Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Код мене је неки бели уређај који извчлачи двб-ц из оптике, нема ниједан тастер на себи... само оптика улаз, излаз и коакс излаз.
 
To sto seckaju pojedini kanali je upitanju jacina signala 100%. Ili je signal slabiji i dolazi do seckanja i pokselizacije (na pojedinim ili mozda i svim Televizorima) ili je prejak pa sam sebe "gusi". Za pocetak, sto je i najlakse, probajte da, kao sto sam pisao ja i jos neki clanovi u predhodnim postovima" da se malo poigrate potenciometrom na onom exe net pojacivacu (ako imate taj pojacivac). Provajte da pojacate ili oslabite signal (zavisno od situacije) i to seckanje i pikselizacija bi trebali da nestanu.
U najgoru ruku nemate sta da pokvarite (vratite u potenciometar u prvobitni polozaj), a mnogo veca verovatnoca je da ce se situacija popraviti da sve lepo radi kako je i predvidjeno kada se nadje odgovarajuca jacina ;)
Drzim vam palceve....Sve naj :)

Zar sumnjas u mene da nisam sve proverio pre pisanja? Nije ni signal preko 100 procenata, signal uvek drzim na 90-96 procenata.
U Leskovcu imaju problem sa trzanjem slike na par frekvencija, kada sam ih obavestio popravljali su nesto i kanali na tim frekvencijama su nestajali narednih sat vremena. Ali kanali na tim frekvencijama i dalje trzaju. Do prosle nedelje i sa rts-om je bilo slicnih problema nekih nedelju dana. Na njima je da otkriju je problem.
 
Pozrav, moze neko da mi kaze kakav je ruter koji exe net daje korisnicima i koliki mu je domet.
 
Fine living gledam već neko vreme ima one emisije o renoviranju kuća itd.... uvek ili se skroz izgubi dok ima drugih kanala, ili se kocka slika...
a poslednjih par dana internet se raspada.... sto je najjače yt radi bez greške na više uredjaja, dok stranice ne otvara, niti aplikacije rade, skoro sve pokazuju da nema interneta.....


Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Niti uvode kanale koje uvodi mts, niti ulazu u opremu, dekodere... Premotavanje i dalje ne radi kako treba...verovatno cekaju da padnu pod mts skroz kao jedna firma.
 
Sad gledam pola kanal ne rade....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Sad gledam pola kanal ne rade....

Sve su popravili, osim kanala 943. HD History na kome i dalje nema signala.

Inače, zanimljivo je da kanali TV Montenegro, HD Motor Vision, Pink Kids i Cartoon Network u listi kanala uopšte nemaju ni ime ni redni broj.
 
a kako ti radi internet?
@Mr_Cojko

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Radi odlično, ne sećam se da sam sa netom nekad imao problem.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se unapred ako je ovo pitanje već ranije postavljeno (tražio sam i nisam mogao da nađem):

Da li postoji bilo kakva mogućnost gledanja exe-net televizije na računaru? Npr. za EON možeš lepo da u chrome-u odeš na sajt i loguješ se sa svojim SBB nalogom i gledaš.
 
Само андроид апликација за сада... или заувек... како су ажурни...
Постоји могућност ако имаш неку тв картицу са двб-ц сигналом или двб-ц рисивер, андроид бокс.
 
ХБО канали се изгубили са листе. Немам плаћен пакет али их нема у понуди, макар тренутно.
 
Данас се вратили... чудан Ехе по питању губитка канала...
 
Nadam se da nece.
 
Bolje bi bilo sa se pripoje i da se zna kakva se oprema daje kome. I da napokon imaju video na zahtev.
 
Naravno da ne bi bilo bolje. Najbolje je kada postoji izbor.

FullHD, ne razumem, ti više ne koristiš ExeNet, a voliš da provociraš u temi?
 
ExeNet ponuda ovakva kakva jeste je 1000 godina ispred Supernove (za optiku pricam).
 
Pre ce biti da se gube samo kod tebe nesto. Imam paket, nije bilo prekida. Stalno gledam.

Канали се јесу изгубили из листе, тв пријавио промену листе канала и када сам проверио о чему се ради није било ХБО канала. Сутрадан опет и канала има. Ако је било само код мене, ок... шта сад... раније се још неки жалили да се канали губе па враћају и сл.
Ај, кад си информисан... хоће ли убацити HD Viasat Nature i NGC HD? У понуди их има мтс, а канали нису никаква ексклузива.
 
Poslednja izmena:
https://apkcombo.com/orion-tv/rs.maketv.orionott/download/apk
Evo vam android tv oriontv aplikacija, svi kanali otvoreni u promo periodu. Hbo, cinemax, cinestar premijer. Na android televizorima je vec dostupna nova orion tv aplikacija. Za boxove instalirajte ovu verziju iz linka. Samo napravite nalog i na sms ce vam stici podaci. Besplatno je za sada. Po pokretanju odite u podesavanja i odaberite visok kvalitet slike. Uskoro i aplikacija za lg webos i samsungov tizen.
 
Bolje bi bilo sa se pripoje i da se zna kakva se oprema daje kome. I da napokon imaju video na zahtev.

FullHD ajde ne ... Supernova je dno dna. Ako se pripoji izgubice vise od pola korisnika. Ja cu prvi otici. Amateri koje je stvorila drzava da bi eto imala kontrolu medija i ne zanm cega. Osnova supernove kopernikus... dovoljno jasno sve... Ne dao bog da se pripoje jer ostacemo bez kanala koje imamo vise i bolje od te amaterske supernove a za internet i da ne pricam. Neka je vlasnik telekom nemam nista protiv, ali da ne diraju i pripajaju, vec ostave kao ekskluzivu tj kao i sto jeste trenutno.
 
https://apkcombo.com/orion-tv/rs.maketv.orionott/download/apk
Evo vam android tv oriontv aplikacija, svi kanali otvoreni u promo periodu. Hbo, cinemax, cinestar premijer. Na android televizorima je vec dostupna nova orion tv aplikacija. Za boxove instalirajte ovu verziju iz linka. Samo napravite nalog i na sms ce vam stici podaci. Besplatno je za sada. Po pokretanju odite u podesavanja i odaberite visok kvalitet slike. Uskoro i aplikacija za lg webos i samsungov tizen.

Može link i za Android TV apk?
 
Ide li kanali u orionu u nekom kvalitetnijem formatu il da ne skidam uopšte?

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
FullHD ajde ne ... Supernova je dno dna. Ako se pripoji izgubice vise od pola korisnika. Ja cu prvi otici. Amateri koje je stvorila drzava da bi eto imala kontrolu medija i ne zanm cega. Osnova supernove kopernikus... dovoljno jasno sve... Ne dao bog da se pripoje jer ostacemo bez kanala koje imamo vise i bolje od te amaterske supernove a za internet i da ne pricam. Neka je vlasnik telekom nemam nista protiv, ali da ne diraju i pripajaju, vec ostave kao ekskluzivu tj kao i sto jeste trenutno.

Odavno je proslo vreme kada je bitno samo brzina neta. Bitno ke i Video na Zahtev, premotavanje, kvalitet i mogucnost deoodera i kakva oprema se daje, a ne neko dobije Tendu ruter mini, sa dve antene a neko dobije Merkur ruter sa 5 antena!
 
Nije proslo vreme, sa dobrim netom mozes imati sve samo ako znas, a kad prepracunas to moze da ti bude mnogo jeftinije nego da placas neki skuplji paket da bi imao eto samo pojedine kanale i vise vod filmova. Npr mozes placati 'neke' servise i imati preko 15 000 kanala i je jedno 20 000 vod i to sve najnovije i sa nasim prevodom (od filmova do serija).
Cekaj, a kod supernove je sve to ok sto si nabrojao i radi? Ajde molim te... supernova ima sve najgore, niti radi kako treba, niti daju normalnu opremu, a plus sto je ograniceno na 3 tv-a i bez CAM-a ili dekodera ne mozes da gledas ni OSNOVNU ponudu a ne da vise od toga. Stvarno nenormalno ogranicitu u 21 veku na 3 TV-a... Danas bre svako u kuci/stanu ima minimum 5 tv-a. Pusti bre nekodirani signal za osnvnu ponudu i daj 5 cama svima za te dodatne stvari. Za veci paket daj i vise. Kako je sve to moglo da dok su bili analogni e sad brze bolje ajde da deremo jos narod. Mala zarada, idemo vise i vise.
Kod EXE (i ako je u vlasnostvu telekoma) imas mogucnosti da sve TV-e u kuci prikljucis, imas internet koji funkcionise fenomenalno (bili su problemi jedan kraci period ali sad je reseno i od tada nikad mi brzina pala nije), pored toga dobijas zavisno od paketa mogucstvo da gledas preko aplikacije i dodatne box-ove (android ili DVB-C u zavisnosti od paketa). Aplikacija radi, postoje bagovi, daleko od toga da je savrsena, i definiitivno nije u rangu EON-am ali RADI. Mozes da promotasa, fale kanali, tj razlikuje se IP od DVB-C ponude, jos uvek ne mogu ni svi kanali koji su u IP poniudi da se premotaju, ali opet postoji i funkcionise. Aplikacija za njihov box (za mob se podrazumeva da fukcionise) radi i na android tv-u probao sam, neki kanali su nazalost crni, dok na aplikaciji pravljenu za mob funkcionisu (govorimo o android TV-u).
Ako ti je toliko do premotavanja plati HBO GO, NETFLIX, amazon prime, ili neki 'treci' servis, ma imas gomilu servisa, imas torent, kodi itd pa gledaj, motaj sta hoces. I ja bih voleo da ima VOD, bez dodatnog boxa, tj da aplikacija fukcionise kao eon i ne znam sta i da ne moram dodatno da placam pojedine servise, ali opet uvek postoji alternativa, a i ovakvi kakvi jesu su bolji od supernove jedno 1000 puta.

To sto ti pricas i zelis jedino ima i radi kod SBB-a kako treba i NIGDE vise. Kad je bre kod neke drzavne firme nesto funksionisalo normalno? Zna se svrha drzavnih firmi. Pridruzivanje supernovi ce unistiti SVE ali SVE sto je EXE godinama imao i nudio ljudima, zato se NADAM da se te tvoje zelje NECE ispuniti, jer ako se ispuni, promenicu i kuci i u furmi, a i mnogi moji prijatelji isto misle i takodje ce promeniti provajdera. Svako ko malo razmislja glavom vidi i shvata svrhu postojanja supernove, tj poentu kupovine prvenstveno kopernikusa (i naravno parama od kopernikusa, kupovinom 2 u to vreme - vise ne - jedine slobodne televizije sa nacinalnom frekvencijom). Mislim da sam dovoljno rekao i da ce pametni shvatiti, jer ovo nije politicki forum.

Osim toga kazes nemas EXE, pa sto ti onda to smeta, uzmi EON (ako vec nemas) i zavrsi pricu, tj imaces sve to sto zelis.
 
Ala, ispriča čovek sve kako jeste... Malo se zeznuo u prvom, drugom, trećem i četvrtom pasusu, ali ok...
 
Nazad
Vrh Dno