da pristupim bez toga.
 
Stiglo i pismeno obaveštenje.
Možete da vrištite kol'ko hoćete. [emoji16]
4dbeaa89050bea48505377e88cd3da4f.jpg
 
Aha, ok, hvala za info.
Zaboravio sam da dodam da me gomila sajtova sada pita da resavam captcha, pre nije bilo toliko izrazeno.

Ovo se i meni dešava u poslednje vreme a na orionu sam. Isto me zanima da li je to nešto globalno ili šta. Ovaj sajt npr uopšte ne mogu da otvorim https://www.slamjam.com Kaže

Why this blocking? Something about the behaviour of the browser has caught our attention.

There are various possible explanations for this:
you are browsing and clicking at a speed much faster than expected of a human being
something is preventing Javascript from working on your computer
there is a robot on the same network (IP xxx.xxx.xxx.xxx) as you
 
Nemam pojma o čemu se radi. Uspevam preko VPN-a ali ovako neće.
 
Nazad
Vrh Dno