Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Tolike banke su promenile vlasnike pa je retko ko negde bežao, a ovamo paranoja gora od pandemije ....
 
I ja bih presao na NetNet, imaju optiku, sve je stabilno, dobra su alternativa.
 
Ja sam sa Kopernikusa pobegao u Exe Net kad ga je aprila prošle godine preuzela Supernova. Koliko se sećam, dobili smo obaveštenje 30 dana unapred da ćemo automatski biti prebačeni sa starih Kopernikusovih na neke nove, međupakete koji su bili po oko 200 dinara skuplji. Iskoristio sam to i raskinuo ugovor i razdužio opremu istog dana bez ikakvih troškova.
Takođe i ja sam tad prešao na Exe net




Tolike banke su promenile vlasnike pa je retko ko negde bežao, a ovamo paranoja gora od pandemije ....


Iskreno takvo iskustvo imam s telekomom, unazad 20 godina, da mi i džabe nude neću kod njih, za mene je ovo dovoljno da razmišljam o o novom provajderu... e sad kod nas je malo problem jer nemamo mnogo izbora....






Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Ja u MTS imam optiku u zgradi od skoro. Gurnuo bi i mobilni u box, 100GB plus 12 meseci gratis.
 
Meni su dali model HD-XC203. Nema opciju premotavanja, za to daju android boxove, X96 Max valjda. Kad nas Supernova preuzme, nudiće nam njihov "TV po tvom" uređaj.
 
Kako ste zadovoljni i ternetemo konkretno. Prešao bih sa kopernikusa na ovaj pa me interesuju mišljenja?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Preći ćemo mi kod tebe 16. novembra.
 
Djole ja sam preshao u septembru na ExeNet sa Kopernikus Supernove. Kanali su 95% isti, optika je standardno kao kod svih, nije bilo nijednog prekida evo vec mesec dana. Ne daju 3 stb uredjaja nego samo 1 za ono sto smo mi placali + 2 stb uz doplatu po 250 dinara svaki. Aplikacija ExeNet im je za androidBoxove koje doplacujes ili dobijas gratis ako uzimash veci paket.
Ta ista aplikacija moze da se koristi na pojedinim smart telefonima, meni iz nekog razloga radi svega 10% kanala, i odustao sam od nje, imam preko neta gledam sve kanale koji su mi potrebni bez te aplikacije. Nekima dobro radi, nekima ne.

Realno druze, u Paracinu isto ti je sve, znachi dobijas iste kanale, to premotavanje navlaka malo... kome treba treba, masa ljudi ovde sto su na exe optici su samo zbog optike, tv vise manje.

Znachi ne zaboravi mi za iste pare imamo u Paracinu sada (+-100-200din) kada uzmem u obzir i promocije:

pricam za najnize pakete tako mi najlakse da poredim, posto vecina njih koristi:

-supernova kopernikus superpar 60/8 2599din (3 stb) kablovski (koperinikus optike u Paracinu nije bilo niti ce biti)
-exenet duo 100/40 2340din (250din stb+) optika
-jotel 120/50 2300din (250din stb+) optika
-sbb optika

U Nisu imaju i NetNet optiku kao izbor npr.
U Vlasotincu isto neki manji provajder...

Mrzelo me da gledam svaki sajt ponaosob uglavnom svi se tu vrte oko cene:

realno, ostajes na kopernikus ako te mrzi da se bakcjesh
ako hocjesh optiku i slican tv idesh na exenet ili sbb
ako hocjesh optiku i tv ti nije bitan idesh na jotel

tu je i MTS vdsl da ne zaboravim 50/2 za seoska naselja ko ima noviju centralu,
sve ostalo boranija ono ASL 10/1 ili vec koliko.

E sada ovde se polemika vodi, sta posle 16.novembra odnsono posle nove godine, da li ce izbaciti sadasnju ponudu ExeNeta i sve staviti pod krov supernove i na taj nacin diskriminisati nove korisnike smanjenjem optike na 100/20 npr za najmanji duo paket, dok ce za one koji su potpisali ugovor istu brzinu i isporucivati do isteka ugovora.

E sada nepoznanica je sta ce se deshavati narednih godinu dve, ja mislim da ce se adaptirati i podici optiku nesto tipa osnovni paket 120/60 ili slichno, i sve mi se chini da ce na kraju sve ovo biti politicko pitanje i da ce kada objedine sve manje operatore imati monopolisticku firmu koju ce moci prodati po vecoj trzisnoj ceni, ako im je to namera.

Realno to su vec geo strategije, zelje nashe i ono sto je vec mozda negde dogovoreno.

da napomenem samo, kome je bitan ping zbog igrica. maltene je bar meni slicno ping ka exenet isp 0-1ms, ping ka BG 7-8ms(ranije mi bio 8-10 na kablovskoj, ping ka google serverima 16-17ms, sa mojim dns. Sa standardnim dns oko 25-26ms, ka steam serverima 25-26ms, East EU, 35-36ms West EU. Eto chisto par informacija za gejmere. Mala su odstupanja, ali ovo je dovoljno informacija za njih, ko zna.
Jittera maltene nema, to je prednost optike.

kada idem na standardne googlove dns, tracert ide preko Zajecara iz nekog razloga, tako da otud razlika moji dns 16-17ms i 25-26ms googleovi dns prema google serverima.
 
Poslednja izmena:
Liverpul TV HD - pozicija 910.
Ja video radnike Exe Neta u Vlasotincu, razvlače kablove, malo popričao s njima, na znaju nešto mnogo da mi kažu, jedino što je sasvim izvesno, je to da će brzo posle 16. novembra početi ograničavanje na 3 televizora po priključku što, naravno, podrazumeva potpisivanje novih ugovora.
 
Poslednja izmena:
Da se ispravim samo sto sam o pingu, malopre pogledah poredjenja brzina od ranije.

Brzina ka BG 4-5ms optika, ranije 8-10ms kablovska optika.

Ka CS serverima u nasoj zemlji 7-8 ping, ka serverima hostovanim u Nemackoj klasika oko 30ms. Za gejmere cisto informacija, koga zanima.zz
 
Takođe i ja sam tad prešao na Exe net







Iskreno takvo iskustvo imam s telekomom, unazad 20 godina, da mi i džabe nude neću kod njih, za mene je ovo dovoljno da razmišljam o o novom provajderu... e sad kod nas je malo problem jer nemamo mnogo izbora....






Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
Ja sam zbog bezobraznog odnosa prema korisnicima napustio telekom pre oko 15 godina. Nije dugo potrajalo, svi su iskopirali šablon, sad su svi manje-više isti prema korisnicima. Državni organi nadležni za to se naravno ne mešaju u svoj posao.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Замењени сви Виасат канали хд верзијама.
 
Malopre kroz naselje idu promoteri MTS-a i u poštanske sandučiće ubacuju po dva flajera:
ExeNet - 12 meseci po 1din za nove korisnike
Supernova - 6-12 meseci po 1din

Na oba flajera ista osoba za kontakt. [emoji23]
 
Malopre kroz naselje idu promoteri MTS-a i u poštanske sandučiće ubacuju po dva flajera:
ExeNet - 12 meseci po 1din za nove korisnike
Supernova - 6-12 meseci po 1din

Na oba flajera ista osoba za kontakt. [emoji23]

Ima preko mesec dana kako su izlepljeni plakati sa takvom ponudom a istom osobom za kontakt
 
Zna li se kada ce moci da se potpisu ugovori i uzme nova oprema, stb, ruter itd?
 
Au ti si jedva docekao...
Ne zna se i nadam se da se nece nista promeniti. Ovakav kakav je bolji je od supernove i svega ostalog sem sbb-a sto se tice naravno aplikacije i uredjaja za premoavanje i sto eto ima malo bolji izbor kanala. Sve ostalo je na strani exe neta, tako da se nadam da ce samo supernova biti vlasnik tj preuzeti kompletnu vlasnicku strukturu i obaveze, a sve ostale karakteristike od brzine neta do NEogranicenog broj televizora, NEkodiranja kanala itd, tj sve sto karakterise bred exe neta ostati isto.
U svakom slucaju ako ne ostane i promeni se zbogom, jer sve sto preuzme drzava da vodi je osudjeno na propast i radi se samo u korist drzave, a nikako korisnika. Net net ce imati pune ruke posla definitivno.
 
A šta je net net?

mali lokalni provajder, manji od radijus vektora i exe...zaključak izvuci sam

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Au ti si jedva docekao...
Ne zna se i nadam se da se nece nista promeniti. Ovakav kakav je bolji je od supernove i svega ostalog sem sbb-a sto se tice naravno aplikacije i uredjaja za premoavanje i sto eto ima malo bolji izbor kanala. Sve ostalo je na strani exe neta, tako da se nadam da ce samo supernova biti vlasnik tj preuzeti kompletnu vlasnicku strukturu i obaveze, a sve ostale karakteristike od brzine neta do NEogranicenog broj televizora, NEkodiranja kanala itd, tj sve sto karakterise bred exe neta ostati isto.
U svakom slucaju ako ne ostane i promeni se zbogom, jer sve sto preuzme drzava da vodi je osudjeno na propast i radi se samo u korist drzave, a nikako korisnika. Net net ce imati pune ruke posla definitivno.

Осим СК, које то боље канале има сбб? Апликација и услуга премотавања боље раде, имају видео клуб и сл, то је боље али сам избор канала није... чак је дупло мањи.
 
A šta je net net?

mali lokalni provajder, manji od radijus vektora i exe...zaključak izvuci sam

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Тај мањи може постати већи са више корисника. Остаје да видимо колико су напредни из супернове да униште ехе нет и отерају кориснике.
 
NetNet je ista firma kao Exe, ne bih se ja uzdao mnogo u tu opciju
 
Telekom Srbija je kupio Exe Net još avgusta prošle godine i od tad se nije promenilo ništa. Ako se i nadalje ništa neće menjati, zašto nas od 16. novembra trpaju u Supernovu?
 
Sad je Telekom u (ne)prilici i ne može više da stagnira (čitaj propada) bez posledica jer je u toku priprema za njegovu prodaju po nekoj smislenoj ceni.
 
Радници ехе нета тврде да немају информације о томе шта се дешава после припајања. Могуће да је и стварно тако...
Не знам како би увели ограничење на три тв за нове кориснике а старима оставили као до сада нпр. Да дају сваком по х картица или рисивера тешко. Ако крену са натовањем, опет се мењају услови.
Оставити старима постојеће брзине а новима нудити 200/20 и сл, унапред пропала мисија.
 
Nazad
Vrh Dno