Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Ако узмеш кајаћеш се, ако не узмеш опет ћеш се кајати. Стара изрека. Одјави ехе, узми нешто друго (скупље и слабије) па чекај. Можда следећи пут понуде 12 месеци по динар а ако довољно дуго чекаш, можда добијеш целу УО по динар. ;) Ви нови корисници сте замало "пожурили" али и ми стари би могли да кукамо, мада не видим разлога за то. Довољно си уштедео тиме што ниси неком другом плаћао дупло за спорији интернет.
 
За разлику од неких, Ехе увек даје сличне попусте код потписивања нових УО, ово је први пут да видим да само нови корисници добијају нешто више. Питање је и да ли то важи за нове кориснике или и за нове УО.
Без обзира на попусте којима се привлаче нови корисници, понуде су им и без попуста много боље од конкуренције.
Најјефтинији СББ трио пакет кошта 3.499 и нуди интернет 75/5. Средњи Ехе трио пакет кошта 3.450 са брзином 250/80. Зато СББ у Нишу новим корисницима нуди 10 месеци по динар и тако се отприлике приближава Ехе ценама па је вероватно и ових 6 по динар намењено неодлучнима, онима којима су цена и теве приоритет.

Тај ехе јесте нов, управо је била акција поводом 13 година рада.
 
Možda jeste odgovor i na nezvaničnu SBB ponudu od 10 meseci ali pre će sad ovo biti odgovor na MTS optiku i njihove nove BOX3 pakete.Pogotovo na BOX3 PLUS I MAX pakete.
 
Понуда СББ-а је званична а МТС оптика је у Нишу још ретка, једино сам на овом форуму прочитао да је неко и то увео. Свеједно, одговор је на све конкурентске понуде и уопште није лош.
 
Gde nestadoše HD Arene?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Tu su, dobro je, nije bilo signala juče kad sam pitao.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Колико знам, нема их (још увек?) у Крагујевцу.
 
Drugari, ovih dana sam bio u gostima gde imaju Jotel za kablovskog i internet provajdera. Tamo nisu ukinuli O2, Prvu...itd, niti su na bilo koji način tražili/obavestili korisnike da će isti morati da se plaćaju ili biti ukinuti. Sve više počinjem da sumnjam da je ovo maslo Exe Net-a kako bi, možda grešim, izvuki još novca od korisnika. Uvek postoji tamo neko ko će platiti za pomenute kanale. Zar nije malo čudno da same televizije hoće da naškode direktno sebi i svojoj gledanosti tako što će od operatera da traže naplatu pogotovo u Srbiji. Možda me samo još uvek drži bes od nasilne promene paketa jer bi stvarno voleo da odemo nas 2000 ispred zgrade i zatražimo raskide ugovora pa da vidim šta će onda da rade ali od toga nema ništa. Živeli
 
Jel ima neko insajdersku informaciju da li ce i da li ce u skorije vreme biti nova aplikacija za android box? Postojeca je :(
 
Не, ту је било питање да ли ехе може да се узме у Крагујевцу па сам на то одговорио, чини ми се да је питање било ту и пре пар дана али ова јотел ботовска порука није била па се сада појавила. Неки модулатор се преиграо.
 
Planiram skoro da predjem na exe net, pa čisto da pitam kakva su iskustva ima li prekida često u radu isl. brzina, kvalitet slike itd.. ?
 
Što se tiče interneta, bolji nećeš naći.
Što se tiče televizije, po meni, opet bolje nećeš naći jer ne ograničavaju koliko Televizora možeš da priključiš i gledas dtv.
Ja iskreno nemam nikakve zamerke na tv, pogotovo ne na net.
 
Što se tiče interneta, bolji nećeš naći.
Što se tiče televizije, po meni, opet bolje nećeš naći jer ne ograničavaju koliko Televizora možeš da priključiš i gledas dtv.
Ja iskreno nemam nikakve zamerke na tv, pogotovo ne na net.

Druze,jel nije problem da mi okacis koliko i koje kanale nudi exe-net ako ti nije problem?
Hvala
 
Ima oko 320 kanala, nema sbb-ovih (N1, Sport Klubovi, Cinemania...). Od ostalih kanala, nema šta nema. Besplatna android aplikacija koja fino radi, mogućnost praćenja programa na više televizora u kući (ja konkretno na šest). Vrlo sam zadovoljan.
 
Čitam google recenzije i uglavnom su loši komentari, redovni prekidi, sporija brzina u odnosu na deklarisanu, loša tehnička podrška itd.
 
Poslednja izmena:
Čitam google recenzije i uglavnom su loši komentari, redovni prekidi, sporija brzina u odnosu na deklarisanu, loša tehnička podrška itd.

Iz mog iskustva sve suprotno, uvek puna brzina, brza podrska, bilo je par puta otezano funkcionisanje zbog DDOS ali je brzo reseno. Rekao bih da su ti komentari pisali ljudi koji nemaju Exenet optiku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Google recenzije...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Iz mog iskustva sve suprotno, uvek puna brzina, brza podrska, bilo je par puta otezano funkcionisanje zbog DDOS ali je brzo reseno. Rekao bih da su ti komentari pisali ljudi koji nemaju Exenet optiku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

+1
I kod mene takodje sve extra radi...Podrska je brza u svemu...
 
Kod exe neta samo je opticki internet dobar, televizija losa, non stop se brisu i dodaju kanali a vise od pola su bespotrebni i znaju ponekad da se koce i da seckaju. Podrska ne dao ti Bog, kad zoves sluzbu finansija nikad se ne javljaju, a ovi iz teh. podrske te prebacuju na finansije jer oni ne znaju nista. Kad odes na salter tek tad krece ludnica, pokusavaju da ti uvale sve i svasta kao da si na buvljaku pa ako prodje prodje. One sto rade ne umeju racun da proknjize pa te iskljuce i ako si kod njih platio, ali bitno da su dobre ribe.
U ugovoru ima prevara da ti nakon isteka uo automatski produze uo na onoliko koliko si potpisao i time te zadrzavaju bez da ti bilo sta jave.
Tako da taj exe net jedino ako neko nema neku bolju alternativu ili ako zeli samo internet opticki.
Na televiziji i telefoniji moraju jos dosta da rade i udaljeni su miljama daleko od konkurencije sto za podrsku sto za tv i telefoniju.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Čitam google recenzije i uglavnom su loši komentari, redovni prekidi, sporija brzina u odnosu na deklarisanu, loša tehnička podrška itd.

Ovo je smešno, barem meni... Gugl recenzije... Daj malo se informišite prvo kako funkcioniše optička infrastruktura pa onda recenzija... Pristup recenzijama ima bilo ko, po meni je to nerelevantno zato što naši ljudi nisu dovoljno digitalno pismeni. 1h mi treba da nekom objasnim kako funkcioniše wifi, prosto je NESHVATLJIVO ljudima da na wifi ne utiče provajder (bilo koji)... Uvek je provajder kriv zato što njihovi telefoni ne valjaju, zato što hoće na telefon da ima 100 (štalićemu...) Kakav prekid na optici, kad god mi dune da proverim i odradim speedtest, uvek je bila ona brzina koja je deklarisana po ugovoru, NIKAD nije bila manja, NIKAD.

Da li Exe-net posluje na teritoriji Sapca ?

Mislim da ih nema u Šapcu, barem se ovde niko nije javljao iz Šapca.
 
Tako da taj exe net jedino ako neko nema neku bolju alternativu ili ako zeli samo internet opticki.
Ово је најпрецизнији одговор али је проблем што углавном не постоји боља алтернатива. Ако неко хоће добар, стабилан и свакако јефтин интернет, неће ни да погледа остале (осим пар сличних у локалној понуди) него ће да остане. Средњи Ехе-нет пакет је бржи од најбржег СББ интернета а цена је ваљда упола.

За ових неколико година сам имао један прекид од ~пола сата јер је неко прекинуо кабл плус они проблеми од пре неки месец са ддос нападима. Телевизију ретко гледам, нема СББ канала ако је то некоме значајно и нема оних варијација које нуди СББ. Предност је што су (за сада) сви програми откључани и могу да се погледају на сваком телевизору са DVB-C тјунером, што је нерешива енигма за већи део конкуренције која нуди за један до три телевизора а после деру. Коме су важни они СББ канали, нема о чему да размишља, ко нема такву зависност неће да има неки проблем.

Проблема са подршком немам, имао сам пар пута интервенције (брљао рутер па смо мењали док није дошао овај који ради) и делује ми да знају посао.

Телефонија ... немам појма, фиксна се углавном помиње као нешто из далеке прошлости осим ако се не узме као противаргумент. Имам кући ИСДН, две линије и ове године сам можда једном позвао са те линије а 99% се и не јавим када звони јер су они давежи.
 
Mislim da je nemoguće odraditi optiku a da ne valja, to nije DOCSIS/kablovsla gde ima zagušenja lokalnog čvorišta, ili WiFi (nedajbože), ili DSL i loše a dugačke parice. Ko ima optiku kod "ne pilićara" neće se pokajati, jer provajderi jednostavno ne mogu to da upropaste koliko god se trudili, naravno plus je ako provajder ulaže napore u podršku korisnicima, daje povoljne akcije itd.

Ne kažem da Exe net pokušava da upropasti bilo šta, samo kažem da se neće niko pokajati da uzme optiku kod njih, kakvi god oni bili sa DOCSIS-om ili šta već još nude.
 
Само да додам детаљ који је код многих актуелан, пре неког времена су докупили IPv4 да не би натовали кориснике.

А није да не закидају на брзини, пакет је 320/100 а они закинули на UL. ;)

 
Pusti rezultate za npr. London, prema provajderu brzine nisu relevantne.

Inace brat ceka da se malo rasire kod nas sa optikom pa da predje na Exe, ne treba mu nista iz Telekoma, narocito ne prevazidjena ucena sa fiksnim.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pusti rezultate za npr. London ....

plaćam 100/40, imam samo Net:



I pozadini radi utorrent sa otvorenim seedom stotinak nečega, a na KODI-ju gledam nesto u HD i imam otvoreno tridesetak tabova sa Bench-a

Prezadovoljan od pre 3-4 mes, prešao sa SBB-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno