Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Bice zeza oko racuna kao sto je bilo kod RV/Kop, i problemi/cekanja oko prikljucenja novih korisnika. Ali van toga, don't worry.

Kupovina znaci da ne moraju da rade da bi dobili nove korisnike i infrastrukturu :) To da li je isplativo ili ne... pa aj ovako... u komunizmu se SVE RADI, da bi imalo posla.
U kapitalizmu se kupuju firme, da bi se sto manje vremena "bacalo" na rad. Zelite komunizam?:)
 
I šta bi na kraju, jel stižu papirni računi ili ne?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Da li neko zna zašto Ginx kanal ne radi zadnjih nekoliko dana ? Da li više nije u ponudi Exe-Neta ili nešto drugo ?
 
Da li neko zna zašto Ginx kanal ne radi zadnjih nekoliko dana ? Da li više nije u ponudi Exe-Neta ili nešto drugo ?

Nesto trenutno je u pitanju, nije izbačen sa liste. Prijavi podršci na tiket pa će rešiti. Dok to ne reše ti gledaj "GAMETOON" :D

Hvala.

I ja sam dobio informaciju da je MTS kupio Exe-Net.

Budite sigurni da ovo nije istina. Aj ne palite vatru i ne pričajte svašta kad nemate tačne info. Samo unosite nemir kod korisnika koji na prvu poveruju. Nit je kupljen nit će biti kupljen.
 
Poslednja izmena:
Budite sigurni da ovo nije istina. Aj ne palite vatru i ne pričajte svašta kad nemate tačne info. Samo unosite nemir kod korisnika koji na prvu poveruju. Nit je kupljen nit će biti kupljen.

Da stavimo jednom tačku na temu o prodaji Exe-Neta mtsu. Evo mog pitanja i njihovog odgovora na to:

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg
 
Koji carski odgovor :D Tako me je pozitivno podigao :)
 
Koji android box daju za jace pakete?
 
Posle 10-ak dana sam zadovoljan, sve je ok.

Word of warning: promena sifre na korisnickom panelu vam "polomi" internet, jer je ista sifra i za pristup internetu :D . Mora da se promeni i na uredjaju... Zabrinjavajuce je sto su oni to mogli da urade umesto mene (sto znaci da se sifra cuva u plain text), ali ok, pravicu se lud :D .
 
To sto neko moze da promeni sifru ne znaci da je plain text.
 
Šifre se zaista čuvaju kao plain text i njohovi zaposleni mogu da ih pročitaju. Meni jesu kad su mi otvarali nalog za aplikaciju. Pitao čovek da stavim blabla kao i za korisnički panel.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Prolly true. Ali mogucnost izmene sifre ne znaci i znanje koja je sifra (govorim o tehnickoj strani).
 
Какву штету може да направи на корисничком панелу неко трећи? Сад сам на брзину погледао и ту су углавном информације, не може ништа да се промени осим што може да ти види неке личне податке. А не може ни да ти краде интернет. ;)
 
Mogućnost izmene šifre i "zaposleni zna koja ti je šifra" su totalno različiti momenti. Ako zaposleni zna sigurno nisu odradili hashing (jer je hash sam po sebi one-way) tj sigurno se skladišni i kao plaintext. Što je idi*tizam...
 
I da je istina, sigurno ne bi rekli nesto sto je poslovna tajna. Tipa - da , u pregovorima smo, ali jos nista nije konacno, mi hocemo da dobijemo vise nego sto su dali za Kopernikus, a oni to nece, pa smo se tu pokoskali.

To je tacno naravno, ali cisto sumnjam da zele da prodaju firmu u koju ulazu 13 godina unazad da bi bili jedni od najboljih na trzistu.
Mislim da je kao sto kazu samo glupost koju ljudi nagadjaju.
 
Mogućnost izmene šifre i "zaposleni zna koja ti je šifra" su totalno različiti momenti. Ako zaposleni zna sigurno nisu odradili hashing (jer je hash sam po sebi one-way) tj sigurno se skladišni i kao plaintext. Što je idi*tizam...

Ako su napravili neku relaciju izmedju baze podataka portala i modema - onda svaka cast! Ali intuicija mi govori da se covek samo konektovao remote na moj modem i uneo sifru tamo gde treba :) . Nebitno, ovo je samo zamerka, bilo bi lepo da je to razdvojeno... armchair security expert.
 
Razmisljam da uvedem njihov net kuci, Smart Net 2 (150/60) na godinu dana. Da li se zna koji wifi ruter daju?
 
Meni su pre tri meseca dali HG8245Q2, isto SmartNet2 paket
 
Poslednja izmena:
Meni pre mesec dana dali ovaj, paket Smart Duo 1, 100/40 mb/s.
0137a6d960480d04b2089738cce8a0f7.jpg
f97a18a51d0848262ef608523349f2e3.jpg
 
Hvala drugari, sad cu da vidim sta ima.
 
Isti sam dobio uz Smart Duo 1, ali preko WiFi tesko da izvlaci preko 40-50Mbps. Nije malo, ali to je 50% od onoga sto treba i sto izvlacim sa normalnim ruterom na 5GHz.
 
Ја сам добио одвојене компоненте, посебно рутер и посебно пријемник, рутер је Нетис и ради сасвим добро. Не извлачи ни близу на wireless вези али је то ипак из друге приче. Вероватно из оне да немам остале уређаје који могу толико. За најбитније ствари се користи кабл а да ли ће мобилни да има 50, 150 или 320Mbps је апсолутно небитно. Можда и зато што сам једини корисник, нема десетине уређаја који се такмиче ко ће више и брже. ;)
 
Koji android box daju?
 
Okej, znaci to je neki prost ruter. Onda cu da uzmem svoj 5G ac ruter, a oni neka ponesu sta treba.
 
Meni kad sve instalirali, proverili brzinu wi fi neta preko njihovog telefona i brzina je stvarno bila ta koja je i trebala da bude, 100/40. A ja mojim telefonom merim 50/30, al' meni dosta, a i šta će mi više, jasno mi je da je to druga priča.

Uzgred, rade li vam kanali HD Animal Planet, HD Motor Vision, HD SciFI i E!. Prva tri i ne sećam se kad su radila, a na kanalu E! radi samo ton, a na njihovom boxu ide i prevod. Slike nema nigde. Ne znam, možda je nešto do mene?
 
Meni kad sve instalirali, proverili brzinu wi fi neta preko njihovog telefona i brzina je stvarno bila ta koja je i trebala da bude, 100/40. A ja mojim telefonom merim 50/30, al' meni dosta, a i šta će mi više, jasno mi je da je to druga priča.

Uzgred, rade li vam kanali HD Animal Planet, HD Motor Vision, HD SciFI i E!. Prva tri i ne sećam se kad su radila, a na kanalu E! radi samo ton, a na njihovom boxu ide i prevod. Slike nema nigde. Ne znam, možda je nešto do mene?

Isto jo od kad sam prikjucio
 
Meni kad sve instalirali, proverili brzinu wi fi neta preko njihovog telefona i brzina je stvarno bila ta koja je i trebala da bude, 100/40. A ja mojim telefonom merim 50/30, al' meni dosta, a i šta će mi više, jasno mi je da je to druga priča.

Uzgred, rade li vam kanali HD Animal Planet, HD Motor Vision, HD SciFI i E!. Prva tri i ne sećam se kad su radila, a na kanalu E! radi samo ton, a na njihovom boxu ide i prevod. Slike nema nigde. Ne znam, možda je nešto do mene?
Сад сам пробао оба, телефон измери отприлике 100/100 али ми је то толико потребно да 99% користим 4G јер ситно трошим. А сви ови канали раде, једино што на HD SciFI иде пољски аудио и не могу да променим, иако у опцијама нуди и енглески.
 
kod mene nije radio SciFI, pa sam pisao podrsci, ispravili u toku od dva dana. isti modem i kod mene. telefon izvlaci oko 70/40, laptop 50-60/40, dok poslovni laptop 90/40. preko lana izvlaci 100/40.
 
Nazad
Vrh Dno