Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Коју брзину имаш?

Поменуо сам пре неки дан да ookla показује мањи UL док на неким другим сајтовима мери нормално. Не могу реално да пробам, са торентима није лако, пробао сам према академској мрежи у Бг али и ту није добар резултат, UL неће преко 3-4MB/s мада је можда са њихове стране нешто лимитирано. Немам тренутно ниједан јавни FTP линк да пробам.

Да није ехе негде "исекао" линк према (не од) ookla мерењу а према другима није? Једино ми нешто тако пада на памет, као што није радио линк према неким адресама.

edit: сетио сам се шта могу, добацио сам на гугл драјв један фајл од ~500MB и отишао је за ~43 секунде што је отприлике онолико колико би требало да имам. Можда је ипак потребно да Ехе мало провери зашто им OOKLA не ради како би требало.
 
Od lokalnih kanala ne radi artvizija tv golija rtv puls tv forum KA TV
Nisu toliko bitni ali samo da se zna
 
Hbg, kao da su 80te, i da postoje samo RTS1/2, a Treci Kanal ko dobije ima premiju....
Sta ce vama internet, kada imate dovoljno vremena da primetite kanale toliko? :D
 
^najbolji kanal ubedljivo ;)
 
Нешто им не полази за руком да среде проблеме. После лоших speedtest.net резултата, почео сам да користим њихов pingtest.rs и пар дана је била добра брзина али од јутрос показује очајно. Као брзина је 150/10, горе-доле док рецимо meter.net показује већи DL али не максималан али и фул UL.
Прави и реалан тест (неколико downloada истовремено, није лако ни ове брзине добити) показује нормалну брзину, око 38MBps што значи да је врло могуће да само ово тестирање не ради. Док је ишло преко speedtest.net, личило је да им је ОК оправдање да њихов сајт брља али сада и локално тестирање није баш добро. Можда је време да мало озбиљније пораде на проблему јер је speedtest често узиман као разлог за критике па не би смели да оставе да овако буде и даље.
 
Kod mene radi odlično. Doduše ja imam najmanji paket (100/40) i uvek je ta brzina. Mada kod mene je brzina sve vreme i bila maximalna deklarisana, i dok su trajali napadi na Exe, jedino što nekih 3 dana za redom nije uopšte radio net po 2 sata otprilike. U pitanju je kraj pored gimnazije (grobarska).

SM-A505FN 4/128 tt
 
Kod mojih, iznad Kole Rasic, radio je od petka sve vreme. Pre toga nisam bio u Nisu, ali kazu da nisu primetili zastoj. Isto samo net 100/40.
 
Ćao ljudi,
zanima me jel imao još neko problema pri najnovijim promenama paketa i cena ?

Naime, 1. Aprila su uvedeni novi paketi, a postojeći bi trebalo da poskupe (mada ta informacija nije baš bila očigledna), i postavljen je rok od 30 dana da se raskine stari ugovor i potpiše novi - po manje više istim uslovima.

Pošto račune plaćam elektronski, a mail kojim su poslali obaveštenje je završio u spam-u - za ovu promenu sam saznao slučajno tek pre par dana. Da skratim dugu priču i detalje - bukvalno se svodi na to da su oni povećali cenu usluge bez mog znanja.
Zvao sam, išao do njih, pisao molbu da mi izađu u susret i dozvole da pređem na novi, po ceni ekvivalentan paket, kao što je moglo tih prvih 30 dana, ali je to odbijeno uz obrazloženje: "pa onda će svi to tražiti ".

Pisao sam kasnije na grupnom četu gde ima 15ak ljudi, i ispostavilo se da je još nekoliko njih u istoj situaciji, tj pojma nema o promeni cena. Čak su oni mene ubeđivali da grešim i da su računi isti (a zapravo račun sa povećanim cenama prvi put stiže sledećeg meseca). Tako da predpostavljam da će mnogi tek tada primetiti promenu.

Ne znam, ovo mi deluje baš nekorektno sa njihove strane. Mislim nije to neka para - u mom slučaju je razlika 300 dinara, i nije to tako bitno - koliko način na koji su to odradili.

Čak mi ovo i ne deluje zakonito - jer po istoj logici mogli su da povećaju cenu i na 1000 evra, pa ko ne vidi i ne otkaže ugovor na vreme - upecao se i mora da plati?

Čudan neki customer relations management :)
 
Što se tiče problema sa speedtestom, evo u Nišu na laptopu (kabl):
d45a5ce9-0528-48f1-8094-19545e6cc72c.png


U standardnim paketima nema ul preko 200, jeste da pokaže nešto malo malo manje upload od downloada (i namerno nisam birao Exe server nego mts).

Da napomenem da mi je CPU usage kad merim ovo 100% na jednom jezgru procesora. Inače u laptopu imam i5-6300U.
 
Pozdrav razmišljam da uznem Smart trio 2 paket 150/60,pa me interesuje kakva iskustva imate, sa njim,kakvi su kanali, inače do sada sam bio kod Jotela što se tiče kablovske, a internet mi bio kod Telekoma, hteo sam da uznem trio paket kod Sbb, ali nemaju tehničke uslove,tako da trenutno vagam između ExeNet i telekoma,inače kod Telekoma mi net bio 20/4.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav interesuje me vasa iskustva koja imate kod ExeNet,da li se isplati da se predje kod njih,razmislav da uzmem paket Smart trio 2,kakva im je ponuda kablovski kanala
 
Pozdrav razmišljam da uznem Smart trio 2 paket 150/60,pa me interesuje kakva iskustva imate, sa njim,kakvi su kanali, inače do sada sam bio kod Jotela što se tiče kablovske, a internet mi bio kod Telekoma, hteo sam da uznem trio paket kod Sbb, ali nemaju tehničke uslove,tako da trenutno vagam između ExeNet i telekoma,inače kod Telekoma mi net bio 20/4.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Ja imam 150/60 skoro dva meseca radi dobro brzina uvek ista
 
Što se tiče problema sa speedtestom, evo u Nišu na laptopu (kabl):
Пре неки дан је било шућмурасто али пар дана ради како је и пре радило. Не знам да ли су у окла или у ехе нешто урадили али сада све личи на оно пре напада.
 
Može li neko u atachu da mi postavi celokupnu listu kanala za područje Niša?
Hvala
 
Što se tiče problema sa speedtestom, evo u Nišu na laptopu (kabl):
d45a5ce9-0528-48f1-8094-19545e6cc72c.png


U standardnim paketima nema ul preko 200, jeste da pokaže nešto malo malo manje upload od downloada (i namerno nisam birao Exe server nego mts).

Da napomenem da mi je CPU usage kad merim ovo 100% na jednom jezgru procesora. Inače u laptopu imam i5-6300U.

WOW. Koliko košta ovo zadovoljatvo?

Hoću i ja simetrični net od 500M!!!
 
Мораш прво да постанеш поглавица јер се ваљда и пакет тако зове. ;)
 
Je l se jos nekom povecao racun za ~300 rsd?

Ovo su mi odgovorili na pitanje zasto mi je racun veci:
Poštovani,

do povećanja cene je došlo zbog poskupljenja pojedinih usluga, prvenstveno zbog povecanja zakupa stubova elektrodistribucije za 100% od 01.01.2019. a koje direktno utiču na formiranje krajnje cene prema potrošaču.
Exe Net je na osnovu Opštih uslova a po Članu 3 stav 7: "U slučaju promene Opštih uslova ili Cenovnika, Operator će o tome obavestiti Korisnika 30 dana unapred, objavom na svojoj Internet strani www.exe-net.net ili putem elektronske pošte.", objavio na sajtu novi cenovnik, novu Vest o promeni i svima koji su ostavili email, poslao na email obaveštenje. Nazalost svi kablovski provajderi moraju da povecaju cene kako bi neometano mogli da izmiruju obaveze prema EPS-u.
 
Najavljeno je. Bilo je price u temi :(
 
Najavljeno je. Bilo je price u temi :(

Pretrazih njihov sajt i zaista su to najavili kao vest na sajtu i to pod naslovom: "EXE NET NOVA PONUDA PAKETA!"
Vest u fazonu: "ej, imamo nove pakete (kopije starih sa smanjenom brzinom itd); baj d vej, zajǝbo nas EPS pa cete da placate 300 rsd vise ako ne predjete na iste".

Mislio sam da je ta cena bila zagarantovana ugovorom?
 
Poslednja izmena:
^nije zagarantovana cena ugovorom odaaavno (ni kod kod providera bilo cega), bas zbog ovakvih mogucnosti.
A ExeNet to bas pogadja najvise, ostali su mnogo vise gledali da izbegnu EPSove bandere izgleda.

Bila je vest, extra skrivena, da se povecavaju cene postojecih paketa.
 
Zasto je tako nesto legalno?

U sustini, Exe net pruza odlicnu uslugu i vredi i sa ovim povecanjem cene. Ali me nerivra sto su ovakve stvari moguce.

Sta ako ja napravim los poslovni potez i izgubim deo zarade. Je l' mogu da smanjim cenu racuna na tu foru? "Ղbg, manji mi kucni budzet pa sam mislio da od jula placam 300 din manje? Je l' moze drugari?"

Posle 2 meseca bi mi poslali izvrsitelje.
 
Poslednja izmena:
Oni to moraju jer su i ostali posli tim putem - verovatno je njima namerno povecano odrzavanje da bi i oni korisnicima morali da povecaju, da ostali ne izgledaju toliko ocite jajare kad povecaju cene :)

Zasto je legalno? I ja se pitam iskreno, ali sad je kasno - nisu me slusali pre 10 godina dovoljno ljudi da odmah raskidaju kada operateri ovako nesto urade, inace ne bi dosli do ovakvog smaranja, da moram da pratim 10 tema da mi neki operater ne bi zakacio +1000din mesecno...
 
Nazad
Vrh Dno