Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Par dana bila kao podnošljiva situacija što se neta tiče... danas ponovo raspad sistema.
 
To je neki problem kod tebe samo. Kod mene sve radi odlično kao i kod ljudi koje znam da su na Exe ili su uzeli tako što sam im preporučio a ima ih dosta, sve su mi drugari. Imamo grupu i baš sam pitao malopre, niko ništa loše nije primetio.

Nemoj samo da bude da se radi o "merenjima" za single. To neću ni da gledam jer sam prošli put merio multi i isto super. Suština je da internet radi normalno bez da mrdne a to znam tako što imam sastanke na skype i hangouts video u vezi posla celog dana. Sve je stabilno, i danas i juče itd.. Budimo objektivni...
 
90% korisnika ni ne moze da primeti raspad neta.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ajd samo da pohvalim ljude javno, pozovu, probaju da dijagnostikuju. Ono ko za "maler" kad se jave sve radi super. Nestao gubitak paketa, ping i protok se sredili.
 
Kao po obicaju odmah reaguju na upuceni emal. Tako da su i u Leskovcu pusteni novi kanali K1, Kazbuka, i Tv Dr, sva tri kanala su u HD-u, odlicni kanali.
 
Pošto je aplikacija za mobilni azurirana zadnji put 8.4.2019.nadajmo se da će ovih dana(nakon godinu dana....)MOŽDA stići nova nadogradnja
 
Evo i u Vlasotincu imam na kraju liste ta tri kanala

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ne lezi vraže, od preksinoć kod mene (a i kod mojih prijatelja-komšija koji su korisnici Exe Neta) na velikoj većini kanala prisutna je konstantna pikselizacija, na nekim kanalima više, a na nekim manje izražena, tako da je praćenje istih dosta frustrirajuće. Na kanalu HD Eurosport 1 nema tona već dugo vremena.

Ilustracija kako to izgleda:

https://youtu.be/w-3blYqq6ow
https://youtu.be/FxBaPI-WSKc
https://youtu.be/E9uKPosyT_E
 
Mi u Zajecaru nemamo nikakvih problema sa Exe Netom. Radi 10 puta bolje od mog prethodnog operatera a broj tv kanala (najveci broj HD kanala) je neuporediv sa konkurencijom. Ubijaju sa tim a i sa kvalitetom interneta, nisam imao ni stucaj.

Da li si im ti uopste pisao mail ili zvao? Ja kad god sam imao nesto da pitam vrlo brzo su mi odgovorili na mail. Tako da je tu pozitivno iskustvo veoma. Moja preporuka je da to njima posaljes pa nek vide o cemu je rec.
 
Naravno da sam im poslao mejl. Ali, s obzirom na policijski sat, pričekaće ovo do ponedeljka, utorka.
Da se razumemo, internet je extra, ali televizija u zadnje vreme kašljucka, suviše često nestaje signal na nekim kanalima i dok ne pošaljem tiket signala nema. A i to slanje mejlova počinje već da me smara. Taman rešili problem sa desinhronizacijom, a već dva dana nakon toga novi problemi.
Pre nekoliko dana poslao sam im tiket sa obaveštenjem da nekoliko dana nema tona na HD Eurosportu 1, a oni samo zatvorili tiket, a tona i dalje nema. To me baš iznenadilo, verovatno sam im postao dosadan. Za ovih godinu dana poslao sam sigurno pedesetak tiketa.
 
Poslednja izmena:
Hoce oni tako. Moj stari mail su stavili na ignore listu. Nepostovanje korisnika.
 
Nije baš da je u Zaječaru bez problema.... Pisao sam pre mesec - dva kakva je bila situacija.... Trenutno jeste bolje ali i dalje se povremeno javlja pixelizacija, nestjanje nekih kanala na kraće vreme, prekid interneta na par sekundi i slične iritantne pojave....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Izgleda da munjevito reaguju kad se neki problem objavi na ovom forumu, noćas rešeni problemi sa pikselizacijom i smetnjama na svim kanalima, čak se pojavio signal i na većini radio kanala (na kojim signala nije bilo mesecima).
Na poziciji 944. pojavio se Viasat History HD.
Ako nekog interesuje, kanal na poziciji 950. HD Landscape ne emituje više program, zato i neko vreme na njemu nema signala.
 
Kod mene puko net skroz, ne mogu ni sajt da otvorim preko telefona. Nis, pocetak bulevara.
 
Hahaha, bas me cudi. Nece ljudi sa tobom da razgovaraju cim si ovde napisao da si presao na Orion a baba koristi Exe :) Moras sa babinog maila posto je ona korisnik :)

Sta vas briga na kol lokacija zivim i kol provajdera koristim? Ali dobro, imate nadredjenog pa se vidimo ubrzo.
 
Sve u svemu, koliko se pre hvalio EXE NET ovde na forumu, sada baš i nije sjajno stanje, koliko vidim. Internet varira, tv programi nestalni (negde su svi prisutni, negde nisu, nekima se svaki dan menja lista kanala...), kod nekih kocka slika....

Džabe optike ako je tako...
 
Desi se. Koliko vidim po forumu svi imaju neke probleme.

Ali ovo kod Exe Neta uopšte nije ništa strašno. Ja ovo danas nisam ni primetio prespavao sam. Pročitao sam ovde na forumu i njihovom sajtu.
Oni makar napišu u stanje mreže ...

Inače uopšte nije tačno da nestaju kanali... To ako je neko prijavio iz nekog grada uopšte ne znači da se dešava u nekom drugom gradu ili u Nišu.

Takodje mnogi ovde napišu a zapravo je problem neke lokalne prirode kod njih.

Kod njih nije centralizovano već svaki grad ima svoje čvorište ili kako se to već zove.

A koliko sad kanala imaju nije ni čudo da se desi da neki kanal nekad nestane. To nužno nije do provajdera uvek. Šta ako sam kanal ima problem itd..

A verovatno i korisnika, čuo sam da odavno imaju najviše korisnika u Nišu od svih ostalih.. Možda nije tačno ali tako se priča.

Skoro pre neki dan su vršili apgrejt na GPONu pa su nekima pucale konekcije po par minuta. To je po meni dobar znak da se radi nešto.

A ovo danas DDOS ... Tu nema leka kad se desi.. Možda SBB udara? Meni tako izgleda, ipak su im pobrali mnogo korisnika.
 
Hm.. Pa dobro, jedan si problem prespavao i nisi primetio, pa šta ako nekada nestanu kanali, pa šta ako ovo ako ono, to je manje više normalno.. Sve u svemu - super ;)
 
Скоро се у Нишу погубило доста канала па их сутрадан враћали после пријаве корисника. Ехе није савршен али какве жалбе чујем од људи који сада на СББ, Ехе се врло добро држи кад сви живи висе на интернету.
Није ми јасно како им се канали случајно загубе, то се макар никада није дешавало код СББ. Деси се да има проблема али да га нема... не...
 
Dođe prekida transporta na tim kanalima, crkne uređaj neki koji daje te kanale tipa možda su na istoj frekvenciji pa crkla frekfencija, iskida se kabal, možda pad signala na frekfenciji, to ono što mi pade napamet. Šta su rekli za to?
 
Ништа... највише пратим научне канале и задњих дана често NG Wild HD имао прекиде и нестајао. Нестане, позовем, врати се брзо након тога.
 
Na poziciji 950. umesto kanala HD Landscape ubačen je HD DM SAT.
Na poziciji 943. pojavio se i HD History.
U čemu li je problem pa na ovim novoubačenim kanalima (HD History, HD Discovery i HD Viasat History) nema EPG-a?
 
History HD ima vec neko vreme al nema epg.
 
Danas se pojavio kod nas, eto koliko mu je trebalo da iz Niša dođe u Vlasotince. [emoji16]
 
Poslednja izmena:
Ja sam takođe imao prekida u toku dana i uveče na pojedinim kanalima, tj. više kao "kockanje" slike kad na satelitskoj signal na granici gledljivosti...

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Proradio EPG na History HD. Jos uvek ne radi na Discovery HD, Discovery Science HD i Viasat History HD.
 
Nazad
Vrh Dno