Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Kako je dosla majka, tako su dosli i problemi. ;)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Proradilo i kod mene al nije bas bajno al bitno da sljaka. Pocetak bulevara je i pitanju kod maksija.
 
Status sa sajta: Zbog prekida na sistemu prenosa došlo je do delimičnog prekida saobraćaja u prime time-u u trajanju od 7 minuta.

Možda je "majka" odvrnula torent.
 
Da, imamo trenutno Fox HD kanale u Nišu.
 
Ехе убацио неке нове канале као тест. У питању су Др ТВ, К1 и Казбука али на сва три иде најава овог задњег.
 
Kao malo bolje radi net večeras. Kod ostalih?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Meni od kad se sinoc opravio radi normalno.
 
Malo zeza, ali nije strasno. Oseti se da je nesto slabije nego pre ovog problema.
 
Ima li još koga iz Vlasotinca, ja u ovom momentu nemam nijedan kanal?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ne radi vraćanje unazad preko aplikacije, IP adresa locirana u Podgorici. Šta rade sa tim adresama više, ne mogu da ih razumem...
Jel primetio još neko nešto čudno? Od kako ih je telekom kupio ni jedan dan nije prošao bez nekog problema
2020-03-23 15_45_45-What Is My IP_ - Shows your real public IP address - IPv4 - IPv6.png
 
proveri da isp nije od mtela da ne koriste te ip adrese ili koriste link iz cg ako je neki pukao sto je takodje moguce.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Exe insajderi, kako stoje stvari, ima li šanse da se makar malo poboljša situacija sa saobraćajem u popodnevnim i večernjim satima?
 
Da li i Exe ima problema sa brzinama odkako su poceli sa policijskim casom?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pa teško ratmislite sami, malopre na cnn slučajno listajući kanale, neka tema kao problemi provajdera zbog korona virusa, svetski problem, nije to samo kod nas.... Nijedna mreža nije predviđena da baš svih 100% u isto vreme koriste maksimum protoka.....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ту је проблем, мора бити резерве.
 
Radi se o tome da degradacija nije 20-30%... recimo meni se umesto 150MBit isporučuje 15-25MBit. Nadam se iskreno da rade makar na delimičnom proširenju kapaciteta.

Inače, da je problem velikim delom kod Exe-a govori to da npr. sa akademske mreže u tom trenutku izvlačim skoro maksimum sa istih destinacija.
 
Ja nemam nikakav problem sa brzinom ni sad ni uvece na dve lokacije, nema zagusenja. Najbolje im pisi na podrsku vise puta da pogledaju jer ko zna sta je. Ja tako resavam sa njima kad imam neki zahtev. Samo budem dosadan.

Nema sanse da oni imaju problem sa protokom, ipak im je telekom vlasnik..To samo moze biti neki slucaj sporadicno. Eventualno nesto u tvom naselju. Mada kod njih je gpon pa opet tesko...
 
Nije sporadično, javilo se pre neko veče 4-5 osoba ovde. A i sami su na sajtu napisali da je opterećenje mreže veliko. Moje pitanje je da li rade na proširenju kapaciteta ili makar neka akrobacija koja će malo poboljšati stanje na njigovoj strani.
 
Ne mozemo mi ovde na forumu da znamo sta je i kako jeste. Mozda neko ima problem kuci pa misli odmah je do provajdera.Meni se to desilo najmanje 4 puta dok nisam kupio druge rutere.

Po mom iskustvu sa njima na mail, moze ispasti ko zna sta.

Sad sam zvao drugara iz Niske Banje, znaci skroz drugi deo grada. Kaze sve mu sljaka perfektno uvece. Dakle mozda je tvoje vlakno zaguseno? Ne znam lupam, najbolje je njima mail.
 
Kod mene su kanali AlJazeera Balkans, RTS Svet HD, HD Superstar, Prva Plus, Prva Max, Prva Life, Prva Kick, Prva Files, Prva World, HD Agro TV, HD Zvezda TV, HD Kitchen TV, Film Klub, Film Klub Extra i TV Dox potpuno neupotrebljivi, pogotovo uveče, usled konstantnih seckanja, trzanja, zaleđivanja slike, usled čega dolazi do desinhronizacije slike i zvuka. Primetio sam da je privremeni lek za to promena na neki drugi kanal, pa povratak na prethodni, međutim nakon pet sekundi slika opet se zaledi, ton počne da kasni, tako da ove kanale uopšte ni ne pokušavam da pratim. Novembra su mi ugradili uređaj koji je trebao da reši problem, međutim ništa. Njihovi tehničari su mi tada rekli da su upoznati sa ovim problemom koji je na globalnom nivou i da rade na rešavanju istog. Situacija je ista i kod par mojih prijatelja koji su prešli na Exe.
I na kanalu Diva je bila ista situacija do pre par dana, sada više nije, jer na istom sada uopšte nema signala, kao i na kanalima HD Toxic, TV Montenegro, HD Landscape.
 
Poslednja izmena:
Zemljak, tako je bilo i kod mene, zvao više puta i slao mejlove, svaki put oni pozovu i kao evo odavde vidimo sve je u redu.
E onda uzmem snimi video od gde se vidi kako sve to secka, i zahtevao da pošalju ekipu da izmeri signal, došli su u vrlo brzom roku i izmerili da zaista signal na pojedinim TP na granici, i ubacili su mi neku spravicu pre onog huawei rutera da pojačava tv signal i sad je uglavnin ok, ponekad zna poneki kanal da secka ali ne kao pre.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ubacili su oni tu spravicu i kod mene još novembra meseca, ali kao što su i sami pretpostavili, ta spravica nije dovela do nikakvog poboljšanja. Rekoše da je problem na globalnom nivou, da su upoznati sa njim i da rade na rešavanju istog. Merili su i signal po kući, idealan je.
d1997a4ce919b411cfadae09001a6773.jpg
 
Mislim da to nije nikakva dodatna naprava za pojačavanje signala. To je konvertor optičkog signala u RF. Na njega se priključuje koaksijalni kabl. To imaju svi koji imaju televiziju. Kod mene je isto ovo od početka. Možda postoji i neki noviji uređaj koji sve radi, odnosno u koji se uključuje i koaksijalni kabl i UTP kabl?
 
Možda, ne znam šta su kod korisnika jabree ugradili. Ako može neka postavi sliku te spravice. Ja ovaj konvertor nisam imao od početka, i koaksijalni i UTP kabl su išli u ruter.
Inače, sinoć su me dva puta zvali iz korisničkog centra da im detaljno objasnim probleme sa navedenim kanalima.
 
Poslednja izmena:
Ja imam vise televizora i kupio sam odavno linijski televes pojacivac za DVB-C. Ne moze njihov taj uredjaj da nadomesti ako imas dosta kablova i splitera kao kod mene. Samo pojacivac resava.
 
Moguće, ali i kod dva moja prijatelja-komšija koji su na moju preporuku skoro prešli u Exe, iako imaju priključen samo po jedan televizor u kući, isti problem je prisutan.
Što se jačine signala tiče, na glavnom televizoru u kući jačina signala je 100%, a kvalitet 92%.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno