Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Битно или небитно, пинг зависи од удаљености и што је већа, то је и пинг већи. Можеш ти да имаш не знам какву везу, до Лондона ти је реално оних 48ms и боље не може.
 
Ne žalim se, ali primetio sam da od kad imaju te napade meni upload nikako ne prelazi 30 mb/s. Paket je Smart Duo 1, 100/40 mb/s.

 
Tako što ti taj koji te ddosuje zacepi link sa milion paketa u milisekundi i core ruter nema kapaciteta da isprati sve zahteve.


Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
 
Nisam korisnik Exe neta ali moj prijatelj koji je trenutno u inostranstvu jeste. Zali mi se da kad razgovara sa svojima preko Vibera ili Whatsapa da moze da ostvari normalan voice ili video poziv tek kada se oni otkace za signala Exe neta i predju na mobilni net. Posto mu povremeno servisiram racunare u inostranstvu i Nisu preko Teamviewera izmerih sinoc brzinu. Pokazuje 40/30 i ping 2. Inace odziv njegovog racunara preko pomenutog programa je kao da je na dial up-u. Jedino sa tim netom imam problema kad nekome nesto popravljam na daljinu.Brzi mi je odziv racinara koji je na Vip kucnom netu kad se potrose megabajti.kad je bio kuci zvao je podrsku i oni kazu da je sa njihove strane sve u redu. Cak sam se i ja cuo sa njim preko Whatsapa dok je bio kuci,i tek kad je presao na mobilnu mrezu mogli smo da ostvarimo nermalan poziv. Uglavnom ,poludeo je i hoce da raskine ugovor. Sta da prijavi kao kvar da bi mu resili problem?
 
Ako ti pokazuje 40/30 i imas ping 2 znaci da meris preko wifija. Probaj preko kabla. Pitanje je koji ruter imaju, koliko ima zagusenja na tom mestu itd.

Ocigledno da ti ljudi imaju problem sa racunarom ako je sve kao na dial upu a ti meris 40/30 :)

I da meris 40/30 viber i wa mora da cepaju. Bas sam pre sat vremena jedno 10min pricao sa drugarom iz Nemacke preko video vajbera. Sve je perfektno kao i uvek.

Kod njih je verovatno problem tamo. Neka kupe samostalno ruter od 5GHz ako im paket ne ostavlja mogucnost da takav traze. To znaci da i racunar/lap top moraju da imaju AC 5GHz.

Nije to do Exe Neta ako je tako kako si napisao, vec zagusenje na wirelessu kod njih a i opet sve to nelogicno ako mere 40/30 i ping 2 ...
 
Nisi me razumeo. Nakacio sam se prekom Teamviewera na njihov laptop u Nisu i preko njega merio brzinu. Zacudilo me je to sto i pored te dobijene brzine imaju problem sa pozivom preko neke aplikacije. Telefoni su dobri(Huawei Mate) pa me to zacidilo.Laptop je posluzio samo da izmerim brzinu i ne koristi se za nesto specijalno(Yt i Iptv lista) i to lepo radi. Kad sam pomenuo dial up mislio sam na moje konektovanje na njega,tj odziv sa njega prema meni. Kad se kacim na taj laptop u inostranstvu gde prijatelj koristi neki mobilni net koji je otpr 30/10 mnogo brze mu pristupam.
 
Poveži laptop žicom na mrežu, pa probaj Viber. Ako i tada ne radi, onda je problem kod provajdera.
 
Да ли се то дешава ових дана или је и раније? Код мене и даље UL не прелази 50, мада је обично 30-40 и поред покушаја и обећања подршке да то реши. Нећу да их смарам јер сигурно и даље имају проблема са нападима па када буде готово, онда настављам. Вероватно и укупан рад интернета има проблема, није све у брзини.
Да ли неко са већим пакетом има пуну UL брзину? Мислим на 100 или више јер код мене не прелази поменутих 50.

Е да, Студио Б ради, БК не ради, могуће да их има још.
 
Poveži laptop žicom na mrežu, pa probaj Viber. Ako i tada ne radi, onda je problem kod provajdera.

Laptop sam koristio da uradim spidtest. Pokazao je 40/30. Komunikaciju vrse preko telefona(Viber,Whatsap). Posto je to odlicna brzina cudi me to sto imaju problema. Telefoni su Huawei Mate i Redmi Note 5. Krene razgovor(bilo voice ili video) lepo i onda pocne da gubi na kvalitetu. Prelaskom ma mobilnu mrezu sve bude kako treba. Kolikonsam razumeo jedini su korisnici Exe neta u zgradi.Dok ke bio na Mts AdSL-u 10 nije imao tih problema.
 
Ja koristim http://www.pingtest.rs i tu mi meri normalno. Danas probam speedtest i tu pokazuje manji upload dok je na gore pomenutom sajtu normalno. Cudno.

Probao sam torrent i izvlaci upload normalno tj. maximalno.

Ne znam sto im sad konkretno samo na speedtestu manje pokazuje za upload ali je ocigledno fake.

Jel zna neko jos neki pouzdan test tool?
 
I na tom je normalan upload. Koliko vidim ide na https kad meri. Samo kod speedtesta na zvanicnom sajtu ne valja upload. Tamo kad meri ide na port 8080

Probao sam sada neke sajtove za merenje protoka, sto sam slucajno nasao na google i svuda je normalan upload.

Bas cudno za speedtest sajt. Da li im DDoS napad ostavio neku posledicu? Neko iskusniji mozda moze da objasni?
 
Laptop sam koristio da uradim spidtest. Pokazao je 40/30. Komunikaciju vrse preko telefona(Viber,Whatsap). Posto je to odlicna brzina cudi me to sto imaju problema. Telefoni su Huawei Mate i Redmi Note 5. Krene razgovor(bilo voice ili video) lepo i onda pocne da gubi na kvalitetu. Prelaskom ma mobilnu mrezu sve bude kako treba. Kolikonsam razumeo jedini su korisnici Exe neta u zgradi.Dok ke bio na Mts AdSL-u 10 nije imao tih problema.

Više osoba ti je reklo da ne meriš preko wifi-a već preko lan kabla, ti si idalje uporan da si se zakačio preko Teamviewera. Ok, zakačio si se iz daljine na Teamviewer, ali kaži ukućanima da povežu lap top kablom sa ruterom/modemom. Ruter obavezno jednom u par dana da se restartuje (ja lično na 4 dana, tako mi odgovara) i onda na pingtest.rs odabereš exenet doo i to ti je jedino validno merenje.


P.S. Manite se sa kojekavim metronetovima, nettestovima i ostalim "meračima brzine" ili speedtest ili pingtest. Iz mog iskustva (ne mora da znači da je Vaše isto takvo) samo ova dva sajta pokazuju merodavno i to naravno samo u slučaju da se biraju serveri Vašeg provajdera a ne u inostranstvu ili drugog provajdera. Ako ne vidiš da izabereš exenet server, neće biti validno merenje :)
 
Poslednja izmena:
Više osoba ti je reklo da ne meriš preko wifi-a već preko lan kabla, ti si idalje uporan da si se zakačio preko Teamviewera. Ok, zakačio si se iz daljine na Teamviewer, ali kaži ukućanima da povežu lap top kablom sa ruterom/modemom. Ruter obavezno jednom u par dana da se restartuje (ja lično na 4 dana, tako mi odgovara) i onda na pingtest.rs odabereš exenet doo i to ti je jedino validno merenje.


P.S. Manite se sa kojekavim metronetovima, nettestovima i ostalim "meračima brzine" ili speedtest ili pingtest. Iz mog iskustva (ne mora da znači da je Vaše isto takvo) samo ova dva sajta pokazuju merodavno i to naravno samo u slučaju da se biraju serveri Vašeg provajdera a ne u inostranstvu ili drugog provajdera. Ako ne vidiš da izabereš exenet server, neće biti validno merenje :)
Ja ne znam da li sam nepismen ili ne umem da objasnim problem :).Nije u pitanju laptop i nacin na koji je povezan.u Pitanju je telefon. Laptop mi je posluzio samo da izmerim brzinu koja je odlicna.
Da preformulisem pitanje.Zasto na internetu brzine 40/30 veza ostvarena telefonom putem Vibera ili Whatsapa prekida,a na mobilnom internetu koji bude u proseku 15/6 savrseno radi bez ikakvih problema?
 
Ajde u google, kao termin za pretragu kucajte: Internet speed test i probajte google-ov speedtest
 
Ja ne znam da li sam nepismen ili ne umem da objasnim problem :).Nije u pitanju laptop i nacin na koji je povezan.u Pitanju je telefon. Laptop mi je posluzio samo da izmerim brzinu koja je odlicna.
Da preformulisem pitanje.Zasto na internetu brzine 40/30 veza ostvarena telefonom putem Vibera ili Whatsapa prekida,a na mobilnom internetu koji bude u proseku 15/6 savrseno radi bez ikakvih problema?
Možda je loš wifi modul na telefonu. Imao sam ja taj problem na majkinom P8 lite. Na momente je ok radio net ali uglavnom užasno. Bilo bi bolje da je makar skroz crkao nego tako. Zamenjen wifi modul na telefonu i problem rešen.
Na mobilnom netu je radio skroz korektno, nešto kao taj tvoj slučaj.
Drugo, ko zna šta može još da bude. Možda do rutera, ne slaže se sa određenim telefonom. Imao sam i takav slučaj skoro. Nov telefon Samsung A50 izađen iz kutije, i neće da radi u sprezi sa 3 godine starim Asus ruterom. Kao radi, ali jedva se vuče, download red veličine 0,9 Mbps od 100. Svi prethodni telefoni, kao i telefoni ostalih ukućana su odlično radili/rade ali ovaj neće. Pokušavao sam sa raznim podešavanjima ali bezuspešno. Na kraju kupim nov ruter i sad radi odlično. Tako da po meni tu treba tražiti problem na relaciji ruter telefon.

SM-A505FN 4/128 tt
 
Znači nešto je verovatno na Ookla speedtest sajtu promenjeno što se iz nekog razloga ne uklapa s nečim ko zna čim, ali Exe nije svakako smanjio ni zakinuo upload.

Meni iz browsera na speedtest.net pokazuje manji upload nego što mi pokazuje speedtest-cli ili pingtest.rs iako se sve povezuje na iste speedtest servere.
 
Meni radi net normalno. Nis- centar
 
Nazad
Vrh Dno