Šta je novo?

Exe Net - iskustva

@alfaunits: Ja se nisam preselio u ExeNet reon. Ja sam ~250 km od ExeNet regiona... Ali to me ne sprečava da učestvujem u diskusiji :d :d Naročito ako je generalne prirode.

Doduše, kod mene na selu se desilo mini čudo: Orion Telekom razvlači optiku . Tako da moooooožda od maja 2020. (kad istekne VDSL ugovor) budem i ja na optici.
 
Pratili smo trag supernove :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
^to se ceni, a ne posle mene prozivaju sto sam u temi operatera koga ne koristim ;)
 
Ја учествујем у гомили тема са којима немам везе и тек да видиш кад неки скоче на мене што се мешам у све као дијамант. ;) А ја такође користим опште расправе, као и оне које су ме се тицале док сам, рецимо, био у СББ-у.
Calexx, zar mislis da bi ta SBB akcija koja u Nišu nudi 10 meseci za 1 dinar (kolko sam upućen važi samo za Niš) uopšte postojala da nije ExeNeta i NetNeta (možda Jotela i Nineta sa optikom) tu na tržištu?
Па ту може да буде и највећи проблем. У овој варијанти СББ мора да понуди овакве цене по којима у просеку испадне и јефтинији. То бих искористио само и једино у случају да се оствари неко предвиђање о нестајању ехе-нета у *супер причи али ће онда да буде вероватно и укинута таква СББ понуда.
Добио сам одговор на поменуто ехе питање у коме кажу да је огромна већина против оних канала па ми делује да још увек немају намеру да се предају, што би била најбоља варијанта. Све док се не крене на неки тежи ниво али се надам да неко од таквих преживи, макар и уз помоћ треће стране. Мислим да ћу још неко време да будем миран а у сваком случају ћу да нађем неку алтернативу која и не мора да буде 320/100 ... а антену још чувам. ;)
 
Nego da vratim priču sa SBB-a i slično na konkretne stvari.
Da li je neko imao iskustva sa pretragom digitalnih kanala preko Samsung B530 lcd TV-a? Ništa nije uspeo da pronađe posle raznih kombinacija sa regionima i frekvencijama, kako ručno tako i automatski. Jeste da je stariji model ali na osnovu ranijeg iskustva sa digitalnim kanalima koji su već radili na njemu trebalo bi da radi. Službeni risiver i nije baš stabilan u radu, redovno se glavi pa bih voleo da to sve ide preko TV i njegovog tjunera.
Možda je već bilo priče na ovu temu, nemojte se ljutiti, mnogo je 232 strane...
 
Da li taj televozor ima DVB-C tjuner i da li podržava 256QAM?
 
E ovo je pa neverovatno! Došo lik iz SBBa kod mene sa pisanim raskidom, odštampali i napisali da raskidam ugovor kod Exe Neta jer je došlo do promene u kanalima, samo da potpišem!

Ja ne verujem :)

Pa oni li toliko očajni na exe net, pa na sve načine pokušavaju Exe Netu da otmu korisnike.

Znači da im je uspeo onaj napad na Exe Net pre nekoliko dana tačno bi mi doneo raskid zbog loše usluge da potpišem!

Sa zadovoljstvom sam ih izbacio napolje. Pa njih zbog monopola sa sport klubom treba odmah prijaviti!
 
Ima DVB-C tjuner i podržava 256QAM i već je korišćen pre par godina dok je bila JOTEL digitalna kablovska.
Sve parametre signala sam prepisao sa službenog Skymaster risivera, iz nekog razloga neće. Nešto tu nije kompatibilno ali ne znam šta.
Jedino nisam probao da kod ručnog unosa parametara stavim Network ID jer nisam našao taj parametar ali umesto toga stavljena je opcija auto.
Uspeo je da pronađe i memoriše tri digitalna kanala jako viskoko u opsegu (negde oko 800MHz) ali to nisu bili TV kanali sa slikom već data kanali. I to je sve što je memorisao.
 
Да ли си размишљао о томе да питаш ехе-нет подршку?

Значи да очекујем да и код мене дођу из СББ-а да раскидам ехе? Што им ниси тражио нешто много, рецимо оптику, највећу брзину по цени најмање, годину дана џабе, гарантовану јавну адресу .... смислити остало. ;)
 
@antonizo probaj da promenis region-zemlju na tv-u ako je odabrana Srbija prebaci na Madjarsku ili neku trecu, kod starijih Lg televizora je tu bila caka pa je verovatno i kod tebe.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Телеком је почео да важне утакмице прослеђује на канал са националном фреквенцијом па већина може да их гледа. СББ најважније пребацује са СК (за који се лако нађе стриминг) на Нову која је још увек мало више завучена па они који нису на СББ-у могу да се сликају. Није баш за поређење.
 
A telekom je bas cvecka sa arenama...i jedni i drugi treba da budu kaznjeni sto glume ludilo a ispastaju korisnici.

Pa vidiš arene imaš kod svih operatera osim SBB-a. Sport Klub imaš kod SBBa i kod operatera koji sa SBBom ne posluju na istoj teritoriji ili ima malo preklapanja manje od 1% ...

Dakle Sport Klub SBB monopol ili ne? U Srbiji je izgleda monopol dozvoljen pa radi ko šta hoće. I to ovaj monopol traje godinama.
 
Prestali su sa emitovanjem O2 i Prve? Vidim da na Fejsu ljudi kažu da jesu. Ja nisam gledao TV par dana.
 
Prva ima preko aplikacije
 
Kod mene se i dalje emituju i Prva i O2 i Happy.
 
Ja i dalje imam O2 i Prvu ali samo na analognom signalu sa SD rezolucijom. Na digitalnoj televiziji ih vise nemam.

Happy, na zalost, jos uvek imam i na digitalnoj.
 
Pa vidiš arene imaš kod svih operatera osim SBB-a. Sport Klub imaš kod SBBa i kod operatera koji sa SBBom ne posluju na istoj teritoriji ili ima malo preklapanja manje od 1% ...

Dakle Sport Klub SBB monopol ili ne? U Srbiji je izgleda monopol dozvoljen pa radi ko šta hoće. I to ovaj monopol traje godinama.

Jeste al arene nema na sbb-u i opet korisnici ispastaju zbog njihovog rata. I telekom i sbb treba po usima zbog toga. Kazu da je u Bosni drzava reagovala i sad svi operateri imaju u ponudi i sk i arene.
 
Ja nemam vise O2 i Prvu. Nemam vec tri dana. Neko je spomenuo da su na test kanalima, ali ih nema ni tamo. Analogne kanale nisam ni gledao. Malo mi vise smeta to sto mi nisu odgovorili na mail, postavio sam im neko pitanje pre nego sto se odlucim, ali vec tri dana nema odgovora. Racunam da su mozda zauzeti zbog novonastale situacije, ali opet... Ja bas i ne gledam toliko, ali imam ukucane koji gledaju.
 
Poslednja izmena:
@antonizo probaj da promenis region-zemlju na tv-u ako je odabrana Srbija prebaci na Madjarsku ili neku trecu, kod starijih Lg televizora je tu bila caka pa je verovatno i kod tebe.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka

Rešen problem. Signal iz konvertora je bio previše jak tako da tjuner nije mogao da funkcioniše. Stavljanjem običnog razdelnika 1/2 oslabio sam signal za oko 3,5dB i sve je proradilo bez problema. I to se dešava, jedno novo iskustvo...
 
Pa vidiš arene imaš kod svih operatera osim SBB-a. Sport Klub imaš kod SBBa i kod operatera koji sa SBBom ne posluju na istoj teritoriji ili ima malo preklapanja manje od 1% ...

Dakle Sport Klub SBB monopol ili ne? U Srbiji je izgleda monopol dozvoljen pa radi ko šta hoće. I to ovaj monopol traje godinama.

E sad ti vidi SBB sa SK od svih koj plaćaju kablovsku ili iptv samo on ima od tih 57% tv pretplatnika + još 16 posto njih kod drugih operatera koji imaju Sk ili koji imaju i arenu i sk.Tako da je dosta više onih koji su bez arena.
 
Kod mene ih ima i O2 i Prva, doduše u test varijanti.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Drugovi , kratko pitanje:"Kada gase internet, 15. ili 16. u mesecu"? Nikada nisam zakasnio sam uplatom , do sada uvek redovan pa me interesuje?
 
Isključenja su UVEK oko sredine meseca. Ako plaćaš redovno, onda se ne sekiraj neće te uhvatiti isključenja, ali ako kasniš jedan račun sa uplatom (dakle 2 neplaćena računa) onda će sad za par dana da te fiknu :) Uvek možeš da pratiš uplate na korisničkom portalu :)
 
45 dana je bilo ranije, dakle kad stigne racun posle tog sto nije placen imas jos 15 dana.
 
Zovem ih vec 2 dana i cekam po 35 minuta da se neko javi iz sluzbe finansija medjutim nista se ne desava. Jel radi ta sluzba u opste, jel rade ti ljudi nesto?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Biraj 2 jer se iz nekog razloga svi ostali jedva javljaju, na 2 se uvek javi neko
 
Ne mogu oni iz 2-jke da mi pomognu i oni me prebace na 5-cu...

Nego ja kad bih sada zeleo da raskinem ugovor koji sam potpisao 07.04.2019 ja bih trebao da platim samo razliku iz paketa za ova 2 meseca? Jel tako ispada ili se prave pametni za jos nesto?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Tako je. Osim ako ti je prva ugovorna obaveza, tada bi morao da platiš i ''setup'' od 12000 dinara.
 
Nazad
Vrh Dno