Šta je novo?

Exe Net - iskustva

@Darkko: I meni je blokiran. Isto Orion. IP adresa 109.233.187.xxx.
 
Zanimljivo, nešto su kivni na orion :D. Meni je 188.255.137.xxx nema veze još malo pa prelazim na mts.
 
@internet
I koliko je sada super par kablovska a koliko optika na Supernovoj vidim da je kabl sa 60/8 promenjeno na 80/? dok je optika sa 100/10 ili vec koliko beshe promenjena na 150/?
Odnosno pitanje je, jel neko zna koliki ce upload biti postoji li neka lista, pa ovo je takvo skrivanje informacija od javnog znacaja da je strashno.

@tv
hoce li ubaciti K1 Zeljkovu TV koja je na Supernovoj vec par meseci? Ako neko ima informaciju, eto toliko.
 
Poslednja izmena:
Уп је јадан код супернове и није се мењао, остао је исти.
 
Pa ok, neko se u lelekomu pravi pametan i vraca nas nekoliko godina unazad sa uploadom. Zakonski ce morati, iako ce to samo preko info kanala najverovatnije da puste jer to im je fora, jer taj kanal se najmanje gleda da kada od 1. decembra do 1. januara najverovatnije se moze podneti zahtevi za raskid ugovora ko nije zadovoljan transferom i novom buducom ponudom. U protivnom ce se cekati kao i kod svih do mesec dana pre isteka ugovora da se pismenim putem podnese zahtev za raskid.

99% ce zadrzati postojece stanje kako je do isteka ugovora postojecim korisnicima bas da bi sprecili odliv korisnika. A takodje verujem da ce vec od nove godine onima kojima budu isticali ugovori dosadjivati agenti da potpisuju za besplatnu aplikaciju + hbo 6 mes.

Licno drago mi je sto sam potpisao pre par meseci novi ugovor, a ako im padne na pamet da promene upload postojecim korisnicima u Paracinu ljudi prelazite na JOTEL 120/50 brzine + tv = 2280 din 8 mes gratis
SBB 12 mes gratis

Ja prvo zbog uploada preshao na Exe sa Supernove, a tek onda zbog TV. Ako nema prvog onda iskljucujem i ovo drugo, stvarno mi je tv nebitna. Sve kanale imam i na android boxu tako da, ja stvarno ne mogu da verujem da su sluzbenici u lelekomu jos uvek u razmisljanju da su korisnici srecni ako uopste imaju internet u danasnje vreme. Pa mnogima biznis od ovoga zavisi, ili hoce opet da uvedu da poslovni korisnici samo imaju pravo na veci upload uz 3put jache cene dok fizicka lica nemaju vise na to pravo.

Naravno za vas u Nisu i okolini Netnet ili vec sta imate. Dok god imamo izbora dobro je, onda kada ne bude bilo ispred zgrade lelekoma pa protesti nema druge + medije i soc mreze raspaliti.

Sto se tice nekih komentara kuku nat ili nije nat i plasenjem. Svi su pod NAT-om, ali CG-NAT je nesto sasvim drugo i to je sto SBB koristi sto znam od vecih provajdera i sto ljudi kritikuju kojima posao zavisi od toga. Na supernovi kopernikus je bila javna dinamicka, isto je sada pod exenet-om. Kada sam potpisivao ugovor, pitao sam, trazio, imam pismen odgovor da dobijam, tako da ne brinem iako se ne garantuje ugovorom.
Tako da pre nego sto se ovde ocrnjuje supernova, molim da se ne meshaju babe i zabe, a narocite ne od SBB botova koji su pod CGnatom odavno.

Koga interesuje sta je CG Nat i NAT i koja je razlika neka izgugluje na wiki ili gde vec, mora se procitati, ne moze se sve na ovom forumu uzeti zdravo za gotovo.
 
Poslednja izmena:
Zasto mislite da nece i ostatak provajdera u Nisu da kupi Telekom? Tako su se neki smejali i za Exe kada sam rekao da ce biti tako...
 
Ako nam ne diraju postojeće pakete posle obnove ugovora onda je ok, a ako počnu da kenj**u onda lagano pa pa Exe-Supernovi!

Što kaže čovek dokle god imamo izbora dobro je.

U Nišu mi se čini Jotel kao najbolje rešenje, ali me zabrinjavaju njihova stalna obaveštenja na sajtu o havarijama i radovima na mreži :D
 
Na koju obnovu ugovora misliš? Ako obnavljamo ugovor sa Supernovom moramo preći na neki od njenih paketa.
Dok god ne potpišemo novi ugovor sa Supernovom ne bi smeli ništa da nam menjaju. Bar ja tako mislim. A oni će nam nuditi popuste i razne povoljnosti samo da potpišemo novi ugovor.
 
Sad zvao korisnički servis da pitam u vezi spajanja sa Supernovom od 1. decembra. Rečeno mi je da se, osim tekućeg računa, korisnicima Exe Neta apsolutno ništa neće menjati do isteka ugovorne obaveze. Ako dođe do nekih izmena, bićemo obavešteni pismenim putem 30 dana ranije.
Naravno, ko želi, može od utorka preći na neki od Supernova paket.
 
Sad zvao korisnički servis da pitam u vezi spajanja sa Supernovom od 1. decembra. Rečeno mi je da se, osim tekućeg računa, korisnicima Exe Neta apsolutno ništa neće menjati do isteka ugovorne obaveze. Ako dođe do nekih izmena, bićemo obavešteni pismenim putem 30 dana ranije.
Naravno, ko želi, može od utorka preći na neki od Supernova paket.

А кад истекне уговор? Само супернова пакети и јадан уплоад?
 
Tako je, nažalost.
Ali ja mislim da oni neće čekati istek naših ugovora, već će uskoro krenuti u snažnu kampanju i nuđenje posebnih pogodnosti za prelaz na Supernova pakete. Pa ko šta izvuče.
 
Gde su one legende ovde na forumu sto su pricale da je od toga nema nista iz prve ruke

Da se javi exe bot @bojanmladenovic i sendvicarska ekipa gde nisi nista smeo da napises a da doticni i ekipica krenu u kontra napad, vezano sa sve sto je nekad bio exe net :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Tako je, nažalost.
Ali ja mislim da oni neće čekati istek naših ugovora, već će uskoro krenuti u snažnu kampanju i nuđenje posebnih pogodnosti za prelaz na Supernova pakete. Pa ko šta izvuče.

Којих погодности? Знам неке који имају по 6 телевизора у истој кући. Не могу да нуде нешто што је супротно правилима. Нови уређај нема спдиф излаз, који је згодан за слушање радио станица. Уп је бедан и за коакс а камоли оптику.
Чак и најјачи пакет да понуде по нижој цени, 1000/100 опет остаје цг-нат, до три тв и бзв уређај.
 
Sve se slažem, pa ja imam 6 tv u kući. Mislio sam na pogodnosti u vidu nekoliko meseci po 1 dinar.
Ja ću potpisati ugovor sa Supernovom samo u slučaju ako se ugovorom jasno definiše da će mi dodeliti javnu dinamičku adresu.
 
Sve se slažem, pa ja imam 6 tv u kući. Mislio sam na pogodnosti u vidu nekoliko meseci po 1 dinar.
Ja ću potpisati ugovor sa Supernovom samo u slučaju ako se ugovorom jasno definiše da će mi dodeliti javnu dinamičku adresu.

Znaci da mi mora zovemo ako bi hteli da uzmemo neki paket
 
Da, ili posetiti Supernovinu poslovnicu.
 
Ок, рецимо да добијеш јавну динамичку ип адресу али ћеш плаћати дупли пакет за 6 тв?
 
Pa, dobijaju se i tri naloga za mobilni, a ima i aplikacija za LG smart TV, imam već dva android kineska boxa, Kodi, STB Emu, Orion aplikacija uz besplatnu registraciju nudi oko 90 kanala. Mogu se napraviti razne kombinacije. Samo je važan dobar net.
 
То су све сналажења. Занимљиво како се Срби увек прилагођавају на своју штету а не као неки са запада,увек траже своја права.
 
Pa, dobijaju se i tri naloga za mobilni, a ima i aplikacija za LG smart TV, imam već dva android kineska boxa, Kodi, STB Emu, Orion aplikacija uz besplatnu registraciju nudi oko 90 kanala. Mogu se napraviti razne kombinacije. Samo je važan dobar net.

A sa tim nalozima za mobilmi, postoji Supernova aplikacija ili?
 
A koja će to prava biti narušena kad ti istekne UO, a operater ti ponudi drugačiju uslugu? Mislim, nije da moraš da koristiš njihovu uslugu, još nije zakonom obavezno.
Pozdrav
 
Mnogi su kukali na neke sitne gluposti kod EXE neta, a sad krece kuknjava da ostane isto.

Ja ne zelim da se snalazi, meni ne odgovara ogranicenje na 3 tv-a jer ih imam 5-6 u kuci, ne odgovara da se mlatim raznim mobilnim aplikacijama umesto lepo preko dvb-c tjnunera da gledam, ne odgovara da stavljam neke krs boxove za normalno gledanje, sem u slucaju da vracam unazad neki kanal. Koja je poenta DVB-C tjunera u tv-u ako moras da koristis razne kineske boxeve i 2 daljinska?

Imam razne aplikacije od hbo, netflixa, do satelitske, iptv-a itd i kad koristim koristim jer je to moj izbor, i ne zelim da mi neko namece da to MORAM. Osim toga ne zivis u kuci sam i nekima ne odgovara sve to, vec hoce prosto jedan daljinac klasicno menjanje i kraj. Kao sto i meni cesto odgovara da pustim lepo normalno tv i njegov dvb-c tjuner i ne razmisljam. Namecu placanje RTS pretplate za svaki strujomer... placam 3 tv pretplate rts-u, za sta?

Dok nije bilo dvb signala, i kod najgorih provajdera je osnovni paket bio otkljucan, e onda je neko krenuo sa zakljucavanjem svega kod dvb-a. Svaka cast tom mozgu... Steta sto smo mi malo prost narod i ne borimo se za nasa prava vec pustamo sve niz vodu. Treba lepo svi da stanemo na put takvom ponasanju. Vec postoji peticija za to, treba se ujediniti i boriti za prava, kao i za natovanje, mikro upload i ostalo. 21 vek mi jos 4:3 format i sd kanale guramo... Dozvoljavamo da nas gazi ko kako stigne.
 
Poslednja izmena:
Sve je to tačno i apsolutno se slažem, ali kome se u ovoj zemlji za bilo šta žaliti, kako stati tome na put? Ne misliš valjda da će neko i da pogleda tu peticiju, a kamoli da je uvaži?

@FullHD
Postoji Supernova android aplikacija za mobilni, a postoji i za LG i Samsung Smart televizor.
 
Poslednja izmena:
Mnogi su kukali na neke sitne gluposti kod EXE neta, a sad krece kuknjava da ostane isto.

Ja ne zelim da se snalazi, meni ne odgovara ogranicenje na 3 tv-a jer ih imam 5-6 u kuci, ne odgovara da se mlatim raznim mobilnim aplikacijama umesto lepo preko dvb-c tjnunera da gledam, ne odgovara da stavljam neke krs boxove za normalno gledanje, sem u slucaju da vracam unazad neki kanal. Koja je poenta DVB-C tjunera u tv-u ako moras da koristis razne kineske boxeve i 2 daljinska?

Imam razne aplikacije od hbo, netflixa, do satelitske, iptv-a itd i kad koristim koristim jer je to moj izbor, i ne zelim da mi neko namece da to MORAM. Osim toga ne zivis u kuci sam i nekima ne odgovara sve to, vec hoce prosto jedan daljinac klasicno menjanje i kraj. Kao sto i meni cesto odgovara da pustim lepo normalno tv i njegov dvb-c tjuner i ne razmisljam. Namecu placanje RTS pretplate za svaki strujomer... placam 3 tv pretplate rts-u, za sta?

Dok nije bilo dvb signala, i kod najgorih provajdera je osnovni paket bio otkljucan, e onda je neko krenuo sa zakljucavanjem svega kod dvb-a. Svaka cast tom mozgu... Steta sto smo mi malo prost narod i ne borimo se za nasa prava vec pustamo sve niz vodu. Treba lepo svi da stanemo na put takvom ponasanju. Vec postoji peticija za to, treba se ujediniti i boriti za prava, kao i za natovanje, mikro upload i ostalo. 21 vek mi jos 4:3 format i sd kanale guramo... Dozvoljavamo da nas gazi ko kako stigne.
Analogni signal se ne može zaključati, kao što može dvb.

Zaključavanjem dvb signala se rešio problem sa divljim priključcima koji su potvrđeno ometali kabl. net u povratnom smeru. Dakle, nije dosta što su pametniji od ovih što plaćaju, nego još im i net zeznu.
 
Poslednja izmena:
Може, како су на почетку скрембловали аналогне канале попут хбо код неких провајдера.
Жалили смо се на ехе фалинке јер није било савршено а сада испада још гора понуда напредног провајдера.
 
Nazad
Vrh Dno