Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Ја сам писао да уз поједине пакете иде један, уз друге два или три СТБ-а али за Андроид бокс нисам нашао информацију. Врло је могуће да уз веће пакете иде и више боксова, што и јесте логично.

У последње време видим по разним темама да већина провајдера нема списак теве канала, мислио сам да је само ехе такав. Да ли је то због тога да се не прича много о томе јер има нечег нелегалног или једноставно немају неки коначан списак па да не буде ... на списку једно, у стварности друго ... онда их и не пописују.
 
Imam tri LG-ja kupljeni 2010, 2014 i 2018 i na svima isto, kanali rastrkani. I kod komsija slicna situacija sa LG televizorima. Menjao sam i opciju country ali uvek isto. Kod kopernikusa kanale lepo rasporedjuju ali kod exe nikako nece.

Ovaj problem imam i ja xD I ne znam kako da ga resim :) Iskreno, taj koji lose rasporedjuje je kod roditelja, pa im nije ni mnogo bitno, ali mene nervira! AKo neko zna nacin resavanja, extra :D Idalje mislim da je to samo do tv-a, takav mu je interfejs ili sta vec... Radi se automatska pretraga, potpuna. Znaci kako kod mog TV-a tako i kod mojih.
 
Paket duo net podrazumeva optički net i kanale na svim televizorima? Koliko televizora pokriva i da li svuda ide uređaj/kartica? Vraćanje unazad je moguće samo na uređaju?

Ako imam analognu drugog operatera, to ne smeta uvođenje njihove digitalne?
 
Dal zna neko što ne mogu da nađem kanale pomoću uređaja sa slike. Trebalo bi da je DVB-C tuner, ili sam se nešto zeznuo??
34dad17f1b7cfa9bbfc0d516f173a44c.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Сви канали су (за сада) откључани а касније ће према пакетима да буду откључани они који му припадају. Ако имаш телевизор са DVB-C тјунером, није потребан ни пријемник ни картица а уз пакете иде одређен број пријемника. Нема лимита, можеш да имаш и 10 телевизора који могу да гледају програме.

Враћање уназад иде преко андроид бокса, а колико их иде уз неки пакет мораћеш њих да питаш. Ја сам добио један а видим да овде има и више у неком пакету. Не занима ме па нисам питао колико би мени следовало, ни овај не користим. ;)
 
Сви канали су (за сада) откључани а касније ће према пакетима да буду откључани они који му припадају. Ако имаш телевизор са DVB-C тјунером, није потребан ни пријемник ни картица а уз пакете иде одређен број пријемника. Нема лимита, можеш да имаш и 10 телевизора који могу да гледају програме.

Враћање уназад иде преко андроид бокса, а колико их иде уз неки пакет мораћеш њих да питаш. Ја сам добио један а видим да овде има и више у неком пакету. Не занима ме па нисам питао колико би мени следовало, ни овај не користим. ;)

OK, ako imam analognu SBB na svim televizorima, da li ću moći da imam i (bez boksa) exe net digitalnu?
 
OK, ako imam analognu SBB na svim televizorima, da li ću moći da imam i (bez boksa) exe net digitalnu?
Како би то извео? Ако телевизори имају DVB-C тјунер, мораш на RF улаз да им доведеш ехе коаксијалац.
 
To sto ti hoces nemoze istovremeno, morao bi da menjas kablove kad menjas kablovsku. Doslo bi do medjusobnog ometanja ako ih istovremeno ukljucis.
 
Koaksijalni u RF IN, a iz AV 1 scart u TV. Daje sliku ali neće da nađe kanale.
2de654c62ec184b6759d8bd00b21a36d.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Probaću kad dođem kući. Hvala za savet. Mada nisam video da ima negde u podešavanjima da se to menja

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Mora da postoji rucna ili manuelna pretraga. Pojedini resiveri imaju taj problem jer rade pretragu po standardnom symbolrate-u od 6900, a ovde je SR 6952 pa zato nevide signal. Pretrazi barem jedan signal po ovim parametrima i on bi ostale frekvencije trebao sam da preskenira po novim podacima.
 
Mora da postoji rucna ili manuelna pretraga. Pojedini resiveri imaju taj problem jer rade pretragu po standardnom symbolrate-u od 6900, a ovde je SR 6952 pa zato nevide signal. Pretrazi barem jedan signal po ovim parametrima i on bi ostale frekvencije trebao sam da preskenira po novim podacima.
Našao sam ručno podešavanje. Kad unesem one parametre koje si mi napisao pronađe mi samo analogne kanale, dok digitalni imaju zvuk a nemaju sliku (i to je napredak). Dakle kod digitalnih signala je kao na prvoj slici. Na drugoj slici su parametri po kojima on pretražuje, pa ako znaš napiši mi šta gde da upišem. Symbol rates imam na tri mesta pa me to malo zbunjuje
69da79174f80d31205ed51f91ad91381.jpg
9ad9c81b34cb6106b9ca3358ecc30543.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@ Qiza
Ovako sam pokušavao, i 3/4 kanala ima samo zvuk bez slike. Već mi ide na živce opasno, možda je feleričan tuner.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
@ Qiza
Ovako sam pokušavao, i 3/4 kanala ima samo zvuk bez slike. Već mi ide na živce opasno, možda je feleričan tuner.
Da li na sva tri mesta da stavim isto (6952 symbol rates)??

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Najverovatnije nema. Bilo bi lepo da neko ko ima Exe potvrdi da je većina kanala sa slikom u MPEG4.

Imaš na KP polovne DVB-C prijemnike koji su MPEG4 i HD kompatibilni za 2-3 hiljade.
 
Hvala momci na pomoći, ceo dan podešavam i bijem glavu što neće da radi. Ovo može u đubre da ide.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Koji kanali imaju 120 sati i unazad i da li mogu da se ti programi premotavaju napred/nazad?
 
Koji kanali imaju 120 sati i unazad i da li mogu da se ti programi premotavaju napred/nazad?

Kanali koji imaju 120 sati unazad su sledeci (i oni mogu da se premotavaju napred/nazad):
RTS 1
RTS 2
RTS 3
O2
Prva
Pink 1
Happy
Belle Amie Nis
NTV-Niska televizija
Cinestar
Cinestar Action and Thriller
Cinestar Fantasy
SCIFI
CBS Reality
AXN
AXN Spin
Nickelodeon
Nick Junior
Minimax/Cinemania plus
Discovery
History
Srpska Naucna Televizija
Arena sport 1
Arena sport 2
Arena sport 3
Arena sport 4
Pink Western
Pink Family
Pink Film
Pink Comedy
Pink SCI-FI & Fantasy
Pink Premium
Pink Romance
Pink Thriller
Pink Action
Pink Serije
Pink Reality
 
Danas digli brzine za većinu paketa
Moj duo paket sa 80/12 podigli na 90/15
Svaka čast...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Meni je stigla SMS poruka da su povećali brzine. Pogledao na sajtu na koliko, testirao, ali kod mene je i dalje je stara brzina pristupa. Verovatno im treba koji dan.
 
Sve pohvale!

Moraš da rebotuješ ruter, tako sam ja. Ili da ga isključiš i uključiš. Onda imaš novu brzinu.
 
Download povecan za 10 a upload ostao isti.
 
Meni se upload povecao za 10mb ali download ostao isti (~93mbps). Verovatno ova Tenda igracka-ruter ni ne moze vise
 
Nazad
Vrh Dno