Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Šteta, hteo sam nekim ljudima da preporučim nešto da se informišu, kad već ne koriste internet.
 
Šteta, hteo sam nekim ljudima da preporučim nešto da se informišu, kad već ne koriste internet.

Pa to nije ni volja ni zelja Exe neta, nego vlasnika kanala da ne dozvoli emitovanje VAN svoje mreze, cist monopol, mislim nervira me da se stav vlasnika kanala interpretira kao da je stav nekog operatera da ne emituje odredjeni kanal
 
Још горе, интерпретира се као да држава не дозвољава да се тај програм више гледа јер пружа праве информације, док остали испирају мозгове. А да СББ жели да се информације шире, лепо би понудили тај канал свима фрај па би сви све емитовали. Ајде за СК, ту плаћају нека права па и да услове али информативну емисију ускраћивати је врло чудно. Делују као неко ко само свој џеп гледа и не занима га мрак.
 
Ja sam se baš raspitivao oko toga. Exe Net je SBB-u najveći konkurent. Iz tog razloga SBB ne daje Exe Netu ni jedan kanal uključujući N1, Sport Klub, itd... Što uopšte nije po zakonu jer SBB monopoliše tim kanalima.

Na N1 sajtu se vidi da samo par operatera iz BG-a imaju ovaj kanal i to oni gde SBB nema mrežu gde oni posluju.
 
A kad su vec sklonili kablove na bulevaru NT i kad je vec raskopano mogli bi da ih ukopaju, da ne vise po banderama, da odrade posao profi
 
Чини ми се да су их пребацили на другу страну, нисам гледао шта је још рађено а не знам ни ко и зашто је раскопао. Могли би они и да копају и полажу каблове али би онда до сада оптику добиле три улице и коштала би бар дупло. ;) Па ни много моћнија електродистрибуција није заменила све каблове са бандера подземним. Да не помињем и СББ.
Оћете јефтину оптику одмах или скупљу профи услугу за неку годину?
 
Чини ми се да су их пребацили на другу страну, нисам гледао шта је још рађено а не знам ни ко и зашто је раскопао. Могли би они и да копају и полажу каблове али би онда до сада оптику добиле три улице и коштала би бар дупло. ;) Па ни много моћнија електродистрибуција није заменила све каблове са бандера подземним. Да не помињем и СББ.
Оћете јефтину оптику одмах или скупљу профи услугу за неку годину?

Sad imaju priliku da lako i jeftinije to urade. Tu gde su vec postavili - ok, ali bi trebali da vode racuna i o tome, jer ce sigurno u jednom trenutku zakonom biti regulisano i onda ce morati sve odjednom da ukopaju
 
Već jeste zakonom regulisano, i imaju planove i građevinske dozvole. Takođe, Telekom Srbija na dosta mesta ima kablove po banderama. Čak i njihovu HSIA uslugu (skupu optiku) blizu moje kancelarije povezuju vazgušno (novi priključci). Mogu da slikam.

Čak u škole (osnovne i srednje) vazdušno dovode akademsku mrežu Srbije, i to mogu da slikam. Baš ću izaći da slikam malo kansije, da vidite kako "moćni telekom" to radi. Nisu ni oni ništa bolji po tom pitanju. Jednostavno je nerealno očekivati sa ovakvim cenama paketa (da ne pominjem da je po suburbs u Americi isto tako) da sve ide podzemno. Jedino moguće je da recimo lokalna samouprava prilikom rekonstrukcije ulice stavi kanale podzemno za optiku, pa da onda svima iznajmljuje.

U Pirotu su recimo to krenuli da rade 2006. ali je cela priča bila u tri naselja, i nakon toga je cela priča stala. Telekom je iskoristio te kanale, drugi nemaju pristup istima (ni SBB ni Exe). Tako da čekati da se sve ukopa podzemno je nerealno. Neće provajder koji naplaćuje 15-20eur za uslugu da ukopa sve u svim gradovima. Neće u Americi ni onaj od 60-100$. Pola ljudi u Srbiji ne bi ni imalo internet (sem nekog raspada od preopterećene 4G mreže eventualno) i neki srećnici sa ADSL-om.
 
Poslednja izmena:
Tačno, mojim ulicom (trotoarom) tad nekad kopali i postavljali neko plastično crevo, a mislim da je Telekom pored tog creva stavljao svoje kablove. Čija su ta prazna creva i zašto ih ne iznajmljuju, nemam pojma.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@poglavicas Ne znam zasto te to toliko pogadja, zar ne bi bilo logicno kad se vec raskopa ulica i sklanjaju kablovi to isto resi ukopavanjem kablova? I niko nije pominjao "mocni" telekom ili bilo koga, svako je za sebe. Svakako treba da se ugledamo na razvijene gradove
 
Зато у Београду сањамо оптику свуда. Ем што то укопавање много кошта ем што је много споро. Није то тако као што мислиш.
 
Да ли је ехе раскопао улице? Ако јесте, онда ће ваљда и да поставе каблове доле а ако није, ко зна ко и зашто је то урадио. Осим тога, мало је бзвз само укопавати каблове, шта ће да раде када сутра планирају да појачају линк или замене? За подземне каблове се прави канализација и то би требало на нивоу град да се одради, не да свако прави своју.
Или си мислио као ТТ некада, ископају 20-30цм па убаце оптику па затрпају??
Јел неко скоро понављао слике из Јапана са кабловима по бандерама? ;)
 
@calexx apsolutno se slazem sa tobom da treba na nivou grada da se uradi, ali pod pretpostavkom da ovi iz exe citaju forum dajem ideju da vide sa gradskim ocima :D
 
Једино право решење је да град у некој улици или у многим прокопа канале, направи канализацију и изнајмљује свима којима је потребно. То се обично ради када неко мора да раскопа да нешто одради, искористи се то, избетонира или поставе неке цеви и после се неколико година забрани било какво копање. Код нас је обичај да ако се асфалтира улица/тротоар, свеједно да ли због неких радова или онако, у следећих неколико дана се раскопа због било ког разлога, увек се појави неко ко мора да среди своје укопано.
Нереално за нас, па овде се ни рупе од снега и соли не закрпе брзо него се припреми па стоји данима а отварање мостова преко сеоских потока је грађевински подухват пред изборе и још да очекујемо неку организацију.

Као што је писано, теоретски може да се одради али се распитај колико би ехе-нет коштало да плати фирму која би копала, бетонирала плус дозволе плус трајање тога ... то би опасно утицало на цену а и чекало би се годинама. Уместо тога се плати епс-у или коме већ да се користе бандере и екипа за један дан прође пар улица. Ето, она акција измештања каблова на булевару НТ је направила прекид од 20 минута. Замисли да је копано а неко реши да ту зида или постави нешто па мора да се све измешта.

Пре неки дан сам видео монтере који спуштају неки нови сноп каблова са бандере до моје зграде, баш ћу после да погледам на шта личи, замисли да су копали па сада морају да раскопавају.

Иначе нисам сигуран зашто би каблови на бандерама били неисправан начин, па зато су и измишљене. ;)
 
Nije neispravan, samo je ruzan, pogotovu kad se kace na banderama koje sluze samo za osvetljenje. Daleko od toga da ja kriv exe ili bilo kog operatera, samo kazem kako bi trebalo da se radi. Dobro je sto si me podsetio da je ovo juzna Srbija i da toga nikad biti nece
 
Kao što sam obećao, slike su tu. I nije mi cilj da tvrdim kako je nešto dobro ili loše. Jednostavno, čak se i telekomu za akademsku mrežu Srbije ne isplati da kopa ulice.

I sam znam koliki su to troškovi. EPS mi je uvodio novu struju na jednoj lokaciji u gradu, i cena za kopanje trotorara je "prava sitnica", čak nisu ni vratili trotoar u prvobitno stanje, a cene su im paprene. U pitanju je bilo samo 5.5m dužnih.

IMG_20190319_112146.jpg
IMG_20190319_112150.jpg
 
Apropo kopanja i krpljenja. Nema tu ništa usput. Grad je odgovoran za redovno održavanje (krpljenje rupa i sl.), a svako kome treba ukopavanje bilo čega to radi o svom trošku, isto kao i dovođenje raskopina u pređašnje stanje.
Obaška ako je potrebna dozvola lokalne samouprave, i što ide uz to.
 
Poslednja izmena:
Nije neispravan, samo je ruzan, pogotovu kad se kace na banderama koje sluze samo za osvetljenje. Daleko od toga da ja kriv exe ili bilo kog operatera, samo kazem kako bi trebalo da se radi. Dobro je sto si me podsetio da je ovo juzna Srbija i da toga nikad biti nece
Већина бандера поред сијалице има и разне каблове. Што би то сметало?

Разумем да мтс гура каблове по земљу јер ће да има глобалну понуду. Још боље разумем да епс укопава каблове од трафо станице до зграда јер то неће нико други да уради али како да то уради ехе? Да копа до сваке зграде где нема или има корисника? Да свуда доведе кабл као да ће сви да узму а можда неће нико?
Мислиш да би се њима исплатило да од неког центра (и то је посебан трошак али нешто имају) копају да би само комшији и мени довели кабл?

На крају, ехе је углавном најмања фирма (да не кажем најмање моћна) па када и епс и мтс и сбб укопају своје каблове, онда ћу и ја да их критикујем. Дотле ми је довољно да имам јефтину оптику која ради.

едит: апропо ... наравно да свако може да укопава своје каблове али то није баш исправно. Да ли да раде као ТТ па на 20-30цм испод увале кабл и свако ко прави тротоар, копа башту и слично да им то искида? Шта се ради ако негде буде прекид? Постоје неки стандарди, причу сам чуо одавно, по коме се искористи прилика када неко хоће да копа па се направи канализација и град понуди свима којима је то потребно да је искористе. После тога нема копања одређени број година. Једини прави начин. Да ми свака фирма која хоће да полаже каблове копа по комшилуку или да раскопава цео град ... па овде има бар 3-4 оптичара, ту су мтс, сбб, орион и још неки .... свако од њих да посебно копа за каблове?
 

Prilozi

  • Chicago.jpg
    Chicago.jpg
    265.5 KB · Pregleda: 95
  • Tokyo.jpg
    Tokyo.jpg
    828.5 KB · Pregleda: 93
  • Tajland.jpg
    Tajland.jpg
    99.5 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
Da ga ne ureknem za sad net radi ok jedino kanali znaju da zezaju.... ruter je inace u drugoj sobi tako da verovatno upload ide i do 100....
d6e36569ce540abd0f54b839fb37c70c.jpg


Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Већина бандера поред сијалице има и разне каблове. Што би то сметало?

Разумем да мтс гура каблове по земљу јер ће да има глобалну понуду. Још боље разумем да епс укопава каблове од трафо станице до зграда јер то неће нико други да уради али како да то уради ехе? Да копа до сваке зграде где нема или има корисника? Да свуда доведе кабл као да ће сви да узму а можда неће нико?
Мислиш да би се њима исплатило да од неког центра (и то је посебан трошак али нешто имају) копају да би само комшији и мени довели кабл?

На крају, ехе је углавном најмања фирма (да не кажем најмање моћна) па када и епс и мтс и сбб укопају своје каблове, онда ћу и ја да их критикујем. Дотле ми је довољно да имам јефтину оптику која ради.

едит: апропо ... наравно да свако може да укопава своје каблове али то није баш исправно. Да ли да раде као ТТ па на 20-30цм испод увале кабл и свако ко прави тротоар, копа башту и слично да им то искида? Шта се ради ако негде буде прекид? Постоје неки стандарди, причу сам чуо одавно, по коме се искористи прилика када неко хоће да копа па се направи канализација и град понуди свима којима је то потребно да је искористе. После тога нема копања одређени број година. Једини прави начин. Да ми свака фирма која хоће да полаже каблове копа по комшилуку или да раскопава цео град ... па овде има бар 3-4 оптичара, ту су мтс, сбб, орион и још неки .... свако од њих да посебно копа за каблове?

Da. Baš tako je stanje.
 
Ljudi, mojoj sreci nema kraja :)
Sada vidim da su ubacili engleski audio strim na Eurosportu.
Konacno ponovo mogu da gledam skijaške skokove. Onaj naš komentator, što ne zna da kaze slovo R, mi je ogadio nekoliko sportova.
 
Ima li nekih novosti u vezi tog unapredjenja paketa ili se ceka 1. april da bude aprililil?
 
Osoba iz Exe koja cita ovu temu neka prenese kome treba da vam ovakvo glupiranje sa instagram botovima i komentarima nije potrebno i da se ne blamirate ovako jer deluje jako neozbiljno.

Kazem iz najbolje namere.
e8adb62331a4e44fab4a75416751e994.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Da li je realno ikome potrebno?

Ovo je provajderima najbolji marketinški trik... a malo ih košta pošto 90% korisnika ni ne primeti.
 
Pa vidi, meni znaci, doduse vise upload nego download, bilo bi dobro kad bi porasao dosta upload. To jeste 90% ni ne primeti, ali ovde su tih 10% koji primete i kojima bi znacilo. :}
 
Činjenica, i meni bi godilo malo uploada.
 
Nazad
Vrh Dno