Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Znači, moram i ja da im šaljem mail, pošto u Vlasotincu i dalje ništa. [emoji16]
 
Noćas ubačeni i kod nas Zvezda TV, Foxovi HD, HBO i Cinemax kanali.
 
Rade li nekom svi kanali iz ove android app

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Odlicno, jesi im pisao poruku ili sami ubacili?
Nisam im pisao, ujutru se pojavili. Zanimljivo, osim na Fox Crime, na ostalim HD Foxovima nema EPG-a.
Generalno, često dolazi do gubitka signala na kanalima, od jutros nema signala na Fine Living i Food Network (pored ostalih koje sam naveo pre neki dan).
Primetio sam da na kanalima koji su ubačeni kad je MTS kupio Exe Net - Star, Superstar, Agro TV, kanali Prve, Film Klub, Film Klub Extra, Kitchen TV, slika i ton idu, i nakon tridesetak sekundi do minut, slika se na momenat zamrzne, secne, ton počne da kasni, pa se kroz minut-dva sve sredi, pa nakon dva-tri-pet minuta ponovo slika secne, na trenutak zamrzne, i tako konstantno, nekad je učestalije, nekad ređe.
U vezi toga moraću da im pišem.
 
Poslednja izmena:
Pa takav sam ja problem imao, dođoše i doneli su mi neki kao pojačivač i sad mi tv ne ide direkt iz rutera već iz te neke skalamerije....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Jel optika direktno ulazi u tu skalameriju a izlazi koaksijalac i optika do rutera? Crveno crno, mislim da su ti dali opticki konvertor koji u sebi i sadrzi pojacivac tj tegulator signala.
 
To što si opisao, to imam ja od početka, jel to dobro ili loše?

from Tapatalk SM-A505FN using my Sent
 
To što si opisao, to imam ja od početka, jel to dobro ili loše?

from Tapatalk SM-A505FN using my Sent

Nema bolje >) Preko tog uređaja odakle ide optička televizija, koriguješ signale. Kad ti pikselizuje slika: šrafcigerče u ruke i preko potenciometra podesiš i nastaviš da gledaš tv.

Zamisli da nemaš to :D A pikselizuje ti... Ajd reši ga :)

Uređaj nema nikakav uticaj na sinhronizaciju/desinhronizaciju kanala.
 
Jes bilo na početku problema pa sam ga ja kao malo štelovao. Izgleda sam ga ubo jer evo već par godina radi dobro.

from Tapatalk SM-A505FN using my Sent
 
Nema bolje >) Preko tog uređaja odakle ide optička televizija, koriguješ signale. Kad ti pikselizuje slika: šrafcigerče u ruke i preko potenciometra podesiš i nastaviš da gledaš tv.

Zamisli da nemaš to :D A pikselizuje ti... Ajd reši ga :)

Uređaj nema nikakav uticaj na sinhronizaciju/desinhronizaciju kanala.
Sta tacno podesava taj potenciometar?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Planiram uskoro da "preletim" kod Exenet-a zbog Sbb akcije od 12meseci gratis. Jel ima nekih poboljsanja ili pogorsanja od kad ih je preuzeo Telekom/Mts?

Koji ruter je najbolje uzeti?
Zanima me kako funkcionise vracanje unazad "preko aplikacije"? Moze li se ta aplikacija instalirati na Android Tv (sony)?
Da li se isplati uzimati Smart Trio 3 zbog "naprednijeg" vracanja unazad preko tv-a, i kako to radi (jel imaju neki android box pa samo stave onu istu aplikaciju na njega ili?)?
 
Kako doći do ponude od 12 meseci za 1 dinar? Na sajtu stoji da daju 6 meseci.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ma bilo koji drugi provajder, mislim da ne mora SBB.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Na sajtu stoji da je 6 meseci, ali ti daju 12 meseci kad dodju na montazu

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Možeš i da im pošalješ mail kako želiš da pređeš kod njih pa će te nazvati sa ponudom.
 
Meni je agent prodaje kojji je isao od vrata do vrata i nudio ponudu exeneta, uzeo podatke da sam zainteresovan za prelazak i rekao da ispunjavam uslove za 12 meseci. Zatim posle poziva od strane tehnicke sluzbe su mi potvrdili da mogu da dobijem 12 meseci, pa i pre montaze optike sam dobio odgovor i to stoji u ugovoru da je 12 meseci dzabe.
Tako mi objasnili, na sajtu je jedno, live je drugo ( to isto vazi i za broj kanala )

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Planiram uskoro da "preletim" kod Exenet-a zbog Sbb akcije od 12meseci gratis. Jel ima nekih poboljsanja ili pogorsanja od kad ih je preuzeo Telekom/Mts?

Koji ruter je najbolje uzeti?
Zanima me kako funkcionise vracanje unazad "preko aplikacije"? Moze li se ta aplikacija instalirati na Android Tv (sony)?
Da li se isplati uzimati Smart Trio 3 zbog "naprednijeg" vracanja unazad preko tv-a, i kako to radi (jel imaju neki android box pa samo stave onu istu aplikaciju na njega ili?)?
Ruter koji daju je mts-ov HG8245HQ. U pitanju je ac gigabitni ruter. Za mesec dana koriscenja meni je ok, nisam primetio probleme ili zagluplljivanja. Brzinu preko wifi daje onu koja mi je u paketu 100/40.

Slika vracanja programa preko mobilne android aplikacije je ispod.
Pise da je aplikacia namenjenna samo mobilnim uredjajima i da se ne moze koristiti na box uredjajima.
54226cca5952e00aa99ca17bf2778cca.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
^Hvala ti, kapiram da je moguće makar sideloadovati app na tv :D

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Rade li vama svi kanali na app? Meni dosta njih nema slike

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ako nema slike probaj da promenis player (valjda se tako zvase opcija), ima i podesavanjima. Moze aplikacija da se koristi na TV-u ali ti treba mis za vracanje
 
Da li još nekome analogna verzija Pinka ima smetnje stalno trepere dva linije,a na o2 nema ton
 
Nazad
Vrh Dno