Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Moze li malo objasnjenje u vezi set-top boxa? Jel on neophodan ili nije? Mislio sam da jeste, onda sam ovde procitao da neki ljudi ne koriste. Voleo bih da mogu da koristim feature televizora za TV, ne samo kao monitor za neku kinesku kutiju.

Moze, instaliras aplikaciju na bilo kom android uredjaju (moze i TV ako je android OS). Ako nije mozes samo da koristis klasicnu kablovsku bez mogucnosti vracanja kanala unazad.

Ono sto mene zanima je kad daju gigabitni ruter, jel za brzine preko 100 ili je to malo drugacije? Trenutno imam duo 2 stari, 170/60 i interesuje me sta bi bilo ako potpisem smart duo 1 ili 2, da li bi mi uzeli gigabitni ruter ako je brzina do 100 ili ne bi uzeli uopste ili bi ga uzeli u svakom slucaju (jer je smart duo 2 150 download)?
 
Moze li malo objasnjenje u vezi set-top boxa? Jel on neophodan ili nije? Mislio sam da jeste, onda sam ovde procitao da neki ljudi ne koriste. Voleo bih da mogu da koristim feature televizora za TV, ne samo kao monitor za neku kinesku kutiju.

Da se razumemo, nemam ExeNet ali se razmisljam.
Nije potreban set top box ako imaš TV sa DVB-C tjunerom.
 
Hvala ddaniel i S22. Nekako nisam imao potrebe vracanja unazad do sada, razmislicu da li mi je uopste potrebna.
 
Чудно ми је да за 100+ брзине не дају гигабитне рутере. Ја сам од како сам прешао стотку променио 3-4 рутера док нисам добио овај Нетис који ради добро.
Какав модем са лан слотовима?

Ne znam kakav modem, tako su mi rekli preko telefona, možda su mislili na GPON, da mi zamene ovaj sa jednim lan slotom za neki sa više.
Da, dali su mi taj Phicomm ruter (možda greškom), za koji sam ja mislio da je gigabitni, dok nisam video kasnije, pa kad sam zvao rekoše da možemo tako da rešimo da preko kabla imam 150Mbps...
 
Zamolio bih ljude koji vec neko vreme koriste aplikaciju da napisu svoja iskustva, da pomognete onima koji jos nisu potpisali ugovor
 
Drugari, instalirao sam na box-u aplikaciju ali mi kanali seckaju, rade kako treba par sekundi i onda pocne. Ima li neko slican problem?
 
Koji box je u pitanju?
Ja imam dva boxa. Na Tanix T3 mini 2GB, android 7.1.2 aplikacija radi super, a na drugom, X96 MAX 2GB, android 8.1, aplikacija radi baš kako si opisao, koči, zastajkuje, nije upotrebljiva.
 
Dal je moguce da aplikacija ima problem sa android 8+? Kako li ce tek na 9 da radi :trust:
 
Valjda će je vremenom unapređivati, uostalom pored linka za preuzimanje aplikacije piše da su testirani modeli Samsung i Huawei android mobilni telefoni.

Na ovom android boxu sa android 8.1, ni rts planetu ne mogu da instaliram.
 
Meni na Xiaomi Mi A1 telefonu sa 8.1 androidom radi aplikacija bez problema. Koristim je van zemlje (u EU) i sve radi kao sat. Do duse nisam "premotavao", pustim samo live program i nisam primetio seckanje ili bilo sta drugo. Rade svi programi koje sam probao. Eto, cisto da imate i ovaj info.
 
Neka nekompatibilnost ocigledno postoji. Kod mene na Sony TV (android 8) radi bez problema, kao i na telefonu S7 (android 8). Doduse android 8 je i na jendom i na drugom, a ne 8.1. Nadje se po neki kanal gde kaze da nije podrzan video format, ali generalno vecina radi.
 
Da li je neko uspeo da instalira ovu novu aplikaciju na ExeNetov Android box MXQ R9. Instalirao sam apk, ali kada startujem Exe update, izađe greška u vezi sa nekim F-Droidom, kao na slici.
fca717c45713497d83d0f5963ab29218.jpg
 
Može li da se raskine ugovor s njima (koji nije istekao) zbog poskupljenja?

Oni tvrde da mora prvo sve da se plati, a ja koliko znam bi moralo da može.
 
Aj neko nek mi pusti u inbox direktan link da skinem app.... ulazio sam na sajt preko tel (nemam komp) i nigde nisam uspeo da nadjem aplikaciju.... hvala unapred.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Na kom paketu si? Da bi mogao da koristiš aplikaciju, mislim da moraš da budeš na nekom od ovih novih ''smart'' duo ili trio paketa.
Aplikacija se nalazi na korisničkom portalu ''Moj Exe-Net''.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je bio slucaj da nicega nije bilo na korisnickom portalu dok ih ih nisam kontaktirao (mejlom), tek onda su mi postavili download link na KS.
 
Dobio juce aplikaciju. Ukratko: aplikacija radi solidno na telefonu (pocophone, android 9), ponekad zabaguje pa nema zvuka ili slike ali promenom player-a proradi, tako da je ok (u uputstvu pise kako se to radi). Nisam uspeo da se logujem kad sam je instalirao na njihovom box-u (morao sam da se pozabavim da bi je uopste instalirao tamo), tako da ne mogu da dam utiske sto se toga tice - za sad ne radi. Pise da ce biti aplikacija i za box. Nakon logovanja na http://korisnickiservis.exe-net.net vidljivo je sve sto treba za aplikaciju. Moj savet je da se nakon potpisavanja ugovora ode u korisnicki servis (ili pozove telefonom) da kreiraju nalog jer ne ide automatski.
Ovo stoji na portalu:
Aplikaciju preko koje možete instalirati ExeTV Mobile aplikaciju, možete preuzeti ovde. Ili skeniranjem sledećeg QR koda:
Nakon instalacije ExeTV Mobile aplikacije, obatite se tehničkoj podršci na mail: [email protected] kako bi dobili korisničko ime i lozinku za prijavu u aplikaciju.
Uputstvo za Instalaciju i korišćenje aplikacije, možete naći ovde
Testirani modeli su Samsung i Huawei Android mobilni telefoni.

Aplikacija je namenjena za instalaciju na mobilnim telefonima. Nije za upotrebu na STB android uredjajima kao i na smart Televizorima. Exe Net planira da razvije i aplikacije koje će biti podržane i za STB i za Smart Andorid Televizore.
 
Kako da raskačim prethodni telefon I da se ulogujem na novi?
95b632329b744ec3fcf282cba215430d.jpg


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Valjda ides na "odjava" na uredjaju koji je logovan. Ja nisam probao ali valjda je tako. Screenshot_20190427-081819.jpg
 
Uređaj na koji sam logovan sam prodao nakon što sam prethodno uradio factory reset, tako da to nije opcija.

Edit : poslao sam mail podršci da mi oni odjave prvobitni uređaj pa ćemo videti kakav je ishod.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Novo saznanje, gledanje kanala uzivo preko aplikacije radi na svim mrezama ali vracanje unazad samo preko exe net mreze, cak ni mobilni internet ne podrzavaju. Bas je :-(
 
Jel daju za obnovu ugovora na 2 godine plus prelazak na trio paket za postojece korisnike ovaj popust za prva 3 meseca?

I pitanje, da li bi prelazak na smart trio 2, za 5 tv prikljucka kroz celu kucu bio moguc i okej za ovaj paket?
 
Сви добијају та три месеца уз нови уговор. Не знам како мислиш 5 телевизора, ако имају DVB-C тјунер, можеш колико хоћеш.
 
Primetio sam u zadnjih 10ak dana da imam problem : Konekcija mi se uspori sama od sebe, padne brzina drasticno... Screenshoot-ovi u prilogu .... I restartujem modem pa se brzina vrati u normalu i posle par dana opet pad.... Dali su mi Huawei HG8240 ....Ovo je mereno na kompu,lan direktna konekcija sa modemom. Jel ima neko slicnih problema? Da prijavljujem ovo? Da li ima veze sto mi je modem na mestu gde je malo ventilacija zagusena? Pise kad se ulogujem temperatura uredjaja 59C? (mada tu i pise da je gornji treshold 85C)
 

Prilozi

  • Exe net problem before reset.jpg
    Exe net problem before reset.jpg
    85.8 KB · Pregleda: 107
  • Exe-Net after restart -OK.jpg
    Exe-Net after restart -OK.jpg
    245.1 KB · Pregleda: 109
Primetio sam u zadnjih 10ak dana da imam problem : Konekcija mi se uspori sama od sebe, padne brzina drasticno... Screenshoot-ovi u prilogu .... I restartujem modem pa se brzina vrati u normalu i posle par dana opet pad.... Dali su mi Huawei HG8240 ....Ovo je mereno na kompu,lan direktna konekcija sa modemom. Jel ima neko slicnih problema? Da prijavljujem ovo? Da li ima veze sto mi je modem na mestu gde je malo ventilacija zagusena? Pise kad se ulogujem temperatura uredjaja 59C? (mada tu i pise da je gornji treshold 85C)

Ja lično restartujem svoj ruter na 4-5 dana. Poželjno je kažu 1 u 7 dana da se rr ruter da se "osveži" :) NIKAD u to nisam verovao, i do skora NIKAD to nisam radio jer sam smatrao da je to glupost...dok nisam rešio da to praktikujem da vidim ima li to nekog smisla...i ima...brže mi radi/učitava sve od kad to praktikujem :)
 
Ja lično restartujem svoj ruter na 4-5 dana. Poželjno je kažu 1 u 7 dana da se rr ruter da se "osveži" :) NIKAD u to nisam verovao, i do skora NIKAD to nisam radio jer sam smatrao da je to glupost...dok nisam rešio da to praktikujem da vidim ima li to nekog smisla...i ima...brže mi radi/učitava sve od kad to praktikujem :)
Trebalo bi da ima neko interno podešavanje da se po želji namesti na određeno vreme da se ruter/modem restartuju u željeno podešeno vreme.... Mada ja vise mislim da je to do kvaliteta samih uređaja.... Tp link koji imam kao wifi ruter( wdr 3600) ne restartujem nikad, osim kad se nekad/nekad restartuje sam kad nestane stuja, nikad problem s njim.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno