Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Само овај код мене има један антенски излаз али је назив модела исти PTR3282D WDM Optical Receiver.
 
I kod mene dolazi do sličnih problema, u nekom trenutku secne slika i dolazi do desinhronizacije.
Nestaje promenom kanala i vraćanjem na prethodni. Prvo mislio da je do konektora koji ide u tv, zamenio ga, signal 100/100 ali je problem ostao.
 
Имао сам на почетку два модела оптичких рисивера, исти или слични оном са слике. Било је слабијег сигнала и сецкања канала, док ми нису донели овај са линка.
https://www.diytrade.com/china/pd/13058027/PTR3282D_WDM_Optical_Receiver.html

Ti gvlado sve dobijas novu opremu. Posebne dekodere za premotavanje, android, FTHH risivere... :D
 
Нови корисник, нова опрема... шта мислиш да сам једини добио и да Ехе нет има само 10ак корисника који се јављају на бенчу?
 
Ako daju novu opremu zasto nisu zamenili opremu i starim korisnicima?
 
Kod mene crtani kanali danas desinhronizovani klinci primetili....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Zašto nema isti broj kanala na njihovom x96 boxu kao što ima na "obicnoj" kablovskoj?
 
Hm, bas su majmuni ovi iz exeneta.
Tamo oktobra valjda, sestra potpisala ugovor za opticki paket, smart duo 1, sa promocijom 12 meseci po 1 din.
Januara, kad vec, preselili se na novu lokaciju. Nije bilo uslova za optiku. Uglavili su wifi paket, iptv+net 14/2. Sestra potpisala novi ugovor, ovi radnici na terenu joj rekli da ce da se nastavi pod istim uslovima kao stari, tj. da se produzava promocija i to. Poverovala im, nije obracala puno paznje na ugovor, ali u ugovoru nista ne pise o promociji.
Stigao racun za februar. Nema nikakve promocije i slicno. Napravio tiket, zet ih zvao danas i kazu, to je to, novi ugovor ste potpisali, nista od promocija (valjda ovi wifi paketi nemaju promocije), stari paket/ugovor je ponisten. Kazu raskidanje ugovora samo ako se plate sva 24 meseca.
Mene zanima, onaj novi zakon sto je donet u vezi raskidanja ugovora, jel to vazi samo ako se potpise ugovor sa nekom vrstom promocije? Ako je kao u nasem slucaju, da nema nikakve promocije (novi ugovor), onda mora 24 meseca da se plate?
Verovatno sestra nece raskidati ugovor, jer i nema alternative bas. Ali me zanima, kad bi se islo na raskidanje, da li bi moglo da se plati ovaj mesec i onih par meseci sto se koristio opticki za 1 din (naravno puna cena)?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Стари уговор поништен. Готово...
Нови уговор ако нема никаквог попуста може одмах да раскине без пенала. Ако их је било, нпр плаћала 50% цене, мора платити тих 50% колико је користила.
 
Ako je prvi ugovor, mora se platiti i setup-taksa za priključak koja iznosi 12000 dinara.
 
Da, nema nikakvog popusta.
Znaci ipak se moze raskinuti.
Drugi je ugovor. Da, i ja sam razmisljao o toj taksi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sad sam tek slikao ono što su mi ubacili, pošto mi je nepristupačno, evo kako izgleda, i plus neka bela kutijica kockasta bez ikakve oznake.
80f6879f60f2d8076cb2a814824c4cc1.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Pa da, to je ta kombinacija.
a7b29fd04d4ba4acc66b63cf0778aa6d.jpg
 
Ради тв и тел а нет не. На тел се не јављају.
 
Сад ми ип 213,
Location: Podgorica, 16 ME
ISP: Drustvo za telekomunikacije MTEL DOO
 
Одговорили из Ехе, раде на систему да би проширили капацитете и растеретили саобраћај те у одређеном тренутку поједини корисници остану без интернета.
 
Inače, seckanja kanala kod mene više nema, kanali sada rade sasvim dobro bez izuzetka, niko od njihovih ekipa nije dolazio, a gde je bio problem ne znam, ali očigledno kod mene u kući nije.
Uglavnom, problem rešen.
 
Одговорили из Ехе, раде на систему да би проширили капацитете и растеретили саобраћај те у одређеном тренутку поједини корисници остану без интернета.

Da, obično kad neke korisnike isključiš saobraćaj se rastereti :d (mala šala)
 
15 канала се изгубило, ХД Дискавери, још неки хд и 10ак локалних канала (које вероватно нико и не прати).
 
Stvarno ga preteruju sa tim svakodnevnim ubacivanjem i izbacivanjem kanala.
Što bi nekad i hteo da sortiram 20-30 meni bitnih kanala, sa ovakvim njihovom svakodnevnim eksperimentisanjem je Sizifov posao.
Jedan od TV-a u kući mi svakog dana nudi ponovno skeniranje kanala jer su nešto promenili. Danas mi ponudio skeniranje i pronašao je 386 kanala, sad opet pustim i pronađe 393 kanala. Juče je bilo 396.
A net večeras katastrofa.
Pustim posle 3 meseca da skinem neke serije preko torrenta i brzina downloada ide u kilobitima...
Speedtest ne prelazi 25 Mb/s

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
То је и мени чудно за тв канале. Није их било, назовем и питам шта се дешава и решићемо... ускоро се враћају... како могу испасти или зашто би их неко избацио па после вратио итд...
 
Nazad
Vrh Dno