Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Osnovne funkcije na daljinskom rade, levo-desno-gore-dole, odabir kanala. Ostalo završava miš, vraćanje kanala, premotavanje, podešavanja aplikacije...
 
Net radi uzasno uzasno, jel oni ovo shapeuju saobracaj ili je problem u nekim cvoristima?

Brzina ka exe-netu je puna:
speedtestExeNet.jpg

Ostalo cap-ovano na 50ak Mb i manje downloada:
SpeedTestVodafone.jpg
speedcheck.jpg
testmy.net.jpg

Cak i Ratel speedtest daje samo 30Mbps u downloadu..
https://nettest.ratel.rs
ratel.jpg

Download sa Dropbox-a ~5MB/sec, sa Wetransfera 2-4MB/sec a Gdrive oko 16MB/sec

Korisnicki servis kaze nema problema nigde cim je brzina do exeneta na speedtestu puna... :smash: jel ima neko slicnih problema?
 
Net radi uzasno uzasno, jel oni ovo shapeuju saobracaj ili je problem u nekim cvoristima?

Brzina ka exe-netu je puna:
Pogledajte prilog 280478

Ostalo cap-ovano na 50ak Mb i manje downloada:
Pogledajte prilog 280479
Pogledajte prilog 280480
Pogledajte prilog 280481

Cak i Ratel speedtest daje samo 30Mbps u downloadu..
https://nettest.ratel.rs
Pogledajte prilog 280495

Download sa Dropbox-a ~5MB/sec, sa Wetransfera 2-4MB/sec a Gdrive oko 16MB/sec

Korisnicki servis kaze nema problema nigde cim je brzina do exeneta na speedtestu puna... :smash: jel ima neko slicnih problema?

Kad radis test probaj da biras MTS-ov server u Nis-u ili Beogradu.
 
Kod mene je ok. Ratel puna brzina, prema tom madjarskom, londonu i exe ista je brzina (180 MBita), ali tu su i kolege na poslu i trenutno malo zlostavljaju net tako da je nekih 20-30 MBita manja zbog njih. Inace brzina je 200/100.

Vodafon:


London:


A evo sad i prema EXE sereru:



edit: zaboravio sam ratel da ubacim

Measurement result from Jan 23, 2020 09:22:02 AM
Measurement result
Download speed 201.19 Mbps
Upload speed 95.97 Mbps
Ping 7 ms
 
Poslednja izmena:
I kod mene slabo.


Ratel:
Measurement result
Download speed 30.34 Mbps
Upload speed 18.47 Mbps
Ping 11 ms


8972313560.png

Preme exe serveru ide punom brzinom 85Mbps (100/40 paketa ali mislim da ovaj ruter 740N ne moze vise)
 
Da do rutera je to je neki maksimum koji moye da izvuce taj TP-Link.
A ovo prema ratelu i madjarima mi je cudno. U firmi nemam problema, koliko znam ni kuci ali, probacu opet kuci po podne kad se vratim pa javljam kakva je situacija.
 
Koja lokacija? Ja sam Nis centar.
 
Moguce je da poslovni korisnici imaju prioritet pa su ti brzine dobre :)
Ja sam isto Nis centar, Ratel se sada poboljsao ali ovi spoljni linkovi su jako mesoviti, mahom oko 50Mbps

Najstabilnije mi se pokazao ovaj test (server London) koje su brzine kod vas?
https://testmy.net/download

Wetransfer je sada download isto oko 5MB, evo vam jednog fajla od 900MB da probate kod vas:
https://we.tl/t-mgAAKHNLkt
 
Kod mene radi odlično, 100/40
16527b629de08a7e4c3ccee1d484d3f6.jpg
92d9fa3105a8580726b8bf3f7b78e4b5.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
mene sramota :S:

cpd98120V.png

Cim izadjem iz Srbije brzina padne ispod 50%
8973111002.png
 
Poslednja izmena:
Коју апп Ехе користи за андроид?
 
Nocu katastrofa, ne secam se da sam u zadnjih x godina imao 4x brzi upload od downloada :cigar:

ratel2.jpg

Budapest2.jpg
 
Da li imamo osnova da se zalimo?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
I kod mene trenutno stanje katastrofa. Van zemlje jedva 40MBit down. Na žici naravno.

Kad testiram exe ili net net servere ide max.
 
Poslednja izmena:
Imam paket 150/60Mbps.

Testiranje brzine ka serverima van zemlje:

Budimpešta - 44/60Mbps




London - 108/16Mbps




Španija - 32/24Mbps




Tako da definitivno nešto nije u redu na strani ExeNet-a.
 
Poslednja izmena:
Logicno je da padne brzina ako se meri van zemlje ali ne ovoliko.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Звао неко ехе? Игноришу или решавају?
 
Jel proradilo. Kod mene jeste
d50494a6b85e6a99b685496a5e8c871e.jpg
11d086947d3da4c706c36bd5c10f52ab.jpg
5225a97f20c609890f848784d78d6260.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Evo kuci. Inace lokacija na poslu 'centar'. Kod mene je uvek ok. Nikad nisam primetio te padove kao kod vas.

Exe:


London:


Madjarska:


Spanija:


Ratel:
Measurement result
Download speed 324.38 Mbps
Upload speed 97.37 Mbps
Ping 7 ms

EDIT: Evo i testmy.net
Screenshot_2020-01-24 Combined Speed Test Results.png
 
Poslednja izmena:
^Ti si jedan od retkih srecnika onda :)
Jesi li Testmy pustao sa Multithread off? Kod mene je nesto bolja situacija kada Multithread ukljucim ali dobra konekcija mora da radi i bez toga punom brzinom, a ja dobijam samo ovo (paket 150/60):

testmySingle.jpg

Koje rutere koristite? Kod mene je HG8245Q2 da nije to neki izvor problema, mada ne verujem..
 
Колико вас користи ехе тв андроид апп за премотавање на купљеном боксу, где ради како треба, који су то модели?
 
Немогуће да овде људи не користе функције телевизије 21. века.
 
Ja koristim na Sony TV (android).
Iskreno malo je ono... konfuzno... jer nije radjeno za uredjaje vec za mobilne i tablete. Moze da se koristi, ali za premotavanje npr. je potreban mis, kanale menjas bez problema pomocu daljinskog, pojacavas itd, ali recimo ako hoces da vidis listu i onda da menjas dok ne dodjes do odredjenog kanala uh...
Premotavanje i ne radi bas kao sto radi na njihovom box-u tj sa tim softverom koji dolazi uz box, jer cesto puca i vrati na live i malo je nezgodno jer moras da drzis desni klik misa i mrdas kako bi promotao sekunde i sl. nema kao kod njihovog boxa ukucas vreme ili recimo da se pojavi klizac i za tu emisiju mrdas gde ti je volja itd...
Ko sto rekoh, za mobilne i tablet ok, a kod tv-a i boxova hm... moze da prodje ali nije bas to to.
Trebala je odavno da izadje verzija i za uredjanje (tv i android box) i za LG WebOs ali koliko vidim nista od toga za sada.
 
Хвала за инфо. Да, још пре год дана они уводили нове верзије апп, за више платформи, нове уређаје и сл.
 
Android aplikacije koje trenutno imaju su stvarno lose.
Verovatno je verzija koju stavljaju na njihov box malo bolja, jel moze neko da extractuje taj APK da probamo?
 
Ja koristim na Sony TV (android).
Iskreno malo je ono... konfuzno... jer nije radjeno za uredjaje vec za mobilne i tablete. Moze da se koristi, ali za premotavanje npr. je potreban mis, kanale menjas bez problema pomocu daljinskog, pojacavas itd, ali recimo ako hoces da vidis listu i onda da menjas dok ne dodjes do odredjenog kanala uh...
Premotavanje i ne radi bas kao sto radi na njihovom box-u tj sa tim softverom koji dolazi uz box, jer cesto puca i vrati na live i malo je nezgodno jer moras da drzis desni klik misa i mrdas kako bi promotao sekunde i sl. nema kao kod njihovog boxa ukucas vreme ili recimo da se pojavi klizac i za tu emisiju mrdas gde ti je volja itd...
Ko sto rekoh, za mobilne i tablet ok, a kod tv-a i boxova hm... moze da prodje ali nije bas to to.
Trebala je odavno da izadje verzija i za uredjanje (tv i android box) i za LG WebOs ali koliko vidim nista od toga za sada.

Postavi neku sliku da vidimo kako izgleda grafika i meni.
 
Наводно верзије са боксова се везују мак адресом уређаја и не могу да раде ако се не ауторизују, нисам пробао... ако неко има може да проба.
 
Nazad
Vrh Dno