Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Jel ima neko od juce problem sa netom?

Sent from my D5503 using Tapatalk
 
Koliko dugo se ceka na instalaciju i povezivanje od dana slanja zahteva?

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Да ли имаш кабл у улазу или би се и то чекало? Када су увели оптику и повезали комшију, пријавио сам се и мислим да су дошли за неколико дана, можда и исте недеље.
 
Ima kabl, razvukli optiku jos pre par godina.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Jel neko u toku šta se desilo sa Travel kanalom, zašto je scrambled poslednjih nekoliko dana?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zato sto su poceli da skrembluju kanale ko koji paket ima. Ja sam veoma razocaran sa njima. Rade sa kanalima sta hoce, nisu uveli EPG, nisu uveli tv unazad. Kad sam jos jesenas pitao kada ce poceti tv unazad, rekli su za par nedelja i naravno nista. Onda su zimus rekli da odustaju od te usluge jer je oprema preskupa, ali mi mogu ponuditi IPTV dekoder android koji ima pretplatu od 400 din i on moze da vraca kanale unazad. Da bi sad najnoviji info bio kako ce ipak da uvedu uskugu tv unazad i na obicnim dekoderima i da ce ograniciti kanale po paketima. Tu informaciju sam dobio preko call centra. Kasnije sam ih pitao e mailom, rekli su da nemaju informacije. Jos pre nekoliko meseci su rekli da su dogovorili kanale Cmusic, iConcerts HD, my Zen tv, nisu nijedan od njih uveli. Dekoder koji imam ne moze da snima na externi hard disk, a kanal Travel XP prekinu titlovi posle par sekundi. I tako stalno nesto menjaju, sve neke najave, a nikad nista, jos pri tom dezinformacije. Da ne pricam sto korisnicima koji su potpisali ugovore pre vise od godinu dana nisu povecali brzine koje se mogu imati sada za isti novac. Toliko postuju stare korisnike. Veliko razocarenje.
 
Па ваљда је добро што одмах нису исекли пакете на декларисан број канала него сад помало скидају. Пакети имају од 170+ до 290+ канала, ако неко има мање од онога што му следује, онда нека их нападне. Гледање програма уназад им је велики минус, вероватно постоји разлог зашто још не ради, вероватно је један од њих што би морали свима да мењају пријемнике. Иначе је познато да мислим да им је телевизија лош део понуде, има ту много да се ради.

Што се брзина тиче, ја сам прошле јесени потписао нову УО и добио нову брзину која је аутоматски сада повећана. Сви који су то урадили раније имају могућност да потпишу нову УО па и они добију нове брзине. Не видим разлог да се то не уради а ако се некоме не свиђа услуга и хоће што пре да оде, нема потребе да се буни, ја бих игнорисао те детаље да сам у тој ситуацији.
 
Travel chanel HD je na 59 kanalu a Travel XP HD na 24 kanalu i rade normalno.
 
Datum obračuna: 01.09.2017
Valuta plaćanja: 11.09.2017

Zar nije valuta placanja racuna 15 u mesecu?
 
Mislim da odavno tako stoji na racunima, +10 dana od datuma obracuna.

Je l primetio jos neko pojavu EPGa?
 
Da. Nije bas precizan, na pojedinim kanalima zuri, na pojedinim kasni, postoji jos dosta njih bez EPGa, ali je svakako veliki napredak :) Verujem da ce se u to uskoro srediti.
 
Da li je neko primetio povremene prekide u radu interneta? Generalno radi odlicno, samo se povremeno desi da ne mogu da otvorim neku stranu, posle nekoliko sekundi sve se vrati na staro. U pitanju je optika
 
Poceli su i po paketima da skrembluju kanale, sad ce da bude pusiona za one najbolje, pa ko hoce dobre kanale, neka se isprsi za najjaci paket

Sent from my D5503 using Tapatalk
 
@saigic, nikakve prekide visam skoro vidjao niti primetio (znam jer po nekoliko dana budem konektovan na neke servise/servere i konekcija nije prekidana). Pogledaj na korisnickom servisu da li ti se prekida pppeo konekcija, ako je tako moguce je da je do rutera, recimo setovan da uradi auto-reconnect na nekoliko sati ili nesto tripuje sam od sebe. :) Ali naravno, ne mora da znaci.

@Pimp, druze ne gledam nesto aktivno TV, niti bas pratim koji su kanali u ponudi, povremeno zapazim po neku promenu, novost, ali nisam bas merodavan, a vidim ovde nekoliko vas pise o skremblovanju kanala. Nista nisam primetio pa htedoh da priupitam o kojim kanalima je rec, posto ja onako leteci sinoc preko liste kanala nista nisam uocio?
 
Poslednja izmena:
Provericu, mozda je I do mene :) Inace i meni svi kanali rade bez problema. Ako bi se eventualno uvelo skremblovanje kanala da li ce biti moguc prevremeni prekid ugovora s obzirom da se menja paket? Ono sto pise 170+, 190+ ... u sustini nista ne znaci, mozda se ukinu HD kanali, Pink paket ... neko je potpisao ugovor zbog toga i u trenutku potpisivanja ugovora je postojala ta usluga.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Pa, ukidaju neke HD, dosta Pinkovih, skoro sve one Box kanale, to je ono sto sam primetio taj 1 dan koji su testirali skremblovanje...generalno mi Tv nista ne znaci, ali ono, delimo misljenja


Sent from my D5503 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Jel ima nekoga ko zivi u Pirotu i koristi njihov WiFi, kakva je situacija po tom pitanju, kakva je pokrivenost?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Promenili su broj racuna za placanje.
 
Juce zvao ovaj Call Centar oko 3-4, 10 minuta bio na cekanju i odustao...
 
Broj na papirnom racunu im pocinje sa 285 a na aplikaciji sa 160 i kada sam ih kontaktirao,rekli su da uplatim na racun koji pocinje sa 160,nemaju i dalje e-racun na mail.
 
Ja sam danas uplatio na ovaj 285 kao što stoji na računu. Videćemo sutra da li će da ga rasknjiže ili će da bude problema.
 
Uzeo najjeftiniji wifi net danas posto sa komsijama nisam mogao da se dogovorim za kablovski, prijatno sam iznenadjen, paket je inace 7/1.

6714715630.png
 
Nemam pojma, monter mi je cini mi se rekao da nema jos optike ovde.

U mojoj ulici je nece biti skoro definitivno ali sam na uzvisenju i gledam direktno ka predajniku bez prepreka pa su idealni uslovi za WiFi. 7/1 meni puna kapa za sve, optika mi je overkill.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Bice optika u Pi do kraja godine, ne svuda odmah, ali u prvoj polovini 2018 ce biti dosta pokriveno.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Da li jos nekome na RTS HD zvuk nije sinhronizovan sa slikom? Sinoc dok sam gledao Senke nad Balkanom primetio sam da je zvuk kasnio. Anyone else? Ne znam da li je do EXE-a ili do RTS-a (manje verovatno).
 
Poslednja izmena:
Nisam primetio. Evo sad sam pustio čisto da proverim, deluje ok. Trenutno je emisija OKO, uživo priča čovek iz Rima, odlično je sinhronizovan ton sa slikom.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Primetio sam da zavisi od emisije do emisje koja je trenutno na programu. Uglavom je OK. Ali se nekada desi da i slagalica nije tempirana kako valja. Da li je neko gledao sinoc Senke nad Balkanom na RTS HDu i primetio da zvuk kasni (oko 0.5sek)?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nazad
Vrh Dno