Šta je novo?

Exe Net - iskustva

U Gvatemali to ide i do 20000. A tek Madagaskar...

Sent from SM-A750FN using Tapatalk
 
Normalno da čovek ima pravo na otkaz i to bez ikakvih penala.

Botovi, kad već smarate temu, dajte onda delite i insajderske informacije više i češće ili barem prenosite sugestije na gore.
 
To da je bolja slika na SBBu to apsolutno nije tacno. Isti je kvalitet slike. Cak recimo kod Exe Neta je bolji kvalitet slike na RTS HD kanalima. U Nisu imam Exe Net a u BGu imam SBB.

Ti si ocigledno uzeo uredjaj za gledanje unazad a nisi mu podesio izlaz na full HD na hdmi ili si mozda stavio na cinc da gledas. Treba malo da se klikne..

Da si gledao kablovsku direkt na tvu video bi da je kvalitet slike na visokom nivou.

Nisi se snasao.

Za raskid ugovora ne znam ali kontam da posto su ti doveli optiku pa si se ti predomislio da imaju prava da ti naplate setup a da ti imas prava da otkazes uslugu. Mislim da si napravio veliku gresku. Exe Net je svakako bolji od SBBa u mnogim pogledima. Sa izuzetkom da nema kanale koje SBB ne daje drugim provajderima: Sport Klub, N1, itd.. A to je problem drzave sto dozvoljava monopol SBBu.

Bolje da si nas pitao ovde nego sto si raskinuo. Mogao si to lepo da podesis. Mogao si da trazis to njihovih servisera.

I jos nesto SBB ti ne naplati posebno uslugu vrati unazad ali ti zato sve dobro i extra naplati mnogo mnogo vise.

Uređaj je neki kineski android box, krš običan. Ne verujem ni 20 evra da košta, a iznajmljuju ga za 300 dinara mesečno. Povezao sam preko HDMI kabla. Pitao sam ih zašto je lošija slika i rekli su da je slika u SD, a ne full HD. Ja pitam zbog čega tako kad na android box-u piše rezolucija 4k. Oni kažu da je to maksimalna podržana, ali za unazad vraćanje samo u SD rezoluciji.

Meni je SBB bolji. Sad sam produžio ugovor kod njih nakon što sam otkazao u EXE-NET-u. Morao sam. Jeste skupo, ali nisam imao izbora jer ostali ukućani gledaju TV pa zbog njih.

Ovi su mi sa bandere razvukli kabl, bušili zid od terase do sobe.

Nisam rekao da sam za EXE-NET skupljao potpise da mogu da razvuku optiku u celoj zgradi. Skupio sam dovoljno potpisa, ali nisu svi vlasnici stanova i predsednik zgrade odnosno sad upravnik, nije hteo da potpiše odobrenje. Ja njima zamalo zgradu da dam na izvolte, a oni meni traže 12.000 dinara. Nije lepo.
 
Poslednja izmena:
Kako za 20 eura mesecno???

Nisam sad u Nisu da ti slikam. Ali u samoj aplikaciji se nasteluje rezolucija i posle slika bude perfektna.
 
Kako za 20 eura mesecno???

Nisam sad u Nisu da ti slikam. Ali u samoj aplikaciji se nasteluje rezolucija i posle slika bude perfektna.

Pardon, 300 dinara mesečno. Izmenio sam i gore u postu.

Slika je dobra samo uživo kad se gleda. Preko android uređaja za vraćanje unazad je katastrofalna slika. Bolju sliku sam imao 2005. na SBB-u nego 2019. na EXE-NET-u :)
 
Nisi u pravu uopste. Samo se nisi snasao da to podesis. Mogo si mail da im posaljes, da pitas. Ja sam do sad uvek sve pitao. Doduse ovo za android sam sam isklikcao tj igrao sam se jer preko njega gledam i filmove :)

Drugo, sto nisi gledao kablovsku direkt na televizoru bez androida?
 
Skroz je nebitno dal sam se snašao ili nisam. Na SBB-u sam 14 godina. Hteo sam da promenim operatera zbog cene. Probao, ne sviđa mi se, toliko. Po zakonu možeš da raskineš ugovor bez penala, čak i nakon tih 14 dana. Menjali su zakon prošle godine septembra ili tako nešto. Zašto moram bilo kome da se pravdam zašto raskidam. Jednostavno, nije to to što sam očekivao i ne želim da koristim tu uslugu dve godine. To bi za mene bilo mučenje da moram da gledam onakav snimak. Vid da pokvarim, jel to hoćeš? :D
 
Po zakonu možeš da raskineš ugovor bez penala, čak i nakon tih 14 dana. Menjali su zakon prošle godine septembra ili tako nešto.

Zakon još nije donešen, već je ministarstvo naložilo operaterima da unesu izmene u svojim opštim uslovima.
Nije tačno da možeš da raskineš UO bez penala. Novina je da penale plaćaš na način koji ti više odgovara: plaćaš preostale pretplate do dana isteka UO ili pogodnosti koje si dobio do dana raskida ugovora. E, zato su oni uneli setup koji se tumači kao pogodnost, koji košta 1 dinar uz potpisivanje UO od 24 meseca.
 
Meni iz SBBa nisu hteli da raskinu ni kad su menjali cene. Pa smo se raspravljali i dali mi 6 meseci gratis pa sam odustao.
 
Pozdrav.

Imam problem sa exe-net-om.

6. februara sam uzeo internet i kablovsku kod njih. Dosli su serviseri, postavili sve i u stanu sam potpisao ugovor. Nisam bio zadovoljan. Kvalitet slike je bio znatno losiji od SBB-a. Nije bilo opcija za vracanje kanala unazad, pa su rekli da moram od njih da iznajmim uredjaj za tu namenu koji se doplacuje 300 dinara mesecno. Nisam znao da se ovaj uredjaj doplacuje. Niko mi nije rekao da nema opcije za vracanje unazad niti da se to doplacuje. Tek kad su sve uveli, podesili i pustili TV, ja vidim na cemu sam. Uzeo sam uredjaj istog dana, isprobao i katastrofalno je radio, plus, znatno degradirao kvalitet slike.

Odmah sutradan, 7. februara, sam raskinuo ugovor preko sajta njihove tehnicke podrske i vratio njihovu opremu. Po zakonu imam 14 dana da raskinem ugovor bez ikakvih penala. Jos kad su mi uveli kablovsku i net, nisam bio zadovoljan i razmisljao sam da uopste ne potpisujem ugovor. Ne znam zasto sam uopste potpisao. Da nisam, ne bih se sad majao s njima.

Jedna napomena. Ugovor se sastoji od jedne strane. Tu nema nikakvog cenovnika usluga. Cene novih paketa su jasno i vidno izrazene na sajtu. Tako je samo za nove pakete da navuku korisnike. Pun cenovnik svih usluga se nalazi negde zakopan na njihovom sajtu. Nisam uspeo da ga nadjem, vec sam morao google da koristim da bih locirao cenovnik koji je u PDF formatu na nekom linku u dnu strane FAQ. Zasto se cenovnik nalazi tamo, nemam pojma.

Nakon otkazivanja ugovora, oni meni traze 12.000 dinara da im platim za nadoknadu za setup. Iako je cena setup-a 1 dinar na ugovor od dve godine, oni imaju u skrivenim stavkama penale od 12.000 dinara ako se ugovor otkaze i onda mora da se plati taj setup. Kako mogu da mi naplacuju penale, ako po zakonu imam prava da otkazem ugovor. Dakle ni ti penali ne bi mogli da budu validni i po zakonu.

Isao sam u zastitu potrosaca. Rekli su mi na koj clan zakona da se pozovem. Sve to napisao, odneo u exe-net, oni fotokopirali i overili da su primili zalbu. To je bilo dva dana nakon raskida ugovora, odnosno 8. februara. Proslo je 40 dana otkako sam se zalio, odgovor nisam dobio, iako su duzni po zakonu da odgovore u roku od 8 dana.

Kad sam raskinuo ugovor, rekli su mi da imam rok od 60 dana da izmirim obaveze (12.000 dinara). Medjutim, pre tri dana (20.03) mi stize opomena pred utuzenje, ukoliko ne izmirim dugovanje. Proslo je tek 40 dana od raskida ugovora. Kako mogu da mi prete sudom i izvrsiteljima, ako jos uvek nije istekao zakonski period za placanje.

Ponovo sam isao u zastitu potrosaca i rekli su mi da ih prijavim trzisnoj inspekciji jer nisu odgovorili na zalbu u roku od 8 dana. U prilog ide sto nisam potpisao ugovor u njihovim prostorijama firme i sto nisam raskinuo ugovor u prostorijama firme, vec samo preko sajta tehnicke podrske.

Ponasaju se kao šerifi. Da li je neko imao slicnu situaciju i kako se izvukao bez placanja penala? Neka iskustva s njima i kako da se resi ovaj problem, jer zaista nema smisla da placam 12.000 dinara za nesto sa cim apsolutno nisam bio zadovoljan. Kako ja unapred mogu da znam kakva je njihova usluga dok ne uvedem kablovsku i internet. Uvedem, ne odgovara, vratim i cao. Ovi penali za setup nemaju smisla. Cak su mi u zastiti potrosaca rekli da su ih vise puta opominjali zbog toga i njihovog nacina rada i naplate penala.

Hvala unapred.

Pozdrav.


Malo smo zatrpali temu oko toga ko je u pravu, a ko nije. Moram da citiram samog sebe da bi se i na ovoj strani videlo ono sto sam napisao. Nadam se da nije problem :)
 
E, zato su oni uneli setup koji se tumači kao pogodnost, koji košta 1 dinar uz potpisivanje UO od 24 meseca.
После предлога закона о пеналима, Ехе је променио услове у којима до тада није била цена без бенефита па је убачен ценовник са УО на две и једну годину, као и без УО. Плус је додат сетап јер се на тај начин одвраћају корисници, ако је неко користио пар недеља или му до краја остаје пар недеља, онда би практично тек тако раскинули УО. Не знам да ли СББ ради као што су мени некад објаснили, код раскида се плаћа све али све. Од прикључне таксе (4-7к) преко ренте за све уређаје и преко претплате за све додатне пакете па до цене интернета по постпејд ценовнику. Зато се и искористи прилика када подигну цене јер онда морају да дозволе. Ехе нема ту опцију јер ваљда свако може да остане на старом пакету и старој цени док се за нову понуду опет потписује.

Ово да гледање уназад ради само у СД квалитету нисам чуо до сада мада ме не би чудило и да је рекао неко ко се и не разуме. Баш ћу ујутру да проверим, сад ми је касно да се играм тиме.

Што се теме тиче, није ти много да СББ плаћаш бар дупло а било ти много да додаш 300 за уређај или узмеш мало скупљи пакет уз који иде и уређај? А ако ти је телевизија толико битна, могао си чак и да на Ехе додаш неки EON без интернета па би имао те погодности и остао би ти неупоредиво бољи интернет за сличне паре.
 
Ово да гледање уназад ради само у СД квалитету нисам чуо до сада мада ме не би чудило и да је рекао неко ко се и не разуме. Баш ћу ујутру да проверим, сад ми је касно да се играм тиме.

Што се теме тиче, није ти много да СББ плаћаш бар дупло а било ти много да додаш 300 за уређај или узмеш мало скупљи пакет уз који иде и уређај? А ако ти је телевизија толико битна, могао си чак и да на Ехе додаш неки EON без интернета па би имао те погодности и остао би ти неупоредиво бољи интернет за сличне паре.

Bio sam licno i tehnicka podrska mi rekla da gledanje unazad radi samo u SD kvalitetu, odnosno 720p.

2280 cena paketa + 300 dinara za uredjaj =2580 dinara, plus za EON ili da sam kupim neki android box uredjaj. Dosta maltretiranja zbog cega kad kod SBB-a sve to imam vec sredjeno? Doduse, nisam znao da je ovaj EON tako dobar dok ga nisam uveo. Gubljenje vremena zbog neke ustede od 800-900 dinara mesecno. Nemam vremena da se bavim takvim stvarima. Uvek sam na prvom mestu cenio kvalitet i pouzdanost. Ako neki uredjaj nije pouzdan, sta mi vredi sto je jeftin kad cu da gubim zivce na njemu.

Sto se tice interneta, na SBB-u su povecali pakete pa sad imam brzi nego na EXE-u, s tim sto na exe-u je brzi upload zbog optike. Najvise zbog toga sam hteo exe, ali dzabe kad televizija nista posebno.
 
Bio sam licno i tehnicka podrska mi rekla da gledanje unazad radi samo u SD kvalitetu, odnosno 720p.

720p je HD / 1080i/p je FullHD ... SD je 576i

ovako je bolje
Televisions
Televisions are of the following resolutions:

Standard-definition television (SDTV):
480i (NTSC-compatible digital standard employing two interlaced fields of 243 lines each)
576i (PAL-compatible digital standard employing two interlaced fields of 288 lines each)
Enhanced-definition television (EDTV):
480p (720 × 480 progressive scan)
576p (720 × 576 progressive scan)
High-definition television (HDTV):
720p (1280 × 720 progressive scan)
1080i (1920 × 1080 split into two interlaced fields of 540 lines)
1080p (1920 × 1080 progressive scan)
Ultra-high-definition television (UHDTV):
4K UHD (3840 × 2160 progressive scan)
DCI 4K (4096 × 2160)
8K UHD (7680 × 4320 progressive scan)
 
Poslednja izmena:
720p je HD / 1080i/p je FullHD ... SD je 576i

Znam, ali ja za HD priznajem samo 1920*1080. To su marketari smislili da je full HD 1080p da bi prodali televizore i foto aparate koji snimaju u 720p kao HD. To datira negde oko 2011-2012. godine kad jos uvek full HD nije bio standard. Naravno, ovo pricam napamet :) Pretpostavljam da je tako bilo :D
 
Gubljenje vremena zbog neke ustede od 800-900 dinara mesecno. Nemam vremena da se bavim takvim stvarima.
Nesto tu ne stima... nemas vremena da se za 800-900x24 razmislis i preracunas, a imas da se zalis po forumima?
Ne ide to tako :) Mozes lepo kod Exe-a uzeti net za 1500, a kod SjBBa EON. Ali sta ce tebi TV, kada nemas vremena da se bavis ovim prvim stvarima? :D Za te prve treba koji sat pitanja na forumu. Za gledanje TV-a treba po sat dnevno najmanje :)
 
Moram da kažem sledeće: Internet je dobar, kablovska je dobra, što se tiče kvaliteta. Za izbor kanala - meni je ok, svako može da pogleda i odluči da li mu odgovara. Za ovaj Android box, jeste uređaj krš i jeftin i dosta baguje, ali nema lošiju sliku nego klasična kablovska. Ono što je lošije je da se primećuje osveženje, npr kod "trčećih" slova na kablovskoj se vide savršeno a na androidu kao da malo seckaju, ne može svako da primeti ali postoji. Ako se instalira nešto od aplikacija zna da ne radi kako treba
 
A kako ja da ih nateram da dođu da me priključe, prijavio se još pre nove godine, komšija zbog mene čekao jer sam ga ja ubeđibao da čeka i pre nedelju dana pop**** koliko su neodgovorni i uzme sbb.

U pitanju je Pirot, u mojim očima deluju vrlo neodgovorno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Bio sam licno i tehnicka podrska mi rekla da gledanje unazad radi samo u SD kvalitetu, odnosno 720p.
Нема потребе да проверавам, једино ме занима да ли су ти они рекли да је SD тј 720p или су рекли да је 720p а ти си закључио да је то SD? Не гледам телевизију, скоро да и немам телевизор па не пратим шта се дешава по свету али сам скоро сигуран да и даље нема превише емитовања 1080p телевизије, или је 1080i или 720p. За наше провајдере сам скоро сигуран, мада се СББ хвали једним 4к каналом. Да ли је неко скоро проверавао шта и како се код нас емитује? Или су сви лагано ипак прешли на 1080p?
2280 cena paketa + 300 dinara za uredjaj =2580 dinara, plus za EON ili da sam kupim neki android box uredjaj. Dosta maltretiranja zbog cega kad kod SBB-a sve to imam vec sredjeno? Doduse, nisam znao da je ovaj EON tako dobar dok ga nisam uveo. Gubljenje vremena zbog neke ustede od 800-900 dinara mesecno.
Ако добро разумем, имао си Fiber Duo Home 1 а сада си код СББ-а узео EON FULL Duo који кошта 3.599. Како је 100/8 брже од 100/35? Ако ти та разлика не значи ништа, како ти је 300 толико значило?

А да ли је EON толико добар можеш да видиш на њиховом форуму где га пљују само тако и многи би више волели стари систем.

Мислио сам да узмеш само Ехе интернет и СББ телевизију, добио би бржи и бољи интернет и СББ телевизију која ти толико значи. Вероватно ти интернет није толико битан па неће ни да ти смета кад те натују ... ако већ нису. ;) А за телевизију ће да буде занимљиво када додаш још неки телевизор па укапираш да може само до три. То ти нису рекли?
 
E sad kad si napisao nonsense da je SBB brzi, jasno mi je sto si uporan ovde na forumu :)

Lepo rece alfa, nesto tu ne stima :)
 
A kako ja da ih nateram da dođu da me priključe, prijavio se još pre nove godine, komšija zbog mene čekao jer sam ga ja ubeđibao da čeka i pre nedelju dana pop**** koliko su neodgovorni i uzme sbb.

U pitanju je Pirot, u mojim očima deluju vrlo neodgovorno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

I ja čekam druže, kao i još par ljudi koje poznajem. Cenim da je problem što nemaju veći broj montera kao i još uvek nedovoljno razvijena optička mreža. Svakako moramo da budemo strpljivi.

U kom si delu grada, da li su ti se javljali skoro?
Meni su više puta odlagali a poslednji put mi je rečeno da će monteri izaći na teren da vide kakva je situacija.

Pozdrav
 
Znam, ali ja za HD priznajem samo 1920*1080. To su marketari smislili da je full HD 1080p da bi prodali televizore i foto aparate koji snimaju u 720p kao HD. To datira negde oko 2011-2012. godine kad jos uvek full HD nije bio standard. Naravno, ovo pricam napamet :) Pretpostavljam da je tako bilo :D

Pricas napamet :) tj teorije zavere...moze razloga da bude puno, ali to je standard !!! btw i platices verovatno sve :)
 
Kao sto calexx kaze, exe net + sbb TV (oba najbolja u Srbiji trenutno u svom domenu. :})
 
Ja se požalio na problem, a vi odmah mene napali. Nema veze. Rešiću sam problem. Ne mogu da se pravdam svima ovde zbog čega sam otkazao uslugu kojom nisam zadovoljan.
 
Pratim TV scenu poslednjih 20 i kusur godina (satelitsku, kablovsku itd) i tvrdim da se i na satelitu i preko KDS-a (u Evropi i svetu) uglavnom (ko sto Calex kaze) emituje 720P i 1080i (pored toga ima po neki 4K kanal, ali 1080p bas bas retko).
720P jeste "HD" standard, a 1080P je Full HD standard, i sto ko sto rekoh niko u srbije ne emituje kanale u 1080p pa ni "SBB". Razliku izmedju 720p i 1080p sa neke normalne udaljenosti i normalnim velicinama TV-a neces ni primetiti tako da... Ja uglavnom gledam 720p na tv-u od 55 inca sa nekih 3.5-4 m i na 42" sa nekih 2.5-3m i ne primecujem razliku izmedju 720p filma i 1080p (bitna je kompresija, bandwidth i mnogi drugi faktori), a inace vidim veoma dobro (za 3D je vec neophodan 1080p ako je pasivan, a 4k je vec posebna prica).

Kanali koje reemituje EXE su vrhunskog kvaliteta, ne razlikuju se uopste od istih na satelitu ili SBB-u, a cak su i bolji jer je veci bandwidth i nema kompresije (bilo da je HD ili SD), tako da prica o tome kako ces "ocoraviti" nikako ne pije vodu. Ili je ko sto neki ovde misle da pricas gluposti kako bi eto spustio rejting exenet-u, ili ti je mozda krs televizor (da da jeftini kineski lcd televizori imaju ocajnu sliku) tako da ti je na kraju sve jedno kog ces operatera. Kod mene na bilo kom TV-u od 32 do 55 inca (bilo da su HD, FullHD, ili 4K) slika izlgeda bolje nego isti kanal na satelitu ili preko IPTV-a (EON i "ostali" IPTV operateri).

AndroidBox je druga prica, uredjaj i nije bas previse kvalitetan i pouzdan, a sto se kvaliteta kanala tice uglavnom se ne razlikuju mnogo od onih na DVB-Cu, nadje se neki koji je losili, ali sve u svemu kvalitet kanala je uglavnom veoma dobar (mislim i na HD i SD kanale). 120h im nije na zavidnom nivou, spisak kanala za premotavanje treba prosiriti, tj generalno kompletna ponuda (tj spisak kanala) preko AndroidBox-a se razlikuje i fale dosta njih iz DVB-C ponude. To bi trebalo srediti, tj da obe ponude imaju isti broj kanala, a i da naravno svi imaju mogucstvo premotavanja.

Inace sto se same (kompletene) ponude kanala tice, ok je, ali slazem se da moze biti mnogo bolja i bogatija i verujem da ce i biti uskoro. Zna se da pojedine kanale ne daju odredjeni operateri i da su NE-zakonski njihova ekskluziva i nadam se da ce se to resiti. Takodje situacija sa nacionalnim kanalima je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ska (msm na o2, happy, prva, pink) i to ce nazalost naterati mnoge operatere ili da ih ukinu ili podignu cenu, jer drzavu koja bi zastitila potrosace od takvog *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izme nazalost nemamo. Samo da potvrdim sto je Poglavica rekao , bice nekih novina uskoro, od bolje ponude, manjeg povecanja brzine, bolji down/up odnos, pa do nekog novog servisa (vezano za tv).

Za internet nemam komentar, SBB ne moze da im pridje i da ima vece deklarisane brzine, a nema tako da... tu im niko ne moze prici. Koristim na poslu i kuci, (imam i home i biznis paket) i za sve ove godine samo se par puta desilo da brzina ne bude kako treba (pricam za optiku) i uglavnom je uzrok bio telekom tj njihov link.

Da ne pricamo previse, videcemo uskoro kad unaprede kako ce biti.
 
Molim da navedete za šta su neophodne tolike brzine, osim eventualno za prenos 4K, ja koristim 60Mb/s i meni je to sasvim dovoljno. Možda ako kažete i ja vidim neki benefit od velike brzine. Nisam ironičan, stvarno ne zanima.
 
Коме је потребно више од 768к, што би рекли неки бивши телеком директори? Рецимо онима код којих више њих у породици користи интернет па не би да чекају један другога? Некоме ко хоће да му нешто стигне брзо а не да чека пар дана као што је некада било? Некоме ко има и посао па хоће да шаље и добија у неком реалном времену?
А шта ће теби 60Mb/s? Знам многе којима је и 1Mb/s сасвим довољан за њихове потребе.

Друга страна питања, ја не гледам телевизију, само понекад неки спорт и то углавном репрезентативни. За толико могу и да нађем стриминг. Зашто неко тражи онолике филмске или спортске канале кад мени то није потребно??
 
Za15 godina 60 mb/s će biti kao što je pre 15 godina bio dial-up.
 
Calexx ti je lepo odgovorio. Zamisli eto vas nekoliko ukucana i svako zeli da gleda neki UHD snimak il strim? Za to ti je i 500-600 mbita malo. Drugo bio si na letovanju ili negde i napravio si slike i klipove telefonom koji su jel te danas u mogucnosti da snime u 4K a i rezoluciju imaju od 20mpx pa je velicina fajla velika i sve to treba da posaljes nekom ili neko tebi. Onda imas dosta njih koji se bave YT-om i naravno sa vecim brzinama mogu vise da uploaduju/downloaduju. Ili eto danasnje igre su preko 100 i vise gigabajta i trebas dosta da cekas kako bi skinuo. Imas mnogo primera, to su samo neki, konkretno mnogima pa i meni treba zbog posla, veci up/down znaci brze posaljem i dobijem to sto mi je neobhodno kako ne bi gubio vreme. Ali opet od sve zavisi od potreba, nekom treba nekom ne treba tolika brzina tako da... 21 vek, danas uglavnom sve preko interneta ide i lepo je imati veliku brzinu interneta, jer uglavnom je sve postalo zavisno od toga.
 
Slika je odlična na Exe Net-u. Video sam i ja na androidu da ima da se podesi kvalitet slike. Samo staviš full i sve je perfektno. Ja gledam uglavnom direktno na TV-u, slika mi je bolja nego preko SBB risivera. Što je i normalno.

Nego čuo sam da je svim provajderima pa i Exe Netu, EPS povećao zakup bandera za 100% pa će zato uglavnom cene kod svih provajdera da budu veće. SBB već povećao još januara, pretpostavljam da je tad i bilo to povećanje od 100% .. ne bi me čudilo da dignu opet..
 
Nazad
Vrh Dno