Šta je novo?

Exe Net - iskustva

mene danas zvali kazu ruter se dobija ali se placa iznajmljivanje 1500 din...?

Kakav je ulaz na tom ruteru ja imam onak klasican sa wan/lan portovima?

Poslano sa mog Redmi 5A koristeći Tapatalk

To su i meni rekli, danas sam uveo trio paket i ja im dajem ruter koji sam bas zbog toga kupio, kad oni meni 'pa ne treba ti ruter, imas wifi na ovom modemu' gledam ko koga ovde zeza. Pitam jel placam jednokratno koriscenje, kazu ne. Tako da znas da ne kupujes. E sad imam jedno pitanje vezano za televiziju, zasto nemam titlove ni na jednom kanalu, tj kad je neki strani film, serija itd.?
 
Možda moraš da podesiš titlove. Vidi u opcijama TV-a u odeljku za prevode ili jednostavnije, pretisni taster subtitles na daljincu. Moguće da ovo drugo važi samo za trenutni kanal.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dal neko zna parametre za njihovu kablovsku imam amiko mini combo i on ima dvbc ali nema ono automatski da pretrazi vec mora da upisujem transpodere....

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Podešvanja za digitalne kanale:
Frekvence: od 570000 kHz do 794000 kHz
Oznaka Simbola (Symbol rate): 6952 KS/s
Modulacija: 256 QAM
 
Hvala. Probaću malo kasnije....
Dobio sam Huawei HG8247H ruter.... iz njega ide izlaz za tv kabl.... i 4 lan porta a ima i wifi.... 2 antenice i sasvim ok signal po kući.... jedino ne znam user i pass od njega izgleda da su promenili da ne ulazi svako [emoji23]
Paket 100/35 na wifi preko mob radi preko 75 do 85mb/s download dok je upload 35....
Kanali ekstra rade na onom njihovom risiveru ima na njemu i lan ulaz i mogućnost ubacivanja ip tv lista koliko sam mogao da vidim....

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Probaj
user name: root
password: admin

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
@momals84 nije probao sam

Ja u koju god mrezu da predjem ona krene da radi lose [emoji23]
199d6315673bdb1a4134eb825d5f4b46.jpg



edit: ako nekom zatreba.... nasao sam signal na 974 mhz i kad sam tu pustio da skenira nasao je sve kanale.....

Poslano sa mog Redmi 5A koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Podešvanja za digitalne kanale:
Frekvence: od 570000 kHz do 794000 kHz
Oznaka Simbola (Symbol rate): 6952 KS/s
Modulacija: 256 QAM
A jel ima Exe analogne kanale? Kada pustim da skenira nadjem samo digitalne? Meni lično ne trebaju, ali čisto pitam, interesuje me....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nema analogne

Poslano sa mog Redmi 5A koristeći Tapatalk
 
@momals84 nije probao sam

Ja u koju god mrezu da predjem ona krene da radi lose [emoji23]
199d6315673bdb1a4134eb825d5f4b46.jpg



edit: ako nekom zatreba.... nasao sam signal na 974 mhz i kad sam tu pustio da skenira nasao je sve kanale.....

Poslano sa mog Redmi 5A koristeći Tapatalk

Ocigledno nesto kod tebe ne valja sto se interneta tice. Testiraj preko kabla. Ubodi utp od rutera u lap top neki bolji ili pc sa gigabitnom mrezom i testiraj onda.

974MHz u Zajecaru nema.
 
+1, probaj ti to na kablu. Batali preko wifi-ja.
 
3/3 umesto 100/35 ne sme zbog WiFi-a da bude.
 
Ma uglavnom radi od 75 do 85 bilo gde u kuci i ima mnogo jaci signal od onog vipovog rutera.... e sad one veceri je neko vreme tako radio uzas i odmau sutradan je bilo sve u normalu....

Poslano sa mog Redmi 5A koristeći Tapatalk
 
To su i meni rekli, danas sam uveo trio paket i ja im dajem ruter koji sam bas zbog toga kupio, kad oni meni 'pa ne treba ti ruter, imas wifi na ovom modemu' gledam ko koga ovde zeza. Pitam jel placam jednokratno koriscenje, kazu ne.

Ruter ti "naplacuju", ako uzimas samo internet i nista vise.
 
Poslednja izmena:
Вероватно не пишу много по сајту али углавном раде као и остали. За најмањи пакет нема ништа, за следеће нешто обично или боље уз доплату а за веће (и скупље) обично дају пристојну опрему. Ја сам почео са Тендом 3.16 па мењао према пакету и завршио са АС1200 Нетисом. Мени одлично.

СББ корисници се и жале кад добију HG уређај и тамо је хит да се уместо њега добије обичан модем. :)
 
Jel postoji negde spisak tv kanala?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
*mjau**mjau**mjau* to je jako loše što nemaju nigde spisak kanala

Послато са View уз помоћ Тапатока
 
Probao sam IPTV listu na nedelju dana probno za android plejere i slika na Pinkovim kanalima je dosta bolja i ostrija nego na exe netu. Izgleda da imaju neke lose enkodere...
 
Вероватно не пишу много по сајту али углавном раде као и остали. За најмањи пакет нема ништа, за следеће нешто обично или боље уз доплату а за веће (и скупље) обично дају пристојну опрему.
U pravu si.

Ovo, sto sam gore napisao, je informacija "iz prve ruke", tj. od instalatera, kada su dosli kod mene. Isto pise i na sajtu. Dobio sam "fiberoptic media converter (ja sam to nazvao "spliter za opticki kabl", ali su me upuceniji sa foruma ispravili) i neki Huawei zicani modem, koji kada se PC uspava/ugasi, vise ne drzi konekciju, nego mora da se udje na kompjuteru u "Dial up", pa "Connect" i tako svaki put. Ponudili su mi za 2000 din. jednokartnog iznajmljivanja wifi ruter, a to je verovatno onaj Huawei, koji ima i ulogu modema i u njega ide onaj kratak "zuti"opticki kabl iz konvertera, pa modem i nije potreban. Posto sam vec imao svoj vremesni, wifi ruter, na kome pise "10/100", odbio sam uzimanje njihovog. Ispostavilo se da moj ruter u praksi moze samo 1/3 od max. brzine da podrzi. Onda sam resio da uz malo vise para nego za "najam" kupim nov ruter, pa sam to i uradio (Totolink AC 2004NS, gigabitni, dualband, 3 god.garancije), kojim sam potpuno zadovoljan. isporucuje brzinu paketa preko LAN-a, bez ikakvih gubitaka, kao i mrezna kartica na kompjuteru. Imam onaj najsporiji paket 100/35Mbs. Kako ce Totolink da se ponasa na vecim brzinama, pokazace vreme, kada podignu brzine ili predjem na brzi paket, sto sigurno necu, jer mi je 100/35 Mbs, vise nego dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Хм, ако је стварно модем, он и не држи везу него је комп успоставља. Да није у питању само gpon у који иде жути оптички а из њега UTP? Ја сам добио два медиа конвертора, у оба иде жути оптички па из једног UTP у рутер а из другог коаксијалац у пријемник или где хоћу.
 
U pravu si: GPON ONU i baš tako. Malo je postalo irtitantno, da se stalno konektujem. Osim toga, kad-tad, zatreba wifi, a to ovaj nema. Čudno je da ne daju gratis nikakav uređaj na korišćenje. Pa, to danas svaki ADSL provajder obezbeđuje, čak i oni najmanji.
 
I rade za "celu crvenu" ;)
 
Ovi se bas razvalce optiku po Krusevcu.Pokrice grad ocas polsa svaki dan ih vidjam kace kablove po banderama.
 
Ovi se bas razvalce optiku po Krusevcu.Pokrice grad ocas polsa svaki dan ih vidjam kace kablove po banderama.

Pa nije to Telekom,oni ko da salju posadu na Mars

Dobar je i Jotel,jedan kombi,4-5 montera i preuzeli komplet teritoriju budjavom Telekonju
 
Nazad
Vrh Dno