Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Ma ja sam i prijavio na njihovom sajtu.
Danas sam i posebno otvorio tiket na svom nalogu.
Imam i ja na telefonu nije problem, jedino što me nervira je što niko ne odgovara na tikete.
 
Ехе није ехе од како је убачен у супернову.
 
Pre par dana, kasno uvece preko svog naloga prijavio problem preko tiketa. Ujutru me probudili majstori, zovu, hoce da dodju da vide u cemu je problem. Bili, resili i otisli.
Druga ekipa zove posle par sati da dodje neznajuci da je problem vec otklonjen, ja im rekao da je vec neko bio i resio problem. Tako da u mom slucaju se moze reci da su azurni u resavanju problema.
U pitanju je Nis.
 
Zvao sinoć Niš i rešili problem.
Tako da ako imate problem bolje odmah zovite Niš nego da otvarate tikete koji idu preko Supernove.
 
Trebali bi admini da ovu temu pripoje supernovoj jer exe net vise ne postoji.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jel postoji mogućnost da se registrujemo na Supernovinom portalu i da se prijavimo za e-račun?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Exe-net podrska je isto aktivna kao i ranije. To dal odgovaraju, ne odgovaraju, dal se zovu sada supernova ili vec kako nas ne interesuje. I dalje njihova ticket podrska i sajt radi. Bice vremena da se zakljuca podforum exe-net, sada jos uvek nije vreme za to, ne treba mi generalizacija problema sa drugima.

Elem, jel ima jos ko iz Paracina da se javi. evo vec drugi dan prosao, gledam najave temperatura od -10, pa me to brine, em se nama zuri, em i oni ljudi imaju dushu.
Ali sto rece moja keva, dok je bio Kopernikus nama 10 godina nijedna zima nije naudila, sada prvi sneg pao, otkacili se i pokidali kablovi samo zbog loseg vezivanja na banderama. Ceo dan skidah bzv. nesto kevi da gleda preko usb na stb, izdrzacu do kraja nedelje, posle toga bicemo The Walking Dead. ^^
 
Prosli mesec sam posle 20. decembra dobio samo papirni racun, a sad pre 2 dana i na mail racun (edit za decembar). Nigde se nisam prijavljivao.
 
Poslednja izmena:
Stigao SMS sa podacima za uplatu.
2e66a8ce122c4ecb9ad09a5b3e6885bd.jpg
 
Dobio isti SMS a račun platio još pre nekoliko dana preko Supernova sajta.
 
Ja ne dobijam ni SMS ni mejl. Ako šalju na onaj exe mail meni to više ne funkcioniše. Ako šalju na SMS ko zna na koji broj šalju, u exe mi stajao neki broj bog te pita iz koje godine. Na exe portalu nije postojala mogućnost da se to promeni a mene iskreno bolele uši da idem do poslovnice da to menjam. Zato i pitam dal možemo negde na SN da se registrujemo.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
^
Ovde proveravaš stanje i plaćaš račune preko kartice: https://mojasupernova.rs/oec/payment

Ne treba ti registracija jer ne postoji portal gde pratiš stanje, račune, uplate, dokupljuješ pakete...
Za e-račun se javi njima da si zainteresovan, ne postoji mogućnost da ga sam aktiviraš, nisu još kao mojsbb i pitanje je da li će toliko napredno da idu.
 
Poslednja izmena:
Pre desetak dana pisao Supernovi da želim da primam E-račun na mail. Juče stigao račun na mail, danas SMS.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@krupac
Gde si im pisao?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Znaci u ponedeljak problem u Paracinu nastao, nekima jos od subote, u utorak se kabl prekinuo, bukvalno je kamion odneo kablove kao i kutije koji su se spustili preko ulice pa je zato doslo do masovnog prekida u mom naselju.

Danas je moje naselje doslo na red, hvala na pomoci nislijama, max brzo i ekspeditivno odradili, isplajsovali kablove na licu mesta povezali, svaka cast.

Ae da se bavimo malo uzrokom problema. Kablovi su i kutije na betonskim banderama. Posto je deficit, umesto standardnih shelni, vezuju se celicnim kablovima za bandere. Ako je vez slab, moze doci do popustanja i onda lanchano sve ide.
Znachi, nabaviti lepo shelne za bandere, ko sto sam imao na kopernikusu ranije, evo 10 zima proshlo nijedan kabl se ni mm spustio nije. Ako ko chita ovo od "odgovornih", eto preporuke.
Manje kostaju te shelne, nego izlazak ovako na teren i gubljenje vremena i materijala i radne snage.
 
Ni u Kruševcu nema interneta ni kablovske celi dan,tehnička služba kaže budite strpljivi.Ne znam da li imaju nameru da poprave.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Meni radi bez problema i internet i televizija, ja sam naselje Kolonija. Ne znam gde ste vi.
 
Sad me zvali iz Supernove, nude da obnovim ugovor na Exe Netovom paketu, na kome sam trenutno, ili da pređem na neki Supernovin, ali u tom slučaju ne bih mogao da ostanem na optici. Zahvalio sam se, pa ćemo se čuti drugi put.
 
Povoljnost koju su nudili nije vredna pomena. Ako pređem na Supernovin paket Super Sve Plus Move bez optike, plaćao bih tri meseca staru cenu za Exe Netov paket Smart Trio 1 (koji sad plaćam 2670 dinara), a nakon toga bih plaćao 3699.
Nema sile da idem sa optike.
 
Ја поднео захтев за раскид. Враћам се на сбб, нуде год по дин.
Док је био ехе било добро, супернова је напредна фирма.
 
Vidim dosta ljudi se zali na duze prekide signala, koliko para toliko muzike. Nije to sbb pa da moraju problem da rese za 24h. A iza svega stoji telekom koji je poznat po svojoj brzini resavanja problema, ko je koristio adsl zna o cemu pricam. Ne favorizujem samo znam kako stvari stoje u jednoj i drugoj firmi.
 
Vi ne mozete da shvatite koliko je mali broj ljudi kojima su bitne i koje pogadjaju ove promene. Pisete ovde i VERUJTE MI, tracite svoje dragoceno vreme. Vise pisete o tome sta ce, kako ce, da li ce... A u pozadini otprilike znate sve. Pri tom, za sve o cemu pisete, bez obzira sto ste u pravu, njih APSOLUTNO zab... jer takvih korisnika, manje je od 1%.
CG nat ili ne, to zanima 0.5% ljudi, od tih 0.5, polovina i ne zna sta im on zapravoi donosi ili odnosi.
Postojanje paketa sa uploadom od 150, 200 ili vise, takodje, zanima jedva 1% ljudi.
I tako... da ne nabrajamo dalje jos neke stvari. Znaci nema svrhe da i ovo malo postova sto se salje, bude pisano.
Utopite i ovu temu tamo u onu masu gde je SN i da se lepo razilazimo ko BEATLES.
*
Trazite neke uslove u MONOPOLISTICKOJ drzavi.
Ljudi u svetu ko dobar dan voze 500/500, ovde kod nas odavno zivot nema smisla, a kamoli ove stvari.
 
Des @Semering
Slazem se, ali dodao bih, svako ima pravo da odlucuje sta ce sa svojim slobodnim vremenom. Meni ne smeta ovako sa vremena na vreme ispod tepiha da vidim sta se desava u drugim gradovima.

Ok, jedna stvar me zainteresovala.
Na ruteru, kao i WAN MTU mi je 1500. I onda posle toliko godina, ae reko sam malo da ispitam MTU vrednosti. Znaci optika u Paracinu radi na MTU 1372+28=1400
Od 1373 pa do 1472 su sve izgubljeni paketi. Sto me navodi da sabijaju pakete iz dobro poznatih razloga, mada sam mislio da je to iscezlo sa ADSL-om.
Napominjem da mi brzine ROCK solid stabilne 24h, tako da izgleda da optici 1400 ne smeta i ne utice na brzinu, zato to iskoriscavaju na ovaj nacin jer imaju svoje benefite za to.

Ne znam da li je i kod vas ostalih isti slucaj, sto znaci da su optiku namestili na 1400 da daje full, jer to sama tehnologija ne oseca, a trebali bi to da znamo kao naznaku.

Ko ne zna komanda za MTU check je:
ping google.com -f -l 1482 npr. i onda smanjujte po 10. Sve dok ne dobijete ping. Onda dodate 28 i to je vas MTU.
Znaci na 1482 bi trebalo da imate loss packete, na 1472 da radi sa odzivom.
U mom slucaju radi sa 1372.
1373 vec ne. Sto znaci moj mtu je 1400 i to sam sada stavio u ruteru.

U windowsu menjanje izgleda ovako u mom slucaju:

netsh interface ipv4 show subinterface
netsh interface ipv4 set subinterface “Local Area Connection” mtu=1400 store=persistent
 
Poslednja izmena:
Meni je već po defaultu na OpenWRT ruteru setovano na 1400.
 
na njihovom ruteru(koji) si flashovao na openwrt ili imash svoj?
 
Blah, nisam neko vreme proveravao a sad imam šta i da vidim. Rute koje su bile na 25-28ms su sada na 45ms.

Npr. sa 89.34.x.x na
136.115.98.86
136.115.98.87
136.115.103.140 

Može li neko od kolega forumaša da pusti ping ka ovim destinacijama?
 
Nazad
Vrh Dno